Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

ALBANIA + MACEDONIA + SERBIA Bałkańska Mozaika

Czas trwania: 12 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
19.09 - 30.09.2018 2.490 PLN/os 140 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

„Mozaika Bałkańska” tak nazwaliśmy naszą wycieczkę, na udział w której serdecznie Państwa zapraszamy. Jest to program przygotowany dla tych, którzy lubią schodzić z utartych szlaków. Gwarantujemy, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie w bałkańskim kociołku różnorodności. Nasza trasa prowadzi przez Serbię, Czarnogórę, Albanię i Macedonię. W każdym z krajów wybraliśmy najciekawsze miejsca i najpiękniejsze trasy przejazdowe. Podczas tej podróży odwiedzimy gwarne stolice: Belgrad, Tiranę i Skopje. Zajrzymy do spokojnych, cichych monastyrów prawosławnych, z których najważniejsze to: Mileševa, Morača i Św. Naum. Będziemy spacerować i poznawać piękne starówki w Kruji, Beracie, Gjirokaster i Ohrydzie.  Nie zabraknie także akcentów antycznych: Butrinti i Apollonia, zachwycą każdego, kto interesuje się okresem antycznym. Miłośników przyrody zachwycą pasma górskie, kaniony rzek Limu i Moračy, panoramy nadmorskich przejazdów wybrzeża Morza Jońskiego i Adriatyku, wywierzyska Czarnego Drimu i fantastyczne kształty Davojej Varoszy. Nieodłącznym elementem spotkań z Bałkanami jest lokalna kuchnia i regionalne wina, nie zabraknie ich także na naszej trasie.    

 

1 dzień WARSZAWA - HORGOSZ                    

Odjazd autokaru przez przejście graniczne w Cieszyn. Zakwaterowanie w hotelu.

2 dzień HORGOSZ - BELGRAD - TOPOLA

Przejazd do Belgradu, to największe miasto, jednocześnie jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Stolica Serbii położona jest w miejscu, gdzie rzeka Sawa łączy się z Dunajem. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od panoramicznego przejazdu przez Nowy Belgrad, następnie: cerkiew św. Sawy, wizyta na Twierdzy Kalemegdan, z której roztaczają się wspaniałe widoki na miasto, spacer po głównej ulicy miasta - ulicy księcia Michała. Przejazd do miejscowości Topola, gdzie na wzgórzu Opalenac zobaczymy monumentalną cerkiew św. Jerzego w której znajduje się ponad 700 kompozycji skopiowanych z najważniejszych serbskich monastyrów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy miejscowości Čačak.   

3 dzień TOPOLA - MILESEVA - MORACA - JEZIORO SZKODERSKIE

Dzisiejsza trasa poprowadzi terenami górzystymi, pociętymi kanionami rzek. Na początek pasmo Zlatibor. Następnie krótka wizyta w Monastyrze Mileševa. Jest to jeden z najważniejszych na terenie Serbii obiektów kultu religijnego, gdzie w XIII wieku znalazły się relikwie pierwszego zwierzchnika serbskiego kościoła prawosławnego - Św. Sawy. Najbardziej znanym freskiem, który zobaczyć można w kompleksie to Biały Anioł. Dalej udamy się kanionem rzeki Lim w kierunku granicy z Czarnogórą. Przejazd przez pasmo Bjelasicy do kanionu rzeki Morača. Wizyta w pełnym spokoju, choć położonym przy głównym trakcie komunikacyjnym klasztorze, którego początki sięgają XIII wieku. Następnie przejazd w kierunku Podgoricy i dalej w stronę Jeziora Szkoderskiego, skąd już tylko niewielki dystans do wybrzeża Adriatyku. Zakwaterowanie w jednej z miejscowości nadmorskich, kolacja i nocleg.

4 dzień JEZIORO SZKODERSKIE - KRUJA - TIRRANA - DURRES

Przejazd w kierunku granicy z Albanią. Pierwszym miastem, do którego się udamy będzie Kruja, nazywana „balkonem na Adriatyk”, gdyż przy dobrej pogodzie z terenu niewielkiej starówki widać morze. Spacer po kolorowym bazarze, wizyta w pozostałościach twierdzy, krótki czas wolny. Przejazd do Tirany, największego miasta w kraju. Spacer po centrum gwarnej i kolorowej stolicy: meczet Ethem Beja, Plac Skanderbega, wieża zegarowa oraz bulwar. Przejazd do Durres, w którym zobaczymy antyczny teatr, pozostałości bizantyjskich murów, ale także zupełnie nowe oblicze tego największego albańskiego portu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.   

5 dzień DURRES - ARGENICA - GJIROKASTER

Dzień rozpoczniemy od wizyty w Monastyrze Ardenica, jedynym z niewielu przykładów prawosławnej architektury, sięgającej czasów średniowiecza na terenie Albanii. Następnie przejazd do Gjirokaster - miasta muzeum, wpisanego na listę UNESCO. Położone na południowym krańcu kraju miasto zachowało swój unikalny charakter i kamienną zabudowę. Wąskimi ulicami, przez stary lokalny bazar dotrzemy do twierdzy, z której roztacza się wspaniały widok na miasto i okolicę. Po południu czas wolny na spacery po mieście. Zakwaterowanie w hotelu w mieście, kolacja i nocleg.

6 dzień GJIROKASTER - BUTRINTI - PORTO PALERMO - LOGARA - VLORA 

Przejazd do Bitrinti, najważniejszego i najciekawszego stanowiska archeologicznego w Albanii, znajdującego się na liście UNESCO. Spacer po parku archeologicznym. Przejazd przez Sarandę, która jest modnym albańskim kurortem, położonego na wybrzeżu Morza Jońskiego. Przejazd nadmorską trasa do przełęczy Logara, gdzie z jednej strony mamy najwspanialsze w Albanii widoki na Morze Jońskie, z drugiej strony przełęczy na Adriatyk. Przełęcz znajduje się na wysokości 1055 metrów n.p.m. i gwarantuję najwspanialszą panoramę w Albanii. Po drodze postój przy Porto Palermo, twierdzy budowanej przez Ali Paszę z Tepelene. Następnie zjazd w kierunku Vlory, która jest jednym z największych miast portowych kraju i kurortem położonym nad Adriatykiem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień VLORA - APOLONIA - BERAT - OHRID

Po śniadaniu przejazd do Apolloni, zwiedzanie kompleksu historyczno-archeologicznego, który jest pozostałością po antycznym mieście. Następnie przejazd do Beratu - drugiego miasta-muzeum, wpisanego na listę UNESCO. Zabytkowe centrum składa się z trzech części: twierdzy, nadal zamieszkanej i górującej nad okolicą, dzielnic Magalen i Gorica. Podczas zwiedzania odwiedzimy Muzeum Onufrego z unikalną kolekcją ikon oraz Muzeum Etnograficzne, zajmujące wnętrza starego albańskiego domu. Przejazd w kierunku granicy z Macedonią. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg nad Jeziorem Ohrydzkim. 

8 dzień OHRID - JEZIORO OHRIDZKIE - OHRID

Przejazd na południowy kraniec jeziora Ohrydzkiego do Monastyru św. Nauma, zwiedzanie jednego z najważniejszych monastyrów na Bałkanach. Kolejnym punktem programu będzie rejs stateczkami po wywierzyskach Czarnego Drimu, degustacja lokalnych smakołyków. Przejazd do miasta Ohrid, z najpiękniejszą starówka w kraju. Jezioro położone na wysokości prawie 700 m n.p.m., otoczone wysokimi górami, to gwarancja unikalnego mikroklimatu i wspaniałego wypoczynku. Zwiedzanie miasta wpisanego na listę UNESCO: cerkiew św. Mądrości, antyczny teatr, Plawusznik a na zakończenie panorama na jezioro przy cerkwi Kaneo, skąd małe stateczki zabiorą nas znów co centru miasta. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.   

9 dzień OHRID - PARK NARODOWY MAWROWO - KANION MATKA - SKOPJE

Przejazd przez Park Narowody Mawrowo do Monastyru św. Jovana Bigorskiego słynącego z wspaniałego ikonostasu z 1 połowy XIX wieku. Kolejne niezapomniane widoki czekają na nas w Macedońskim Raju czyli Kanionie Matka, tu krótki spacer i przerwa. Przejazdu do Skopja. Zwiedzanie miasta rozpoczynamy przy Twierdzy Kale, następnie starą czarszja przejdziemy do cerkwi św. Spasa, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych ikonostasów w Macedonii. Trasa spaceru poprowadzi nas do meczetu Isy Beja, starego Hanu i dalej kamiennym mostem nad Vardarem dotrzemy do centrum miasta. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. 

10 dzień SKOPJE - DAVORIA VAROSZ - NOWY SAD

Przejazd na granicę z Serbią. Dojazd od jednej z największych atrakcji przyrodniczych Serbii, czyli Diabelskiej Osady. Jest to zespół ponad 200 sterczyn, osiągających wysokości do 15 metrów, z których każda nakryta jest głazem. Obszar ten ma status rezerwatu przyrody. Przejazd do hotelu na terenie Wojewodiny, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.   

11 dzień NOWY SAD - PETROWARDIN - KARŁOWICE - BRATYSŁAWA

Przejazd do Nowego Sadu położonego w regionie Wojewodiny, tętniące życiem, wielokulturowe miasto to wspaniała wizytówka całego regionu. Spacer przez centrum miasta a następnie wizyta w Twierdzy Petrowaradin, która nazywana jest Gibraltarem Dunaju. Pod twierdzą znajduje się unikalny na skalę europejską system korytarzy, których tylko niewielki fragment został udostępniony do zwiedzania. Pobyt w Serbii zakończymy wizytą w miasteczku Karłowice, które było duchowym centrum kraju, obecnie region słynie z najlepszych w kraju win. Wizyta w lokalnej winiarni i degustacja specjalności regionu - wina Bermet. Przejazd do hotelu w okolicy Bratysławy w późnych godzinach nocnych, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.   

12 dzień BRATYSŁAWA - WARSZAWA

Po wczesnym śniadaniu powrót do kraju.  Przyjazd do Warszawy (Pałac Kultury, parking przed Kinoteką).

Cena zawiera:

 • transport autokarem
 • zakwaterowanie w hotelach (pokoje z łazienkami)
 • wyżywienie wg programu (śniadania + obiadokolacje)
 • opiekę polskiego pilota
 • koszt przewodników lokalnych
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • napojów do obiadokolacji
 • wydatków natury osobistej
 • innych wydatków nie wymienionych w częsci "cena zawiera"

 

Najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem należy podać numer i datę ważności dokumentu podróży (dowód osobisty/paszport). Do wszystkich krajów, które obejmuje program można wjechać na podstawie dowodu osobistego (paszport nie jest wymagany). Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny imprezy w kwocie 140 EUR.

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT