Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

KIRGISTAN Majestatyczne Góry Azji Centralnej

Czas trwania: 8 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA - BISZKEK

Przelot samolotem rejsowym do Kirgistanu.

2 dzień BISZKEK - ALA ARCHA - BISZKEK

Przylot do Biszkeku - stolicy  kraju, którego 93% powierzchni zajmują góry. Śniadanie. Wizyta w wąwozie Ala Archa, będącym jednocześnie Parkiem Narodowym do którego za czasów ZSRR mogli wchodzić jedynie prominenci sowieccy. Powrót do stolicy – zwiedzanie miasta: Plac Zwycięstwa, Park Dębów, Plac Ala-Too, Stary Plac, Filharmonia Narodowa. Zakwaterowanie w hotelu. Koalcja i nocleg.

3 dzień BISZKEK - JEZIORO ISSYK KUL

Przejazd nad otoczone górami Jezioro Issyk-Kul (drugie największe jezioro górskie na świecie, położone na wysokości 1608 m n.p.m.). Jezioro nazywane bywa „Perłą Azji Centralnej” a jego słona woda ma również właściwości lecznicze. Po drodze wizyta w Wieży Burana (XI w.) oraz w muzeum kamiennych wojowników. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

4 dzień JEZIORO ISSYK KUL - KARAKOL

Śniadanie. Po drodze w kierunku Karakol wizyta przy starożytnych kamiennych inskrypcjach datowanych na 800 r. p.n.e. Przejazd do Karakol, północnym brzegiem Jeziora Issyk-Kul. Wizyta w Meczecie Dungan oraz w starej drewnianej cerkwi, zbudowanej w chińskim stylu bez użycia jakiegokolwiek gwoździa. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w pensjonacie.

5 dzień KARAKOL - KOCHKOR

Śniadanie. Przejazd do wąwozu Jeti Oguz. Możliwość wejścia na Górę Złamanego Serca (ok. 20 minut) i podziwiania widoku wąwozu i okolicy ze szczytu. Przejazd do wioski Bokonbaeva, gdzie spotkamy myśliwego polującego z użyciem orła. Po przyjeździe do wioski Kochkor zobaczymy jak wyrabia się tradycyjne wełniane dywany. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w lokalnym domostwie.

6 dzień KOCHKOR - SON KUL

Śniadanie. Przejazd w kierunku drugiego co do wielkości jeziora w Kirgistanie – Son Kul. Jezioro jest najwyżej położonym jeziorem górskim w Kirgistanie, na wysokości 3013 m n.p.m. Czas wolny na eksploracje dziewiczej natury w okolicach jeziora. Kolacja i nocleg w jurtach.

7 dzień SON KUL - BISZKEK

Śniadanie. Po spotkaniu z lokalną społeczności przejazd w kierunku stolicy kraju drogą uznawaną za najpiękniejszą w Kirgistanie, która przebiega przez południe kraju pośród malowniczych gór i wąwozów. Zobaczymy m.in.: Przełęcz Ashuu (3000 m wysokości!). Po drodze będzie wiele postojów na zdjęcia. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

8 dzień BISZKEK - WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • transfery minibusem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami) / 1 nocleg w pensjonacie (pokoje z łazienkami), 1 nocleg w lokalnym domostwie (wspólny węzeł sanitarny), 1 nocleg w jurtach (wspólny węzeł sanitarny),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnego przewodnika w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • wodę mineralną podczas trwania wycieczki,

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków (35 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (70 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (145 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Wjazd na terytorium Kirgistanu na podstawie ważnego paszportu – paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD (wyłącznie banknoty wydane po 2000 roku), stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 35 USD.  Zakwaterowanie w 3* hotelach (pokoje z łazienkami), 1 nocleg w pensjonacie (pokoje z łazienkami), 1 nocleg w lokalnym domostwie (wspólny węzeł sanitarny), 1 nocleg w jurtach (ze wspólnym węzłem sanitarnym). Zalecamy wziąć ręczniki, które przydadzą się podczas noclegu w lokalnym domostwie oraz w jurtach. Transport w trakcie trwania wycieczki realizowany jest minibusem. Przeloty obsługują linie lotnicze AEROFLOT – dopuszczalne limity bagażu: bagaż podręczny (1 sztuka max 8 kg) oraz bagaż rejestrowany (1 sztuka max 23 kg).

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT