Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

NIEMCY Bawaria Jakiej Nie Znacie + Landshuckie Wesele!

Czas trwania: 10 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
07.07 - 16.07.2017 N/A 160 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

Zapraszamy na niezapomnianą wyprawę po największym i najbogatszym kraju związkowym w Niemczech - zwanym Wolnym Krajem Bawarskim. Sama nazwa  podkreśla już wyjątkowość i odrębność  tego zakątka Niemiec. Bawaria kojarzona jest przez polskiego turystę zwykle z Monachium i zamkami Ludwika II – niezasłużenie, gdyż to niesamowicie zróżnicowany kraj, który dostarczy wielu atrakcji na kilka oddzielnych wypraw Mówimy o jednym z pięciu najstarszych księstw, które dały początek dzisiejszym, zjednoczonym Niemcom. Nic więc dziwnego, ze odnajdziemy tu wiele wspaniałych zabytków architektury od średniowiecza po XX w.  - historyczne miasta, te duże i te małe, miejsca gdzie czas się zatrzymał przed kilkoma wiekami,  przyrodę w dzikim stanie oraz fantastyczne krajobrazy. Brak morza zrekompensuje Dunaj i wielkie jeziora przedalpejskie. Chcemy pokazać Państwu Bawarię w trochę innej optyce. Ograniczymy się do terenów historycznego księstwa Bawarii, a więc do rejonów Górnej i Dolnej Bawarii oraz Górnego Palatynatu. Oprócz kosmopolitycznego Monachium zobaczymy urokliwe małe miejscowości i wioski, majestatyczne Alpy, tajemniczy Las Bawarski, przełom Dunaju, przejedziemy słynną Drogę Alpejską, odwiedzimy słynne sanktuarium, popłyniemy statkiem po najwyżej położonym górskim jeziorze, obejrzymy  zamki Ludwika i jeden szczególny znajdujący się na liście Guinessa, zajrzymy do najważniejszej galerii malarskiej w Niemczech, i co bardzo istotne, zobaczymy również kilka poloników. Posmakujemy miejscowej kuchni i napijemy się dobrego Hellesa lub Weizena! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć coś więcej… i  przeżyć niezapomniane chwile w tym bezpiecznym i przyjaznym kraju!

 

1 dzień WARSZAWA - CZESKIE  BUDZIEJOWICE

Odjazd autokaru do Czech przez przejście graniczne w Cieszynie (możliwość wsiadania: Piotrków Trybunalski, Częstochowa, Katowice). Przyjazd do hotelu w okolicach Czeskich Budziejowic.

2 dzień  CZESKIE  BUDZIEJOWICE - LAS BAWARSKI - PASSAWA

Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy niemieckiej przez tajemniczy Las Bawarski, jeden z największych kompleksów leśnych Europy. Zwiedzanie Huty Szkła, dla chętnych możliwość wykonania szklanego naczynia (za opłatą). Wizyta w jednej z miejscowych destylarni i muzeum bimbrownictwa bawarskiego. Możliwość zakupów sznapsów i likierów. Przejazd do historycznej Passawy jedynego miasta położonego u zbiegu 3 dużych rzek, którym zachwycał się Napoleon. Charakterystyczne Stare Miasto zabudowane po wielkim pożarze architekturą barokową i klasyczną, potężna katedra św. Stefana z przebogatym wnętrzem i słynnymi organami , Stara i Nowa rezydencja książąt biskupów, klasycystyczny Teatr Miejski (Stara Opera), kompleks ratuszowy w tym Stary Ratusz z XVw. nad brzegiem Dunaju, twierdza Veste Oberhaus. Nocelg w hotelu.

3 dzień PASSAWA - LANDSHUT [Landshuckie Wesele!]

Po śniadaniu przejazd do Landshut na uroczystości związane z obchodami Wesela Landshuckiego - największego festynu historycznego w Europie! Wydarzenie ważne choć mało znane Polakom, godne popularyzacji. Jego główną bohaterka była Polka – księżniczka Jadwiga Jagiellonka. Oczekiwać będziemy na  uroczysty wjazd orszaku weselnego do miasta, tak jak to było ponad 500 lat temu. Na ulicach mnóstwo ludzi ubranych w historyczne stroje, pokazy tańca i kuglarzy, możliwość uczestnictwa w różnych spektaklach odbywających się w mieście wedle uznania (niektóre płatne). Przy okazji zwiedzimy Stare Miasto, zobaczymy najwyższą ceglaną świątynię oraz zamek  Trausnitz należący do Wittelsbachów z Landshut. Nocleg w hotelu.

4 dzień LANDSHUT - BURGHAUSEN - SALZBURG                              

Wyjazd do Burghausen, znanego z najdłuższego zamku- rezydencji na świecie wpisanej do księgi Guinessa, spacer w kierunku Placu Miejskiego ze specyficzną zabudową, Zamek książęcy-niegdyś rezydencja polskiej księżniczki Jadwigi Jagiellonki. Krótka wizyta w słynnym bawarskim centrum pielgrzymkowym, kaplica Maryjna z cudowną figurką Czarnej Madonny, ew. Panorama Jerozolimska. Przejazd pętlą bawarską przez Muhldorf, Wasserburg – miasta z charakterystycznym stylem zabudowy. Nocleg w hotelu w okolicach Salzburga.

5 dzień SALZBURG - BERCHTESGADEN - SALZBURG                 

Przejazd do krainy Berchtesgaden, postój w kolorowym miasteczku o tej samej nazwie. Przejazd drogą pod wzgórze  Kehlstein - arcydzieło sztuki inżynierskiej z czasów III rzeszy, a następnie wjazd windą wykutą w skale do dawnej herbaciarni Hitlera (Kehlsteinhaus) -  na wysokość 1834 m., rzut oka na Alpy. Na koniec rejs statkiem po najwyżej położonym jeziorze w Niemczech w niesamowitej scenerii pionowo wspinających się skał. Przystanek przy kościółku pielgrzymkowym św. Bartłomieja. Powrót do hotelu. Możliwość zwiedzenia miasta z pilotem.

6 dzień SALZBURG - MITTENWALD

Przejazd malowniczą niemiecką Drogą Alpejską w kierunku jeziora Chiemsee. Postój na poczęstunek nad jeziorem (kawa, herbata, ciastka). Następnie przejedziemy promem  na Wyspę Męską, gdzie znajduje się trzeci ze słynnych pałaców ludwikowskich (Herrenchiemsee). Spacer po wyspie, ew. wejście do Muzeum Pałacowego, o ile czas pozwoli zahaczymy na moment o Wyspę Żeńską - idylliczne miejsce pozbawione ruchu samochodowego, ze starym klasztorem Benedyktynek Frauenworth. Przejazd drogą krajową w stronę Alp Bawarskich w kierunku  Mittenwald – przepięknej miejscowości (gminy targowej) o tradycjach lutniczych. Okazja by zobaczyć bardzo charakterystyczne fasady budynków. Spacer nad wąwóz Leutaschklammm. Nocleg w hotelu w okolicach.

7 dzień ETTAL - NEUSCHWANSTEIN - LINDERHOF - MONACHIUM         

Po śniadaniu krótka wizyta w klasztorze Benedyktów w Ettal z XIV w. przebudowanym w stylu rokoko. albo w Oberammergau, znanego z widowisk pasyjnych i charakterystycznych malunków na domach oraz miejscowego rzemiosła. Następnie wyjazd do Hohenschwangau, gdzie znajduje się najsłynniejsza budowla pomysłu Ludwika Bawarskiego, jeden z symboli Bawarii – zamek Neuschwanstein. Zobaczymy zamek z zewnątrz, wjedziemy na most Marienbrucke zawieszony nad doliną Pollat dla  bajkowej panoramy zamku i okolic. Następnie przejedziemy do pałacu Linderhof - kompleksu  budowli i ogrodu zrealizowanych na życzenie Ludwika, położonych w fantastycznej scenerii Alp. Zwiedzanie pałacu oraz ogrodu.  Po tym przejedziemy do stolicy Bawarii - Monachium. 

8 dzień MONACHIUM                                   

Po śniadaniu zwiedzanie Monachium (środkami komunikacji miejskiej): spacer deptakiem od bramy Karlstor do Isartor, 2 symbole miasta – Marienplatz z Nowym Ratuszem i kościół NMP z charakterystycznymi kopułami, Stary Piotr i Viktualienmarkt – targ rarytasów z całego świata, słynna piwiarnia Hofbrauhaus, Odeonsplatz ze znaczącymi zabytkami  wokół, Rezydencja, Stara Pinakoteka – jeden z najważniejszych zbiorów malarstwa europejskiego, ew. Ogród Angielski,  Czas wolny,  degustacja piwa w jednej ze znanych monachijskich piwiarni. Powrót do hotelu.

9 dzień MONACHIUM - INGOLSTADT - REGENSBURG

Wyjazd do Ingolstadt – miasta znanego z marki Audi, posiadającego wiele zabytków architektury i ciekawą historię. Spacer po Starym Mieście. Następnie przejazd do Kelheim, rejs przełomem Dunaju do najstarszego klasztoru Bawarii - Weltenburg, malowniczo położonego nad rzeką. Przejazd do Regensburga, zwiedzanie indywidualne i zakupy. Nocleg w hotelu w okolicach.

10 dzień REGENSBURG - WARSZAWA

Przyjazd autokaru przed Pałac Kultury - parking przed Kinoteką (od strony Al. Jerozolimskich).

 

       

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami)
  • opieka polskiego pilota
  • koszt przewodników lokalnych
  • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania)
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

  • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
  • wydatków natury osobistej
  • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Brakujące kolacje można zorganizować na miejscu, za pośrednictwem pilota – koszt ok.15 EUR za jeden posiłek. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 160 EUR.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT