Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

RUMUNIA Szlakiem Karpackich Pereł

Czas trwania: 11 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
23.08 - 02.09.2018 N/A 100 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - SATU MARE

Przejazd do Satu Mare.

2 dzień SATU MARE - CERKWIE (Surdesti, Desesti, Barsana) - SIGHETI MARMATEI

Spacer po centrum Satu Mate- obejrzymy główne atrakcje miasta: Kościół z Łańcuchami, pomnika Ferenca Kolcsey, fontannę Lupa Capitolina, hotel Dacia i secesyjne kamienice przy Pl. Wolności. Zwiedzimy również wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO drewniane kościoły: Surdesti, Desesti, Barsana. Następnie przejazd do Sapanty, gdzie obejrzymy Wesoły Cmentarz. O jego unikalności stanowią drewniane nagrobki z płaskorzeźbami i barwnie malowanymi scenami z życia ziemskiego leżących na cmentarzu osób. Zobaczymy więc pasterza z owcami na hali, urzędnika za biurkiem, aptekarza wśród fiolek. Przejazd i nocleg w Sighetu Marmatiei.

3 dzień SIGHETI MARMATEI - SUCZAWA

Wyjazd w kierunku Suczawy. Po drodze zwiedzimy drewniany kościół z XIV w Jeud, wpisany na listę UNESCO. Zwiedzimy również najważniejsze zabytki Rumunii, klasztory Bukowiny: Moldovita, Voronet, Humor. Każdy zespół klasztorny jest utrzymany w innym kolorze: Voronet w błękicie, Humor w różu indyjskim, Moldovita w satynowej czerwieni. Ciekawy jest fakt, że w miarę upływu lat malowidła nie spłowiały. Tajemnica sporządzania farb pozostaje nie wyjaśniona do dziś. Krótki postój w jednej z wiosek zamieszkałych w większości przez Polaków mówiących archaiczną polszczyzną.                             

4 dzień SUCZAWA

Rano wyjazd na zwiedzanie miasta, w programie m. in; Zamek Tronowy z II poł. XIV w., cerkiew św. Jerzego, Dom Polski, sanktuarium św. Jana Nowego. Następnie przejazd do Arbore gdzie zwiedzimy cerkiew św. Jana Chrzciciela z XVI w. Zobaczymy również klasztory; w Sucevita zaliczany do najpiękniejszych w Europie; w Putnej wyjątkowo monumentalny, w którym pochowany jest największy rumuński bohater hospodar Stefan Wielki. Powrót do Suczawy.    

5 dzień SUCZAWA - BICAZ - TARGU MURES

Po śniadaniu wyjazd do Targu Mures. Zwiedzimy m.in: największą cerkiew prawosławną w Rumunii z XVIII w., Pałac Kultury, Teatr Narodowy, Pałac Apolla, stary budynek prefektury z 1711r. oraz pomnik generała Józefa Bema z 1880 r. Nocleg w Targu Mures.

6 dzień TARGU MURES - SIGHISOARA - BRASZÓW

Wyjazd do Sighisoary. Po drodze krótki postój w Medias na spcer starymi uliczkami, zwiedzimy również kościół św. Małgorzaty z XIV w. Przejazd do Sighisoary znane z znakomicie zachowanego Starego Miasta. Punktem charakterystycznym miasta jest stara Wieża Zegarowa wysoka na 64m, wzniesiona 1556r. Dziś mieści się w niej Muzeum Historyczny. Innymi atrakcjami są: gotycki kościół ewangelicki znany Kościołem na Wzgórzu, prawosławna Katedra Trójcy Świetej z lat 30 XX w. ,Kościół Dominikanów oraz dom w którym urodził się Drakula (obecnie kawiarnia). Nocleg w Braszowie .

7 dzień BRASZÓW - SINAIA - BUKARESZT

Spacer po mieście ze zwiedzaniem m.n: ratusza, murów obronnych z bramą Katarzyny i bramą Schei w formie łuku tryumfalnego, cerkwi prawosławnej i Czarnego Kościoła, najstarszej gotyckiej świątyni pomiędzy Wiedniem a Stambułem, a także spacer uliczką Sforii (podobno najwęższa w Europie). Następnie wizyta: na zamku Bran, który jest ważnym obiektem historycznym i turystycznym w Rumunii, zarówno ze względu na swe piękno i malownicze usytuowanie, jaki i na legendę hrabiego Drakuli, którego duch wciąż błąka się po zamczysku oraz na zamku Peles, byłej letniej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej z rodu Hohenzollernów. Przejazd do Bukaresztu.

8 dzień BUKARESZT - TRASA TRANSFOGARSKA - SIBIU

Zwiedzanie Bukaresztu m. in: Katedra Patriarchy i siedziba patriarchy Kościoła Prawosławnego w Rumunii, Skansen Budownictwa Ludowego gromadzący domy z obszaru całej Rumunii, a także Pałac Parlamentu, będący drugim pod względem wielkości budynkiem na świecie, po Pentagonie, Pałac Królewski -siedziba Narodowego Muzeum Sztuki, cerkiew Stavropoleos z XVIIIw. ze wspaniałymi dekoracjami , rzeźbami i freskami, Łuku Triumfalnego, XVI-wieccznej cerkwi Curtea Veche (Stary Dwór)-miejsce koronacji władców wołowskich. Nocleg w Sibiu.

9 dzień SIBIU - ALBA JULIA - DEVA

Zwiedzanie Sibiu, w programie m. in: starówka z Dużym i Małym Rynkiem, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Ormiańskie, plac Huet, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Jeśli czas pozwoli przejazd do Hunedoary, gdzie zwiedzimy przepiękny średniowieczny zamek, jeden z największych zamków w Rumunii i najbardziej zachwycający w Transylwanii. Nocleg w Alba Iulia.

10 dzień DEVA - ORADEA

Rano wyjazd Przejazd do Oradei niewielkiej miejscowości położonej w pobliżu granicy z Węgrami. Obejrzymy m.in: Katedrę Katolicką z XVIII w., Korytarz Armat, Pałac Biskupi, cerkiew pod Księżycem, kamienica „Czarny Orzeł”, Pałac Apollo.

11 dzień ORADEA - WARSZAWA

Przejazd do Polski.

Cena zawiera:

 • transport autokarem
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami)
 • opiekę polskiego pilota
 • koszt przewodników lokalnych
 • wyżwywienie zgodnie z programem (śniadania + obiadokolacje)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • napojów do obiadokolacji
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"
Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Wyżywienie: codziennie śniadania i kolacje. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 100 EURRumunia leży w strefie czasowej GMT +2 (+ 1 godz. do czasu polskiego). Napięcie elektryczne 220-240V / 50Hz (takie jak w Polsce).
 
REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT