Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

FRANCJA + MONAKO + WŁOCHY Lazurowe Wybrzeże

Czas trwania: 12 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
18.09 - 29.09.2019 przelot bezpośredni PLL LOT 5.090 PLN/os 250 EUR dewizowa część ceny imprezy dokwaterowanie (K)
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Nic tak nie rozpala wyobraźni jak podróż na  Lazurowe Wybrzeże - znane i podziwiane przez najznamienitsze postacie z pierwszych stron gazet, które chętnie spędzają tu wakacje. By się o tym przekonać wystarczy zajrzeć do Cannes, Antibes czy St. Tropez by się o tym przekonać. Widok dalekomorskich jachtów i ogromnych statków wycieczkowych wzbudza respekt i nutkę zazdrości. Jednak Lazurowe Wybrzeże to nie tylko obecność i bogactwo milionerów, to przede wszystkim wspaniała i zaskakująca przyroda, malownicze wzgórza opadające ku morzu, skaliste i piaszczyste plaże,  gaje oliwne czy pola lawendy będące symbolem Prowansji, historyczne miasta, słynne Monte Carlo, malownicze kamienne miasteczka czy stare średniowieczne fortece położone na skałach. Nasza wycieczka to właśnie próba uchwycenia walorów francuskiej Prowansji ze szczególnym uwzględnieniem jej nadmorskiej części. Zanim to jednak nastąpi spędzimy kilka dni na riwierze włoskiej - w słynnej Genui (mieście Kolumba), rozśpiewanym San Remo czy w tzw. magicznym Cinque Terre!

1 dzień  WARSZAWA - MEDIOLAN - GENUA

Przelot samolotem rejsowym do Mediolanu (przelot bezpośredni PLL LOT). Przejazd w kierunku Genui - spaceruliczkami Starego Miasta (jednego z największych w Europie), przegląd najważniejszych zabytków i osobliwości, Piazza di Ferrari (główny plac miejski), Pałac Dodżów (ośrodek władzy Rep. Genui), słynne pałace miejskie (Bianco, Rosso), katedra Św. Wawrzyńca, bazylika Santa Maria Assunta.

2 dzień GENUA - RIVIERA DI LEVANTE - GENUA

Po śniadaniu wyjazd w kierunku La Spezia we wschodniej części Riwiery Włoskiej, zwiedzamy Rivierę di Levante z jej najcenniejszym odcinkiem Cinque 5 Terre (miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO). Zobaczymy kilka miasteczek o wybitnych walorach krajobrazowych i kulturowych położonych na brzegiem morza wśród stromych skał: Riomaggiore, Manarola, Monterossa. Przejdziemy Lazurową ścieżką miłości. Powrót do hotelu.

3 dzień GENUA - RIVIERA DI PONENTE - SAN REMO - NICEA

Po śniadaniu przejazd zachodnią częścią riwiery Riviera di Ponente do San Remo, po drodze przystanek  w jednej z nadmorskich miejscowości, Noli/Albenga/, następnie  spacer po najbardziej znanym kurorcie riwiery włoskiej San Remo: Villa Alfreda Nobla, ew. Villa Ormont, Zirio, Via G.Matteotti oraz Casino di San Remo i Teatro Ariston (siedziby najstarszego festiwalu piosenki), plaża, czas wolny, ew. postój w Ventimiglia, spacer do  górnego miasta, przejazd do Francji. Nocleg w hotelu.                                                                                                                                                                     

4 dzień NICEA - MONAKO - EZE - NICEA

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie księstwa Monako, wizyta w  Monte Carlo ze słynnym zakrętem F1, budynek najsłynniejszego europejskiego kasyna, port jachtowy, opera de Monte Carlo, Stare Miasto z katedrą, w której znajduje się grób Grace Kelly i księcia Rainiera III, plac przed Pałacem Książęcym, ew. wejście do kasyna (płatne dodatkowo), czas wolny. Wejście na górę zw. Głową Psa skąd rozpościera się fantastyczny widok na Monako i Mentonę. Po południu przejazd do Eze - jednego z najpiękniejszych prowansalskich miasteczek położonego ponad 400 m. n.p.m. Spacer  po  historycznym  wzgórzu, w plątaninie kamiennych uliczek aż do osobliwego ogrodu egzotycznego na szczycie. Zapierający dech widok na Lazurowe Wybrzeże ze szczytu!  Powrót do hotelu.

5 dzień NICEA

Po śniadaniu zwiedzanie Nicei - rozpoczynamy od głównego placu Nicei, Placu Massena, kierując się na Stare Miasto pełne zabytkowych kamienic, kościołów i placów: m.in. Opera Nicejska, Pałac Książąt Sabaudii, Dom Adama i Ewy, Katedra Św. Reparaty, przytłaczający zdobieniami wnętrz Pałac Lascaris z bogatą kolekcja instrumentów, Plac Garibaldiego z typowym włoskim fleur, ew. Chapelle de la Miséricorde  (jeden z najpiękniejszych  kościołów barokowych), następnie Wzgórze Zamkowe górujące nad Starym Miastem, Promenada Anglików, Stary Port (z góry), Muzeum Sztuki lub Muzeum Renoira. Czas wolny w Nicei na samodzielne podziwianie uroków miasta lub plażowanie. Możliwość odwiedzenia Muzeum Chagalla. Nocleg w hotelu.

6 dzień NICEA - GRASSE - NICEA

Śniadanie, wyjazd do Grasse - miasto znane z filmu Pachnidło, wizyta w słynnej perfumerii Fragonard gdzie produkuje się drogocenne składniki do produkcji perfum. Można tam nabyć oryginalne perfumy a nawet skomponować zapach wg własnego gustu. Przejazd w kierunku kanionu Verdon (przyrodniczy cud na terenie Prowansji), trasa wzdłuż przełomu tej niewielkiej rzeki, która wydrążyła bieg w skałach wapiennych, widoki sięgające kilkuset metrów w głąb, jezioro Św. Krzyża i  niezwykła  wioska Moustiers-Sainte-Marie i spacer po 262 stopniach do kaplicy Notre Dame de Beauvoir z XII w., zbudowanej na skalnej półce.

7 dzień NICEA - VENCE - CANNES - NICEA

Śniadanie, wyjazd w kierunku Cannes. Pierwszy przystanek w Vence, Miasteczko na wzniesieniu w kształcie elipsy, otoczone wysokim murem. To nie tylko historyczny gród ale też artystyczna mekka, gdzie mieszkali Picasso, Matisse, Chagalle czy Gombrowicz. Zobaczymy dom Gombrowicza i miejsce jego pochówku. Następnie Antibes znany kurort wypoczynkowy, zapewniający widok na morze, Alpy i Niceę, targ prowansalski oferujący   owoce morza, przyprawy, warzywa, czas wolny, możliwość zwiedzenia Muzeum Picassa (indywidualnie), kościół NMP, port i Przystań Miliarderów, możliwa wędrówka specjalnie wyznaczoną piesza ścieżką krajobrazową w nadmorskiej strefie półwyspu Antibes ok. 2 km, na koniec przejazd przez Cannes, zobaczymy słynny Pałac Festiwalowy, odciski dłoni gwiazd filmowych i piękną promenadę La Croisette. Nocleg w hotelu.

8 dzień NICEA - SAINT TROPEZ - MARSYLIA

Wyjazd do Marsylii, po drodze postój w  Saint Tropez, które rozsławił Louis de Funes  filmami o żandarmie oraz Roger Vadim filmem” I Bóg stworzył kobietę”. Dziś chętnie odwiedzane przez gwiazdy Hollywood. Dojazd do Marsylii, zobaczymy najważniejsze atrakcje miasta: wzgórze la Garde z bazyliką Notre Dame o bizantyjskim obliczu, Stary Port, bryłę muzeum MuCEM, Fort św. Jana strzegący miasta od XVIIIw, opactwo Św. Viktora katedrę de la Major z XIXw oraz Stare Miasto i główną ulicę handlową oraz eklektyczny Pałac Longchamp. Nocleg w hotelu.

9 dzień MARSYLIA - FIORDY POŁUDNIA - MARSYLIA                                                         

Przejazd do małego portu Cassis położonego nieopodal Marsylii. To tu zaczynają się słynne Calanques – czyli Fiordy Południa. Wyprawa statkiem w kierunku efektownych fiordów. Powrót do Marsylii, zakupy i spacer we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

10 dzień MARSYLIA - ARLES - LE BAUX PROVENCE - AVIGNON                                                     

Po śniadaniu przejazd do Arles - miasta ze wspaniałymi zabytkami okresu rzymskiego: arena i teatr antyczny. Następnie niewielkie Le Baux de Provence –  zabytkowe kamienne miasteczko sławne dzięki swojemu położeniu na skałach,  ruinom potężnej onegdaj fortecy  obronnej i odkrytym tu rudom boksytu, spacer na wzgórze zamkowe skąd rozciąga się kapitalna panorama, zobaczymy wystawę machin oblężniczych, następnie podjedziemy do  dawnych kamieniołomów, w których odbywają się niespotykane pokazy multimedialne.

11 dzień AVIGNON - ROUSSILION - AVIGNON                                   

Śniadanie. Zwiedzanie Avinionu, dawna rezydencja papieży zw. Pałacem Papieskim- jedna z najwspanialszych budowli gotyckich w Europie, romańska katedra Notre Dame z nagrobkami papieży, kamienny most Św. Benedykta na Rodanie z XII w. (obiekty UNESCO), Teatr Operowy, gotycka bazylika Św. Piotra, budynek mennicy z XVII w., mury obronne miasta z XII i XIV w. Po południu przejazd do urokliwego miasteczka Roussilion znanego ze znajdujących się w okolicy masywu skał ochrowych, zwanego francuskim  Kolorado, następnie klasztor i kościół Senanque należący do Cystersów - chyba najczęściej fotografowane miejsce Prowansji otoczone polami lawendy i gajów oliwnych,  ew. rzut oka na Gordes, Nocleg  w hotelu.

12 dzień AVIGNON - AIX-EN-PROVANCE - NICEA - WARSZAWA

Śniadanie. Powrót do Nicei, po drodze przystanek w Aix–en-Provance, spacer głównym deptakiem Starego Miasta  Cours Mirabeau (Al. Platanową), gotycka katedra Św. Sewera ze słynnym tryptykiem N. Fromenta, barokowy ratusz z XVII w., wizyta na prawdziwym targu prowansalskim. Transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Warszawy (przelot bezpośredni PLL LOT).

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski (przelot bezpośredni PLL LOT),

 • transport autokarem w trakcie wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (51 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (240 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (216 PLN/os),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelach 3* / 4*, w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na żyzcenie), z łazienkami. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje (zgodnie z programem). Przeloty obsługują linie lotnicze LOT. Dopuszczalne limity bagażu: bagaż podręczny do 8kg (1 sztuka), bagaż rejestrowany do 23kg (1 sztuka).  Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 250 EUR, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Wybór miejsc w autokarze przy pierwszej wpłacie!

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT