Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

FRANCJA + MONAKO + WŁOCHY Lazurowe Wybrzeże

Czas trwania: 12 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
14.09 - 25.09.2022 przelot bezposredni PLL LOT 5.850 PLN/os 250 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Nic tak nie rozpala wyobraźni jak podróż na  Lazurowe Wybrzeże - znane i podziwiane przez najznamienitsze postacie z pierwszych stron gazet, które chętnie spędzają tu wakacje. By się o tym przekonać wystarczy zajrzeć do Cannes, Antibes czy St. Tropez by się o tym przekonać. Widok dalekomorskich jachtów i ogromnych statków wycieczkowych wzbudza respekt i nutkę zazdrości. Jednak Lazurowe Wybrzeże to nie tylko obecność i bogactwo milionerów, to przede wszystkim wspaniała i zaskakująca przyroda, malownicze wzgórza opadające ku morzu, skaliste i piaszczyste plaże,  gaje oliwne czy pola lawendy będące symbolem Prowansji, historyczne miasta, słynne Monte Carlo, malownicze kamienne miasteczka czy stare średniowieczne fortece położone na skałach. Nasza wycieczka to właśnie próba uchwycenia walorów francuskiej Prowansji ze szczególnym uwzględnieniem jej nadmorskiej części. Zanim to jednak nastąpi spędzimy kilka dni na riwierze włoskiej - w słynnej Genui (mieście Kolumba), rozśpiewanym San Remo czy w tzw. magicznym Cinque Terre!

1 dzień  WARSZAWA - MEDIOLAN - GENUA

Przelot samolotem rejsowym do Mediolanu (przelot bezpośredni PLL LOT). Przejazd w kierunku Genui - spacer  uliczkami Starego Miasta (jednego z największych w Europie), przegląd najważniejszych zabytków i osobliwości: słynne pałace miejskie (Bianco, Rosso, Doria-Tursi) (UNESCO), bazylika Św. Syrusa, Piazza di Ferrari (główny plac miejski i jego wielkie budowle), Pałac Dożów (ośrodek władzy Rep. Genui), Dom Kolumba ,katedra Św. Wawrzyńca z relikwiarzem Jan Chrzciciela, stary port. Nocleg w hotelu.

2 dzień GENUA - RIVIERA DI LEVANTE - GENUA

Po śniadaniu wyjazd w kierunku La Spezia we wschodniej części Riwiery Włoskiej, zwiedzamy Rivierę di Levante z jej najcenniejszym odcinkiem Cinque 5 Terre (miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO). Wyprawa do La Spezia, nastepnie przesiadka na pociąg do Riomaggiore, zobaczymy kilka miasteczek o wybitnych walorach krajobrazowych i kulturowych położonych na brzegiem morza wśród stromych skał: Manarola, Vernazza. Chwila wolnego. Powrót do hotelu.

3 dzień GENUA - RIVIERA DI PONENTE - SAN REMO - NICEA

Po śniadaniu przejazd zachodnią częścią riwiery Riviera di Ponente do granicy francuskiej, po drodze przystanek  w jednej z nadmorskich miejscowości, Noli/Albenga, następnie  spacer po najbardziej znanym kurorcie riwiery włoskiej San Remo: Villa Alfreda Nobla, ew. Villa Ormont, główny deptak Via G.Matteotti oraz Casino di San Remo i Teatro Ariston (siedziby najstarszego festiwalu piosenki), romańsko-gotycka konkatedra Św. Syrusa, prawosławna cerkiew z 1913 r.,  czas wolny, ew. postój w Ventimiglia, spacer do  górnego miasta, przejazd do Francji w okolice Nicei. Nocleg w hotelu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

4 dzień NICEA - MONAKO - EZE - NICEA

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie księstwa Monako, wizyta w  Monte Carlo ze słynnym zakrętem F1, budynek najsłynniejszego europejskiego kasyna, port jachtowy, opera de Monte Carlo, Stare Miasto z katedrą, w której znajduje się grób Grace Kelly i księcia Rainiera III, plac i Pałac Książęcy, wejście do kasyna  w czasie wolnym (płatne dodatkowo). Przejazd do La Turbie niewielkiego miasteczka  położonego  na wysokiej skale (450 m n.p.m.  nad Monaco), skąd rozpościera się fantastyczny widok na Monako i Mentonę. Po południu przejazd do Eze - jednego z najpiękniejszych prowansalskich miasteczek położonego ponad 400 m. n.p.m. Spacer  po  historycznym  wzgórzu, w plątaninie kamiennych uliczek aż do osobliwego ogrodu egzotycznego na szczycie. Zapierający dech widok na Lazurowe Wybrzeże ze szczytu!  Powrót do hotelu.

5 dzień NICEA

Po śniadaniu zwiedzanie Nicei - rozpoczynamy od głównego placu Nicei, Placu Massena, kierując się na Stare Miasto pełne zabytkowych kamienic, kościołów i placów: m.in. Opera Nicejska, Pałac Książąt Sabaudii,  ew. Chapelle de la Miséricorde, Cours Saleya - długi plac handlowy w prowansalskim stylu, Katedra Św. Reparaty, następnie Wzgórze Zamkowe górujące nad Starym Miastem, Promenada Anglików, Stary Port (z góry), Muzeum Chagalla. Czas wolny w Nicei na samodzielne podziwianie uroków miasta lub plażowanie. Powrót do hotelu.

6 dzień NICEA - KANION VERDUN - NICEA

Śniadanie,Przejazd w kierunku kanionu Verdon (przyrodniczy cud na terenie Prowansji), trasa wzdłuż przełomu tej niewielkiej rzeki, która wydrążyła bieg w skałach wapiennych, widoki sięgające kilkuset metrów w głąb, jezioro Św. Krzyża i  niezwykła, kamienna wioska Moustiers-Sainte-Marie leżąca  u podnóża stromej skały przeciętej wąwozem, dla chętnych spacer po 262 stopniach do kaplicy Notre Dame de Beauvoir z XII w., zbudowanej na skalnej półce. Powrót do hotelu

7 dzień NICEA - GRASSE - CANNES - NICEA

Śniadanie, wyjazd do europejskiej stolicy Grasse - miasto znane z filmu Pachnidło, wizyta w słynnej perfumerii Fragonard gdzie produkuje się drogocenne składniki do produkcji perfum. Można tam nabyć oryginalne perfumy a nawet skomponować zapach wg własnego gustu. Następnie Antibes znany kurort wypoczynkowy, zapewniający widok na morze, Alpy i Niceę, port i Przystań Miliarderów, kościół NMP, zamek Grimaldich i możliwość możliwość zwiedzenia Muzeum Picassa (indywidualnie), targ prowansalski oferujący owoce morza, przyprawy, warzywa, możliwa wędrówka piesza na półwysep Antibes, na koniec przerwa na plażowanie i ew. przejazd przez przereklamowane Cannes, by zobaczyć  Pałac Festiwalowy i promenadę La Croisette. Powrót do hotelu.

8 dzień NICEA - SAINT TROPEZ - MARSYLIA

Wyjazd do Marsylii, po drodze postój w  Saint Tropez, które rozsławił Louis de Funes  filmami o żandarmie oraz Roger Vadim filmem” I Bóg stworzył kobietę”. Dziś chętnie odwiedzane przez gwiazdy Hollywood. Zobaczymy miasto stworzone niegdyś przez Genueńczyków – resztki murów miejskich i baszty. Następnie kierunek Marsylia najsłynniejsze portowe miasto Francji, zobaczymy najważniejsze atrakcje miasta: pociągiem turystycznym udamy się na zwiedzanie w kierunku wzgórza la Garde. Na jego szczycie punkt widokowy i  bazylika Notre Dame – symbol miasta, objedziemy Stary Port,  zobaczymy ratusz z  XVII w. z ciekawą historią w tle, bryłę muzeum MuCEM, Fort św. Jana strzegący miasta od XVIII w., opactwo Św. Wiktora – jedno z pierwszych miejsc kultu chrześcijan (V w.), w oddali ukaże się wyspa If wraz z zamkiem If, znana z pewnej powieści,  na koniec Stare Miasto Le Panier i  katedra de la Major. Nocleg w hotelu.

9 dzień MARSYLIA - FIORDY POŁUDNIA - MARSYLIA                                                         

Przejazd do portu Cassis położonego nieopodal Marsylii. Tu zaczynają się słynne Calanques – czyli Fiordy Południa. Wyprawa statkiem w kierunku efektownych fiordów południowych. Przejazd ciuchcią do miasta. Spacer po malowniczym miasteczku, stary port rybacki, zamek wznoszący się na skale oraz najwyższy klif francuski, Powrót do Marsylii, główna ulica handlowa – czas wolny na zakupy i spacer. Nocleg w hotelu.

10 dzień MARSYLIA - ARLES - LE BAUX PROVENCE - AVIGNON                                                     

Po śniadaniu przejazd do Arles - miasta ze wspaniałymi zabytkami okresu rzymskiego: arena i teatr antyczny wpisane na listę UNESCO.  Plac Republiki  z ratuszem (XVIII w.), i kosciołem Sw. Trofima o wspaniałym romańskim obliczu, plac du Forum – ulubione miejsce miejscowych, spróbujemy odnaleźć również ślady van Gogha. Następnie niewielkie Le Baux de Provence – zabytkowe kamienne miasteczko sławne dzięki swojemu położeniu na skałach, ruinom potężnej onegdaj fortecy  obronnej i odkrytym tu rudom boksytu, spacer przez kamienne zabudowania na wzgórze zamkowe skąd rozciąga się kapitalna panorama, zobaczymy wystawę machin oblężniczych, następnie podjedziemy ew. do  dawnych kamieniołomów, w których odbywają się pokazy multimedialne. Nocleg.

11 dzień AVIGNON - ROUSSILION - AVIGNON                                   

Śniadanie. Zwiedzanie Avinionu, dawna rezydencja papieży zw. Pałacem Papieskim - jedna z najwspanialszych budowli gotyckich w Europie, romańska katedra Notre Dame z nagrobkami papieży, kamienny most Św. Benedykta na Rodanie z XII w. (obiekty UNESCO), główny plac miejski z budynkiem klasycznego ratusza i Teatru Operowego,  wielowiekowe uliczki boczne, ew. gotycka bazylika Św Piotra ukryta między kamienicami, potężne mury obronne miasta z XII i XIV w. czas wolny na lunch. Po południu przejazd do urokliwego miasteczka Roussilion znanego ze znajdujących się w okolicy masywu skał ochrowych zwanego francuskim Kolorado, pospacerujemy po starym miasteczku lokowanym na skarpie, zobaczymy wyrobiska ochry sięgające 2 tyś. lat, ew. rzut oka na Gordes w drodze powrotnej, Nocleg  w hotelu.

12 dzień AVIGNON - AIX-EN-PROVANCE - NICEA - WARSZAWA

Śniadanie. Powrót do Nicei, po drodze przystanek w Aix–en-Provance, spacer głównym deptakiem Starego Miasta  Cours Mirabeau (Al. Platanową), gotycka katedra Św. Sewera ze słynnym tryptykiem N. Fromenta, barokowy ratusz z XVII w. na głównym placu miejskim, wizyta na prawdziwym targu prowansalskim. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Nicei. Przelot samolotem rejsowym do Warszawy (przelot bezpośredni PLL LOT).

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski (przelot bezpośredni PLL LOT),

 • transport autokarem w trakcie wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • npojów do kolacji,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (104 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (217 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelach 3* / 4*, w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na żyzcenie), z łazienkami. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje (zgodnie z programem/napoje do kolacji płatne dodatkowo). Przeloty obsługują linie lotnicze LOT. Dopuszczalne limity bagażu: bagaż podręczny do 8kg (1 sztuka), bagaż rejestrowany do 23kg (1 sztuka).  Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 250 EUR, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Wybór miejsc w autokarze przy pierwszej wpłacie!

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT