Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

ROSJA - MOSKWA Z Wizytą na Placu Czerwonym

Czas trwania: 4 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
16.06 - 19.06.2022 przelot bezpośredni PLL LOT 2.490 PLN/os 100 EUR dewizowa część ceny imprezy
12.08 - 15.08.2022 przelot bezpośredni PLL LOT 2.490 PLN/os 100 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - MOSKWA

Przelot samolotem rejsowym do Moskwy (przelot bezpośredni PLL LOT). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. W drodze do hotelu postój na Wzgórzach Worobiowskich skąd roztacza się panorama miasta!

2 dzień MOSKWA    

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie metrem. Zwiedzanie Kremla – jednego z najwspanialszych zespołów architektury rosyjskiej, serca miasta i całej Rosji. Założony jako mała, drewniana twierdza w XVI wieku stał się rezydencją wielkich książąt moskiewskich, następnie carów rosyjskich, potem siedzibą władz Związku Radzieckiego, a obecnie Rosji. Zwiedzanie Skarbca. Zwiedzanie wspaniałych soborów: Zaśnięcia (miejsce pochówku patriarchów), Archangielski (miejsce pochówku moskiewskich władców). Na terenie Kremla eskponowany jest największy na świecie dzwon Car Kołokoł i największa na świecie armata Car Puszka. Obok znajduje się pałac Tieriennyj Dworiec, pałac Patriarchów oraz pałac Zjazdów. Spacer po Placu Czerwonym, będącym miejscem uroczystości publicznych, na którym znajduje się bajeczna cerkiew Wasyla Błogosławionego będąca symbolem Rosji oraz mauzoleum Lenina. Powrót do hotelu metrem.

3 dzień MOSKWA    

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie metrem. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej - muzeum sztuk plastycznych posiadające jedną z największych na świecie kolekcji dzieł rosyjskich sztuk pięknych, głównie malarstwa. Na ścianach świątyni malarstwa rosyjskiego znajdują się obrazy najwybitniejszych artystów tego kraju. Galeria jest punktem obowiązkowym podczas zwiedzania Moskwy, bo być w stolicy Rosji i nie zobaczyć Galerii to tak, jak pojechać do Krakowa, i nie odwiedzić Wawelu. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie Moskwy m.in.: Cerkiew Chrystusa Zbawiciela - najbardziej reprezentacyjna prawosławna świątynia w Moskwie, Wzgórza Worobiowskie (panorama Moskwy), Uniwersytet - od zewnątrz, Pomnik Piotra I na rzece Moskwa. Powrót do hotelu metrem.

4 dzień  MOSKWA - WARSZAWA

Śniadanie. Przejazd metrem do Zespołu Klasztoru Nowodziewiczego, wybudowanego dla uczczenia zdobycia Smoleńska. Zespół klasztorny obejmuje sobór Smoleński, cerkiew Uspieńską, cerkiew św. Ambrożego, dzwonnicę, cmentarz Nowodziewiczy. Nekropolia jest miejscem spoczynku wielu znamienitych Rosji. Spacer po Abracie. Ulica Arbatskaja to jedna z najciekawszych ulic Moskwy, dostępna tylko dla pieszych. Znajduje się tu wiele urokliwych kamienic, a w nich mnóstwo ciekawych sklepów, stoisk z pamiątkami, kafejek i restauracji. W XIX wieku na Starym Arbacie spotykali sie malarze, muzycy, poeci, pisarze i intelektualiści. Domy niektórych z nich zachowały się do dziś, pełnią teraz funkcję muzeów. Obecnie uliczni malarze, śpiewacy i poeci przywracają Arbatowi sławę siedziby cyganerii artystycznej. Powrót do hotelu metrem. Transfer na lotnisko autokarem. Przelot samolotem rejsowym do Warszawy (przelot bezpośredni PLL LOT).

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • transfery autokarem/minibusem na trasie lotnisko – hotel – lotnisko,

 • zakwaterowanie w hotelu 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • bilety na przejazdy komunikacją publiczną wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • opłaty za wizę rosyjską (360 PLN/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

 

Wiza rosyjska jest płatna DODATKOWO 360 PLN (tryb grupowy). Należy złożyć komplet wymaganych dokumentów najpóźniej 30 dni przed terminem rozpoczęcia Imprezy:

 • Wypełniony wniosek wizowy (dostępny w biurze). UWAGA! Podpis na wniosku musi być zgodny z podpisem w paszporcie.
 • Paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia Imprezy (wymagane są dwie wolne strony),
 • 2 kolorowe, paszportowe zdjęcia o wymiarach 3,5 x 4,5 cm,  ZROBIONE W CIĄGU OSTATNICH 6 miesięcy (koniecznie inne niż w paszporcie!), na białym tle, twarz skierowana na wprost, o neutralnym wyrazie, uszy widoczne, usta zamknięte, bez okularów.

 

W przypadku braku dopełnienia w/w formalności, Uczestnik jest zobowiązany załatwić wizę rosyjską we własnym zakresie.

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelu Izmailovo Gamma 3*, w pokojach 2-osobowych z łazienkami (pokój 1-osobowy za dopłatą). Hotel zlokalizowany jest na terenie zespołu hotelowego Izmailovo, bezpośrednio przy stacji metra zapewniającej dojazd do centrum miasta w ok. 18 minut. Zwiedzanie Moskwy odbywa się za pośrednictwem środków komunikacji publicznej (metrem) co w znacznym stopniu ułatwia realizację programu (nie traci się czasu stojąc w korkach w jednym z najbardziej zatłoczonych miast Świata). Przeloty obsługują polskie linie lotnicze LOT (waga jednej sztuki bagażu podręcznego w samolocie wynosi do 8kg, głównego do 23kg). Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 100 EUR. Brakujące kolacje można bez problemu załatwić za pośrednictwem pilota w cenie ok. 10 – 15 EUR/posiłek.

 

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT