Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

PORTUGALIA - MADERA Wyspa Wiecznej Wiosny

Czas trwania: 7 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
02.10 - 08.10.2022 4.250 PLN/os 100 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA - FUNCHAL

Przelot do Funchal na Maderze – wyspie, która przez swoje naturalne piękno, zróżnicowany krajobraz, bogatą florę, łagodny klimat, nazywaną jest Wyspę Wiecznej Wiosny lub Perłą Atlantyku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień FUNCHAL

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie miasta Funchal – stolicy wyspy: Katedra Se, Mercado dos Lavradores (najsłynniejszy targ Madery – pełen ryb, kwiatów, owoców i warzyw), spacer urokliwymi uliczkami starego miasta, wizyta w fabryce wyrobów haftowanych, wizyta w jednej z lokalnych winiarni, gdzie będzie można zobaczyć jak produkuje się lokalne wino, degustacja. Powrót do hotelu, czas wolny.

3 dzień FUNCHAL - CAMACHA - RIBEIRO FRIO - SANTANA - PORTELA - MACHICO - FUNCHAL

Po śniadaniu przejazd od Camacha – znanego centrum wikliniarskiego i folklorystycznego. Po przyjeździe do Poiso, przejazd na trzeci największy szczyt wyspy – Areeiro (1810 m. n.p.m.). Widok zapierający dech w piersiach! Przejazd w kierunku Ribeiro Frio, gdzie znajdują się unikalne rośliny. Wizyta w stawach hodowlanych pstrąga tęczowego, otoczonych lasem wawrzynowym. Można tu spróbować napoju „poncha", robionego z rumu z trzciny cukrowej z dodatkiem miodu i soku z limonek. Spacer wzdłuż lewady. Przejazd w kierunku Santana gdzie trójkątne domy z pięknymi, pełnymi kwiatów ogrodami komponują malowniczy krajobraz wyspy – niczym z pocztówki! Przejazd do Portela skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na dolinę oraz skałę Penha d’Aguia. Przejazd do Machico – najstarszego miasta wyspy. Podczas spaceru będzie okazja podziwiania wspaniałego widoku na Atlantyk. Powrót do hotelu.

4 dzień FUNCHAL - CABO GIRAO - PORTO MUNIZ -PAUL DE SERRA - FUNCHAL

Po śniadaniu przejazd wybrzeżem do najsłynniejszej wioski rybackiej - Camara De Lobos. Wizyta na Cabo Girao – najwyższy klif w Europie (580 m) i drugi najwyższy na Świecie. Przejazd dalej w kierunku Ribeira Brava. Krótka przerwa pozwoli zwiedzić tą małą nadmorską wioskę przed wjazdem w góry Sierra De Agua, skąd przy odpowiedniej pogodzie rozpościera się piękny widok zarówno na północne jak i południowe wybrzeże. Przejazd przez Las Laurissilva. Przejazd drogą wydrążoną w skałach wzdłuż lewad do Porto Muniz, które słynie z naturalnych wulkanicznych basenów skalnych - możliwość kąpieli (w zależności od pogody). Przejazd w kierunku Paul De Serra – zwanego „maderską tundrą”, na płaskowyż o wysokości 1400 m. n.p.m. Powrót do hotelu.

5 dzień FUNCHAL

Czas wolny bądź półdniowa fakultatywna wycieczka do EIRA DO SERRADO & MONTE. W programie punkt panoramiczny – Pico Dos Barcelos, skąd rozpościera się wspaniały widok na miejscowość Funchal oraz okoliczne wysepki, Monte - urokliwa wieś położona powyżej stolicy Funchal, słynąca z pięknego kościoła gdzie pochowany jest ostatni cesarz Austro-Węgier, ogrodów publicznych oraz zjazdów na saniach. Powrót do hotelu.

Wieczorem dla chętnych typowy wieczorek w lokalnej maderskiej restauracji połączony z kolacją (lokalne danie Espetada) i przedstawieniem folklorystycznym.

6 dzień FUNCHAL

Czas wolny.

7 dzień FUNCHAL - WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Funchal. Przelot samolotem rejsowym do Warszawy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • transfery autokarem/minibusem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelu 4* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (61 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (127 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Zakwaterowanie w hotelu Muthu Raga Madeira 4* [ https://www.muthuhotels.com/raga-madeira-hotel/en/index.html ] w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na życzenie), z łazienkami. Hotel zlokalizowany w pobliżu plaży Formosa oraz nadbrzeża miasta Funchal – pełnego restauracji, kafejek i barów.

Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 100 EUR, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Przeloty obsługują linie lotnicze TAP – limity wagowe bagażu wg kryteriów przewoźnika (bagaż podręczny jedna sztuka do 8kg, główny jedna sztuka do 23kg).

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT