Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

BENELUX Wspaniałe Zabytki w Cieniu Tulipanów!

Czas trwania: 10 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
25.04 - 04.05.2018 2590.00 150 EUR dewizowa część ceny imprezy Keukenhof + Ogrody Królewskie
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

Trzy małe wielkie kraje – oto definicja Beneluksu. Fascynujące miasta, wspaniałe zabytki, wielkie muzea i galerie, ciekawa architektura, interesujące zjawiska przyrodnicze. Flandria czy raczej Hrabstwo Flandrii to bardzo ważne miejsce w historii Europy. To tu powstały pierwsze nowoczesne ośrodki miejskie, tu ustalano pierwsze ustawodawstwo miejskie, tu zrodził się nowoczesny handel i giełda towarowa. Tu tworzyli sławni artyści jak Rembrand, Vermer, Rubens, Van Gogh. Czy to nie wystarczające przesłanki by odwiedzić te kraje? Jeśli nie, to dodajmy kolejne elementy tj.: stolica Unii Europejskiej, kanały żeglowne Amsterdamu, poldery wydarte morzu, znane na całym świecie wystawy kwiatowe tulipanów i hiacyntów, słynne sery holenderskie czy niemniej znane belgijskie piwa. Zapraszamy na niezapomnianą podróż po pięknej krainie historycznych Niderlandów!

 

MORZE WATTOWE - HARLINGEN - ALKMAAR - AMSTERDAM - KEUKENHOF - HAGA - BREDA ANTWERPIA - BRUGIA - GANDAWA - BRUKSELA - TOURNAI - MONS - NAVILLE - NAMUR - ARDENY - LUKSEMBURG - KOLONIA

Znakomitym uzupełnieniem jest wyprawa do krajów Beneluxu, jakże różnych od frywolnej Francji, choć tak blisko niej położonych. Konsekwencją wzrastającego zainteresowania innymi rejonami Francji jest nowy program wycieczki obejmujący Alzację na pograniczu z Niemcami i Bretanię, której piękno znane z wielu opowieści niezmiennie przyciąga poetów, malarzy i turystów.

1 dzień WARSZAWA - ŚWIECKO

Przejazd autokarem w kierunku granicy polsko-niemieckiej.                        

2 dzień ŚWIECKO - MORZE WATTOWE - HARLINGEN

Przejazd do Holandii. Zobaczymy dziwne przyrodnicze zjawisko nad Morzem Wattowym (płytki morski obszar wodno-błotny - dziś rezerwat biosfery, wpisany na listę UNESCO), przejazd drogą nadmorską przez osiedle przymorskie (mały port) - przy ładnej pogodzie spacer po osuchach Morza Wattowego. Nocleg w okolicach Harlingen.

3 dzień HARLINGEN - ALKMAAR - AMSTERDAM

Po śniadaniu przejazd 32 km tamą Afsluitdijk (oddzielającą Morze Północne od słodkowodnego zbiornika Jsselmer) w kierunku Alkmaar. Wizyta na Rynku Serowym (targi sera odbywają się tu od przełomy XVI/XVII w. - w piątki), Waga Miejska (serowa), Stare Miasto i kościół Św. Laurenta z 2 zabytkowymi organami. Przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie m.in.: Plac Dam z Pałacem Królewskim, Nowy Kościół, Waga, futurystyczny Nemo, rejs łodzią po kanałach wodnych wśród kupieckich kamienieczek, rezydencji i pływających mieszkalnych łajb. Nocleg w okolicach Amsterdamu.

4 dzień AMSTERDAM - KEUKENHOF - HAGA

Wyjazd na zwiedzanie miasta. W programie: Rijsk Muzeum (malarstwo holenderskie, w kolekcji m.in.: 20 obrazów Rembrandta) lub Muzeum Van Gogha (zbiór obrazów zgromadzonych przez jego brata Theo). Wyjazd do Keukenhof – zwiedzanie słynnej wystawy kwiatowej! (to największy w świecie kwitnący ogród roślin cebulowych - 7 mln tulipanów, hiacyntów, narcyzów do obejrzenia tylko wiosną!). Przejazd do Hagi. Zwiedzanie Binnenhof – zespół historycznych budynków obecnie polityczne centrum Holandii, Pałac Pokoju (siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości), Nowy Ratusz, Rezydencja Króla, Galeria Obrazów Mauritshuis (m.in.: Dziewczyna z Perłą Vermeera, czy Lekcja Anatomii Rembrandta). Nocleg w hotelu.

5 dzień HAGA - BREDA - ANTWERPIA

Wyjazd do Bredy - miasto mocno związane z Polską. Przechadzka przez Stary Rynek, widok na zamek miejski, wizyta na cmentarzu Polskich Żołnierzy Generała Maczka. Przejazd do Antwerpii. Zwiedzanie miasta: Katedra Kolejowa, Rubenshuis (Dom Rubensa – pracownia, galeria i stary ogród), główny deptak Mair, olbrzymia gotycka katedra NMP (jedna z największych świątyń w świecie zawierająca 4 obrazy Rubensa), piękny Rynek Główny i renesansowy Ratusz, średniowieczna Twierdza Steen nad Skaldą, Ew. kościół Św. Pawła.

6 dzień ANTWERPIA - BRUGIA - GANDAWA - BRUKSELA

Zwiedzanie Gandawy - katedra Św. Bawona i zamek Hrabiów Flandrii, dzwonnica Belfort z XIV w., domy cechowe i magazyny portowe, monumentalna twierdza Gravensteen. Następnie zwiedzanie Brugii (miasta wpisanego na listę UNESCO) - Plac Burg i Plac Markt, następnie wieża Belfort i hale targowe, wspaniały gotycki ratusz, Bazylika Św. Krwi, katedra Św. Salwatora z XIII w., przejdziemy wzdłuż żeglownych kanałów miasta do kościoła NMP z jedynym dziełem Michała Anioła poza Italią, ew. Muzeum szpitalne Św. Jana, czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Brukseli.

7 dzień BRUKSELA

Zwiedzanie Brukseli m.in.: zobaczymy najbardziej znaną wizytówkę Brukseli - Atomium, następnie Pałac Królewski i Muzeum Historyczne z kilkoma polonikami, Grand Place (uznawany za najpiękniejszy historyczny rynek miejski w Europie), pasaż Św. Huberta, Manneken Pis, monumentalna katedra Św. Michała i Goduli, przejazd przez dzielnicę Unii Europejskiej, wizyta w ogrodach Królewskich, ew. bazylika du Sacre Coeur, czas wolny w Brukseli na zakupy i degustację lokalnego piwa!

8 dzień BRUKSELA - TOURNAI - MONS - NAMUR - BRUKSELA

Wyjazd do Tournai – miasta z doskonale zachowanym Starym Miastem i zabytkami wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, m.in. niesamowita katedra Notre-Dame i najstarszy w Belgii Belfor. Po drodze krótki postój w Mons (m.in.: potężna kolegiata Św. Waldetrudy), przyjazd do niewielkiego Nivelles (potężna romańska forteca), przejazd do Namur - miasto u zbiegu Sambry i Mozy (widok na jedną z najpotężniejszych niegdyś fortec europejskich). Nocleg w hotelu.

9 dzień NAMUR - ARDENE - LUXEMBURG - KOLONIA

Wizyta w baśniowej krainie jaskiń krasowych w Ardenach. Zwiedzanie Grottes du Han (jaskinia pochodzenia krasowego), następnie przejazd w kierunku Luksemburga. Zwiedzanie stolicy Wielkiego Księstwa m.in.: skała de Bock (będącą zalążkiem miasta), Pałac Wielkich Książąt, Place d'Armes, Katedra Notre Dame w Luksemburgu i cudowna figurka, słynny most Adolphe, pozostałości Twierdzy Luksemburg (niegdyś najlepiej strzeżonego miasta Europy), rzut oka na dolinę rzeki Alzette i Petrusse. Na koniec przejazd luksemburską drogą krajową mijając małe miejscowości, krótki postój w malowniczo położonym Vianden, nad którym góruje potężne zamczysko, nocleg w Niemczech okolicach Koblencji.

10 dzień KOLONIA - WARSZAWA

Przejazd autokarem w kierunku Warszawy przez przejście graniczne w Świecku.

Cena zawiera:

 • transport autokarem
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami)
 • opieka polskiego pilota
 • koszt przewodników lokalnych
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)


 

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 150 EUR. Brakujące kolacje można zorganizować na miejscu, za pośrednictwem pilota – koszt ok. 15 EUR za jeden posiłek.

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT