Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

INDIE Południowe + SRI LANKA Pałace Południa i Szafirowa Wyspa

Czas trwania: 15 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
25.11 - 09.12.2019 9.990 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy OSTATNIE 4 MIEJSCA
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina – hala odlotów, strefa E przy windzie. Przelot samolotem rejsowym do Indii (z przesiadką).

2 dzień COCHIN

Przylot do Cochin. Transfer do hotelu w celu złożenia bagaży do depozytu. Wyjazd na zwiedzanie miasta.  Cochin to Wenecja Wschodu zbudowana nad lagunami Morza Arabskiego na licznych wyspach i półwyspach. W programie min.: Synagoga Żydowska z XVI w, w której przechowywane są bezcenne zwoje Starego Testamentu, Pałac Mattancherry, którego wnętrza zdobią freski opowiadające historie Ramajany, i z przepiękna kolekcją królewskich strojów. Spacer nadbrzeżem Fortu Cochin. Wieczorem wyjście na pokaz Kathakali Dance – klasyczny teatr indyjski. Powrót do hotelu.

3 dzień COCHIN - ALLEPPEY

Przejazd do Alleppey. Zakwaterowanie na łodzi (houseboat).. Każda barka jest wyposażona w sypialnie z łazienką w stylu zachodnim a także jadalnie, kuchnie, taras do opalania i wiele innych udogodnień. Całodzienny rejs po kanałach i rozlewiskach Kerali, które łączą wyspy i odległe wioski ze stałym lądem. Wycieczka łodzią po kanałach jest najlepszym sposobem by w atmosferze ciszy i relaksu podziwiać cudowne krajobrazy poznać codzienne życie i tradycje lokalnej ludności. Nocleg na łodzi.

4 dzień ALLEPEY - THEKADDI

Przejazd do Thekkadi. Zakwaterowanie w hotelu. Wizyta w rezerwacie przyrody Periyar. Rezerwat jest częścią projektu ochrony zagrożonych gatunków zwierząt: tygrysów, słoni, leopardów, które można zobaczyć tu w naturalnych warunkach z bliskiej odległości. Obszar położony jest nad brzegami wielkiego sztucznego jeziora, które powstało po budowie tamy na rzece Periyar. Park Narodowy Periyar Tiger Reserve jest jednym z najbardziej urzekających parków przyrody na świecie. Powrót ho hotelu.

5 dzień THEKADDI - MADURAI

Po śniadaniu przejazd do Madurai, miasta sięgającego historią aż do V w.p.n.e. Miasto słynie z cudownych świątyń i przepięknych rzeźb, nazywane często Atenami Wschodu. Zakwaterowanie w hotelu. W godzinach wieczornych, możliwość przejścia do Świątyni Meenakshi aby być świadkiem ceremonii Arati. Uwaga: Cudzoziemcy (nie Hindusi) nie są wpuszczani do środka sanktuarium. Powrót do hotelu.

6 dzień MADURAI - KANYAKUMAR

Po śniadaniu zwiedzanie Pałacu Thirumalai Nayak zbudowany w 1636 r. z wyraźnymi wpływami europejskiej architektury barokowej. W ciągu dnia odbywają się tu koncerty. Przejazd do Kanyakumar (Przylądek Komoryn) – najbardziej na południe wysunięty punkt Indii. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie pomniku Gandhiego i Vivekanad Rock. Wizyta w Świątyni Kanyakumari Devi. UWAGA: Cudzoziemcy (nie Hindusi) nie są wpuszczani do środka sanktuarium. Wieczorem podziwianie zachodu słońca z punktu widokowego. Powrót do hotelu.

7 dzień KANYAKUMAR - KOVALAM

Przejazd do Kovalam. Zwiedzanie Pałacu Padmanabhapuram. Pałac ten to dawny dom Maharadży z Travancore. Wizyta w tym miejscu pozwoli wyobrazić sobie jak żyli Maharadżowie z Travancore. Po przyjeździe do Kovalam zakwaterowanie w hotelu. Reszta dnia wolna na wypoczynek.

8 dzień KOVALAM

Dzień wolny na odpoczynek na najpiękniejszej plaży Indii.

9 dzień KOVALAM - COLOMBO

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Trivandrum. Przelot do Colombo. Po przylocie zwiedzanie stolicy Sri Lanki m.in: świątyni buddystycznej Raja Maha Viharaya. Colombo Museum słynące ze swej kolekcji antyków, dzieł sztuki i ponad czterech tysięcy manuskryptów znajdujących się w zbiorach biblioteki muzealnej. Spacer po Placu Niepodległości. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu.

10 dzień COLOMBO - PINNAWALA - SIGIRIYA Przejazd do Sigiriya. Po drodze wizyta w sierocińcu dla słoni Pinnawala. Przejazd do Sigiriya, aby wspiąć się na Twierdzę Sigiriya z V w. n.e., która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiekt zbudowany przez króla Kashyapa (477 - 495 n.e), nazywana Lwią Skałą jest tak naprawdę cytadelą wyniesiona 200 m ponad poziom dżungli. Przejazd do hotelu.

11 dzień SIGIRIYA - KANDY

Przejazd do Kandy. Po drodze wizyta w Świątyni - Grocie Dambulla. Grota Dambulla zbudowana przez króla Walagambahu w I w.p.n.e. wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to najbardziej imponująca świątynia jaskiniowa na Sri Lance. Wizyta na targu przypraw w Matale. Przyjazd do Kandy, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorna wizyta w Dalada Maligawa (Świątynia Zęba Buddy) jest najbardziej czczonym miejscem kultu dla buddystów na całym świecie. Wieczorem wydarzenie kulturalne – pokaz w Kandy. Powrót do hotelu.

12 dzień KANDY - PERADENIYA - NUWARA ELIVA

Wyjazd na zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Botanicznego w Peradeniya. Ogród jest znany ze swojej kolekcji odmiany storczyków. Następnie wizyta na plantacji i w fabryce herbaty. Przejazd do Nuwara Eliya, stolicy słynnej herbaty Ceylon. Zakwaterowanie w hotelu.

13 dzień NUWARA ELIVA - PARK NARODOWY YALA - TISSAMAHARAMA

Przejazd do Yala. Po południu wieczorne Jeep Safari w Parku Narodowym Yala. Park Narodowy Yala jest najczęściej odwiedzanym i drugim co do wielkości parkiem narodowym na Sri Lance.Przejazd do hotelu.

14 dzień TISSAMAHARAMA - WUDDAWA

Przejazd do Wadduwa. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

15 dzień WUDDAWA - COLOMBO - WARSZAWA

Przejazd na lotnisko w Colombo. Przelot do Europy (z przesiadką).

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przeloty wewnętrzne wg programu,

 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • napojów do kolacji,

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 65 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (100 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (280 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (270 PLN/os),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".


 

Do wizy indyjskiej oraz lankijskiej na 4 tygodnie przed imprezą należy dostarczyć do biura:

- paszport (ważny minimum 12 miesięcy od daty powrotu z wycieczki),

- jedno paszportowe zdjęcie (twarz skierowana na wprost)

- wypełniony ONLINE wniosek wizowy, dostępny na stronie http://indianvisaonline.gov.in/visa/

Wizy są płatne dodatkowo 500 PLN

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Na początku wycieczki należy przekazać pilotowi kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na napiwki dla lokalnych przewodników, bagażowych trzeba przeznaczyć ok. 65 USD. Radzimy wziąć ze sobą odzież przewiewną, najlepiej bawełnianą i wygodne buty, a także strój do kąpieli. Wchodząc do wszystkich świątyń należy zdejmować buty, można więc zaopatrzyć się w kilka par skarpet, w których wygodnie będzie chodzić po tych obiektach. Zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką (z klimatyzacją, łazienkami i TV). Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje (większość posiłków typu bufet / napoje do obiadokolacje płatne dodatkowo). Na przelotach wewnętrznych limit bagażu rejestrowanego wynosi 15kg. W Indiach dodajemy 4,5 godzin do czasu polskiego. Napięcie elektryczne 230 / 50Hz (takie jak w Polsce) – do gniazdek pasują polskie wtyczki. Nie są wymagane żadne szczepienia ochronne, zaleca się profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem z Polski lub środków odstraszających komary.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT