Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

INDIE + NEPAL U Stóp Himalajów!

Czas trwania: 14 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Szczegóły wycieczki

Wielu prawdziwych globetroterów pamięta ten moment olśnienia, niemal pewność, że następnym celem podróży MUSZĄ BYĆ INDIE! Od tej chwili zaczynał się syzyfowy trud wyboru trasy. Im dłużej wpatrywał się w nieregularny trójkąt lądu o powierzchni 3,3 mln km kw., oblany wodami Zatoki Bengalskiej, Morza Arabskiego i Oceanu Indyjskiego, długi na 3200 kilometrów od lodowych masywów Dachu Świata – Himalajów na północy, do tropikalnej dżungli na południu, tym jaśniej uświadamiał sobie, że ten kolosalny kraj przynosi mu w darze WSZYSTKO. Tysiącletnie świątynie kilkunastu religii. Sztukę pradawnych mieszkańców i wielu, wielu fal najeźdźców, nieodmiennie roztapiających się w hinduskim morzu. Styl i formy życia szokujące, oszałamiająco odmienne niż w naszej uporządkowanej, nudnej Europie. Klimat tropikalny, monsunowy, przeplatający pory suszy i deszczów zatapiających tysiące kilometrów kwadratowych. Kuchnię będącą melanżem kilkunastu szkół i kultów. Religie wyrzekające się agresji - i ich wyznawców, którzy mało któremu ze swych królów czy demokratycznie wybranych premierów i prezydentów pozwolili umrzeć we własnym domu. Nasi turyści podróżować będą najciekawszymi trasami przez kilka północno-zachodnich stanów (w skład federacyjnej Republiki Indii wchodzi 28 stanów, 6 terytoriów związkowych i dystrykt stołeczny Delhi). Niektóre są większe, a niemal wszystkie ludniejsze od przeciętnych państw Europy. Rolę Wrót Indii pełnią dziś międzynarodowe porty lotnicze w Delhi, w Bombaju (w stanie Maharasztra) oraz w Madrasie (stan Tamil Nadu). Pełne zabytków najróżniejszych epok i kultur, otwierają drogę ku najsławniejszym miastom i regionom. Od Agry i Taj Mahal, z perłą architektury epoki Wielkich Mogołów, przez baśniowy, rycerski Radżastan, prastare świątynie Adżanty i Elory, zadziwiające wystrojem rzeźbiarskim świątyń Kadżuraho (z ich niepowtarzalnym bogactwem rzeźby erotycznej), i dalej na północ, do duchowej stolicy hinduizmu -Varanasi (Benares) nad wodami świętej rzeki Ganges.

 

 

1 dzień WARSZAWA - DELHI

Przelot samolotem rejsowym do Indii (z przesiadką).

2 dzień DELHI                                                                                                                                                                                 

Zwiedzanie Delhi – stolicy Indii, miasta będącego żywą historią sięgającą czasów mitycznych. Miasto było stolicą różnych imperiów i podczas całodniowego zwiedzania poznamy najznamienitsze zabytki z różnych okresów historii:, Mauzoleum Humayun-a – jednego z Wielkich Mongołów (XVI w.), Czerwony Fort – jedno ze szczytowych osiągnięć architektury mongolskiej wraz z Meczetem Piątkowym (Jama Masjid) – zwiedzanie tylko z zewnątrz. Zobaczymy również monumentalne zabytki panowania brytyjskiego – India Gate, President Palace oraz przejedziemy przez współczesne dzielnice. Nocleg w hotelu.

3 dzień DELHI - MATHURA  - AGRA                                                                                                                   

Rano wyjazd w kierunku Agry. Po drodze zwiedzanie miasteczka Mathura. Przejazd do Agry – przez dwa wieki stolicy wielkiego imperium Mogolskiego. To tam znajdują się liczne zabytki z tego okresu z najsłynniejszym na świecie dowodem miłości – Taj Mahal-em – jednym z cudów architektury światowej (poł XVII w). Zakwaterowanie w hotelu w Agrze.

4 dzień AGRA                                                                                                                                      

Zwiedzanie Agry: Taj Mahal – symbol całych Indii, najbardziej ekstrawagancka budowla kiedykolwiek wzniesiona z miłości, Czerwony Fort – wzniesiony przez Akbara i przebudowywany przez kolejnych następców. Zwiedzanie Mauzoleum Akbara w Sikandra. Mauzoleum usytuowane jest na obrzeżach Agry, w centralnej części ogrodu, otoczonego 8 metrowym murem. Powrót do hotelu.

5 dzień AGRA - FATEHPUR SIKRI - ABHANERI - JAIPUR

Przejazd do Fatehpur Sikri. Zbudowane w XVI wieku przez największego cesarza Mogolskiego Akbara przez zaledwie kilkanaście lat było stolicą imperium. Nagle opuszczone zachowało się do naszych czasów w doskonałym stanie. Zwiedzimy meczet oraz część pałacową. Następnie przejazd do Abhaneri. Zakwaterowanie i nocleg w Jaipurze - zwanym „Różowym Miastem” ze względu na kolor murów i domów w starym centrum.

6 dzień JAIPUR                                                                                                                                  

Wyjazd na zwiedzanie Jaipuru – stolicy Radżasthanu – stanu pustynnego z bajkowymi pałacami i fortecami. To tu bije serce Indii a Radżputowie uznawani są za najmężniejszych ze wszystkich Hindusów. Noszą charakterystycznie wiązane kolorowe turbany i sumiaste wąsy. To tu na ulicach zobaczymy kobiety w bajecznych strojach noszące wyjątkową srebrną biżuterię. Wycieczka do nieopodal usytuowanego Fortu Amber – to jedna z najbardziej imponujących twierdz, również stara stolica stanu. Na wzgórze do Fortu zawiozą nas słonie i w ten królewski sposób rozpoczniemy nasze zwiedzanie Fortu – doskonałego przykładu Radżpuckiej architektury. Po powrocie z Amberu zwiedzanie Jaipuru – Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) – symbolu miasta, City Palace – pałacu Maharadżów Jaipuru (w którego części do chwili obecnej mieszka były Maharaja). W Pałacu znajduje się piękna kolekcja broni, miniatur, tekstyliów (stroje władców). Zwiedzimy również Obserwatorium Astronomiczne na wolnym powietrzu (Jantar Mantar) – zbudowane w XVIII wieku przez Maharadżę Jai Singh-a. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

7 dzień JAIPUR - DELHI                                                                                                                     

Po śniadaniu przejazd do Delhi. Nocleg w hotelu.

8 dzień DELHI - KATHMANDU                                                                                                

Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu. Popołudniem rozpoczynamy zwiedzanie. Rozpoczniemy od buddyjskiej stupy Swayambhunath – to jeden z symboli miasta i całego Nepalu. Świątynia potocznie jest nazywana „Świątynią Małp”, gdyż zamieszkują one zbocze wzgórza i bawią turystów. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Kathmandu a dodatkowym atutem jest rozpościerający się widok na miasto i okolice. Udamy się następnie do Starego Kathmandu, gdzie zobaczymy Durbar Square wraz z licznymi świątyniami oraz Pałac Kumari Devi. Zarówno Kathmandu jak i sąsiadujące królewskie miasta stanowią doskonały przykład charakterystycznej architektury Nepalu.

9 dzień KATHMANDU                                                                                                                                 

Wyruszamy na kolejny dzień zwiedzania, rozpoczniemy od najsłynniejszej hinduistycznej świątyni w Nepalu - Pashupatinath, usytuowanej nad brzegami świętej rzeki Bagmati. Zobaczymy tu wielu świętych mężów (sadhu) i choć nie ma możliwości wejścia do samej świątyni – można ją podziwiać ze wzniesienia po drugiej stronie rzeki. Następnie udamy się do kolejnej świątyni buddyjskiej – Bodhnath. To największa stupa w Nepalu i jedna z największych na świecie. Będziemy mogli obejść ją dookoła poruszając młynki modlitewne, a wszechwidzące oczy Buddy będą spoglądać na nas z 4 stron świątyni.

10 dzień KATHMANDU                                                                                                  

Następnym punktem naszego zwiedzania będzie Patan – kolejne królewskie miasto w Dolinie Kathmandu, znane również pod nazwą Lalitpur – co oznacza „miasto piękna”.

11 dzień KATHMANDU - NAGARKOT                                                   

Wyjazd na zwiedzanie Bhaktapur – trzecie królewskie miasto Doliny z licznymi świątyniami i „Pałacem 55 Okien”. Miasto było kolebką sztuki i architektury. Następnie przejazd do Nagarkot, aby zobaczyć wschód słońca (wycieczka uzależniona jest od warunków pogodowych). Nagarkot to miejsce często odwiedzane przez turystów ze względu na przepiękne górskie widoki. Oszałamiająca panorama głównych szczytów nepalskich Himalajów, łącznie z Mount Everest, Manaslu, Ganesh Himal, Longtang, Choba Bhamre, Gauri Shanker, wyłania się o wschodzie słońca, aby powitać turystów swoją inspirującą wielkością i pięknem.

12 dzień NAGARKOT - KATHMANDU                              

Po śniadaniu przejazd do Kathamndu. Czas wolny. Możliwość spacerów po Dzielnicy Thamel - to raj dla lubiących zakupy. Setki sklepików z pamiątkami, lokalną biżuterią, ubraniami, restauracji oferujących kuchnie z całego niemal świata, puby i bary, gdzie można miło spędzić wieczór.

13 dzień KATHMANDU                                                                                                

Rano czas na ostatni spacer po Kathmandu.  Odlot samolotu rejsowego do Europy.

14 dzień WARSZAWA

Przylot do Warszawy na lotnisko im. Fryderyka Chopina.

 

 

Cena zawiera:

 • bilet lotniczy z/do Warszawy (samoloty rejsowe)
 • przelot wewnetrzny
 • transport autokarem w trakcie trwania wycieczki
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami)
 • opieka polskiego pilota
 • koszt przewodników lokalnych
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania + obiadokolacje)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

 • kosztu wizy indyjskiej (320 PLN)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN)
 • zwyczajowych napiwków (ok. 65 USD)
 • napojów do obiadokolacji
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Do wizy indyjskiej na 4 tygodnie przed imprezą należy dostarczyć do biura:

- paszport (ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z wycieczki),

- jedno paszportowe zdjęcie (twarz skierowana na wprost)

- wypełniony ONLINE wniosek wizowy, dostępny na stronie http://indianvisaonline.gov.in/visa/

 

Wiza jest płatna dodatkowo 320 PLN

 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

Na początku wycieczki należy przekazać pilotowi kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na napiwki dla lokalnych przewodników, bagażowych trzeba przeznaczyć ok. 65 USD. Radzimy wziąć ze sobą odzież przewiewną, najlepiej bawełnianą i wygodne buty, a także strój do kąpieli. Wchodząc do wszystkich świątyń należy zdejmować buty, można więc zaopatrzyć się w kilka par skarpet, w których wygodnie będzie chodzić po tych obiektach. Zakwaterowanie w hotelach 3*, w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką (z klimatyzacją, łazienkami i TV). Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje (większość posiłków typu bufet / napoje do obiadokolacje płatne dodatkowo). Na przelotach wewnętrznych limit bagażu rejestrowanego wynosi 15kg. W Indiach dodajemy 4,5 godzin do czasu polskiego. Napięcie elektryczne 230 / 50Hz (takie jak w Polsce) – do gniazdek pasują polskie wtyczki. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT