Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

BENELUX Wspaniałe Zabytki w Cieniu Tulipanów!

Czas trwania: 10 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
25.04 - 04.05.2018 N/A 160 EUR dewizowa część ceny imprezy Keukenhof + Ogrody Królewskie BRAK MIEJSC
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

Trzy małe wielkie kraje – oto definicja Beneluksu. Fascynujące miasta, wspaniałe zabytki, wielkie muzea i galerie, ciekawa architektura, interesujące zjawiska przyrodnicze. Flandria czy raczej Hrabstwo Flandrii to bardzo ważne miejsce w historii Europy. To tu powstały pierwsze nowoczesne ośrodki miejskie, tu ustalano pierwsze ustawodawstwo miejskie, tu zrodził się nowoczesny handel i giełda towarowa. Tu tworzyli sławni artyści jak Rembrand, Vermer, Rubens, Van Gogh. Czy to nie wystarczające przesłanki by odwiedzić te kraje? Jeśli nie, to dodajmy kolejne elementy tj.: stolica Unii Europejskiej, kanały żeglowne Amsterdamu, poldery wydarte morzu, znane na całym świecie wystawy kwiatowe tulipanów i hiacyntów, słynne sery holenderskie czy niemniej znane belgijskie piwa. Zapraszamy na niezapomnianą podróż po pięknej krainie historycznych Niderlandów!

 

1 dzień WARSZAWA - ŚWIECKO

Przejazd autokarem w kierunku granicy polsko-niemieckiej.                        

2 dzień ŚWIECKO - MORZE WATTOWE - HARLINGEN

Przejazd do Holandii. Zobaczymy dziwne przyrodnicze zjawisko nad Morzem Wattowym (płytki morski obszar wodno-błotny - dziś rezerwat biosfery, wpisany na listę UNESCO), przejazd drogą nadmorską przez osiedle przymorskie (mały port) - przy ładnej pogodzie spacer po osuchach Morza Wattowego. Nocleg w okolicach Harlingen.

3 dzień HARLINGEN - ALKMAAR - AMSTERDAM

Po śniadaniu przejazd 32 km tamą Afsluitdijk (oddzielającą Morze Północne od słodkowodnego zbiornika Jsselmer) w kierunku Alkmaar. Wizyta na Rynku Serowym (targi sera odbywają się tu od przełomy XVI/XVII w. - w piątki), Waga Miejska (serowa), Stare Miasto i kościół Św. Laurenta z 2 zabytkowymi organami. Przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie m.in.: Plac Dam z Pałacem Królewskim, Nowy Kościół, Waga, futurystyczny Nemo, rejs łodzią po kanałach wodnych wśród kupieckich kamienieczek, rezydencji i pływających mieszkalnych łajb. Wizyta w Muzeum Van Gogha (zbiór obrazów zgromadzonych przez jego brata Theo). Nocleg w okolicach Amsterdamu.

4 dzień AMSTERDAM - KEUKENHOF - HAGA

Wyjazd do Keukenhof – zwiedzanie słynnej wystawy kwiatowej! (to największy w świecie kwitnący ogród roślin cebulowych - 7 mln tulipanów, hiacyntów, narcyzów do obejrzenia tylko wiosną!). Przejazd do Hagi. Zwiedzanie Binnenhof – zespół historycznych budynków obecnie polityczne centrum Holandii, Pałac Pokoju (siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości), Nowy Ratusz, Rezydencja Króla, Galeria Obrazów Mauritshuis (m.in.: Dziewczyna z Perłą Vermeera, czy Lekcja Anatomii Rembrandta). Nocleg w hotelu.

5 dzień HAGA - BREDA - ANTWERPIA

Wyjazd do Bredy - miasto mocno związane z Polską. Przechadzka przez Stary Rynek, widok na zamek miejski, wizyta na cmentarzu Polskich Żołnierzy Generała Maczka. Przejazd do Antwerpii. Zwiedzanie miasta: Katedra Kolejowa, Rubenshuis (Dom Rubensa – pracownia, galeria i stary ogród), główny deptak Mair, olbrzymia gotycka katedra NMP (jedna z największych świątyń w świecie zawierająca 4 obrazy Rubensa), piękny Rynek Główny i renesansowy Ratusz, średniowieczna Twierdza Steen nad Skaldą, Ew. kościół Św. Pawła.

6 dzień ANTWERPIA - BRUGIA - GANDAWA - BRUKSELA

Zwiedzanie Gandawy - katedra Św. Bawona i zamek Hrabiów Flandrii, dzwonnica Belfort z XIV w., domy cechowe i magazyny portowe, monumentalna twierdza Gravensteen. Następnie zwiedzanie Brugii (miasta wpisanego na listę UNESCO) - Plac Burg i Plac Markt, następnie wieża Belfort i hale targowe, wspaniały gotycki ratusz, Bazylika Św. Krwi, katedra Św. Salwatora z XIII w., przejdziemy wzdłuż żeglownych kanałów miasta do kościoła NMP z jedynym dziełem Michała Anioła poza Italią, ew. Muzeum szpitalne Św. Jana, czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Brukseli.

7 dzień BRUKSELA

Zwiedzanie Brukseli m.in.: zobaczymy najbardziej znaną wizytówkę Brukseli - Atomium, następnie Pałac Królewski i Muzeum Historyczne z kilkoma polonikami, Grand Place (uznawany za najpiękniejszy historyczny rynek miejski w Europie), pasaż Św. Huberta, Manneken Pis, monumentalna katedra Św. Michała i Goduli, przejazd przez dzielnicę Unii Europejskiej, wizyta w ogrodach Królewskich, ew. bazylika du Sacre Coeur, czas wolny w Brukseli na zakupy i degustację lokalnego piwa!

8 dzień BRUKSELA - TOURNAI - KORTRIJK - BRUKSELA

Wyjazd do Tournai – najstarszego miasta Belgii, miasta z doskonale zachowanym Starym Miastem i zabytkami wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, m.in. piękna w swej surowości romańsko-gotycka katedra Notre-Dame z XII w. i najstarszy w Belgii Belfort, duży nieregularny rynek z wieńcem kamienic, po drodze zabytkowe miasto Kortrijk - znane już z czasów rzymskich, ze słynnej średniowiecznej bitwy, z pięknych zabytków i jako najważniejszy ośrodek produkcji lnu. Zobaczymy Rynek Grote Markt i belfort z XIV w. (lista UNESCO), gotycko-renesansowy ratusz, Beginaż z 1238 roku, jako zespół 42 domów (lista UNESCO), kościół NMP z XIII w., oraz Kościół Św. Marcina z XIII w. z cennym wyposażeniem oraz symbol miasta – Broeltorens,  ew. przejazd przez Waterloo.

9 dzień NAMUR - ARDENE - LUXEMBURG - KOLONIA

Wizyta w baśniowej krainie jaskiń krasowych w Ardenach. Zwiedzanie Grottes du Han (jaskinia pochodzenia krasowego), następnie przejazd w kierunku Luksemburga. Zwiedzanie stolicy Wielkiego Księstwa m.in.: skała de Bock (będącą zalążkiem miasta), Pałac Wielkich Książąt, Place d'Armes, Katedra Notre Dame w Luksemburgu i cudowna figurka, słynny most Adolphe, pozostałości Twierdzy Luksemburg (niegdyś najlepiej strzeżonego miasta Europy), rzut oka na dolinę rzeki Alzette i Petrusse. Na koniec przejazd luksemburską drogą krajową mijając małe miejscowości, krótki postój w malowniczo położonym Vianden, nad którym góruje potężne zamczysko, nocleg w Niemczech okolicach Koblencji.

10 dzień KOLONIA - WARSZAWA

Przejazd autokarem w kierunku Warszawy przez przejście graniczne w Świecku.

Cena zawiera:

 • transport autokarem
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami)
 • opieka polskiego pilota
 • koszt przewodników lokalnych
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)


 

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 160 EUR. Brakujące kolacje można zorganizować na miejscu, za pośrednictwem pilota – koszt ok. 15 EUR za jeden posiłek.

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT