Infolinia
605 150 150
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

ATENY Z Widokiem Na Akropol

Czas trwania: 4 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
10.06 - 13.06.2020 przelot bezpośredni 2.350 PLN/os 70 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA - ATENY

Przelot samolotem rejsowym do Aten (przelot bezpośredni A3). Panoramiczny przejazd autokarem przez centrum miasta, obok najciekawszych obiektów. Czas na zdjęcia pod stadionem olimpijskim Panathinaiko (miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r.). Przyjazd do hotelu w centrum miasta! Zakwaterowanie.

Wieczorem dla chętnych proponujemy kolację w lokalnej greckiej tawernie w starej części miasta, z muzyką na żywo i wieczorkiem folklorystycznym.                                       

2 dzień ATENY  

Po śniadaniu wyjazd autokarem na zwiedzanie jednej z najciekawszych stolic w Europie. Wizyta w Muzeum Akropolu. Zwiedzanie najsłynniejszej ateńskiej budowli – Partenonu, Erechtejonu – świątyni poświęconej Posejdonowi i Atenie, świątyni Nike Apteros oraz Pinakoteki i Propylejów – bramy wejściowej. Następnie panoramiczne zwiedzanie najciekawszych miejsc w mieście. Ogrody Królewskie z pawilonem wystawowym Zappio, ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego. Przejazd obok „ateńskiej trylogii”: Uniwersytet Ateński, Akademia Ateńska, Narodowa Biblioteka. Następnie przejazd obok Narodowych Ogrodów, Łuku Hadriana, Katedry Św. Pawła, Parlamentu, Grobu Nieznanego Żołnierza, Katedry poprzez Plac Konstytucji. Na zakończenie wizyta w dzielnicy Plaka – malowniczo położonej u stóp Akropolu, słynnej z fantazyjnych budowli i krętych uliczek pełnych klimatycznych tawern, nocnych lokali i sklepów. Czas wolny. Powrót do hotelu.

3 dzień ATENY                          

Śniadanie. Czas wolny.

W dniu dzisiejszym proponujemy fakultatywnie całodniowy rejs z największego greckiego portu Pierus na trzy wyspy w Zatoce Sarońskiej: Poros (malutka i niezwykle urocza), Hydra (z malowniczą zabytkową architekturą, będąca mekką lokalnych artystów i intelektualistów poszukujących chwili wytchnienia), Aegina (słynąca z gajów pistacjowych i bardzo dobrze zachowanej świątyni Ateny), połączony ze zwiedzaniem najciekawszych zakątków tych niezwykle interesujących i malowniczych wysp. W trakcie rejsu lunch w formie bufetu.

4 dzień ATENY - WARSZAWA

 Czas wolny. Transfer autokarem na lotnisko.  Przelot samolotem rejsowym do Warszawy (przelot bezpośredni A3).          

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski (przelot bezpośredni),

 • transfery autokarem na trasie lotnisko – hotel – lotnisko,

 • transport autokarem podczas zwiedzania Aten,

 • zakwaterowanie w hotelu 3* w centrum miasta (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z rozszerzeniem o następstwa chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • podatku turystycznego (łącznie ok. 4,50 EUR/pokój),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (24 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (72 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (35 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (72 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Zakwaterowanie w hotelu 3* w centrum miasta!, w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką), z łazienkami (pokój 1-osobowy za dopłatą). Przeloty obsługują linie lotnicze AEGAN (waga jednej sztuki bagażu podręcznego w samolocie wynosi do 8kg, głównego do 23kg). Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta dewizową część ceny imprezy w kwocie 75 EUR. Kolacje można wykupić na miejscu w cenie ok. 15 EUR/kolacja.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT