Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

MONGOLIA Magiczne Oblicze Gobi + ŚWIĘTO NAADAM

Czas trwania: 9 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
04.07 - 12.07.2018 7390.00 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA   

Przelot samolotem rejsowym do Mongolii.

2 dzień UŁAN BATOR                                     

Spotkanie z polskojęzycznym pilotem/przewodnikiem i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Po śniadaniu wychodzimy i zwiedzamy GANDAN, główny klasztor buddyjski stolicy i znajdujący się w nim ogromny posąg  Buddy (26,5 m). Klasztor stanowi unikatowy zespol dawnej architektury (w ktorym widoczne są style: mongolski, tybetanski, chinski oraz mieszane) we wnętrzach świątyń przechowywane są bezcenne rękopisy i ksylografy, liczne rzeźby, zabytki malarstwa religijnego i rzemiosła artystycznego. Obiad w mongolskiej restauracji. Następnie odwiedzamy MUZEUM  przyrody z niezwykłymi szczątkami dinozaurów, stamtąd udamy się na PLAC SUKHEBATOR z jego monumentalnym budynkiem parlamentu i pomnikiem Chingis Khana. Powrot do hotelu, czas wolny .Wieczorem kolacja w mongolskim barbicue.Nocleg w hotelu.

3 dzień UŁAN BATOR                         

Rano śniadanie w hotelu. Nastepnie  udajemy się na otwarcie i ceremonie najważniejszego Święta Mongolii - to Igrzyska Narodowe NAADAM (tylko w terminie lipcowym) a gółwną atrakcją są trzy pasje Mongołów - wyścigi konne, zapasy i łucznictwo. Obejrzymy ceremonie przy muzyce wojskowej, przeróżnie ubranych w stroje narodowe i tradycyjne mnichów, sportowców. To rownież doskonała okazja aby poznać obyczaje i kulturę tego wspaniałego kraju. Obiad w restauracji.Wieczorem kolacja w restauracji, odpoczynek i nocleg w hotelu.

4 dzień UŁAN BATOR - TERELDŻ        

Po śniadaniu w naszym hotelu wykwaterowanie a nastepnie przejazd do PARKU PRZYRODNICZEGO TERELDŻ po drodze zatrzymiemy się aby zobaczyć ogromny 30 metrowy żelazny monument Chingis Khana na Koniu ZONJINBOLDOGA z umieszczonego na jego głowie tarasu widokowego będziemy podziwiać tamtejszy krajobraz .Docieramy do Parku Tereldż znanego z pięknych formacji skalnych i ZÓŁWIEJ GÓRY, zakwaterowanie w obozie, śniadanie. Następnie zwiedzamy dalej i zobaczymy tam również jaskinię 100 LAM. Obiad (piknik) na powietrzu wcześniej przygotowany i zabrany ze sobą. Dalsze zwiedzanie parku, zobaczymy mieszczący się w górach  klasztor buddyjski ARYABAL a także formy bardzo ciekawych skał, jak na przykład czytający budda. Następnie udajemy sie do naszego obozowiska, gdzie będziemy pierwszy raz w naszej wyprawie zamieszkiwać w mongolskich jurtach. Przejażdżka na koniach zwiedzamy wspaniałe krajobrazy Parku. Czas wolny na odpoczynek, nocleg w jurtach.

5 dzień TERELDŻ - BAGA GAZRIN CHULUU - GOBI

Rano śniadanie i wyjazd z Parku Tereldż w stronę pustyni GOBI , drugiej co do wieku pustyni na świecie. Czeka nas całodniowa wycieczka do BAGA GAZRIIN CHULUU, to malownicze miejsce jest jednym z najbardziej atrakcyjnych obszarów pustyni Gobi, znajdują sie tam również ruiny małego klasztoru buddyjskiego a cały teren obfituje w różnorodne gatunki dzikich  zwierząt  tj., kozice Argal, drapieżne koty, orły , sępy i wiele innych. Po drodze zatrzymamy się na obiad (piknik) wcześniej przygotowany i zabrany ze sobą. Na miejsce docieramy po południu , zatrzymujemy sie w bazie turystycznej Oprócz niezwykłych formacji skalnych zobaczymy tam także pozostałości pierwszego otwartego teatru Mongolskiego. Pozostaje nam wiele czas na zwiedzanie i spacery. Wieczorem organizujemy wspólne ognisko, kolacja i nocleg w jurtach.

6 dzień GOBI - TSAGAN SUVARGA - GOBI

Śniadanie i ponownie ruszamy w dalszą drogę zwiedzania przestrzeni wzbudzających podziw jak i grozę pustyni Gobi .Wczesnym popołudniem docieramy  do TSAGAN SUVARGA, to niesamowite formacje klifów  w białych i różowych kolorach sięgających nawet do 30 m wysokości, mamy wspaniałą okazję do robienia zdjęć w tych przedziwnych miejscach. Skałom tym wiatr i woda nadały przedziwne kształty. Dojeżdżamy do miejsca odkrycia datowanych na okres brązu petroglifów przedstawiających ludzi polujących na dzikie zwierzęta. Jest to jedno z najcenniejszych miejsc archeologicznych tego typu na świecie. Zatrzymujemy się u rodziny koczowniczej, poznajemy obyczaje ludzi mieszkających w tych surowych terenach pustyni, spróbujemy ich  jedzenia. Po niecodziennych widokach i przeżyciach udajemy się do naszej bazy, odpoczynek i nocleg w jurtach.

7 dzień GOBI - GURVAN SAIKHAN - GOBI

Rano po sniadaniu  ruszamy dalej, jedziemy do Parku Narodowego GURVAN  SAIKHAN, czyli trzy piękna Gobi. Przy wjeżdzie do Parku Narodowego zwiedzamy znajdujące się tam muzeum, odkrytych przez archeologów jaj dinozaurów, kości, szkieletów dinozaurów i różnorodnych wypchanych zwierząt zamieszkujących te tereny. Poza tym sam Park bardzo bogaty jest w rzadko spotykane lub tylko tam rosnące rośliny. Następnie zostawiamy samochody i idziemy dalej pieszo nad tak zwany WĄWÓZ SĘPÓW, po drodze zatrzymamy sie na wcześniej przygotowany piknik nad ogromnym  płaskim stepem. Docieramy ,cały czas towarzyszą nam krążące nad wąwozem sępy, jastrzębie i orły. Dno wąwozu pokryte jest przez cały rok śniegiem i skute lodem. Wracamy do bazy turystycznej gdzie czeka nas gorąca woda, kąpiel i wspólna kolacja. Można powiedzieć że zobaczymy tam jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na ziemi. Nocleg w jurtach.

8 dzień GOBI - BAYANZAG - DALANZADGAD - UŁAN BATOR           

Rano Mongolskie śniadanie i dalej ruszamy w naszą niesamowitą podróż ku płonącym klifom  BAYANZAG. Przejazd w miejsce gdzie amerykańscy paleontolodzy odnaleźli kości i jaja dinozaurów które żyły na ziemi 160 milionów lat temu.Zostały tam dokonane najważniejsze i po raz pierwszy odkrycia skamieniałości dinozaurów  przez amerykańskiego paleontologa Roya Chapmana w 1920 r. Obserwujemy szczególnie wspaniały krajobraz piaszczystych wzgórz w pomarańczowo i czerwonym kolorze. Można powiedzieć że zobaczymy tam jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na ziemi. Piknik i wyruszamy do centralnego miasta Gobi DALANZADGAD skąd wylecimy samolotem linii krajowych do Ułan Bator.(h 15.30)Po godzinie 17tej będziemy już na lotnisku w Ułan Bator skąd udamy się prosto na bardzo widowiskowy koncert NARODOWEGO ZESPOŁU ŚPIEWU I TAŃCA. Po koncercie kolacja w restauracji , wreczenie pamiatkowych prezentow. Odwiedzimy centralny sklep Ułan Bator – IKH DELGUUR (univermag) dla chętnych i zainteresowanych będzie to możliwość zakupu oryginalnych wyrobów z kaszmiru czy wielbłąda, upominków oraz innych oryginalnych rzeczy. Nocleg w hotelu.

9 dzień UŁAN BATOR - WARSZAWA       

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Moskwy.

 

Cena zawiera:

 • bilety lotnicze z/do Polski (samoloty rejsowe)
 • transport samochodami terenowymi w trakcie pobytu w Mongolii
 • zakwaterowanie zróżnicowane (hotele, jurty, domki)
 • opieka polskiego pilota/przewodnika w trakcie pobytu w Mongolii
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania + obiady + kolacje)
 • napoje do posiłków
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • kosztu wizy mongolskiej (320 PLN)
 • zwyczajowych napiwków (20 USD/os)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Przeloty do/z Mongolii odbywają się bez pilota (opiekuna grupy). Wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Mongolii, a w nim przynajmniej dwie puste strony przeznaczone na wizę.

Do wizy należy dostarczyć do biura 2 aktualne fotografie paszportowe 3 x 4 cm, prawidłowo wypełniony wniosek wizowy w 2 egzemplarzach. Wiza płatna dodatkowo 320 PLN

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie zróżnicowane: trzy noclegi w 3* hotelu (w pokojach 2-osobowych z łazienką), pozostałe w jurtach, domkach (w pokojach 2-osobowych ze wspólnym węzłem sanitarnym / dobry standard). Wyżywienie: śniadania + obiady + kolacje (napoje do posiłków w cenie). Transport w trakcie wycieczki realizowany jest samochodami terenowymi. Po przylocie na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Pilotowi należy przekazać kwotę 20 USD na zwyczajowe napiwki. Wielkość grup: min. 4 osoby. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT