Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

RPA Afrykański Tydzień

Czas trwania: 8 dni

Region: AFRYKA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady/obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
15.06 - 22.06.2019 6.050 PLN/os 400 USD dewizowa część ceny imprezy dokwaterowanie (M)
10.08 - 17.08.2019 6.050 PLN/os 400 USD dewizowa część ceny imprezy dokwaterowanie (M)
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA                                                                                                      

Przelot samolotem rejsowym do Afryki (z przesiadką).

2 dzień JOHANNESBURG - SANDTON - LESEDI - PRETORIA

Przylot do Johannesburga. Powitanie grupy przez polskojęzycznego rezydenta – przewodnika. Wymiana pieniędzy, przejazd do centrum Johannesburga – miasta powstałego wokół, najbogatszych swego czasu, pól złotonośnych. Wizyta w Carlton Center – z tarasu widokowego na 50tym piętrze najwyższego jeszcze w Afryce wieżowca, oglądamy panoramę miasta, odległe hałdy kopalń złota i wzgórza Randu. Przejazd do dzielnicy Sandton, do której przeniósł się wielki biznes, giełda i ekonomiczne centrum decyzyjne kraju. Na placu Nelsona Mandeli oglądamy pomnik tego męża stanu. Przejazd do hotelu w Pretorii, zakwaterowanie i przejazd do Lesedi – skansenie wzorowanym na tradycyjnych wsiach różnych plemion zamieszkujących RPA. Poznajemy zwyczaje i folklor poszczególnych plemion – Zulusów, Khoza, Pedi, Sotho i Ndebele. Kolacja, na którą składają się tradycyjne potrawy jedzone przez lokalne plemiona w RPA, ale przygotowana w formie bufetu tak, by każdy znalazł coś dla siebie – będą mięsa dzikich zwierząt, ale także drób i potrawy wegetariańskie.

3 dzień PRETORIA - JASKINIE SUDWALA - PARK KRUGERA

Śniadanie. Panoramiczne zwiedzanie miasta, pomnik Voortrekkerów – Burskich pionierów z pierwszej połowy XIX w., Melrose House – zabytkowa willa miejscowego magnata, miejsce podpisania rozejmu kończącego II wojnę Burską, Union Buildings – siedziba rządu republiki i malownicze, tarasowe ogrody z pomnikiem Nelsona Mandeli. Następnie przejazd w kierunku Parku Narodowego Krugera. Po południu zatrzymamy się u podnóża wysokiego masywu górskiego Gór Smoczych, w którym znajdują się wypłukane przez miliony lat przepiękne, jedne z najstarszych w RPA, jaskinie Sudwala. Podczas zwiedzania zobaczymy unikalne stanowiska stromatolitów – skamieniałych pozostałości po sinicach (cyjanobakteriach), jednych z najstarszych form życia na ziemi. Późnym popołudniem docieramy do hotelu/lodgy w pobliżu Parku Narodowego Krugera. Kolacja i nocleg.

4 dzień PARK KRUGERA                                    

O wschodzie słońca wyjazd na całodzienne (10 godz.) safari samochodem terenowym po najsłynniejszym parku narodowym RPA. Na śniadanie zabieramy z hotelu suchy prowiant i po ok. 2h zatrzymujemy się w jednym z obozowisk lub miejsc piknikowych na śniadanie. Park obejmuje powierzchnię ponad 2 mln ha, a zamieszkuje go ponad 150 gatunków ssaków i 500 ptaków. Na terenie parku znajduje się doskonale utrzymana sieć campów i obozowisk, dróg i ogrodzeń – do parku przylegają tereny plemienne, wsie i pastwiska plemion Shangana i na północy Venda, lokalni mieszkańcy mają zatrudnienie w parku, jako strażnicy, przewodnicy i jako obsługa obozowisk. Powrót do lodgy, kolacja.

5 dzień PARK KRUGERA - INSTYTUT SZYMPANSÓW - LOWVELD - PARK KRUGERA

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek. Fakultatywnie, (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do ośrodka badawczego szympansów – INSTYTUT SZYMPANSA, CHIMP EDEN, imienia Jane Goodall. Godzinne zwiedzanie ośrodka, z drewnianych platform obserwujemy szympansy, które są gatunkiem zagrożonym w wielu rejonach Afryki. Następnie zatrzymujemy się w malowniczym ogrodzie botanicznym Lowveld. Położony w ciepłej, subtropikalnej dolinie, pełen jest egzotycznej roślinności. Po powrocie do lodgy, można fakultatywnie wybrać się na przedwieczorne safari po Parku Krugera (za dodatkową opłatą na miejscu). Kolacja, nocleg.

6 dzień PARK KRUGERA - TRASA PANORAMICZNA - PRETORIA                                                                    

Śniadanie. Przejazd Trasą Panoramiczną w kierunku Kanionu Rzeki Blyde. Postoje w malowniczych punktach widokowych – Okno Boga, z którego rozciąga się widok na nizinę Lowveld, ciągnącą się ponad 150 km aż do Oceanu Indyjskiego, wodospady Berlin i Lisbon,  Bourke’s Luck Potholes – Kociołki pięknie wyrzeźbione przez wody dwóch strumieni w miękkich skałach, Trzy Rondawelki – bloki skalne, które erozja i wietrzenie uformowały na kształt okrągłych murzyńskich chatek, malowniczo położone nad Kanionem Rzeki Blyde. Obiad w restauracji. Pod wieczór przyjazd do hotelu/lodgy w Pretorii, nocleg.

7 dzień PRETORIA - PARK LWÓW - SOWETO - PRETORIA

Po śniadaniu przejazd do Lion Parku, tu podczas przejazdu po kilkusethektarowym terenie zobaczyć możemy rodziny lwów, również rzadkie białe lwy, gepardy, likaony i hieny, a także oswojone żyrafy i strusie. Przejazd do Soweto, spacer uliczką, przy której znajduję się domy dwóch laureatów Pokojowej Nagrody Nobla – Nelsona Mandeli i anglikańskiego biskupa Desmonda Tutu. Zwiedzanie muzeum Hectora Pietersona poświęconego zamieszkom szkolnym w 1976 roku. Transfer na lotnisko w Johannesburgu. Przelot samolotem rejsowym do Europy (z przesiadką).

8 dzień WARSZAWA

Przylot do Warszawy na lotnisko im. Fryderyka Chopina.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
 • transport klimatyzowanym mikrobusem na miejscu,
 • zakwaterowanie w hotelach / lodgach 3*,
 • opiekę polskojęzycznego rezydenta – przewodnika na terytorium RPA,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania, obiady/kolacje),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
 • napojów do obiadów/kolacji,
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (61 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (180 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (144 PLN/os),
 • wydatków natury osobistej,
 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Przeloty do/z Afryki odbywają się bez pilota (opiekuna grupy) - na miejscu opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z imprezy. Zaleca się również profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem z kraju, lub aplikowanych na skórę środków odstraszających komary.

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelach / lodgach 3*, w pokojach 2-osobowych (w niektórych hotelach jest możliwość zakwaterowania w pokojach 2-osobywch z dostawką na życzenie). Transport na miejscu klimatyzowanym mikrobusem. Ze względu na godziny przylotów i odlotów, punkty programu z dni 2, 3 i 7 mogą być realizowane w innej kolejności niż w programie. Napoje do kolacji płatne dodatkowo.

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 400 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. W/w kwota nie obejmuje atrakcji fakultatywnych i poprzedzonych słowami: "Dla chętnych". Wielkość grup: 6 – 11 osób.

Do wymiany na własne wydatki w RPA, wskazane jest posiadanie niezużytych banknotów nowych serii, wydanych po 2006 roku. RPA leży w strefie czasowej GMT +2 (dodajemy 1 godzinę do czasu polskiego). Napięcie elektryczne takie samo  jak w Polsce, ale inne wtyczki!

W przypadku min. 4 osób chętnych istnieje możliwość zrealizowania wyjazdu w dowolnym terminie!

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT