Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

HISZPANIA - BARCELONA Bajkowe Miasto Gaudiego

Czas trwania: 5 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
30.04 - 04.05..2022 przelot bezpośredni PLL LOT N/A 95 EUR dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
16.09 - 20.09.2022 przelot bezposredni PLL LOT N/A 95 EUR dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - BARCELONA

Przelot do Barcelony, zakwaterowanie w hotelu w Barcelonie.  Po przylocie proponujemy fakultatywną wycieczkę (czas trwania ok. 5 godzin) autokarem z pilotem do Montserrat - malowniczego masywu górskiego, na którym znajduje się klasztor benedyktyński oraz sanktuarium „Czarnej Madonny z Montserrat”. Na miejscu pokaz audiowizualny o klasztorze, zwiedzanie bazyliki, degustacja lokalnych likierów.

2 dzień BARCELONA

Wyjazd komunikacją publiczną na zwiedzanie Barcelony. W programie m.in.: Palau De La Musica Catalana (Pałac Muzyki Katalońskiej bogato rzeźbiony secesyjnymi mozaikami, rzeźbami, witrażami). Spacer ulicami starego miasta gotyckiego (Bario Gotico), zwiedzanie Katedry pod wezwaniem Św. Eulalii, Casa del Ardiaca (dom Arcydiakona z XII w. – wspaniała rezydencja gotycko-renesansowa zbudowana w murach rzymskich). W dalszej części programu mury rzymskie oraz akwedukt, Placa De Saint Jaume (serce dzielnicy gotyckiej gdzie znajduje się siedziba władz Barcelony), Palau De La Generalitat (siedziba rządu Katalonii), Casa De La Ciutat (XIV w. ratusz), Palau Del Lloctienent (pałac w którym znajduje się archiwum Aragońskie), Palau Reial Major (XIII w. pałac władców Barcelony i Aragonii). Fakultatywnie możliwość zwiedzenia Muzeum Picassa (ok. 10 EUR). Czas wolny przeznaczony na lunch (we własnym zakresie) i zakupy. Zwiedzanie Basilica De Santa Maria Del Mar (najlepszy przykład katalońskiego gotyku z XIV w. – Bazylika ta jest bohaterką bestsellerowej powieści pt. „Katedra w Barcelonie” Ildefonso Falconesa). Zwiedzanie wioski olimpijskiej. Powrót do hotelu, dla chętnych wieczór ze spektaklem FLAMENCO           

3 dzień BARCELONA

Wyjazd komunikacją publiczną na zwiedzanie miasta. W programie Dzielnica Eixample, powstała na przełomie XIX i XX w., dzieło modernistów – w tym słynnego Atonio Gaudiego. Zwiedzanie: Sagrada Familia (Kościół Świętej Rodziny – najwspanialsze dzieło Gaudiego, ciągle w budowie, będące symbolem Barcelony), Hospital De la Santa Creu I De Sant Pau (wielki szpital z początka XX w., zbudowany w parku w stylu mudejar), Park Guell (wspaniały park, który z założenia miał być osiedlem domków – pełno w nim architektury ogrodowej Gaudiego, w tym jego własny dom), Passeig De Gracia (reprezentacyjna ulica Eixample ze słynnymi domami modernistów - nazwanymi „jabłkiem niezgody”). Czas wolny, dla chętnych zwiedzenie domów Gaudiego: Casa Leo Morera, Casa Ramon Mulleras, Casa Amatler, Casa Battlo,  Casa Mila – La Pedrera. Wieczorem wyjazd na podziwianie fontann przy Placu Hiszpańskim. 

4 dzień BARCELONA

Wyjazd komunikacją publiczną na zwiedzanie miasta m.in.: Plac Catalunya, spacer najsłynniejszą ulicą Barcelony – Rambla, Plac Reial (piękny, romantyczny plac z fontanną i latarniami Gaudiego). Spacer do Palau Guell – pałacu wybudowanego wg. Projektu Gaudiego, dalej do pomnika Kolumba. Czas wolny. Fakultatywnie możliwość wjazdu windą na platformę widokową. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Morskiego, zlokalizowanego w dawnych królewskich dokach z XIII w. lub Oceanarium. W dalszej części popołudnia spacer nadbrzeżem do dzielnicy Barceloneta, której zabudowa przypomina Neapol. Wjazd kolejką linową Tranbordador Aeri na górę Montjuic. Spacer po wzgórzu, będącym świetnym punktem widokowym na którym znajduje się Castell De Monjuic, Obiekty Olimpijskie oraz Plac Hiszpański.

5 dzień BARCELONA - WARSZAWA

Czas wolny na zakupy bądź indywidualne zwiedzanie miasta. Przelot do Warszawy.

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski (przelot bezpośredni PLL LOT)

 • transfery autokarem/minibusem na trasie lotnisko - hotel - lotnisko

 • zakwaterowanie w hotelu 4* w Barcelonie (pokoje z łazienkami)

 • opieka polskiego pilota

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania w formie bufetu)

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu

 • bilety na przejazdy komunikacją publiczną wg programu

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os)

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • katalońskiego podatku turystycznego (łącznie ok. 4,50 EUR/os)

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie)

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie)

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (104 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (217 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Zakwaterowanie w hotelu Fira Congress 4* (www.firacongress.com/) w Barcelonie, w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką), z łazienkami (pokój 1-osobowy za dopłatą). Hotel zlokalizowany jest w dogodnym punkcie komunikacyjnym umożliwiającym łatwy i szybki dojazd do centrum miasta. Zwiedzanie Barcelony odbywa się za pośrednictwem środków komunikacji publicznej. Przeloty obsługują PLL LOT (waga jednej sztuki bagażu podręcznego w samolocie wynosi do 8kg, głównego do 23kg). Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta dewizową część ceny imprezy w kwocie 95 EUR. Kolacje można wykupić za pośrednictwem pilota w cenie ok. 15 EUR/kolacja.

COVID-19

Informujemy, że w związku z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami w związku z pandemią COVID-19, w momencie przekraczania granicy należy okazać zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnego cyklu szczepień przeciwko COVID-19 w języku angielskim (Unijny Certyfikat COVID-19).

Osoby nie zaszczepione mają obowiązek okazania negatywny wynik testu antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy LUB PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przekroczeniem granicy LUB zaświadczenia o przebyciu COVID-19, wyniki muszą być w języku angielskim oraz zawierać dane pozwalające na identyfikację podróżnego - imię, nazwisko, data urodzenia, data pobrania próbki, wynik testu oraz nazwa instytucji wykonującej badanie.

NIE ZASZCZEPIENI podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz należy wypełnić nie wcześniej niż 72 godziny przed przekroczeniem granicy. Formularz generuje kod QR, który należy okazać przed wejściem na pokład samolotu lub statku pasażerskiego oraz po przybyciu do Hiszpanii. Sugerujemy zachowanie wygenerowanego kodu w wersji elektronicznej na urządzeniu mobilnym oraz wydruku w formie papierowej z uwagi na różne praktyki linii lotniczych.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT