Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

JAPONIA Kraina Kwitnącej Wiśni!

Czas trwania: 15 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady/obiadokolacje

Pobierz program

Pozostałe dokumenty:
 1. azja/JAPONIA_2025.pdf

Rezerwacja online
14.03 - 28.03.2024 przelot bezpośredni PLL LOT N/A 70000 JPY dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC okres kwitnienia wiśni
13.10 - 27.10.2024 przelot bezpośredni PLL LOT 17.770 PLN/os 70000 JPY dewizowa część ceny imprezy okres czerwienienia klonów
27.03 - 10.04.2025 przelot bezpośredni PLL LOT 17.770 PLN/os 70000 JPY dewizowa część ceny imprezy okres kwitnienia wiśni
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Zwiedzanie Japonii podczas naszej wycieczki realizowane jest za pośrednictwem autokarunie środkami komunikacji publicznej! (wyjątek stanowi przejazd Schinkansenem do Hiroshimy oraz zwiedzanie Hiroshimy dnia 11-go i Tokyo dnia 13-go).

1 dzień WARSZAWA                         

Przelot samolotem rejsowym do Tokyo (przelot bezpośredni PLL LOT).

2 dzień TOKIO                                

Przylot na międzynarodowe lotnisko Narita w Tokio, załatwienie formalności paszportowo-celnych. Transfer do hotelu autokarem. Zakwaterowanie w hotelu.            

3 dzień TOKIO - NIKKO - TOKIO

Wyjazd autokarem na całodniową wycieczkę do Nikko, gdzie zgromadzone są najwspanialsze zabytki Japonii. Zwiedzanie: chram Toshogu, posiadający ogromną ilość barwnych rzeźb, podziwianie wodospadu Kegon, uznanego za jeden z najpiękniejszych w Japonii, słynącego z pojawiającej się w słoneczny dzień tęczy. W drodze powrotnej z Nikko przejazd przez główną aleję dzielnicy Ginza - luksusowe centrum handlowe i rozrywkowe. Powrót do hotelu w Tokio.

4 dzień TOKIO - KAMAKURA - LAKE KAWAGUCHI

Wyjazd autokarem do Hakone. Po drodze w Kamakura zwiedzanie świątyni Kotoku-In z jedenastometrowym, wykonanym z brązu posągiem Buddy, jednym z dwóch największych w Japonii, chram Tsurugaoka Hachiman - (świątynia sintoistyczna poświęcona bogowi wojny Hachimanowi). Wizyta w świątyni Hokoku-ji otoczonej zacisznym laskiem bambusowym. Przyjazd do hotelu w Lake Kawaguchi (możliwość bezpłatnego skorzystania z gorących źródeł SPA).

5 dzień HAKONE - GÓRA FUJI - MATSUMOTO

Wyprawa na Górę Fuji. Przy ładnej pogodzie wjazd na piątą platformę widokową (2400 m n.p.m.), skąd widać szczyt góry, od 300 lat nieczynnego wulkanu mającego kształt regularnego stożka. Lunch w lokalnej restauracji, położonej nad jeziorem Kawaguchi (zestaw kuchni japońskiej). Dojazd autokarem do Matsumoto położonego w masywie górskim lokalnego zminiaturyzowanego odpowiednika Nagano. Przyjazd do hotelu.

6 dzień MATSUMOTO - TAKAYAMA

Zwiedzanie zamku Matsumoto - jednego z najwspanialszych i najbardziej autentycznych zamków daymio, namiestników szoguna. Wizyta w gorzelni sake, połączona z degustacją. Przejazd autokarem do Takayamy. Zakwaterowanie w hotelu.

7 dzień TAKAYAMA

Spacer po mieście Takayama:  Migagawa Open Air Market - targowisko (warzywa, kwiaty, wyroby rzemieślnicze, pamiątki) nadające koloryt Tokoyamie;  Jinya House - zabytkowy gmach rządowy, należący w przeszłości do lokalnych władz. Lunch - zestaw kuchni japońskiej. Dalsze zwiedzanie: zbudowany w 1879 r dom rodziny kupca Kusakabe's, który niegdyś służył za mieszkanie i skład towarów, a dzisiaj w jego wnętrzu pokazuje się wyposażenie z XIX w. Ulica Kami - Sannomachi Street - główna, pełna kolorytu ulica miasta. Powrót do hotelu.

8 dzień TAKAYAMA - KYOTO                                              

Przejazd autokarem do Kyoto. Zwiedzanie miasta: świątynia buddyjska Kiyomizu (lista UNESCO); spacer po centrum handlowym wokół świątyni (wiele małych kramów i sklepików); "Złoty Pawiolon" Kinkakui (lista UNESCO) - jeden z najbardziej znanych zabytków Japonii (dawna willa szoguna przekształcona w świątynię). Spacer po Gion oraz Pantocho. Zakwaterowanie w hotelu.

9 dzień KYOTO - KOBE

Zwiedzanie zamku Nijo, zbudowanego w 1603 r. i będącego oficjalną rezydencją I szoguna z rodu Tokugawa (lista UNESCO). Przejazd do Kobe, przejazd autokarem obok portu, spacer po przystani oraz Parku Meriken. Zakwaterowanie w hotelu.

10 dzień KOBE - ZAMEK HIMEJI - KURASHIKI - HIROSHIMA

Przejazd w kierunku Hiroshimy. Po drodze zwiedzanie zamku Himeji (lista UNESCO). Przejazd do Kurashiki – spacer po mieście. Zwiedzanie Hiroshimy: Park Pokoju i Muzeum Bomby Atomowej. Zakwaterowanie w hotelu.

11 dzień HIROSHIMA - MIYAJIMA - HIROSHIMA

Transfer bagażu głównego kurierem do hotelu w Tokyo (podczas jednego noclegu w Hiroshimie turystom towarzyszy tylko bagaż podręczny). Wyjazd na zwiedzanie Miyajimaguchi. Przeprawa promem na wyspę Miyama. Spacer po mieście, zwiedzanie świątyni Daishon oraz Itsukushima - świątyni sintoistycznej zbudowanej na platformie podtrzymywanej przez wbite w wodę pale, stanowiącej perełkę architektury sakralnej z okresu Heian, poświęconej trzem morskim boginiom. Powrót do Hiroszimy.

12 dzień HIROSHIMA - TOKYO

Spacer na stację kolejową. Przejazd superszybkim pociągiem (Schinkansen) do Tokyo. Przejazd do Odaiby (sztuczna wyspa usypana na środku zatoki Tokijskiej, zachwycająca architekturą na miarę możliwości Japończyków końca XXI w.). Spacer po okolicach: Shinjuku oraz Kabuki-Cho.

13 dzień TOKIO

Zwiedzanie Tokyo (metrem oraz lokalnymi pociągami): najstarszej świątyni w Tokio, położonej w dzielnicy Asakusa, ofiarowanej buddyjskiemu bóstwu miłosierdzia o imieniu Kannon, spacer po położonym obok świątyni pasażu handlowym Nakamise, rejs po rzece Sumida, podczas którego statek przepływa pod jedenastoma mostami, aż do ostatniej stacji Hinodesanbashi. Czas wolny na ostatnie zakupy.

14 dzień TOKYO

Zwiedzanie miasta autokarem: najsłynniejsze sanktuarium sintoistyczne poświęcone cesarzowi Meiji, Wzgórza Harajuku oraz Omotesando, budynek siedziby rządu, plac Pałacu Cesarskiego. Przejazd na lotnisko.

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy (przelot bezpośredni PLL LOT).

15 dzień WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski (przelot bezpośredni PLL LOT),
 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,
 • przejazd super szybkim pociągiem (Schinkansen) na trasie Hiroshima – Tokyo,
 • bilety na przejazdy metrem i lokalnymi pociągami wg programu,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* (pokoje z łazienkami),
 • opieka polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiady/kolacje),
 • napoje do obiadów/kolacji (woda/herbata),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • napojów do obiadów/kolacji (pooza tymi wymienionymi w punkcie "cena zawiera"),

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (8 000 JPY/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (KL 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Wjazd na terytorium Japonii odbywa się na podstawie ważnego paszportu, który musi być ważny min. 3 miesiące od daty powrotu.

Zakwaterowanie w hotelach 3*/ 4* w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką). Wyżywienie: śniadania + obiady/obiadokolacje (zgodnie z programem / w cenie woda/herbata do obiadów/kolacji / pozostałe napoje płatne dodatkowo). Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 70 000 JPY / 100 000 JPY (terminy 2025), stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki dla przewodnika i kierowców należy przeznaczyć ok. 8 000 JPY (powyższą kwotę należy przekazać pilotowi na początku wycieczki). Zwiedzanie Japonii odbywa się autokarem – nie środkami komunikacji publicznej! (wyjątek stanowi przejazd Schinkansenem do Hiroshimy oraz zwiedzanie Hiroshimy dnia 11-go i Tokyo dnia 13-go). Przeloty obsługują linie LOT (bagaż podręczny max 8kg, rejestrowany max 23kg) – możliwość dołożenia dolotów (konieczne bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawą obsługiwane przez PLL LOT / informacja w biurze), możliwość dopłaty do klasy PREMIUM / BIZNES  (informacja w biurze).

Napięcie elektryczne wynosi 110 V, trzeba posiadać konwertor, przetwarzający napięcie a przede wszystkim przejściówki na amerykańskie wtyczki (do kupienia również na lotniskach). Czas lokalny w Japonii +7 godzin w stosunku do czasu polskiego. Średnia temperatura w marcu/kwietniu ok. 16 st. C, w maju ok. 20 st. C, w lipcu 27 st. C, we wrześniu ok. 24 st. C, w październiku ok. 18 st. C.                                                                                  

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT