Infolinia
605 150 150
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

NIEMCY Skarby Pogranicza

Czas trwania: 5 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
12.08 - 16.08.2020 1.150 PLN/os 100 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA - BERLIN

Odjazd autokaru do Niemiec przez przejście graniczne w Świecku. Przyjazd do Berlina. Spacer po Alexanderplatz z Czerwonym Ratuszem, wieżą telewizyjną, zegarem Urania i fontanną Neptuna oraz po Nikolaiviertel – namiastce berlińskiej starówki. Przejazd do hotelu w okolicach Berlina, zakwaterowanie.    

2 dzień BERLIN                                               

Dalszy ciąg zwiedzania Berlina, m.in.: Brama Brandebburska, pomnik Holokaustu, Reichstag i dzielnica rządowa, reprezentacyjna aleja Unter Den Linden, katedra Św. Jadwigi, Uniwersytet Humbolta, opera, zbrojownia, Wyspa  Muzeów, plac Poczdamski, kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Ku-Damm i Europa Center. Zwiedzanie Berliner Dom - ewangelickiej katedry z grobowcami Hohenzollernów. Powrót do hotelu.

3 dzień BERLIN - POCZDAM - SZPREWALD -  DREZNO

Wyjazd na zwiedzanie Poczdamu - miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Spacer po ogrodach kompleksu pałacowo-ogrodowego Sanssouci. Przejazd do Pałacu Cecylienhof – zwiedzanie pałacu, w którym odbyła się Konferencja Poczdamska. Przejazd do centrum miasta, czas wolny. Przyjazd do Szprewaldu na przystań wodną. Przejażdżka łódkami po labiryncie lasów i kanałów zwanym niemiecką Wenecją. Malownicze krajobrazy, niezliczone rzeki przepływające przez lasy i łąki oraz unikatowe gatunki roślin i zwierząt czynią ten region jednym z najpiękniejszych krajobrazów środkowej Europy. Środkiem transportu numer jeden w Spreewaldzie jest barka. Barkami śródlądowymi pływa tutaj nawet poczta i straż pożarna. Przejazd do hotelu.

4 dzień DREZNO                     

Zwiedzanie Drezna - miasta nazywanego barokową Florencją. Taras Bruhla zwany „balkonem Europy”, Residenzzchloss (rezydencja elektorów i królów Saksonii), Georgentor i Fürstenzug (Orszak Książąt składający się z 24 tysięcy ceramicznych płytek przedstawiających 800 letnią dynastię Wettynów), Fauenkirche czyli kościół NMP oraz Hofkirchie (najstarszy kościół Saksonii), Opera Sempera, Pałac Zwinger uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemczech z licznymi muzeami. Czas wolny – możliwość zwiedzenia wybranego muzeum.

5 dzień DREZNO - BAD MUSKAU - WARSZAWA

Wyjazd do Bad Muskau. Spacer po Parku Mużakowskim, jedenym z najznakomitszych przykładów sztuki ogrodowej XIX wieku w Europie, największym parku stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech (Lista UNESCO). Ozdobą parku jest pałac księcia Hermana von Puckler-Muskau - twórcy założenia parkowego.  Przyjazd autokaru do Warszawy.

Cena zawiera:

 • Obowiązkową składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (0 PLN/os),

 • transport autokarem,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (20 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (60 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (43 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 •  

  opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (90 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 100 EUR. Brakujące kolacje można wykupić na miejscu – koszt ok. 15 EUR za jeden posiłek. Wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!

     

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT