Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

NIEMCY Skarby Pogranicza

Czas trwania: 5 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
30.05 - 03.06.2018 1.150 PLN/os 100 EUR dewizowa część ceny imprezy dokwaterowanie (K)
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA - BERLIN

Odjazd autokaru do Niemiec przez przejście graniczne w Świecku. Przyjazd do Berlina. Spacer po Alexanderplatz z Czerwonym Ratuszem, wieżą telewizyjną, zegarem Urania i fontanną Neptuna oraz po Nikolaiviertel – namiastce berlińskiej starówki. Przejazd do hotelu w okolicach Berlina, zakwaterowanie.    

2 dzień BERLIN                                               

Dalszy ciąg zwiedzania Berlina, m.in.: Brama Brandebburska, pomnik Holokaustu, Reichstag i dzielnica rządowa, reprezentacyjna aleja Unter Den Linden, katedra Św. Jadwigi, Uniwersytet Humbolta, opera, zbrojownia, Wyspa  Muzeów, plac Poczdamski, kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Ku-Damm i Europa Center. Zwiedzanie Berliner Dom - ewangelickiej katedry z grobowcami Hohenzollernów. Powrót do hotelu.

3 dzień BERLIN - POCZDAM - SZPREWALD -  DREZNO

Wyjazd na zwiedzanie Poczdamu - miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Spacer po ogrodach kompleksu pałacowo-ogrodowego Sanssouci. Przejazd do Pałacu Cecylienhof – zwiedzanie pałacu, w którym odbyła się Konferencja Poczdamska. Przejazd do centrum miasta, czas wolny. Przyjazd do Szprewaldu na przystań wodną. Przejażdżka łódkami po labiryncie lasów i kanałów zwanym niemiecką Wenecją. Malownicze krajobrazy, niezliczone rzeki przepływające przez lasy i łąki oraz unikatowe gatunki roślin i zwierząt czynią ten region jednym z najpiękniejszych krajobrazów środkowej Europy. Środkiem transportu numer jeden w Spreewaldzie jest barka. Barkami śródlądowymi pływa tutaj nawet poczta i straż pożarna. Przejazd do hotelu.

4 dzień DREZNO                     

Zwiedzanie Drezna - miasta nazywanego barokową Florencją. Taras Bruhla zwany „balkonem Europy”, Residenzzchloss (rezydencja elektorów i królów Saksonii), Georgentor i Fürstenzug (Orszak Książąt składający się z 24 tysięcy ceramicznych płytek przedstawiających 800 letnią dynastię Wettynów), Fauenkirche czyli kościół NMP oraz Hofkirchie (najstarszy kościół Saksonii), Opera Sempera, Pałac Zwinger uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemczech z licznymi muzeami. Czas wolny – możliwość zwiedzenia wybranego muzeum.

5 dzień DREZNO - BAD MUSKAU - WARSZAWA

Wyjazd do Bad Muskau. Spacer po Parku Mużakowskim, jedenym z najznakomitszych przykładów sztuki ogrodowej XIX wieku w Europie, największym parku stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech (Lista UNESCO). Ozdobą parku jest pałac księcia Hermana von Puckler-Muskau - twórcy założenia parkowego.  Przyjazd autokaru do Warszawy.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • zakwaterowanie w hotelach (pokoje z łazienkami)
  • opiekę polskiego pilota
  • koszt przewodników lokalnych
  • wyżywienie wg programu (śniadania)
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

  • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
  • wydatków natury osobistej
  • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 100 EUR. Brakujące posiłki można zorganizować na miejscu, za pośrednictwem pilota – koszt ok. 15 EUR za jeden posiłek na terenie Niemiec.

     

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT