Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

NIEMCY Średniowieczne Dziedzictwo

Czas trwania: 10 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
06.07 - 15.07.2018 2.390 PLN/os 140 EUR dewizowa część ceny imprezy dokwaterowanie (K) OSTATNIE 3 MIEJSCA
12.07 - 21.07.2019 2.490 PLN/os 140 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

Czy wiecie Państwo, że najwięcej skarbów średniowiecznej Europy znajduje się w Niemczech? Onegdaj Cesarstwo Niemieckie, uzurpujące sobie prawo kontynuacji tradycji rzymskich przez kilka stuleci było wielkim tworem. Na jej terenie królowie niemieccy wespół z biskupami i feudałami wznieśli wiele wspaniałych budowli świeckich i sakralnych. Tak powstawały królewskie pallatia, zamki obronne, otoczone murami pierwsze miasta, kamienice patrycjuszowskie, klasztory i kościoły czy katedry zw. cesarskimi. Są to często rzeczy niepowtarzalne. Na trasie zderzymy się głównie z architekturę romańską i gotycką, przez wielu uważaną za szczytowe osiągnięcie budownictwa nowożytnego. Dodatkowo w kilku miejscach będziemy mogli podziwiać dzieła epoki przedromańskiej reprezentowane przez sztukę karolińską czy renesans ottoński. Katedrę w Kolonii znają wszyscy, może niektórzy Heidelberg, Magdeburg ale czy ktoś widział przepiękny niezniszczony przez wojny Bamberg, Quedlinburg słynący z budownictwa szachulcowego czy Hildesheim, uważany przed wojną za najpiękniejsze miasto Niemiec??? Wisienką na torcie jest rejs po Renie na odcinku 35 km w otoczeniu słynnych zamków średniowiecznych a zwieńczeniem całości wizyta we frankońskim Rothenburgu, miasteczku o nieskazitelnym średniowiecznym obliczu, otoczonym w całości wysokim murem, gdzie jakby czas zatrzymał się kilka wieków temu.

 

1 dzień WARSZAWA - ŚWIECKO

Przejazd do hotelu w pobliżu granicy polsko-niemieckiej.

2 dzień ŚWIECKO - MAGDEBURG

Wyjazd do Magdeburga - miasta o 1200-letniej historii, słynącego z romańsko-gotyckich budowli sakralnych. Po drodze krótki postój w Brandenburgu - mieście położonym na rozlewiskach Haweli, powstałym w miejscu dawnej osady słowiańskiego plemienia Stodoran (3 historyczne części miasta), spacer do katedry Św. Piotra i Pawła i ratusza ze słynna postacią Rolanda. Następnie przejazd do Magdeburga: wybitny przykład gotyku - katedra świętych Maurycego i Katarzyny, a w środku wiele wspaniałych dzieł: m.in. sarkofag Ottona I, zespół figur ottońskich i gotyckich, fascynująca budowla Grobu Pańskiego, Rajski Portal, czy manierystyczna ambona. Następnie ciekawostka współczesna - Zielona Cytadela, najstarszy obiekt miasta – romański kościół NMP, rynek i Starty Ratusz z XVII w., słynna rzeźba Jeźdźca Magdeburskiego i statua Rolanda. Nocleg.

3 dzień MAGDEBURG - HALBERSTADT - QUEDLINBURG

Wyjazd do Halberstadt, Spacer po placu Katedralnym m.in.: Katedra św. Szczepana i Serwacego (XIII – XV w.) - jedna z najważniejszych budowli gotyku francuskiego w Niemczech oraz cudnej urody romański 4-wieżowy kościół NMP, Rynek Rybny i ratusz odbudowany po wojnie . Następnie przejazd do Quedlinburga, słynnego ze swych bogactw i zabytków objętych patronatem UNESCO, zabudowa szachulcowa Starego Miasta i Nowego Miasta (ponad 1300 domów ujętych 4st. skalą), wzgórze zamkowe i romańska Kolegiata Św. Serwacego – mistyczne gniazdo nazistów Himlera, skarbiec. Nocleg w górach Harz.

4 dzień QUEDLINBURG - GOSLAR - HILDESHEIM 

Przejazd do Goslar - miasta znanego z b. siedziby cesarskiej i Starego Miasta wpisanych na listę UNESCO. Zobaczymy m.in.: Romańskie palatium cesarskie, Rynek miejski, piękny budynek cechowy Kaiserworth, Ratusz gotycki z XV w, wąskie uliczki z zabudową ryglową, Bramę Szeroką, romański kościół obronny św. Kosmy i Damiana. Po południu przejazd do Hildesheim – niegdyś najpiękniejszego z miast niemieckich. Zwiedzanie pozostałości Starego i Nowego Miasta ze wspaniałym rynkiem i kamienicami uznawanymi za najpiękniejsze w Niemczech, następnie 2 budowle z listy dziedzictwa kultury UNESCO: romańsko-gotycka katedra NMP (zew.) i Kościół ottoński Św. Michała ze słynnymi malowidłami stropowymi, tysiącletni krzew róży. Nocleg w okolicy.

5 dzień HILDESHEIM - GETYNGA - KOLONIA

Wyjazd do Kolonii, po drodze postój w Getyndze i spacer po starej części miasta i rynku wśród urokliwych kamienic i domów ryglowych, zobaczymy główne symbole miasta – Gęsiareczkę i Św. Jakuba, gotycki rausz i Starą Aulę. Przejazd do hotelu w okolicy Kolonii.                

6 dzień KOLONIA

Zwiedzanie Kolonii: Most Hohenzollernów, Stare Miasto – gotycka katedra Św. Piotra i NMP najwybitniejsze dzieło sztuki gotyckiej w Niemczech (UNESCO), słynne relikwie 3 Króli wewnątrz, skarbiec katedralny, kościoły romańskie powstałe X-XIII w., kształtujące niegdyś oblicze miasta, m.in.; św. Andrzej z bogatym wyposażeniem i Duży św.Marcin, ew. Św. Gereon, Wallraf-Richartz-Museum zawierające cenne zbiory malarstwa XIV-XIX w. - jedno z największych w Niemczech. Spacer po tzw. Starym Mieście, degustacja piwa Kölsch (produkowanego tylko w Kolonii) w historycznej Bierstube.

7 dzień KOLONIA - AKWIZGRAN

Przejazd do historycznego Akwizgranu - rzymskiej osady, uzdrowiska,  ulubionej siedziby Karola WIelkiego i miejsca koronacji królów niemieckich, do obejrzenia rynek ze słynnym gotyckim ratuszem z XIV w., wieża Granusa, katedra NMP będąca zlepkiem stylów, której najcenniejszą częścią jest dawna kaplica pałacowa Karola Wielkiego, Wielkie Relikwie Akwizgrańskie i pierniki akwizgrańskie, fontanny - jeszcze jeden symbol miasta, spacer uliczkami Starego Miasta. Przejazd w kierunku Doliny Środkowego Renu, wpisanej ze względu na unikalne walory na listę dziedzictwa UNESCO. Rejs statkiem po Renie, podczas którego można podziwiać malowniczo położone miasteczka, zamki na wzgórzach i słynną górę Lorelay. Nocleg w okolicach.

8 dzień PALATYNAT - HEIDELBERG

Przejazd do historycznej Wormacji i zwiedzanie jednej z siedmiu katedr cesarskich – romańska katedra św. Piotra z ogromnym wnętrzem i dwoma portalami,5 wspaniałych relifów, kościół św. Magnusa z czasów karolińskich, Rynek Główny, kościół miejski św.Trójcy, współczesny ratusz, Mosta i wieża Nibelungów, romańskie świątynie. Następnie przejazd do słynnego Heidelbergu – cudownie położonego miasta nad Neckarem. W programie zwiedzania: zamek gotycko-renesansowy z największą na świecie beczką na wino stojącą w piwnicach i Muzum Aptecznym, rynek z kościołem Św. Trójcy, hotel Zum Ritter, plac uniwersytecki – najstarszy Uniwersytet na terenie Niemiec z 1386r., gotycki most na Neckarze Alte Brucke.

9 dzień HEIDELBERG - NORYMBERGA 

Wyjazd do Norymbergi. Po drodze postój i spacer po jednym z najpiękniejszych miast w Niemczech - Rothenburgu. Doskonale zachowane średniowieczne miasto otoczone 2,5km, zadaszoną i otwartą na miasto galerią wartowników, stary rynek otoczony znakomitymi kamienicami patrycjuszy, ratusz gotycko-renesansowy, kościół św. Jakuba ze słynnym ołtarzem Św. Krwi. Czas wolny na spacer starymi uliczkami. Przejazd do Norymbergi. Po krótkim objeździe zobaczymy: monumentalny zamek Kaiserburg, niebywały cmentarz Św. Jana, rynek staromiejski z renesansowym ratuszem, trzy główne świątynie: Frauenkirche, Św. Wawrzyńca, Św. Sebalda z rzeźbami Wita Stwosza, dom Albrechta Durera, późnogotycką studnię w kształcie wieży Schoner Brunnen.  

10 dzień NORYMBERGA - BAMBERG - PILZNO/PRAGA

Przejazd do Bambergu – tysiącletnie miasto cesarskie wzniesione podobnie jak antyczny Rzym na siedmiu wzgórzach. Zwiedzanie miasta: Mała Wenecja, słynna katedra cesarska Św. Piotra i Jerzego z kultowym pomnikiem Jeżdźca Bambeskiego i grobowcem papieskim, jedynym poza Italią, Stara i Nowa Siedziba Książąt -Biskupów, piwiarnia Schenkerla, Stary Ratusz rozpięty na rzece, spacer po barokowej starówce Dolnego Miasta. Przejazd do Polski.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • zakwaterowanie w hotelach (pokoje z łazienkami)
  • opiekę polskiego pilota
  • koszt przewodników lokalnych
  • wyżywienie wg programu (śniadania)
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

  • kosztu imrez fakultatywnych organizwoanych na miejscu
  • wydatków natury osobistej
  • innych wydatków nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Brakujące kolacje można zorganizować na miejscu, za pośrednictwem pilota – koszt ok. 15 EUR za jeden posiłek. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 140 EUR.

       

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT