Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

CHINY Południowe

Czas trwania: 16 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
15.11 - 30.11.2019 8.590 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy dokwaterowanie (K)
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Tajemniczy „Kraj Środka” od tysiącleci rozwijający swoją kulturę, prawo, tradycję, filozofię i państwowość fascynuje nas Europejczyków od dawna. Pierwsze relacje przekazane przez Marco Polo przyjmowane były z niedowierzaniem. Stopniowo wraz z postępem odkryć geograficznych, pojawianiem się chińskiej porcelany na stołach władców i arystokracji, jedwabi na sukniach pań i strojach panów, dzieł Konfucjusza w bibliotekach filozofów, chińskich rycin w tajemnych sekretarzykach arystokratów, zainteresowanie tym ogromnym krajem zamieniło się w fascynację trwającą do dzisiaj. Odkrycia archeologiczne niepojętych skarbów, grobowców i pałaców, istnienie Chińskiego Muru świadczą o niewyobrażalnej w skali Europy potędze Chińskiego Cesarstwa. Rozmach i skala działalności nawet w dzisiejszych czasach atomu, podróży kosmicznych i nowoczesnych technologii mogą przyprawić o zawrót głowy. XX wieczna historia Chin, powstania przeciw okupacji brytyjskiej, komunizm Mao, współczesne próby reformy i przestawienia kraju na tory gospodarki kapitalistycznej przy zachowaniu władzy przez partię komunistyczną – wszystko to sprawia, że Chiny przypominają wrzący tygiel, w którym miesza się historia z nowoczesnością, tradycja z rewolucją, komunizm z kapitalizmem oraz wolność z opresją. Dla wszystkich rządzących, czy są to monarchowie, dyktatorzy czy wybrani w wyborach prezydenci lub premierzy, Władcy Chin są niedościgłym wzorem. Umiejętność rządzenia i zachowania władzy w państwie, którego zróżnicowana pod względem etnicznym, kulturowym i językowym ludność na ogromnym obszarze przekracza grubo miliard, musi budzić zachwyt. Skala kłopotów ekonomicznych, administracyjnych i politycznych jest ogromna. Mimo to od wielu tysięcy lat Chiny trwają, jako integralna całość: państwo i naród.

Ostatnie lata to okres gwałtownego przyśpieszenia rozwoju gospodarczego. Chiny zmieniając się dosłownie z dnia na dzień powodują wzrost światowej koniunktury gospodarczej.

 

1 dzień WARSZAWA

Przelot do Chin.                

2 dzień CHENGDU

Przylot do Chengdu – stolicy prowincji Sichuan, będącej ojczyzną Pandy Wielkiej. Wizyta w Parku Pawilonu z widokiem na rzekę oraz w lokalnej, charakterystycznej dla tego regionu herbaciarni.

3 dzień CHENGDU - LESHAN - GUILIN

Przejazd do Leshan, gdzie znajduje się największy na  świecie kamienny posąg Wielkiego Buddy. Przejażdżka łodzią po rzece przepływającej u stóp wielkiego buddy. Przelot do Guilin – miasta, które razem z okolicą określane jest mianem „ krainy snów”.

4 dzień GUILIN - LONGSHEN

Zwiedzanie Guilin, gdzie krasowe góry o fantastycznych kształtach od zawsze były natchnieniem dla artystów. Jaskinia Trzcinowej Fujarki – bajeczny labirynt utworzony przez stalaktyty i stalagmity. Wzgórze Fubo poświęcone bohaterskiemu generałowi z okresu dynastii Han. Krótka lekcja klasycznego chińskiego malarstwa w pięknej scenerii. Przejazd do Longshen.

5 dzień LONGSHEN - GUILIN

Całodzienna wycieczka –Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu - niezwykła sceneria górskich zboczy całkowicie pokrytych schodkowymi tarasami.    Powrót do Guilin.

6 dzień GUILIN - YANGSHUO

Chińskie krajobrazy – rejs rzeką Li do miejscowości Yangshuo. Trasa tego ponad 4-ro godzinnego rejsu wiedzie wzdłuż malowniczych krasowych gór. Przypłynięcie do Yangshuo – urokliwego miasteczka nazywanego przez Chińczyków „małym rajem w dużym kraju”.

7 dzień YANGSHUO - GUILING - KUNMING

Lekcja Tai-chi nad brzegiem rzeki Li w promieniach wstającego słońca. Wycieczka po okolicy – niezwykłe wzgórza, pola ryżowe, wioski, w których czas zatrzymał się w miejscu. Przejazd nocnym pociągiem (sypialnym) do Kunming – stolicy prowincji Yunnan.

8 dzień KUNMING

Całodzienna wycieczka: buddyjska Świątynia Yuantong. Przejazd do miejsca, gdzie znajduje się tzw. Kamienny Las – niezwykły zespół skalnych kolumn i iglic. Spacer skomplikowanym labiryntem krasowych formacji skalnych, uznawanych za jeden z przyrodniczych cudów świata. Wizyta w wiosce, zamieszkanej przez mniejszość narodową Sani.

9 dzień KUNMING - DALI

Zwiedzanie Kunming: Świątynia Bambusowa –słynąca z kolekcji 500 Arhatów – glinianych rzeźb wykonanych przez jednego artystę. Wjazd na Wzgórza Zachodnie kryjące w swoich zboczach liczne świątynie. Brama Smoka –kompleks grot, świątyń i korytarzy stworzonych przez mnichów taoistycznych. Przejazd do Dali – miasteczka, w którym dominuje mniejszość narodowa Bai. Wieczorny spacer po wąskich uliczkach starówki.

10 dzień DALI

Przejazd do pobliskiej wioski - tradycyjny poranny targ. Świątynia Trzech Pagód – symbol miasta.

11 dzień DALI - LIJIANG

Przejazd do Lijiang – miasteczka usytuowanego u podnóży Himalajów. Kolorytu temu niezwykłemu miejscu dodaje zamieszkująca w nim mniejszość narodowa Naxi, pielęgnująca swoją kulturę i religię, określaną mianem Dongba. Staw Czarnego Smoka – spacer po malowniczym parku, z którego rozciąga się wspaniały widok na dominującą nad okolicą Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Wędrówka do górującej nad miastem Świątyni Wangu Lou. Krótki spacer po labiryncie wąskich uliczek – próba rozeznania drogi przed samodzielnymi spacerami. Wieczorne atrakcje: koncert orkiestry Naxi.

12 dzień LIJIANG - BAISHA - HIMALAJE - LIJIANG

Przejazd do wioski Baisha, której historia liczy ponad tysiąc lat. Atrakcją wioski jest Klinika Ziołolecznicza, prowadzona przez znanego Doktora Ho. Przejazd do Klasztoru Yufeng – świątyni lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu). Atrakcją klasztoru jest ogromne, 500-letnie drzewo kameliowe. Wyprawa w Himalaje: Śnieżna Góra Nefrytowego Smoka. Wjazd kolejką linową na lodowiec.

13 dzień LIJIANG

Zwiedzanie Lijiang: Staw Czarnego Smoka, Świątynia Wangu Lou. Kolacja. Koncert lokalnej muzyki Naxi.

14 dzień LIJIANG - CHENGDU

Dzień wolny na indywidualne odkrywanie uroków brukowanych uliczek, drewnianych domów zawieszonych nad przepływającymi przez miasteczko wartkimi strumykami, kamiennych mostków i drewnianych kładek. Późnym popołudniem przelot do Chengdu.

15 dzień CHENGDU

Wizyta w Instytucie Hodowli Pandy Wielkiej. Wizyta w lokalnej świątyni Qingyuang. Kolacja – tradycyjny syczuański „hot – pot”, czyli próba zdolności kulinarnych.

16 dzień WARSZAWA

Przelot do Warszawy.

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przejazdy pociągami podczas pobytu (w tym 2 przejazdy pociągiem sypialnym),

 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • opłaty za wizę chińską wraz z pośrednictwem (500 PLN/os),

 • napojów do kolacji,

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 45 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (65 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (280 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (252 PLN/os),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

 

Wiza chińska jest płatna dodatkowo 500 PLN

Na 4 tygodnie przed wyjazdem należy dostarczyć do biura:

 • paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu (powinien posiadać min. 6 wolnych stron, strony muszą znajdować się naprzeciw siebie lub, jedna za drugą obok siebie).
 • wypełniony wniosek wizowy (dostępny na stronie www.sigma-travel.com.pl bądź w biurze)
 • jedno kolorowe, aktualne zdjęcie paszportowe.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Zakwaterowanie w hotelach 3* w klimatyzowanych pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na życzenie), z łazienkami i TV. W pokojach znajdują się urządzenia do parzenia herbaty. W pociągach noclegi w wagonie sypialnym (4 osoby w przedziale). Główny bagaż powinien być zabezpieczony szyfrem lub kłódką. Napięcie elektryczne w Chinach: 220V; 50Hz (takie samo jak w Polsce). W większości hoteli istnieje możliwość korzystania z polskich wtyczek. Czasami mogą zdarzyć się również inne gniazdka. Czas lokalny w Chinach + 8 godzin w stosunku do czasu polskiego. Średnia temperatura na przełomie marca i kwietnia wynosi ok. 17 st. C, w maju ok. 24 st. C, w listopadzie ok. 15 st. C Na napiwki należy przeznaczyć ok. 45 USD na osobę. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT