Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

FILIPINY Kraina 7000 Wysp!

Czas trwania: 14 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady/obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
05.01 - 20.01.2024 N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
22.01 - 04.02.2024 N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
11.02 - 24.02.2024 N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
09.03 - 22.03.2024 N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
07.11 - 20.11.2024 12.490 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy OSTATNIE 4 MIEJSCA możliwość dokwaterowania (K)(M)
24.11 - 07.12.2024 12.490 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy OSTATNIE 2 MIEJSCA możliwość dokwaterowania (M)
16.01 - 29.01.2025 12.490 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy możliwość dokwaterowania (M)
02.02 - 15.02.2025 12.490 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy możliwość dokwaterowania (M)
09.03 - 22.03.2025 12.490 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy możliwość dokwaterowania (M)(M)
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym na Filipiny.
    
2 dzień MANILA

Przylot do Manili. Powitanie grupy przez polskojęzycznego pilota/przewodnika i zwiedzanie stolicy Filipin. Przejazd do Fortu Santiego z XVII w. położonego w starej dzielnicy (Intramuros) z zachowanymi zabytkami z czasów hiszpańskiej kolonizacji: kościół św. Augustyna - najstarszy kamienny kościół na Filipinach. Wizyta w zabytkowym budynku Casa Manila w hiszpańskim stylu kolonialnym. Przejazd bulwarem Roxas, ciągnącym się brzegiem zatoki Manila Bay zatrzymując się w parku Luneta przy pomniku Doktora Rizal, narodowego bohatera Filipin i wizyta na Chińskim Cmentarzu w tzw. Mieście Umarłych, gdzie groby mają kształt domów.

3 dzień MANILA - PZREŁĘCZ DALTONA - BANAUE

Przejazd na północ wyspy Luzon, największej z 7107 wysp archipelagu, podziwiając rozległe tarasy ryżowe (uważane za „8 cud świata”), malownicze wioski i tropikalną przyrodę. Przystanek na przełęczy Daltona z przepięknym widokiem na góry i rzeki. – miejscem, w którym Amerykanie przełamali jeden z ważnych punktów oporu wojsk japońskich podczas kampanii filipińskiej w 1945 roku. Przyjazd do hotelu.

4 dzień MANILA- TARASY RYŻOWE - BANAUE

Wjazd na punkt widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na tarasy ryżowe uformowane ponad 2tyś lat temu. Zajmują całe, nieraz bardzo strome zbocza, ciągnąc się niemal po horyzont, dając niezapomniane wrażenie rajskich kaskad zieleni. Spacer po tarasach ryżowych. Wizyta w jednej z wiosek, poznawanie zwyczajów ludu Ifugao, budowniczych tarasów: wizyta w tradycyjnym domu, nauka uprawy ryżu, opowieści o łowcach głów, poznanie  nietypowy obyczajów pogrzebowymi. Powrót do hotelu. Po kolacji pokaz lokalnych tańców.     

5 dzień BANAUE - SAGADA - BANAUE

Wczesne śniadanie i przejazd do Sagady. Jest to obszar zamieszkany przez plemiona Igorotów, niespokrewnionych z innymi ludami Filipin i w dużym stopniu kultywujących dawny tryb życia. Zwiedzanie unikatowych jaskiń grobowych oraz umieszczonych na skalistych zboczach górskich tzw. wiszących trumien. Poznanie  nietypowych obyczajów pogrzebowych. Wizyta w lokalnym muzeum, w którym znajdują się interesujące zbiory etnograficzne ukazujące kulturę lokalnych plemion.               

6 dzień BANAUE - WULKAN PINATUBO

Wczesny przejazd krętymi górskimi drogami do podnóża Wulkanu Pinatubo. Wybuch wulkanu w 1991 roku to był największy wybuch wulkaniczny XX w. Popioły wulkaniczne całkowicie pokryły pobliskie wsie i miasteczka a w niektórych rejonach grubość popiołów sięgnęła 10 m.

7 dzień WULKAN PINATUBO - PUERTO PRINCESA [Palawan]               

Po śniadaniu przejazd samochodami z napędem na 4 koła w stronę krateru wulkanu poprzez pustynne połacie lawy i popiołów wulkanicznych bardzo przypominających przepiekny krajobraz księżycowy. Ostatnia godzina drogi to lekka wędrówka w stronę jeziora wulkanicznego znajdującego się wewnątrz krateru powstałego podczas erupcji wulkanu. Wczesnym popołudniem przejazd do Manilli i przelot do Puerto Princesa – stolicy rajskiej wyspy Palawan, określanej jako ostatnia oaza nienaruszonej przyrody w tym rejonie świata. Zakwaterowanie w Hotelu, czas wolny.

8 dzień PUERTO  PRINCESA - PARK NARODOWY PODZIEMNEJ RZEKI - PUERTO PRINCESA

Przejazd do Parku Narodowego Podziemnej Rzeki Puerto Princesa. Spacer przez lasy deszczowe do jaskini św. Pawła. Rejs najdłuższą na świecie, przystosowaną do żeglugi, podziemną rzeką liczącą ponad 8km. Trasa prowadzi przez groty utworzone w wapiennych skałach, pełne malowniczych stalaktytów i stalagmitów. Podziemna rzeka Puerto Princesa została uznana w 2011 r., przez internetową społeczność, za jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata Natury. Obiad w formie pikniku.

9 dzień PUERTO  PRINCESA - CEBU

Transfer na lotnisko i  przelot na wyspę Cebu, która uważana jest za najciekawszą pod względem historycznym z wysp Filipin i miejscem śmierci słynnego portugalskiego podróżnika Ferdynanda Magellana. Zwiedzanie miasta: XVI-wieczny Fort San Pedro, Krzyż Magellana w Bazylice Minore del Santo Nino, najstarsza ulica na Filipinach – Colon Street oraz dzielnica mieszkalna z przepięknymi ogrodami, zwana „Beverly Hills” połączona z wizyta w najbardziej znanej i największej świątyni taoistycznej na Filipinach, Nocleg w Cebu - wspaniała okazją na doświadczenie tętniącego nocnym życiem drugiego największego miasta Filipin. Czas wolny

10 dzień CEBU - OSLOB - CEBU

Rankiem po śniadaniu wybierzemy sie w południowa cześć wyspy Cebu do Oslob na interakcje z ogromnymi dochodzącymi do 10 m żyjącymi w okolicy Oslob wielorybowych-rekinow żywiącymi się planktonem. Osoby nie umiejące pływać mogą obserwować je z lodki gdyż są one w zasięgu reki. Zazwyczaj około 8 wielorybowych-rekinow podpływa każdego ranka tutaj. Skupisko wielorybowych-rekinow jest przytłaczające a interakcja z tymi łagodnymi morskimi zwierzętami to niezapomniane przeżycie które utkwi w pamięci na całe życie.

11 dzień CEBU - BOHOL

Po śniadaniu przepływ na pobliska wyspę Bohol - jedna z najbardziej interesujących wysp w regionie Visayas. Wizyta w zabytkowym kościele Baclayon, zbudowanym z bloków rafy koralowej w XVIII w. Przejazd drogą, przy której rośnie gęsty gaj mahoniowy zasadzony w XIX wieku. Wjazd na słynne Wzgórza Czekoladowe – sprawiające wrażenie kropli zastygłej czekolady. Następnie rejs po rzece Loboc wkomponowany w tropikalna dżungle, połączony z degustacją lokalnych specjałów. W drodze powrotnej wizyta w ośrodku mikroskopijnych małp wyraków, które śpią zawsze z jednym otwartym okiem.

12 dzień BOHOL           

Dzień przeznaczony na relaks i odpoczynek na rajskiej plaży, nurkowanie, windsurfing, snorkeling na rafach koralowych we własnym zakresie lub wycieczki fakultatywne łódką na pobliskie wysepki.

13 dzień BOHOL - MANILA

Przejazd na lotnisko w Cebu i przelot do Manili. Przelot do Polski.

14 dzień WARSZAWA

Przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W przypadku min. 6 osób chętnych istnieje możliwość zrealizowania wyjazdu w dowolnym terminie!

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przeloty wewnętrzne wg programu,

 • transfery busem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami) oraz 4* (podczas wypoczynku),

 • opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika w trakcie pobytu na Filipinach,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiady/kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • napojów do obiadów / kolacji,

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 30 USD/os),

 • opłat lotniskowych podczas przelotów wewnętrznych (ok. 30 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".


   

Wjazd na terytorium Filipin na podstawie ważnego paszportu (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu). Przeloty międzynarodowe na/z Filipin odbywają się bez asysty pilota/opiekuna grupy – na miejscu opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika. Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 30 USD. Zakwaterowanie w hotelach 3* oraz 4*(w trakcie wypoczynku na wyspie Bohol), w pokojach 2-os z łazienkami. Wyżywienie: śniadania + obiady/obiadokolacje (zgodnie z programem / napoje do obiadów i obiadokolacji dodatkowo płatne). Transport w trakcie trwania wycieczki realizowany jest za pośrednictwem nowoczesnych, komfortowych busów 9 osobowych. Cena nie obejmuje opłat lotniskowych przy przelotach wewnętrznych w wysokości ok. 30 USD. Dopuszczalne limity bagażowe na przelotach krajowych: 1 sztuka bagażu rejestrowanego o wadze nie przekraczającej 20 kg oraz 1 sztuka bagażu podręcznego o wadze nie przekraczającej 5 kg.

W ciągu 72 godzin przed wyjazdem na Filipiny istnieje wymóg wypełnienia formularza lokalizacyjnego eArrival Card, który jest dostępny pod adresem: https://etravel.gov.ph/ 

W przypadku min. 6 osób chętnych istnieje możliwość zrealizowania wyjazdu w dowolnym terminie!

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT