Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

KAMBODŻA + LAOS + WIETNAM Magiczne Indochiny

Czas trwania: 18 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady/obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
07.03 - 24.03.2024 N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
10.11 - 27.11.2024 13.500 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy możliwość dokwaterowania (M)
02.12 - 19.12.2024 13.500 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
07.03 - 24.03.2025 13.900 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Jeszcze do niedawna kraje „Dalekiego Wschodu” były dla nas najbardziej egzotycznymi i najbardziej tajemniczymi miejscami na Ziemi. Kojarzyły nam się z dziwacznymi dachami świątyń, tłumem kolorowo ubranych, niewysokich ludzi, zapachem cynamonu, gałki muszkatołowej, pieprzu i nieznanych przypraw. W naszej świadomości kraje te istniały jako miejsca, gdzie mocarstwa rozgrywały swoje wojny. Stopniowo, gdy na naszym rynku zaczęły pojawiać się komputery, elektronika i tania odzież wyprodukowana daleko na wschodzie, zaczęliśmy postrzegać ten region również w kategoriach ekonomicznych. Pracowitość, energia i przedsiębiorczość zaowocowała wielkim boomem gospodarczym, którego zazdrościła „stara” Europa.

 

1 dzień WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Wietnamu (z przesiadką).

2 dzień HANOI

Przylot do Hanoi. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w centrum miasta.

3 dzień HANOI - HOA LU - TAM COC - HANOI

Przejazd do prowincji Ninh Binh, na południe od Hanoi. Rejs sampanem w kierunku grot Tam Coc przez pola ryżowe. Zwiedzanie Hoa Lu – dawnej stolicy prowincji Dinh. Po południu powrót do Hanoi na spektakl kukiełek wodnych. 

4 dzień HANOI - ZATOKA HA LONG - HANOI

Rano przejażdżka rykszami przez stare miasto do świątyni Ngoc Son (Świątynia Zwróconego Miecza) nad jeziorem Hoan Kiem. Przejazd do zatoki Ha Long, znajdującej się na liście światowych zabytków Kultury UNESCO, ok. 200 km od Hanoi. Zajmuje ona powierzchnię 1500 km kw., na której rozsiane jest 3000 malowniczych wysepek (krajobrazy te znamy z filmu „Indochiny” z Catherine Deneuve). Rejs statkiem. Obiad na pokładzie (owoce morza). Powrót do hotelu w Hanoi.

5 dzień HANOI - LUANG PRABANG

Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu Ho Chi Minha (mauzoleum, Pałac Prezydenta, ogród, dom Ho Chi Minha i Pagoda na Jednej Kolumnie), następnie zwiedzanie Świątyni Literatury. Po lunchu przejazd na lotnisko i przelot do Luang Prabang dawnej stolicy Królestwa Laosu. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta.

6 dzień LUANG PRABANG - JASKINIE PAK OU - LUANG PRABANG               

Dzień poświęcony na podziwianie wspaniałych świątyń wtopionych w malownicze krajobrazy. Wizyta w świątyni Wat Mai. Zwiedzanie Muzeum Narodowego. Malowniczy rejs w górę Mekongu i wizyta w tajemniczych jaskiniach Pak Ou z tysiącami pozłacanych statuetek Buddy. Następnie wspinaczka na szczyt góry Phousi, na podziwianie świętej glazurowanej stupy, oraz kontemplowanie zachodu słońca nad miastem i rzeką Mekong. Wieczorem wizyta na Nocnym Targu, oferującym wyroby rękodzieła  autorstwa plemion góralskich.

7 dzień LUANG PRABANG - WODOSPADY KUANGSI - LUANG PRABANG

Wczesnym rankiem możliwość uczestnictwa w niesamowitych rytuałach buddyjskich mnichów. Następnie spacer  na  poranny bazar. Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta najstarszej świątyni w mieście Wat Xiengthong. Po południu wycieczka do wodospadów Kuangsi. Po drodze wizyta w  lokalnej wiosce. Powrót do hotelu.

8 dzień LUANG PRABANG - VANG VIENG

Przejazd pociągiem do Vang Vieng – sielskiego miasteczka o zabudowie i atmosferze typowej dla XIXw Laosu,  położonego w malowniczych górach nad rzeką Nam Song. Po przyjeździe wycieczka małymi łódkami po rzece Nam Song. Następnie zwiedzanie jaskini Tham Chang używanej w XIXw do obrony przed Chińczykami. Z jaskini roztacza się piękny widok na całą okolicę.  Zakwaterowanie w hotelu.

9 dzień VANG VIENG - VIENTIANE

Po śniadaniu  przejazd autokarem do obecnej stolicy Laosu – Vientiane, uosabiającej czarującą mieszankę wpływów laotańskich, chińskich, tajskich, wietnamskich i francuskich.  Zwiedzanie Vientiane: Wat Sisaket (Świątynia Tysiąca Buddów),  Haw Pha Keo (Świątynia Szmaragdowego Buddy – najstarsza w mieście), Patouxai Monument (znany jako Łuk Triumfalny Vientiane),Pha That Luang (Wielka Święta Stupa). Wizyta w Parku Buddy, mogącym się pochwalić  bogatą kolekcją buddyjskich i hinduistycznych rzeźb.  Zakwaterowanie w hotelu.

10 dzień VIENTIANE - PHNOM PENH

Przejazd na lotnisko. Odlot do Phnom Penh. Przylot do stolicy Kambodży. Zwiedzanie  miasta m.in. Wat Phnom Penh, Pomnik Niepodległości i Pomnik króla Norodoma Sihanuka.

11 dzień PHNOM PENH - SIEM REAP

Zwiedzanie miasta m.in. Pałac Królewski i Srebrna Pagoda, Muzeum Narodowe. Przejazd do Siem Reap. Zakwaterowanie w hotelu.

12 dzień SIEM REAP - ŚWIĄTYNIE ANGKOR - SIEM REAP

Zwiedzanie ruin Angkor :Brama w potężnych murach otaczających miasto Angkor Thom,  ozdobiona gigantycznymi obliczami królewskimi wyrzeźbionymi w kamieniu, świątynia Bayon, Royal Enclosure, Phimeanakas, Taras Słoni, Taras Króla Trędowatego. Porośniętej drzewami świątyni Ta Prohm, Banteay Kdei, Sra Srong. Wielka Pętla (Grand Circuit) zawiera Neak Pean, East Mebon, świątynia Pre Rub.

13 dzień SIEM RIEP - ŚWIĄTYNIE ANGKOR - SIEM REAP

Kontynuacja zwiedzania ruin Anghkor  m.in. Zwiedzanie  Anghkor  Wat – największej na świecie i najsłynniejszej świątyni – góry, Benteay Srey - jednej z najbardziej niezwykłych świątyń w Kambodży, zlokalizowanej 20km na północ od głównego kompleksu, zbudowanej z czerwonego piaskowca pokrytego niezwykle pięknymi  płaskorzeźbami, Banteay Samre.

14 dzień SIEM   REAP - TONLE SAP - SAJGON

Po śniadaniu czas na odpoczynek lub ostatnie zakupy w mieście. Późne wykwaterowanie z hotelu, lunch. Wycieczka do pływających wiosek na jeziorze Tonle Sap, które jest największym słodkowodnym jeziorem Azji płd-wsch Przelot  z Siem Reap na południe Wietnamu do Saigonu. Zakwaterowanie w hotelu.

15 dzień SAJGON - DELTA MEKONGU - SAJGON

Wyjazd do Vinh Long. Przesiadka na łódź, którą płyniemy  po jednym z 9 ramion Delty Mekongu,  próbujemy rozmaite owoce egzotyczne, a na obiad miejscowy przysmak - rybę zwaną słoniowe ucho. Odwiedzimy targ Cai Be, a w drodze powrotnej wężową fermę produkującą jad na szczepionki.

16 dzień SAJGON - TUNELE CU CHI - SAJGON

Wyjazd do położonych o 75 km od miasta sieci tuneli, które odegrały ważną rolę w czasie wojny wietnamskiej. Tylko w rejonie Cu Chi liczą one ponad 200 km. Podziemne miasto to również sale operacyjne, magazyny, kuchnie, sypialnie. Po południu zwiedzanie Sajgonu - reprezentacyjne centrum miasta ze śladami dawnej francuskiej zabudowy takimi jak katedra Notre Dame,  targ Ben Thanh oraz fabryka wyrobów z laki.

17 dzień SAJGON

Zwiedzanie Sajgonu - reprezentacyjne centrum miasta ze śladami dawnej francuskiej zabudowy takimi jak katedra Notre Dame, Pałac ponownego zjednoczenia, Muzeum Historyczne, targ Ben Thanh oraz fabryka wyrobów z laki. Po południu czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko.

18 dzień SAJGON - WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy (z przesiadką).

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przeloty wewnętrzne wg programu,

 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiady/kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • napojów do obiadów / kolacji,

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 75 USD/os),

 • opłat lotniskowych podczas przelotów wewnętrznych (łącznie ok. 61 USD/os),

 • opłaty za wizę do Wietnamu (400 PLN/os),

 • opłaty za wizę do Kambodży (30 USD/os),

 • opłaty za wizę do Laosu (30 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Do wizy wietnamskiej  na 8 tygodni przed imprezą należy dostarczyć do biura:

 • skan paszportu (strona ze zdjęciem / konieczne min. 5 wolnych stron na wizy! / należy mieć przy sobie 1 zdjęcie paszportowe do wizy wietnamskiej) / (paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu)

WIZA WIETNAMSKA JEST PŁATNA DODATKOWO 400 PLN

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy oraz na zwyczajowe (obowiązkowe) napiwki należy przeznaczyć ok. 75 USD – kwotę tą należy przekazać pilotowi na początku wycieczki.  Wyżywienie: śniadania + obiady/obiadokolacje (zgodnie z programem / napoje płatne dodatkowo).                                                                                                  

Kambodża oraz Laos leżą w strefie czasowej GMT + 5 (+6 godzin do czasu polskiego), Wietnam GMT +6 (+7 godzin do czasu polskiego). Napięcie elektryczne 220-240V / 50Hz (takie jak w Polsce). Temperatura w regionie ok. 20-27 stopni (luty, listopad). Wymienialne są tylko nowe, niezniszczone, bez ślaów używania banknoty dolarowe (te z niebieskim paskiem).            

Nie są wymagane żadne szczepienia ochronne, zaleca się profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem z Polski lub środków odstraszających komary.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT