Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

BIRMA Kraina Miliona Świątyń

Czas trwania: 15 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady/obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
20.11 - 04.12.2022 11.690 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Podróż przez Birmę jest jak podróż przez historię. Goście przybywają do Rangon gdzie kolonialne i współczesne oblicze Birmy wciąż przenika się mimo, że od upadku administracji kolonistów minęły całe dziesięciolecia. Podróżując na północ do Mandalay turysta napotka pozostałości dynastii Konbaung, która dominowała w XVIII i XIX wieku. W Inwa (Ava) i Sagaing są ślady po okresie Shan (XIV-XVI wiek). W Bagan (Pagan) cofniesz się jeszcze bardziej, do Pierwszego Imperium, podziwiając 2200 kamiennych budowli z czasów XI-XIII wieku. Wiele tras, które jeszcze kilka lat temu nie było możliwych do zwiedzania, teraz jest dostępnych. Na koniec podróży proponujemy wypoczynek w najsłynniejszym birmańskim kurorcie - położonym w Zatoce Bengalskiej. Wybrzeże birmańskie jest miejscem gdzie spełniają się najśmielsze marzenia miłośników wypoczynku w egzotycznym krajobrazie – kilometry piaszczystych, śnieżnobiałych plaż porośniętych palmami z dala od tłumów turystów.

 

1 dzień WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Birmy.

2 dzień RANGON - KYAIKHTIYO

Przylot do Rangonu (Yangon), największego miasta Myanmaru (Birmy). Tutaj niemal wszyscy turyści zaczynają i kończą swoją podróż po tym pięknym kraju. Miasto nie przytłacza swoją wielkością i ma w sobie dużo charakteru; kolonialna architektura, sporo zieleni, przestrzeń, liczne, fantastyczne stupy i świątynie oraz bogate życie uliczne dodają mu dużo uroku. Przejazd do Kyaikhitiyo, gdzie znajduje słynna Pagoda na Złotej Skale (Golden Rock Pagoda). Zakwaterowanie w hotelu. Wejście na wzgórze z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Kyaikhtiyo i okolicę. Podziwianie zachodu słońca.

3 dzień KYAIKHTIYO - BAGO - RANGON

Wyjazd na wycieczkę do miasteczka Bago – usytuowanego na północ od Rangonu. Zwiedzanie pagody Shwe Thar Lyaung, Shwe Maw Taw Pagoda (ze stupą wyłożoną diamentami), Hin Tha Kone Pagoda (znana jako „dom duchów”), Pałac Króla Bayint Nuang oraz cmentarz żołnierzy Brytyjskich z czasów II wojny światowej. Powrót do Rangonu.

4 dzień RANGON - BAGAN

Przelot do Bagan - stolicy kraju w XI-XIII wieku, gdzie nad brzegiem wielkiej rzeki Ayeyarwady, na obszarze 40 km² znajdują się tysiące świątyń i stup. Bagan znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie najwspanialszych Pagód i Świątyń m.in.: Shwezigon Pagoda (zbudowana przez króla Anawrahta w XI wieku), Światynia Khay Min Ga (z panoramicznym widokiem na liczne posagi znajdujące się w okolicy), Świątynia Ananda (z 4 obrazami stojącego Buddy). Zwiedzanie manufaktury w wiosce Myinkaba, Świątyni Manuha oraz Nanbaya (unikalna budowla z piaskowca będąca zgodnie z legendą pałacem króla Manuha). Następnie podziwianie malowniczego zachodu słońca nad rzeką Ayeyarwaddy ze szczytu Świątyni. Kolacja w restauracji nad brzegiem rzeki. Nocleg w hotelu.

5 dzień BAGAN - GÓRA POPA - BAGAN

Wyjazd na zwiedzanie Góry Popa oraz okolic – 1500 metrowego wulkanu usytuowanego na południowy wschód od Bagan. Góra jest jednym z symboli kraju – miejscem świętym, miejscem pielgrzymek Birmańczyków.

6 dzień BAGAN - MINGUN - MANDALAY

Przelot do Mandalay. Wycieczka łodzią po rzece Ayeyarwaddy do Mingun – najciekawszej z czterech starożytnych stolic Birmy znajdujących się w okolicy Mandalay. W programie największy, ważący 90 ton dzwon świata (wpisany do księgi rekordów Guinessa), Hsinbyume Paya, Mingun Paya (niedokończona pagoda, która byłaby pewnie największą świątynią na świecie gdyby nie przerwano jej budowy). Powrót do Mandalay. Zwiedzanie tego przebogatego w pomniki miasta: Pagoda Mahamuni, Klasztor Shwe Inbin, Klasztor Golden Palace, Pagoda Kuthoda. Wizyta na wzgórzach Mandalay.

7 dzień MANDALAY - AMARAPURA - AVA - SAGAING

Wyjazd na zwiedzanie pozostałych, starożytnych stolic Birmy. Podróż do Amarapury, zwiedzanie Klasztoru Mahadangayon, gdzie żyje ponad 1000 mnichów. Przejazd na 200 letni most U Bein, wybudowany za czasów, gdy Amarapura była stolicą Królestwa. Zwiedzanie manufaktury jedwabiu. Przejazd do Klasztoru Bagaya, w którym znajduje się oszołamiająca liczba pomników Buddy. Lunch w restauracji. Rejs po rzece i zwiedzanie dawnej stolicy Ava (Inva) : wieża strażnicza Nanmyint, Klasztor Maha Aungmye Bonzan, Klasztor Bargayar. Wycieczka na Wzgórza Sagaing. Przyjazd do hotelu. Wieczorem fakultatywnie klasyczne tańce birmańskie w Mintha theatre (ok. 20 USD).   

8 dzień MANDALAY - HEHO - PINDAYA - INLE LAKE

Przelot do Heho, przejazd do Pindaya. Zwiedzanie jaskiń Pindaya. Lunch. Przejazd do Nuang Shwe – małej, malowniczej wioski leżącej wśród kanałów prowadzących do Jeziora Inle. Zakwaterowanie w hotelu.

9 dzień INLE LAKE

Całodzienny rejs łodzią po Jeziorze Inle, które należy do największych atrakcji Birmy. To bardzo malowniczo położone jezioro ma 22 kilometry długości, 11 kilometrów w najszerszym miejscu, jest bardzo płytkie i ze wszystkich stron otoczone górami. Nad jeziorem oraz wśród licznych okolicznych kanałów znajduje się kilka czarujących wiosek z małymi drewnianymi świątyniami i kolorowymi targami. Najciekawsze są wioski wybudowane dosłownie nad taflą jeziora, domy stojące na palach, szkoły, świątynie, sklepy, wszystko metr nad wodą. Lunch w restauracji znajdującej się na jeziorze. Zwiedzanie pagody Phaundgaw Oo, wioski Inpawkhon. Po południu rejs łodzią (zależy od stanu wód) w kierunku zachodniego wybrzeża jeziora, gdzie znajdują się schody do kompleksu Inn Thein.

10 dzień INLE LAKE - NGAPALI BEACH

Przelot do Ngapali Beach - najsłynniejszego, birmańskiego kurortu - położonego w Zatoce Bengalskiej. Wybrzeże birmańskie jest miejscem gdzie spełniają się najśmielsze marzenia miłośników wypoczynku w egzotycznym krajobrazie – kilometry piaszczystych, śnieżnobiałych plaż porośniętych palmami z dala od tłumów turystów. Zakwaterowanie w hotelu położonym w pobliżu plaży.

11 - 12 dzień NGAPALI BEACH

Dni przeznaczone na wypoczynek bądź wycieczki fakultatywne (m.in. rejs łodziami po zatoce połączona ze zwiedzaniem wioski rybackiej i nurkowaniem powierzchniowym (ok. 30 USD), rejs na wyspę perłową (ok. 15 USD), wizyta w lokalnej wiosce i na lokalnym rynku (ok. 15 USD), wycieczka do wioski rybackiej połączona z łowieniem ryb (ok. 15 USD), możliwość wypożyczenia rowerów, kajaków, windsurfingu, motorówki. Podane ceny są bardzo orientacyjne i zależą od ilości chetnych.

13 dzień NGAPALI BEACH - RANGON

Przelot do Rangonu. Po południu zwiedzanie centrum miasta m.in.: Pagoda Sule (wybudowana ponad 2000 lat temu), monumentalny posąg leżącego Buddy Chauk Htat Gyi, Karaweik Hall, okolice jeziora Kandawgyi. Spacer po słynnym targowisku Bogyoke (Scotts). Zwiedzanie najbardziej efektownego na świecie kompleksu świątynnego Shwedagon, w którym znajduje się monumentalna, pozłacana i mierząca prawie 100 metrów wysokości stupa.

14 dzień RANGON

Przelot samolotem rejsowym do Europy.

15 dzień WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przeloty wewnętrzne wg programu,

 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiady/kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

 

 

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • opłaty za wizę birmańską (250 PLN/os),

 • opłaty lotniskowej przy wylocie z Rangunu (10 USD/os),

 • napojów do obiadów / kolacji,

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 65 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (130 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (270 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

 

WIZA PŁATNA DODATKOWO 250 PLN

W celu uzyskania wizy do Birmy, należy najpóźniej 14 dni przed terminem wylotu dostarczyć kopię paszportu (strona ze zdjęciem) oraz zdjęcie w formie elektronicznej o wymiarach 3,8 cm x 4,6 cm (nie przekraczające 2MB).

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 65 USD – kwotę tą należy przekazać pilotowi na początku imprezy

Birma leży w strefie czasowej GMT +7 (+5,5 godz. do czasu polskiego). Napięcie elektryczne 220-240V / 50Hz (takie jak w Polsce). W Birmie jest obecnie wdrażana sieć komórkowa w paśmie GSM 900 (na chwilę obecną ma bardzo ograniczony zasięg), w związku z czym mogą wystąpić problemy z komunikacją komórkową. Nie są wymagane żadne szczepienia ochronne, zaleca się profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem z Polski lub środków odstraszających komary.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT