Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

KAZACHSTAN + KIRGISTAN Stepy i Góry Azji Centralnej

Czas trwania: 10 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
06.09 - 15.09.2019 6.990 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA - ASTANA

Przelot samolotem rejsowym do Kazachstanu.

2 dzień ASTANA

Przylot do Astany – stolicy Kazachstanu. Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Plac Konstytucji, Muzeum Pierwszego Prezydenta Republiki Kazachstanu (jeden z najpiękniejszych budynków w mieście), największe i unikatowe centrum handlowe Khan Shatyr, wjazd na sczyt pomnika Astana-Baiterek (skąd można podziwiać niesamowitą panoramę miasta), przejazd przez rzekę Ishym i wizyta na Placu Kazakh Eli, Pałac Pokoju i Porozumienia, Meczet Khazret Sultan, Pałac Niepodległości. Kolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień ASTANA - AŁAMATY

Przelot do Ałamaty. Zwiedzanie miasta: krotki postój pod Pomnikiem Niepodległości, przejazd obok Biblioteki Głównej, Teatru Akademickiego Opery i Baletu Abay State, spacer po deptaku Panfilov. Następnie przejazd do najstarszego parku w mieście – Parku z 28 Strażnikami Panfilov, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych drewnianych budynków na Świecie – Katedra Zenkov. Przejazd na Zielony Bazar. Wizyta w Wąwozie Medeo (1690 m n.p.m.). Przejazd na wzgórze Kok-Tobe, gdzie znajduje się największa na Świecie wieża telewizyjna. Zjazd na dół kolejką linową. Koalcja i nocleg.

4 dzień AŁAMATY -  ISSYK-KUL - AŁAMATY

Śniadanie. Wycieczka do jednego z najpiękniejszych wąwozów Trans-Ili Alata – wąwozu Issyk. Wizyta w Muzeum „Issyk”. Następnie przejazd na wysokości 1756 m n.p.m. do pieknego górskiego Jeziora Issyk. Koalcja i nocleg w hotelu.

5 dzień AŁAMATY - ALA ARCHA - BISZKEK

Przejazd na granice Kazachsko-Kirgiską. Wizyta w wąwozie Ala Archa, będącym jednocześnie Parkiem Narodowym do którego za czasów ZSRR mogli wchodzić jedynie prominenci sowieccy.

6 dzień BISZKEK - ISSYK-KUL

Zwiedzanie stolicy Kirgistanu: Plac Zwycięstwa, Park Dębów, Plac Ala-Too, Stary Plac, Filharmonia Narodowa. Zakwaterowanie w hotelu. Przejazd nad otoczone górami Jezioro Issyk-Kul (drugie największe jezioro alpejskie na świecie, położone na wysokości 1608 m n.p.m.). Jezioro nazywane bywa „Perłą Azji Centralnej” a jego słona wada ma również właściwości lecznicze. Po drodze wizyta w Wieży Burana (XI w. minaret) oraz w muzeum kamiennych wojowników. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

7 dzień ISSYK-KUL - KARAKOL

Śniadanie. Po drodze w kierunku Karakol wizyta przy starożytnych kamiennych inskrypcjach datowanych na 800 r. p.n.e. Przejazd do Karakol, północnym brzegiem Jeziora Issyk-Kul. Wizyta w Meczecie Dungan oraz w starej drewnianej cerkwi, zbudowanej w chińskim stylu bez użycia jakiegokolwiek gwoździa. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w pensjonacie.

8 dzień KARAKOL - KOCHKOR

Śniadanie. Przejazd do wąwozu Jeti Oguz. Możliwość wejścia na Górę ze Złamanym Sercem (ok. 20 minut) i podziwiania widoku wąwozu ze szczytu. Przejazd do wioski Bokonbaeva, gdzie spotkamy myśliwego polującego z użyciem orła. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w lokalnym domostwie.

9 dzień KOCHKOR - BISZKEK

Śniadanie. Zobaczymy jak wyrabia się tradycyjne wełniane dywany. Wizyta w lokalnym muzeum rzemieślniczym. Przejazd do Biszkeku. Kolacja i nocleg w hotelu.

10 dzień BISZKEK - WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
 • transfery minibusem w trakcie trwania wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami) , 1 nocleg w pensjonacie, 1 nocleg w lokalnym domostwie (wspólny węzeł sanitarny),
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnego przewodnika w trakcie zwiedzania,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
 • wodę mineralną podczas trwania wycieczki,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków (45 USD/os),
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (70 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (210 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (180 PLN/os),
 • wydatków natury osobistej,
 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Wjazd na terytorium Kazachstanu oraz Kirgistanu na podstawie ważnego paszportu – paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD (wyłącznie banknoty wydane po 2000 roku), stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 45 USD.  Zakwaterowanie w 3* hotelach, 1 nocleg w pensjonacie, 1 nocleg w lokalnym domostwie (wspólny węzeł sanitarny). Transport w trakcie trwania wycieczki realizowany jest minibusem. Przeloty obsługują linie lotnicze AEROFLOT – dopuszczalne limity bagażu: bagaż podręczny (1 sztuka max 8 kg) oraz bagaż rejestrowany (1 sztuka max 23 kg).

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT