Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

KOREA POŁUDNIOWA + TAJWAN Koreańska Tradycja i Piękna Wyspa

Czas trwania: 13 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
27.04 - 09.05.2019 9.490 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy dokwaterowanie (M)
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA

Zbiórka na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przelot samolotem rejsowym do Seulu (z przesiadką).

2 dzień SEUL

Przylot do Seulu. Przejazd do hotelu.

3 dzień SEUL - ANDONG

Wyjazd do Andong – wizyta w tradycyjnej wiosce Hahoe (lista UNESCO), gdzie do dzisiejszego dnia kultywuje się folklor. Zwiedzanie muzeum masek oraz świątyni Bongjeongsa.

4 dzień ANDONG - GYEONGJU

Przejazd do Gyeongju, miasta zawierającego zabytki z listy UNESCO. Zwiedzanie kamiennych pagód  Bulguksa, brązowych posągów, Mostu Błękitnego Obłoku, skalnej groty Seokguram. Przejazd do jednego z parków, w którym znajdują się grobowce królewskie.

5 dzień GYEONGJU - BUSAN - SEUL

Wyjazd do Busan – wizyta na targu spożywczym Jagalchi oraz na targu Kukje. Następnie podziwianie uroków nadmorskiej świątyni Yonggungsa oraz spacer po malowniczym parku Yongdusan do wieży widokowej Busan. Wizyta na plaży Haeundae. Rejs statkiem Dongbaek. .

6 dzień SEUL - PARK NARODOWY BUKHANSAN - SEUL

Wyjazd na wycieczkę do Parku Narodowego Bukhansan znanego z przepięknej przyrody oraz zabytków takich jak 500-letnie mury obronne zwane Bukhansanseong oraz mnóstwa świątyń, w tym największego klasztoru buddyjskiego w Korei Południowej – Doseonsa.

7 dzień SEUL

Zwiedzanie Pałacu Gyeongbok, w którym znajduje się Muzeum Ludowe oraz wizyta w świątyni buddyjskiej Jogyesa. Przejazd obok niebieskiego pałacu prezydenckiego, XIV wieczna brama Sungnyemun, wizyta w wytwórni biżuterii z ametystu oraz w świątyni konfucjańskiej Jongmyo. Spojrzenie na nowoczesny Seul – drapacz chmur 63 Building, Seul Tower oraz wizyta na największej na świecie sztucznej wyspie usypanej na rzece Han mieszczącej kompleksy rozrywkowo-handlowe. Zakupy w sklepie wolnocłowym.

8 dzień SEUL - TAIPEI

Wyjazd na wycieczkę do strefy zdemilitaryzowanej (DMZ area). Transfer na lotnisko. Przelot na Tajwan do Taipei. Zakwaterowanie w hotelu.
                    
9 dzień TAIPEI

Zwiedzanie Taipei. Budynek Tajpei 101 mierzący ponad 509 metrów wysokości (wstęp na platformę widokową płatny dodatkowo ok. 18 USD/os). Muzeum Narodowe z kolekcją zbiorów należącą do cesarzy Chin, Narodowa Hala Pamięci Chiang Kai Sheka, przejazd obok Pałacu Prezydenckiego, zabytkowego budynku filtrów z 1908 roku, spacer po historycznej dzielnicy Dalongdong z dawną zabudową, na terenie której znajdują się obiekty kultu religijnego mieszkańców stolicy – budzące podziw kolorowe dekoracje XIX wiecznych świątyń. Wycieczka do Wulai – skansenu plemion aborygeńskich. Podziwianie malowniczych widoków, Wodospadu Wulaj oraz Jeziora Swallow.

10 dzień TAIPEI - YELIU - JIUOFEN - TAIPEI

Wycieczka na Wybrzeże Północnowschodnie. Przejazd na półwysep Yeliu, gdzie znajdują się formacje geologiczne o imponujących kształtach. Wizyta w Parku Keelung Chungcheng. Przyjazd do Jiufen – kameralnego, górskiego miasteczka kultywującego miejscowe tradycje.

11 dzień TAIPEI - PULI - SUN MOON LAKE - TAICHUNG - TAIPEI

Wycieczka do centrum wyspy – Puli. Miejscowość ta, usytuowana w malowniczej dolinie jest słynna ze swoich 4 „W” (water, wine, women, weather / woda, wino, kobiety, pogoda). Przejazd nad jezioro Sun Moon. Rejs statkiem po jeziorze. Przejazd do Taichung – największego miasta centralnego Tajwanu. Zwiedzanie „tęczowej wioski”. Fakultatywnie możliwość uczestniczenia w procesie produkcji herbaty bąbelkowej.

12 dzień TAIPEI

Czas wolny na odpoczynek, ostatnie zakupy lub dodatkowe zwiedzanie miasta z pilotem. Transfer na lotnisko.Przelot samolotem rejsowym do Europy (z przesiadką).

13 dzień WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przelot wewnętrzny wg programu,

 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • napojów do kolacji,

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 80 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (95 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (280 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (234 PLN/os),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zarówno przy wjeździe do Korei jak i na Tajwan obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki dla przewodników oraz kierowców należy przeznaczyć ok. 80 USD – kwotę tą należy przekazać pilotowi na początku wycieczki.

Sieć telefonii komórkowej Korei oparta jest na systemie NCTS (zamiast GSM), w związku z czym telefony z innych krajów mogą nie działać. Na Tajwanie ten problem nie występuje i europejskie telefony będą działać. Napięcie elektryczne i wtyczki w Korei takie jak w Polsce, na Tajwanie napięcie 110 V i inne wtyczki.    

 

 

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT