Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

BENELUX Wspaniałe Zabytki w Cieniu Tulipanów!

Czas trwania: 10 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
26.04 - 05.05.2024 4.880 PLN/os 200 EUR dewizowa część ceny imprezy w programie wizyta na słynnej wystawie kwiatowej KEUKENHOF!
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Trzy małe wielkie kraje – oto definicja Beneluksu. Fascynujące miasta, wspaniałe zabytki, wielkie muzea i galerie, ciekawa architektura, interesujące zjawiska przyrodnicze. Hrabstwo Flandrii czy ks. Brabancji to bardzo ważne miejsca w historii Europy. To tu powstały pierwsze nowoczesne ośrodki miejskie, tu ustalano  pierwsze ustawodawstwo miejskie, tu zrodził  się nowoczesny handel i giełda towarowa. Tu  tworzyli sławni artyści jak Rembrand, Vermer, Rubens, Van Gogh. Czy to nie wystarczające przesłanki by odwiedzić te kraje? Jeśli nie, to dodajmy kolejne elementy tj.: stolica Unii Europejskiej, kanały żeglowne Amsterdamu, poldery wydarte morzu, znane na całym świecie wystawy kwiatowe tulipanów i hiacyntów, słynne sery holenderskie czy niemniej znane belgijskie piwa. Zapraszamy na niezapomnianą podróż po pięknej krainie historycznych Niderlandów!

 

1 dzień WARSZAWA - DESSAU

Zbiórka przed Pałacem Kultury - parking przed Kinoteką (od strony Al. Jerozolimskich). Odjazd autokaru w kierunku Świecka. *Możliwość wsiadania (Łódź/Stryków, Poznań). Po drodze postój we Frankfurcie nad Odrą. Przyjazd do hotelu w okolicach Dessau, zakwaterowanie.                                       

2 dzień MAGDEBURG - MORZE WATTOWE - LEEUWARDEN

Przejazd do Holandii. Zobaczymy dziwne przyrodnicze zjawisko nad  Morzem  Północnym (płytki morski obszar wodno-błotny zw. Morzem Wattowym - dziś rezerwat biosfery, wpisany na listę UNESCO), przejazd drogą nadmorską przez osiedle i niewielki port - przy ładnej pogodzie spacer po nabrzeżu/osuchach Morza Wattowego. Zatrzymamy się w jednej ze starych wiosek rybackich na wybrzeżu. Nocleg w okolicach Leeuwarden.

3 dzień LEEUWARDEN - EDAM - KEUKENHOF - AMSTERDAM

Po śniadaniu przejazd 32 km tamą Afsluitdijk (oddzielającą Morze Północne od słodkowodnego zbiornika Jsselmer) w kierunku  Amsterdamu. Spacer po  Edam – miasteczko słynne z wielowiekowej produkcji sera i uroczej  zabudowy. Urokliwy Volendam (dawna wioska rybacka) i ulica Haven, Muzeum sera, degustacja i zakupy. Na koniec Keukenhof – zwiedzanie słynnej wystawy kwiatowej! (to największy w świecie kwitnący ogród roślin cebulowych - 7 mln tulipanów, hiacyntów, narcyzów do obejrzenia tylko wiosną!). Nocleg w hotelu.

4 dzień AMSTERDAM

Zwiedzanie Amsterdamu. Zobaczymy m.in.: Plac Dam i Pałac Królewski (dawny ratusz),  gotycki Nowy Kościół, pałacowy Dworzec Główny, futurystyczny Nemo, dzielnica czerwonych latarni w najstarszej części miasta DeWallen, Nowy Rynek i Waga, Dom Rembrandta, siedziba słynnej Wschodnioindyjskiej Kompanii  Handlowej, nowy ratusz i Teatr Muzyczny, przejażdżka autobusem wodnym żeglownymi kanałami wśród kupieckich kamieniczek, rezydencji i pływających mieszkalnych łajb. Czas wolny na rynku kwiatowym, możliwość zakupu cebulek i pamiątek czy specjałów jak musztardy, sery i przyprawy. Na zakończenie wizyta w kwartale muzealnym,  wizyta w Muzeum Królewskim. Powrót do hotelu.

5 dzień AMSTERDAM - HAGA - BREDA - ANTWERPIA

Wyjazd do Hagi. Współczesna Haga i jej wysokościowce, historyczna Haga to Binnenhof i Sala Rycerska – zespół  budynków  królewskich (obecnie polityczne centrum Holandii), Buitenhof – dziedziniec  zewnętrzny, spacer przez część mieszczańską do Rezydencji Króla,   Pałac Pokoju (siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości). Okazja także na kęs śledzia po holendersku lub prawdziwego Matjasa. Postój w Bredzie – polskiej ostoi na terenie Holandii. Zobaczymy centrum starej Bredy, jej zabytki, zobaczymy pamiątki po naszych żołnierzach, pokłonimy się żołnierzom gen. Maczka poległym za wolność Holandii na polskim cmentarzu.  Przejazd na nocleg w okolicach Antwerpii.

6 dzień ANTWERPIA

Zwiedzanie  Antwerpii: główny deptak Meir, Rubenshuis  (Dom Rubensa – pracownia, galeria i stary ogród), olbrzymia gotycka katedra NMP (jedna z największych świątyń w świecie zawierająca 4 obrazy Rubensa), Rynek Główny z historyczna zabudową, budynkami Gildii kupieckich, Ratusz - pierwszy budynek renesansu w Niderlandach, średniowieczna Twierdza Steen nad Skaldą, fantastyczna „katedra” Kolejowa czy osobliwa budowla Dominiknów. 

7 dzień ANTWERPIA - BRUGGIA - GANDAWA - ANTWERPIA

Po śniadaniu  przejazd do pięknej średniowiecznej Brugii (miasta wpisanego na listę UNESCO), zwiedzanie - Plac Burg i Plac Markt- dwa najważniejsze punkty miasta,  następnie wieża Belfort czyli dzwonnica i hale targowe, wspaniały gotycki ratusz, Bazylika Św. Krwi o nietypowej strukturze, katedra Chrystusa Zbawiciela z XIII w., przejdziemy wzdłuż żeglownych kanałów miasta w kierunku kościoła NMP, na zakończenie  piękny zakątek miasta zw. Wielkim Beginażem,  czas wolny. Po południu przejazd do słynnej Gandawy – wizytówką miasto są  wieże miejskie: Belfort   z XIV,  katedra Św. Bawona,  i kościół Św. Mikołaja w stylu gotyku skaldyjskiego, zobaczymy znamienity Ratusz, targ zbożowy i jego budowle, domy cechowe i magazyny portowe w  starym porcie, uroczy targ warzywny czy monumentalną twierdzę  Gravensteen - zamek Hrabiów Flandrii, ew. romańsko-gotycki Św. Jakub, na koniec  przejażdżka łodzią wśród starej zabudowy miasta, ciekawostka - gandawskie żelki.

8 dzień ANTWERPIA - BRUKSELA - ANTWERPIA

Zwiedzanie Brukseli m.in.: zobaczymy najbardziej znaną wizytówkę Brukseli - Atomium, następnie Pałac Królewski w centrum, park i Pałac 50-lecia z XIX w, muzeum historyczne lub Autworld (fakultatywnie) posiadający wspaniałą kolekcje automobili w tym słynną Minerwę,  gotycka katedra Św. Michała i Św. Guduli w odmianie brabanckiej, Grand Place (uznawany za najpiękniejszy historyczny rynek miejski w Europie), dostojne bogato zdobione domy cechowe, gotycki Ratusz XV w. Dom Króla, pasaż Św. Huberta, Manneken Pis – symbol   miasta, przejazd przez dzielnicę Unii Europejskiej, gmach Parlamentu Europejskiego. Czas wolny w Brukseli na zakupy i degustację lokalnego piwa! 

9 dzień BRUKSELA - ARDENE - LUXEMBURG - LUDWIGSHAFEN

Kierunek Ks. Luksemburg.  Przejazd przez Ardeny – krainę przyrodniczą  zielonych i mocno zalesionych wzgórz, znanej głównie z operacji wojennych II Wojny Światowej. Krótki postój po drodze w jednym miasteczek  Ardenów. Następnie przyjazd do stolicy Wielkiego Księstwa m.in.: skała de Bock zw. (będącą zalążkiem miasta), Pałac Wielkich Książąt,  reprezentacyjny  Place d'Armes,  Katedra Notre Dame  XVI-XX w. i cudowna figurka, 3 wielkie mosty Luksemburga, pozostałości Twierdzy Luksemburg (niegdyś najlepiej strzeżonego miasta Europy) oraz dawne mury średniowiecznego miasta, rzut oka na dolinę rzeki Alzette i Petrusse, dzielnica Grund i opactwo Neumunster. Nocleg w Niemczech.

10 dzień LUDWIGSHAFEN - WARSZAWA

Wyjazd autokarem w kierunku Warszawy przez przejście graniczne w Zgorzelcu. Przyjazd autokaru przed Pałac Kultury (późnym wieczorem) - parking przed Kinoteką (od strony Al. Jerozolimskich).

Cena zawiera:

 • transport autokarem (wielkość środka transportu uzależniona jest od wielkości grupy),

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opieka polskiego pilota,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).


 

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os)

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (KL 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej

 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny dowód osobisty bądź paszport. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 200 EUR. Brakujące kolacje można zorganizować na miejscu – koszt ok. 20 EUR za jeden posiłek.

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT