Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

AZJA CENTRALNA Turkmenistan + Tadżykistan + Uzbekistan + Kazachstan + Kirgistan

Czas trwania: 23 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
04.06 - 26.06.2022 14.050 PLN/os 1000 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA - ASHGABAT

Przelot samolotem rejsowym do Turkmenistanu.

2 dzień ASHGABAT - MARY

Przylot do Ashgabatu (stolicy Turkmenistanu). Przejazd do hotelu na nocleg. Przejazd do Mary, zwiedzanie starożytnego miasta Merv – powstałe na skrzyżowaniu dróg Jedwabnego Szlaku stało się jednym z największych miast starożytnego Świata oraz jedną z najważniejszych stolic Islamu. Zwiedzanie: Gyz Gala, Erk Gala, Soltan Gala, Soltan Sanjar Mausoleum, Ibn Zeid Mauzoleum. Kolacja. Nocleg w hotelu.

3 dzień MARY - ASHGABAT

Powrót do Ashgabat. Zwiedzanie miasta: Arka Neutralności, Park Niepodległości, Muzeum Narodowe, niesamowity Meczet Ertoghrul Gazi. Kolacja. Nocleg w hotelu.

4 dzień  ASHGABAT - DARWAZA

Zwiedzanie Nisa (UNESCO). Wizyta w stadninie i podziwianie dumy Turkmenów – koni Akhal-Teke. Kolacja. Nocleg w namiotach w Darwaza.

5 dzień  DARWAZA -  KHIVA

Po śniadaniu przejazd przez granicę do Uzbekistanu. Kolacja. Nocleg w hotelu w Khivie.

6 dzień KHIVA

 Wyjazd na zwiedzanie Chiwy, m.in.: pomnik Al Khorezmiy, medresa chana Muhammada Amina i Kalta Minor, kompleks pałacowy Kuhna Ark, medresa Muhammada Rakhimkhana, minaret i medresa Islam-Khodja, meczet Djuma, Ota Darvaza (Brama Ojca), meczet Ak, łaźnie Anushakan, Palvan Darvaza (Brama Wojownika), medresa Alakuliana, medresa Qutlugha Murada Inaqa, Karawanseraj chana Tima Allaha Kuli i bazar, kompleks Tash Hauli. Kolacja i nocleg w Chiwie.

7 dzień  KHIVA - BUCHARA

Przejazd przez pustynię pomiędzy Kara-Khum (czarne piaski) a Kizyl-Kum (różowe piaski) do Buchary. Po drodze postój przy rzece Amudarya – znanej wielu zachodnim podróżnikom jako Oxus. Kolacja i nocleg w Bucharze.

8 dzień BUCHARA

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Buchary m.in.: zwiedzanie pozostałości po murach miejskich oraz bramie, mauzoleum Samonida, kompleks Kosh Madrasah, meczet Bolo Khauz, cytadela Ark, Poi Kalyan, Trading Dome, medresa Abdullazzikhana,  meczet Magoki Attoron, Lyabi Hauz,Khanaka oraz Mederesa Nodir Devan-Begi, Synagoga. Kolacja i nocleg w Bucharze.

9 dzień BUCHARA - SHAKHRISABAS - SAMARKANDA

Przejazd do Samarkandy. Po drodze zwiedzanie letniej rezydencji ostatniego emira Bukhary Sitora-Mokhi Khosa oraz zwiedzanie miasta Shakhrisabas (Ak Saray Palace, Kompleks Dorut-Tilovat, Kompleks Dorus Soadat). Kolacja i nocleg w domu gościnnym  w Sammarkandzie.

10 dzień SAMARKANDA - TASZKIENT

Zwiedzanie Samarkandy, m.in.: architektoniczny zespół Registan, mauzoleum Gur-Emir, mauzoleum Rukhobod, meczet Bibi-Khonym, bazar Siab, Shakh-i-Zinda, Khazarat-Khizir, muzeum w starożytnej osadzie Afrosiab, obserwatorium oraz muzeum Ulugbek. Przejazd pociągiem do Taszkientu. Kolacja i nocleg w domu gościnnym.                     

11 dzień TASZKIENT

Wyjazd na zwiedzanie miasta, m.in.: Mauzoleum Kaffal Sashi, zespół architektoniczny Khazrat Imam, kompleks Barak-Khan Madrassah, meczety Juma i Tillya Sheikh, plac Hast Imam, bazar Chorsu, metro w Taszkiencie. Kolacja i nocleg w hotelu.         

12 dzień TASZKIENT - HUDJAND

Przejazd na granicę Uzbekistanu z Tadżykistanem. Dalej do Hudjand. Zwiedzanie miasta: Plac Puszkina, forteca Timura Malika, Mauzoleum Muslihiddin, Bazar Panshanbe, Pałac Arbob. Koalcja i nocleg w hotelu.

13 dzień  HUDJAND - ISKANDARKUL - DUSHANBE

Pzrejazd do Duszanbe poprzez Sahristan i Przełęcz Anzob. Po drodze postój przy jeziorze Iskandarkul. Koalcja i nocleg w hotelu.

14 dzień DUSZANBE

Całodzienne zwiedzanie Duszanbe: muzeum Narodowe Tajik, Flaga Tajik, główny plac miasta, bazar Mehrgon. Przejazd do Fortecy Hissar. Kolacja i nocleg w hotelu.

15 dzień DUSZANBE - ALMATY

Przelot do Almaty w Kazachstanie. Zwiedzanie Almaty: Plac Republiki, Pomnik Niepodległości. Spacer poprzez Stare Miasto do Parku Panfilov, Katedra Zenkov, Muzeum Centralne, Muzeum Instrumentów, Teatr Abaj, bazar. Kolacja. Nocleg w hotelu.

16 dzień ALMATY - ALTYN-EMEL

Przejazd do Parku narodowego Altyn-Emel poprzez Kapchigay, tamę na rzece Ili oraz góry. Wizyta na „Śpiewającej Wydmie”, 150 metrów wysokości! Kolacja i nocleg w domu gościnnym prowadzonym przez lokalną rodzinę.

17 dzień ALTYN-EMEL - BASSHI - KANION CHARYN - SATTY

Przejazd do Kanionu Charyn. Wycieczka piesza po kanionie. Przejazd do wioski Shatty. Wycieczka nad jezioro Kol-Sai. Zakwaterowanie w prywatnym domu gościnnym prowadzonym przez lokalną rodzinę.

18 dzień SATTY - KARAKOL

Przekroczenie granicy z Kirgistanem i przejazd do Karakol. Zwiedzanie miasta: Meczet Dungan, Cerkwia, Muzeum Mikhail Prjevaslky. Kolacja i nocleg w hotelu.

19 dzień KARAKOL - TAMGA

Przejazd w kierunku Tamga. Po drodze wizyta w Jeti-Oguz - malowniczym wąwozie Wizyta w Kanionie Skazka. Zakwaterowanie w jurtach (4-osobowe). Czas wolny na odpoczynek i spacery nad Jezioro. Kolacja.

20 dzień TAMGA - KOCHKOR

Po śniadaniu wizyta w wiosce Bokonbaevo w celu uczestnictwa w pokazie polowania orłów. Dodatkowo w drodze do Kochkor zwiedzanie wioski Kyzyl-Tuu – słynnej z produkcji jurt. Wizyta w wytwórni dywanów – pokaz i możliwość zakupów. Kolacja i nocleg w domu gościnnym.

21 dzień BISZKEK - CHON KEMIN

Przejazd do Parku narodowego Chon-Kemin. Spacer po parku narodowym (opcjonalnie przejażdżka po parku narodowym na koniach / płatne dodatkowo 20 USD/koń + 30 USD/stajenny). Kolacja. Nocleg w domu gościnnym.

22 dzień CHON KEMIN -  BURANA - BISZKEK

Przejazd do Biszkek. Po drodze wizyta w Wieży Burana.  Kolacja i nocleg w hotelu. Zwiedzanie stolicy Kirgistanu: bazar Osh, Plac Ala-Too, Park Oak, Plac Zwycięstwa. Pożegnalny wieczorek folklorystyczny. Nocleg w hotelu.

23 dzień BISZKEK - WARSZAWA

 Przelot samolotem rejsowym do Warszawy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przelot samolotem rejsowym na trasie DUSZANBE – ALAMATY,

 • transfery busem / minibusem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* w Turkmenistanie / jeden nocleg w namiotach,

 • zakwaterowanie w hotelach 3*,  w domach gościnnych w Sammarkandzie i Taszkiencie w Uzbekistanie,

 • zakwaterowanie w hotelu 3* oraz w domu gościnnym / hostelu w Duszanbe w Tadżykistanie,

 • zakwaterowanie w hotelu 3* w Kazachstanie,

 • zakwaterowanie w hotelu 3* w Biszkek, w domach gościnnych, w jurtach (4-osobowe) w Kirgistanie,

 • bilety na pociąg Sammarkanda – Taszkient,

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków (80 USD/os),

 • napojów do kolacji,

 • opłaty wizowej do Turkmenistanu (450 PLN + 90 USD),

 • opłaty wizowej do Tadżykistanu (50 USD),

 • podatku granicznego Turkmenistan/Uzbekistan (14 USD/os),

 • podatku turystycznego (Turkmenistan) (8 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (198 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (415 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • opłat za fotografowanie / filmowanie,

 • obowiązkowej składki za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

W celu uzyskania wizy do Turkmenistanu na 60 dni przed terminem wyjazdu należy dostarczyć do biura:

 • kolorowy skan paszportu w DOBREJ JAKOŚCI (UWAGA!!! Paszport nie może zawierać jakichkolwiek śladów pobytu w Izraelu!!!),
 • zdjęcie w wersji elektronicznej DOBREJ JAKOŚCI na czystym jasnym tle w formacie JPG albo PDF
 • wypełnioną tabelkę z danymi osobowymi (dostępna w biurze).
 • opłata za wizę 90 USD (na lotnisku w Agshabat) oraz 450 PLN za pośrednictwo wizowe.

 

UWAGA!!! Sigma Travel Sp. z o.o. nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadku gdy Uczestnik nie otrzyma wizy do Turkmenistanu.

W celu uzyskania wizy do Tadżykistanu należy wypełnić wniosek on-line: https://www.evisa.tj/index.evisa.html#/ Opłatę w wysokości 50 USD uiszcza się kartą kredytową.

Wjazd do Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu na podstawie ważnego paszportu – paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 1000 USD (wyłącznie banknoty wydane po 2000 roku), stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe (obowiązkowe) napiwki należy przeznaczyć ok. 80 USD – kwotę tą należy przekazać pilotowi na początku wycieczki. Przeloty obsługują linie lotnicze AEROFLOT – dopuszczalne limity bagażu: bagaż podręczny (1 sztuka max 8 kg) oraz bagaż rejestrowany (1 sztuka max 23 kg). Małe kameralne grupy (ok. 10 osobowe).

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT