Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

BIAŁORUŚ Podróż Sentymentalna

Czas trwania: 5 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
29.04 - 03.05.2022 1.250 PLN/os 50 EUR dewizowa część ceny imprezy
11.08 - 15.08.2022 1.250 PLN/os 50 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

 

1 dzień WARSZAWA - BRZEŚĆ

Odjazd autokaru do Brześcia przez Terespol. Możliwość wsiadania: Mińsk Mazowiecki, Siedlce (obwodnica E-30 stacja Orlen Stare Iganie), Biała Podlaska (stacja BP ul. Brzeska 17). Przed granicą postój na posiłek (płatny we własnym zakresie). Po przekroczeniu granicy zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej: bramy Brzeska i Terespolska, cerkiew św. Mikołaja, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ocalenia. Muzeum Dzieł Sztuki skonfiskowanych na granicy. Zakwaterowanie w hotelu.

2 dzień BRZEŚĆ - SKOKI - RUŻANA - KOSÓW POLESKI - BARANOWICZE

Wyjazd do Baranowicz. Po drodze zwiedzanie: Skoki – odrestaurowany pałac-muzeum rodziny Juliana Ursyna Niemcewicza. Różana - malownicze ruiny zamku Sapiehów, kościół św. Trójcy i zespół klasztorny bazylianów. Kosów Poleski: pałac Pusłowskich, u podnóża którego znajduje się dawny folwark Mereczowszczyzna - miejsce urodzenia T. Kościuszki, w odbudowanym dworze mieści się jego muzeum, kościół św. Trójcy - miejsce chrztu T. Kościuszki, cmentarz katolicki z kwaterą żołnierzy polskich poległych w 1920 r. Zakwaterowanie w okolicach Baranowicz.

3 dzień BARANOWICZE - NIEŚWIEŻ - MIR - ZAOSIE - BARANOWICZE

Wyjazd na zwiedzanie Nieświeża: zespół pałacowo-parkowy dawnej rezydencji Radziwiłłów (UNESCO), kościół Bożego Ciała, Brama Słucka, Ratusz. Przejazd do Miru - zwiedzanie zespołu zamkowo- parkowego z najlepiej zachowanym zamkiem na Białorusi (UNESCO). Spacer po miasteczku (jeżeli starczy czasu): rynek, kościół św. Mikołaja, cerkiew, jesziwa, synagoga. Przejazd do Zaosia, gdzie w zrekonstruowanym zespole dworskim w dawnym folwarku Mickiewiczów znajduje się muzeum poświęcone Adamowi Mickiewiczowi. Powrót do hotelu.

4 dzień BARANOWICZE - JEZIORO ŚWITEŹ - NOWOGRÓDEK - LIDA - BOHATYROWICZE - GRODNO

Przejazd do Nowogródka (po drodze postój nad jeziorem Świteź!), zwiedzanie: dworek Muzeum A. Mickiewicza, pomnik i Kopiec Mickiewicza, ruiny zamku książąt litewskich na Górze Zamkowej, kościół farny, gdzie odbył się ślub Władysława Jagiełły z Zofią Olszańską, a wiele lat później chrzest Adama Mickiewicza. Przejazd do Lidy – postój przy ruinach zamku księcia Giedymina, w murach którego rozgrywa się akcja Grażyny Mickiewicza. Po drodze do Grodna wizyta w Bohatyrowiczach, w których rozgrywa się akcja powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Oglądamy mogiłę Jana i Cecylii, mogiłę Powstańców z 1863r. i zakole Niemna. Zakwaterowanie w hotelu.

5 dzień GRODNO - WARSZAWA

Po śniadaniu zwiedzanie Grodna: m. in. Stary i Nowy Zamek, kościół farny, kościół i klasztor Brygidek, dom Elizy Orzeszkowej, cerkiew św. Borysa i Gleba na Kołoży. Czas wolny na zakupy i obiad. Po południu wyjazd w kierunku granicy przez Kuźnicę Białostocką. Wieczorem przyjazd autokaru na ul. Emilii Plater przy Sali Kongresowej.

Cena zawiera:

 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (0 PLN/os),

 • transport autokarem,

 • zakwaterowanie w obiektach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania oraz kolacje),

 • napoje do kolacji (woda, kawa, herbata),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 30000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych).

Cena nie zawiera:

 • opłaty za wizę białoruską (130 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (2 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (2 PLN/os),

 • napojów do kolacji (poza tymi wymienionymi w punkcie „cena zawiera”),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera".

Wiza białoruska jest płatna DODATKOWO 130 PLN.

W przypadku wizy załatwianej z grupą w trybie zwykłym na 4 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy należy złożyć:

-  wypełniony i podpisany wniosek - http://poland.mfa.gov.by/pl/consular_issues/visas/wniosek/

    UWAGA: podpis na wniosku musi być zgodny z podpisem w paszporcie.

- paszport ważny 6 m-cy od daty zakończenia imprezy (wymagane są dwie wolne strony obok siebie)

- 1 kolorowe, aktualne, paszportowe zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, na białym tle, twarz skierowana na wprost, nie starsze niż 6 miesięcy.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: Panie - nakrycie głowy i długa spódnica, Panowie - długie spodnie.

Program jest ramowy (orientacyjny) - kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w programie imprezy (np. pkt. XI.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (bądź 2-osobowych z dostawką) z łazienkami. Na Białorusi nie wszystkie obiekty są objęte standaryzacją. Obiekty, które proponujemy oferują pokoje z łazienką, w standardzie odpowiadającym 3*. Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje serwowane (napoje do posiłków w cenie). Czas: po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 50 EUR, stanowiącą dewizową część ceny imprezy.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT