Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

INDIE Skarby Radżastanu

Czas trwania: 16 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
12.10 - 27.10.2019 6.290 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - DELHI

Przelot samolotem rejsowym do Indii (z przesiadką).

2 dzień DELHI 

Przylot do Delhi. Transfer do hotelu w celu złożenia bagaży do depozytu. Zwiedzanie Delhi – stolicy Indii, miasta będącego żywą historią sięgającą czasów mitycznych. Miasto było stolicą różnych imperiów i podczas całodniowego zwiedzania poznamy najznamienitsze zabytki z różnych okresów historii: pozostałości najstarszego meczetu z końca XII wieku ze słynnym Qutub Minar-em, Mauzoleum Humayun-a – jednego z Wielkich Mogołów (XVI w.), Czerwony Fort – jedno ze szczytowych osiągnięć architektury mongolskiej wraz z Meczetem Piątkowym (Jama Masjid) – zwiedzanie tylko z zewnątrz. Zobaczymy również monumentalne zabytki panowania brytyjskiego – India Gate, President Palace oraz przejedziemy przez współczesne dzielnice.

3 dzień DELHI - MANDAWA

Przejazd do Mandawy. Region Shekawati często określany jest jako galeria na wolnym powietrzu stanu Rajasthan. Zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowy spacer po mieście. Radżpudzki władca Mandawyw roku 1755 zbudował fort w celu ochrony karawan zmierząjących z Chin na Bliski Wschód. Fort przyciągał kupców, którzy osiedlili się tu na dobre. Kiedy pod koniec XVIII w. Jedwabny Szlak stracił na znaczeniu, lokalni kupcy stworzyli imperium handlowe w innych częściach kraju, jednak wrócili do Mandawy budując okazałe pałace. Mandawa znana jest z różnokolorowych fresków i motywów dekoracyjnych od religijnych po erotyczne. Niemal każdy dom ozdobiony jest kolorowym muralem, przedstawiającym różne wydarzenia min. z historii miasta i jego mieszkańców. Powrót do hotelu.

4 dzień MANDAWA - BIKANER

Przejazd do Bikaner. Po drodze wizyta w Mata Karni Temple (Świątynia Szczurów). Zwiedzanie Bikaner. Wizyta w Forcie Junagarh jednego z bardziej imponujących w Radżastanie. W przeciwieństwie do większości fortów Radżastanu budowanych na wzgórzu, ten powstał na pustynnej równinie w 1588 r. za panowania Raja Rai Singha. Przejazd do hotelu.

5 dzień BIKANER - JAISALMER

Po śniadaniu wyjazd do Jaisalmer - Złotego Miasta Indii. Jaisalmer słynie ze wspaniałych fortów, zachwycających pałaców Havelis (posiadłości). Jaisalmer znane jest także z piaskowych wydm i niesamowitych wielbłądzich safari. Znajdziemy w nim najwyższej jakości rękodzieło, miasto kusi kolorowymi festiwalami. Czas na odpoczynek, nocleg w hotelu w Jaisalmer.

6 dzień JAISALMER

Całodzienne zwiedzanie Jaisalmer. Zbudowany w XII w. Fort Jaisalmer jest jednym z najpotężniejszych fortów w Radżastanie. Usytuowany wzgórzu Trikuta. Fort wręcz oszałamia swoimi rozmiarami, oferując wspaniały widok dla zwiedzających. Wewnątrz znajduje się także Świątynia Jain. Była to rezydencja bogatych kupców, Havelis Jaisalmer słyną z artystycznych wzorów i dekoracji. Znakiem rozpoznawczym tutaj jest czerwony i żółty kamień. Patwon-ki-Haveli, Salim Singh ki Haweli i Nathmalji-ki-Haveli to główne atrakcje turystyczne w Jaisalmer. Popołudniu przejazd na majestatyczne piaskowe wydmy, przejażdżka wielbłądami. Nocleg w Jaisalmer.

7 dzień JAISALMER - JODHPUR

Przejazd do Jodhpur. Oaza Jodhpur na skraju pustyni Thar jest drugim co do wielkości miastem w Radżastanie. Stare miasto założone w 1459, jest otoczone przez 10-kilometrowej długości mury miejskie. Masywna sylwetka Fortu Meherangarh z widokiem na miasto, wykonanego z czerwonego piaskowca oraz otaczające pałace tworzą jedną z bardziej imponujących budowli w Radżastanie. Jodhpur nazywany jest również "niebieskim miastem" ze względu na charakterystyczny kolor domów w starym mieście.

8 dzień JODHPUR

Całodzienne zwiedzanie Jodhpur: Fort Meherangarh, położony na niskim wzgórzu. Apartamenty takie jak Sukh Mahal, Phool Mahal, Sheesh Mahal w poszczególnych pomieszczeniach wystawione są : biżuteria, stroje, broń. Masywny fort - Mehrangarh powtał przed założeniem Jodhpur, chronionego wysokim kamiennym murem z siedmioma bramami i licznymi basztami. Dzisiaj miejscowość stała się drugim co do wielkości miastem w Radżastanie, jednocześnie zachowując swój średniowieczny charakter. Następnie zwiedzanie Ogrodu Mandore. Powrót do hotelu.

9 dzień JODHPUR - RANAKPUR - UDAIPUR

Przejazd do Udaipur. Po drodze zwiedzanie Świątyni Ranakpur zbudowanej na pocz. XV w. Niezwykle piękna pod względem architektonicznym, blasku dodają rzeźby z białego marmuru. Udaipur położone jest pośród wzgórz Aravalli w południowym Radżastanie, nazywane Miastem Słońca, uważane jest za jedno z najbardziej romantycznych w Indiach. Zwiedzających urzeka widok marmurowych pałaców, spokojnych jezior, pięknych ogrodów i zielonych wzgórz, to prawdziwa "Wenecja Wschodu". Czas wolny na wypoczynek.

10 dzień UDAIPUR

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie miasta Udaipur. Jezioro Fatehsagar utworzone na polecenie samego Maharana Fateh Singh w 1754 r. Świątyni Jagdish, największa i najbardziej czczona świątynia w Udaipur, zbudowaną w 1651 roku przez Maharadźę Jagat Singha w stylu indo-aryjskim. Świątynia ta jest poświęcona Wisznu. Wizyta w Pałacu Miejskim, zbudowanym z granitu. Legenda głosi, że zbudowany został po tym jak Maharadża został zapewniony, że nie zostanie już nigdy pokonany w żadnej bitwie. Pałac ten używany przez kolejnych władców jako posiadłość zimowa. Wielokrotnie rozbudowywany od 1559 roku. Następnie rejs statkiem po jeziorze Pichola. W czasie rejsu podziwiać można kilka nabrzeży zwanych Ghats, gdzie toczy się życie wielu mieszkańców miasta. Powrót do hotelu.

11 dzień UDAIPUR - PUSHKAR

Przejazd do Pushkar. Niewielkie Pushkar leży na skraju pustyni. W jego sercu znajduje się święte jezioro. Są tu 52 Ghaty czyli schody służące jako zejście do wody. Świątynia Brahma przyciąga pielgrzymów przez cały rok. Oprócz znaczenia religijnego, Pushkar słynie z festiwalu wielbłądów i bydła, mającego miejsce w Kartik czyli przełom października i listopada. Pushkar to bardzo religijne miasto, alkohol i potrawy inne niż wegetariańskie są tu tematem tabu. Czas wolny, nocleg w hotelu w Pushkar.

12 dzień PUSHKAR - JAIPUR                                                                

Po śniadaniu spacer po nabrzeżu jeziora Pushkar. Wizyta w jednej w swoim rodzaju Świątyni Bramha. Następnie przejazd do Jaipuru – Różowego Miasta z bajkowymi pałacami i fortecami. To tu bije serce Indii a Radżputowie uznawani są za najmężniejszych ze wszystkich Hindusów. Noszą charakterystycznie wiązane kolorowe turbany i sumiaste wąsy. To tu na ulicach zobaczymy kobiety w bajecznych strojach noszące wyjątkową srebrną biżuterię. Nocleg w hotelu w Jaipurze.

13 dzień JAIPUR                                                                                                                                 

Wycieczka do nieopodal usytuowanego Fortu Amber – to jedna z najbardziej imponujących twierdz, również stara stolica stanu. Na wzgórze do Fortu zawiozą nas słonie i w ten królewski sposób rozpoczniemy nasze zwiedzanie Fortu – doskonałego przykładu Radżpuckiej architektury. Po powrocie z Amberu zwiedzanie Jaipuru – Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) – symbolu miasta, City Palace – pałacu Maharadżów Jaipuru (w którego części do chwili obecnej mieszka były Maharaja). W Pałacu znajduje się piękna kolekcja broni, miniatur, tekstyliów (stroje władców). Zwiedzimy również Obserwatorium Astronomiczne na wolnym powietrzu (Jantar Mantar) – zbudowane w XVIII wieku przez Maharadżę Jai Singh-a. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

14 dzień JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA                                                                                        

Rano wyjazd w kierunku Agry. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri. Zbudowane w XVI wieku przez największego cesarza Mogolskiego Akbara przez zaledwie kilkanaście lat było stolicą imperium. Nagle opuszczone zachowało się do naszych czasów w doskonałym stanie. Zwiedzimy meczet oraz część pałacową. Po zwiedzaniu przejazd do Agry – przez dwa wieki stolicy wielkiego imperium Mogolskiego. To tam znajdują się liczne zabytki z tego okresu z najsłynniejszym na świecie dowodem miłości – Taj Mahal-em – jednym z cudów architektury światowej (poł XVII w). Zakwaterowanie w hotelu w Agrze.

15 dzień AGRA - DELHI

Zwiedzanie Agry: Taj Mahal – symbol całych Indii, najbardziej ekstrawagancka budowla kiedykolwiek wzniesiona z miłości. Następnie zwiedzanie Fortu Agra - siedziba i twierdza imperium Mogolskiego zapoczątkowana przez Akbara, który zbudował mury obronne, bramy i pierwsze budynki pałacowe na wschodnim brzegu rzeki Jamuny. Shah Jehan dobudował kolejno dziedzińce oraz meczet. Z kolei Aurangzeb dobudował zewnętrzne flanki. Przejazd do Delhi.

16 dzień DELHI - WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Polski.

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • napojów do kolacji,

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 65 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (63 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (190 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (288 PLN/os),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Do wizy indyjskiej na 4 tygodnie przed imprezą należy dostarczyć do biura:

- paszport (ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z wycieczki),

- jedno paszportowe zdjęcie (twarz skierowana na wprost)

- wypełniony ONLINE wniosek wizowy, dostępny na stronie http://indianvisaonline.gov.in/visa/

 

Wiza jest płatna dodatkowo 320 PLN

 Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Na początku wycieczki należy przekazać pilotowi kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki (dla lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców) trzeba przeznaczyć ok. 65 USD. Radzimy wziąć ze sobą odzież przewiewną, najlepiej bawełnianą i wygodne buty, a także strój do kąpieli. Wchodząc do wszystkich świątyń należy zdejmować buty, można więc zaopatrzyć się w kilka par skarpet, w których wygodnie będzie chodzić po tych obiektach. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką (z klimatyzacją, łazienkami i TV). Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo). W Indiach dodajemy 4,5 godzin do czasu polskiego. Napięcie elektryczne 230 / 50Hz (takie jak w Polsce) – do gniazdek pasują polskie wtyczki.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT