Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

INDONEZJA Bajeczna Odyseja w Cieniu Gorących Wulkanów

Czas trwania: 16 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
14.09 - 29.09.2019 9.990 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA

Przelot do Indonezji (z przesiadką).

2 dzień JAKARTA

Przylot do Jakarty. Przejazd do hotelu. Czas wolny.

3 dzień JAKARTA - BOGOR - BANDUNG

Wyjazd na zwiedzanie Jakarty. Wycieczka do jednego z najciekawszych miejsc w stolicy: Pomnik Niepodległości, meczet Istiqlal (zew.)- największy meczet Azji południowo-wschodniej. Wizyta  w Taman Mini Indonesia Indah, gdzie na 100 ha stworzono miniaturę całej Indonezji. Przejazd do Bogor – zwiedzanie słynnego na całym świecie ogrodu botanicznego i pałacu – letniej rezydencji prezydenta (zew). Kontynuacja podróży do Bandung określanego jako „Paryż Jawy”. Przyjazd do hotelu.

4 dzień BANDUNG - TANGKUBAN PERAHU - BANDUNG

Wycieczka do aktywnego wulkanu „Tangkuban Perahu” o trzech kraterach i wielu gejzerach. Księżycowy krajobraz i imponujące widoki zapewnią niezapomniane wrażenia. W drodze powrotnej wizyta w gorących źródłach, które znajdują się na terenie pięknego parku. Postój przy plantacji herbaty. Po południu przejazd do miejscowości Padasuka i wizyta w szkole muzycznej Angklung oraz udział w pokazie orkiestry dziecięcej, grającej na tradycyjnych instrumentach bambusowych. Powrót do hotelu.

5 dzień BANDUNG - YOGYAKARTA

Po wczesnym śniadaniu transfer na dworzec kolejowy. Przejazd  pociągiem do Yogyakarty - kulturalnego serca Indonezji, położonego między dwiema mistycznymi siłami – groźnym i potężnym wulkanem Merapi, a Oceanem Indyjskim-trzecim pod względem wielkości zbiornikiem wodnym na świecie. Zwiedzanie zespołu niezwykłych świątyń hinduskich Prambanan. Przyjazd do hotelu. Czas wolny.

6 dzień YOGYAKARTA - BOROBUDUR - YOGYAKARTA

Rano zwiedzanie  Pałacu Sułtana  – Kraton. Następnie wizyta w centrum produkcji słynnych indonezyjskich  batików oraz w zakładzie produkcji  sreber w Kota Gede. Po południu zwiedzanie jednego z 7cudów świata-świątyni buddyjskiej Borobudur, wybudo-wanej ok. 800 roku ,wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO ,a także świątyń Pawon i Mendut. Powrót do hotelu. Wycieczka na przedstawienie Ramayana Ballet.

7 dzień YOGYAKARTA - SOLO

Wyjazd w stronę Solo, kolejnej siedziby arystokracji Jawajskiej. Wizyta w bardzo  pięknym pałacu Mangkunegaran oraz zakupy na tradycyjnym bazarze „Pasar Klewer”. Zakwaterowanie w hotelu.

8 dzień SOLO - BROMO

Rano wyjazd do wschodniej Javy. Późnym popołudniem przyjazd w okolice czynnego wulkanu Bromo, położonego w Parku Narodowym Bromo-Tengger – Semeru. Jest to jeden z najpiękniejszych wulkanów Indonezji, licznie odwiedzany przez turystów ze względu na piękne zachody słońca i widok na Semeru. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.    

9 dzień BROMO - PENANJAKAN - KALIBARU

Nad ranem wycieczka do punktu  widokowego na Penanjakan, gdzie można podziwiać naj-bardziej  efektywne krajobrazy na świecie oraz niezwykły wschód słońca – przy dobrych warunkach pogodowych. Następnie wejście przez „morze piasku” na największą atrakcję Javy - wulkan  Bromo –cud natury. Warto zabrać ze sobą ciepłą kurtkę z kapturem i zakryte obuwie ze względu na silny, zimny wiatr. Powrót do hotelu na śniadanie. Po krótkim wypoczynku wyjazd do Kalibaru  małej miejsco-wości o licznych plantacjach  kawy, herbaty i przypraw. Zakwaterowanie w hotelu.    
         
10 dzień KALIBARU - LOVINA

Wizyta w egzotycznych ogrodach-plantacji kauczuku, kawy i przypraw. Transfer do portu Ketapang i przeprawa promem na wyspę Bali. Następnie krótki przejazd do miejscowości Lovinia, położonej wzdłuż morskiego brzegu. Zakwaterowanie w hotelu.  

11 dzień LOVINA - KINTAMANI - UBUD

Dla chętnych: Wczesnym rankiem (przed śniadaniem) wycieczka łódką na obserwacje delfi-nów (ok. 15 USD). Okolice Lovini to ulubione miejsce tych ssaków. Powrót do hotelu na śniadanie i wyjazd do Ubud, słynnego ośrodka sztuki i kultury na wyspie. Przejazd nad jezioro Danau Bratan wypełniające wygasłego krater wulkanu Gunung Catur – rejs po jeziorze podczas, którego obejrzymy świątynie Pura Ulum Danu Bratan z charakterystycznymi 11 piętrowymi dachami. Następnie zwiedzanie świątyni Gunung Kawi z XI wieku  wykutej w skale  oraz świątynię źródlanej wody - Tirta Empul. Przyjazd  do  hotelu w Ubud.

12 dzień UBUD - TANAH LOT - LOMBOK

Zwiedzanie Ubud - centrum artystycznego Bali. Wizyta w muzeum sztuki Agung Rai, posiadającym ogromną  kolekcję obrazów artystów balijskich. Przejazd przez Mas - wioskę rzeźbiarzy do  świątyni Tanah Lot, położonej przy morzu, wybudowanej na skale -200 metrów nad taflą wody. Po południu transfer na lotnisko i  przelot na wyspę Lombok. Zakwaterowanie w hotelu w Senggigi.  

13 dzień SENGGIGI - GILI TRAWANGAN - SENGGIGI

Wycieczka na jedną z wysp Archipelagu Gili, Trawangan- słynącą z bajkowych raf koralowych. Idealne miejsce do  nurkowania i aktywnej obserwacji życia podwodnego oraz na wypoczynek. Po południu powrót do hotelu. Czas wolny.       

14 dzień SENGGIGI - ULUWATU - KUTA

Wyjazd do portu Teluk Kode i przeprawa szybką łodzią na wyspę Bali. Przyjazd do Kuty - słynnego kurortu tętniącego życiem z długą, piaszczystą plażą ulubioną przez surferów. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.

15 dzień KUTA - JAKARTA

Przejazd na lotnisko w Denpasar, przelot do Jakarty. Wylot do Europy (z przesiadką).

16 dzień WARSZAWA

Przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
 • przeloty wewnętrzne wg programu,
 • transfery autokarem/minibusem w trakcie trwania wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
 • napojów do kolacji,
 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 65 USD/os),
 • opłaty wylotowej (ok. 15 USD/os),
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (100 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (320 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (288 PLN/os),
 • wydatków natury osobistej,
 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Wjazd na terytorium Indonezji odbywa się na podstawie paszportu (paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu). Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe (obowiązkowe) napiwki należy przeznaczyć ok. 65 USD – kwotę tą należy przekazać pilotowi na początku wycieczki. Prosimy zabrać mały bagaż podręczny lub niewielką torbę podróżną, w którą można się spakować na wyjazd do Bandung (4 dzień) i na wyprawę na wulkan Bromo (9 dzień).  Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dla 2 lub 3 osób z łazienkami. Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Czas lokalny + 7 godzin do czasu polskiego. Wielkość grup: min. 6 osobowe.

Nie są wymagane żadne szczepienia ochronne, zaleca się profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem  z Polski lub aplikowanych na skórę środków odstraszających komary.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT