Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

FILIPINY + HONGKONG + MAKAU Od Manili Po Hongkong i Makau

Czas trwania: 15 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady/obiadokolacje

Pobierz program

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym na Filipiny.
    
2 dzień MANILA

Przylot do Manili. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek.

3 dzień MANILA

Zwiedzanie stolicy Filipin. Przejazd do Fortu Santiego z XVII w. położonego w starej dzielnicy  (Intramuros) z zachowanymi zabytkami z czasów hiszpańskiej kolonizacji: kościół św. Augustyna - najstarszy kamienny kościół na Filipinach, kościół Binondo, neoromańska katedra manilska. Wizyta w zabytkowym budynku Casa Manila w hiszpańskim stylu kolonialnym. Przejazd bulwarem Roxas, ciągnącym się brzegiem zatoki Manila Bay do nowoczesnej, zabudowanej wieżowcami dzielnicę Makati. Powrót do hotelu.

4 dzień MANILA - PZREŁĘCZ DALTONA - BANAUE

Przejazd na północ wyspy Luzon, największej z 7107 wysp archipelagu, podziwiając rozległe tarasy ryżowe (uważane za „8 cud świata”), malownicze wioski i tropikalną przyrodę. Po drodze wizyta na Chińskim Cmentarzu tzw. Mieście Umarłych, gdzie groby mają kształt domów. Przystanek na przełęczy Daltona z przepięknym widokiem na góry i rzeki. Wieczorem przyjazd od hotelu.

5 dzień BANAUE - TARASY RYŻOWE - BANAUE

Wjazd na punkt widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na tarasy ryżowe uformowane ponad 2tyś lat temu. Zajmują całe, nieraz bardzo strome zbocza, ciągnąc się niemal po horyzont, dając niezapomniane wrażenie rajskich kaskad zieleni. Spacer po tarasach ryżowych. Wizyta w jednej z wiosek, poznawanie zwyczajów ludu Ifugao, budowniczych tarasów: wizyta w tradycyjnym domu, nauka uprawy ryżu, opowieści o łowcach głów, poznanie  nietypowy obyczajów pogrzebowymi. Powrót do hotelu. Po kolacji pokaz lokalnych tańców.                  

6 dzień BANAUE - SAGADA - BANAUE

Śniadanie, a następnie całodzienna wycieczka do Sagady. Jest to obszar zamieszkały przez plemiona Igorotów, niespokrewnionych z innymi ludami Filipin i w dużym stopniu kultywujących dawny tryb życia. Zwiedzanie unikatowych jaskiń grobowych oraz umieszczonych na skalistych zboczach górskich tzw. wiszących trumien. Wizyta w lokalnym muzeum, w którym znajdują się interesujące zbiory etnograficzne ukazujące kulturę lokalnych plemion. Powrót do hotelu w Banaue.

7 dzień BANAUE - MANILA

Ranny wyjazd do Manili. Przejazd malowniczymi serpentynami Gór Cordilliera. Możliwość zakupu po drodze lokalnych owoców i produktów.

8 dzień MANILA - HONGKONG

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Hongkongu,  jednego z najdroższych miast na świecie, słynącego z drapaczy chmur i luksusowych sklepów. Do 1997 kolonia brytyjska, a obecnie autonomiczne terytorium Chińskiej Republiki Ludowej, z zachowaną granicą oddzielającą terytorium od Chin kontynentalnych. Po wylądowaniu transfer szybką kolejką do hotelu w dzielnicy Koulun. Zakwaterowanie, a następnie przejście barwnymi uliczkami Hongkongu oraz aleją gwiazd filmowych, gdzie znajduje się pomnik Bruca Lee, na promenadę w Tsim Sha Tsui oferującą spektakularny widok na wyspę Hongkong. Stąd przepłyniemy tradycyjnym promem na wyspę Hongkong. Spacer przez biznesową dzielnicę ,,Central” wśród drapaczy chmur podziwiając najpiękniejsze, a także najnowocześniejsze cuda architektury na świecie np. Bank of China Tower czy HSBC Tower. Następnie wjazd stromą kolejką linową na Wzgórze Wiktorii skąd rozpościera się  zapierający dech w piersiach widok na wyspę Hongkong, półwysep Koulun i Nowe Terytoria. W drodze powrotnej zwiedzimy anglikańską Katedrę św. Jana. Kolacja w lokalnym  tzw. ”food court”,  gdzie będzie możliwość degustacji rożnego rodzaju potraw tradycyjnej kuchni chińskiej. Po kolacji czas wolny.

9 dzień HONGKONG - MAKAU

Po śniadaniu przejazd do Tung Chung na wyspie Lantau, stad kolejka linowa przejedziemy do wioski Ngong Ping gdzie znajduje się największy na świecie posąg siedzącego Buddy (Tian Tan Buddha, 34m) oraz cudowny  buddyjski klasztor Po Lin – w  pięknych kolorowych budynkach świątyni znajdziemy liczne figurki Buddy, rzeźby smoków i inne detale charakterystyczne dla chińskiej architektury, a roztaczający się zapach kadzideł potęguje atmosferę spokoju i harmonii z otaczającą przyrodą. Blisko 30 minutowa przejażdżka kolejka linowa do klasztoru Po Lin dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń tej uroczej górzystej okolicy. Powrót na pólwysep Koulun i przeprawa promem do Makau  (60min), dawnej kolonii portugalskiej, w której w harmonijny sposób przenikają się wpływy europejskie i chińskie  Zakwaterowanie w hotelu w Makau. Wczesnym wieczorem wizyta w jednym z wielu luksusowych  kasyn, z których słynie Makau często nazywane “Las Vegas Azji” .Kasyna w Makau znajdują się bez wątpienia w ścisłej czołówce światowej. Niezależnie od naszych poglądów związanych z hazardem i luksusem, naprawdę warto odwiedzić wieczorkiem tą część miasta.

10 dzień MAKAU - CEBU

Po sniadaniu zwiedzanie Makau, Spacer po starej części miasta, gdzie znajdują się ruiny katedry św. Pawła – symbol Makau oraz najważniejszy i najbardziej reprezentacyjny plac byłej portugalskiej enklawy – Largo do Senado.. Wizyta w świątyni chinskiej A-Ma. wzniesionej w 1488 roku poświęconej  bogini rybaków i żeglarzy  Uważa się, że nazwa Makau została utworzona od nazwy świątyni. „A-Ma-Gau”, co znaczy „zatoka A-Ma” czyli miejsce położenia świątyni. Wczesnym popoludniem transfer na lotnisko i przelot na Filipiny a nastepnie na wyspę Cebu, która uważana jest za najciekawszą pod względem historycznym wyspę Filipin. Czas wolny, nocleg w Cebu

11 dzień CEBU - OSLOB - CEBU

Śniadanie, a następnie całodzienna wycieczka do Oslob znajdującego się w południowej części wyspy Cebu na interakcje z ogromnymi dochodzącymi do wielkosci 10 metrow wielorybowych - rekinow żywiącymi się planktonem. Osoby nieumiejace  pływać mogą obserwować te łagodne ssaki z lódki, gdyż są one w zasięgu naszej reki. Zazwyczaj około 8 wielorybowych-rekinow podpływa każdego ranka w okolicach Oslob. Skupisko tych pięknych ryb jest przytłaczające a interakcja z tymi łagodnymi morskimi zwierzętami to niezapomniane przeżycie, które utkwi w waszej pamięci na całe życie.  Wczesne popołudnie spędzimy relaksowo na pobliskim tropikalnym wodospadzie Tumalog, a nastepnie obiad w formie pikniku. Przejazd do hotelu w Cebu. Czas wolny.

12 dzień CEBU - BOHOL

Po śniadaniu przepłynięcie promem na wyspę Bohol. Wizyta w zabytkowym kościele Baclayon, zbudowanym z bloków rafy  koralowej  w XVII w. Przejazd drogą, przy której rośnie gęsty las mahoniowy zasadzony w XIX wieku. Wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się wspaniały widok na słynne Wzgórza Czekoladowe, które sprawiają wrażenie kropli zastygłej czekolady. Następnie rejs po rzece Loboc połączony z degustacją lokalnych potraw. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy wiszących mostach bambusowych, a następnie wizyta w Sanktuarium Tarsierów, gdzie będzie można podziwiać mikroskopijne małpki wyraki śpiące zawsze z jednym okiem otwartym w ich naturalnym środowisku.

13 dzień BOHOL

Dzień przeznaczony na relaks i odpoczynek na rajskiej plaży, nurkowanie, pływanie, wind surfing  lub na wycieczki fakultatywne na pobliskie wysepki.

14 dzień BOHOL -  MANILA

Czas wolny. Przejazd na lotnisko i przelot do Manili. Przelot samolotem rejsowym do Polski (z przesiadką). 

15 dzień WARSZAWA

 Przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przeloty wewnętrzne wg programu,

 • transfery busem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika w trakcie pobytu na Filipinach,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiady/kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem nastepstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • napojów do obiadów / kolacji,

 • asysty pilota podczas przelotu na/z Filipin,

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 35 USD/os),

 • opłat lotniskowych podczas przelotów wewnętrznych (ok. 30 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (130 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (270 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Wjazd na terytorium Filipin oraz Hongkongu na podstawie ważnego paszportu (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę). Przeloty międzynarodowe na/z Filipin odbywają się bez asysty pilota/opiekuna grupy – na miejscu opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika. Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 35 USD. Zakwaterowanie w hotelach 3*, w pokojach 2-os z łazienkami. Wyżywienie: śniadania + obiady/obiadokolacje (zgodnie z programem / napoje do obiadów i obiadokolacji dodatkowo płatne). Transport w trakcie trwania wycieczki realizowany jest za pośrednictwem nowoczesnych, komfortowych busów 9 osobowych. Cena nie obejmuje opłat lotniskowych przy przelotach wewnętrznych w wysokości ok. 30 USD. Dopuszczalne limity bagażowe na przelotach krajowych: 1 sztuka bagażu rejestrowanego o wadze nie przekraczającej 20 kg oraz 1 sztuka bagażu podręcznego o wadze nie przekraczającej 5 kg.

W przypadku min. 6 osób chętnych istnieje możliwość zrealizowania wyjazdu w dowolnym terminie!

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT