Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

RUMUNIA Szlakiem Karpackich Pereł

Czas trwania: 11 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - SATU MARE

Przejazd do Satu Mare.

2 dzień SATU  MARE - SAPANTY - DESESTI - SURDESTI - BARSANA - SIGHETU

Po śniadaniu spacer po centrum Satu Mare - obejrzymy główne atrakcje miasta: Kościół z Łańcuchami, pomnik Ferenca Kolcsey, hotel Dacia i secesyjne kamienice przy Pl. Wolności. Następnie przejazd do Sapanty, gdzie obejrzymy Wesoły Cmentarz. O jego unikalności stanowią drewniane nagrobki z płaskorzeźbami i barwnie malowanymi scenami z życia ziemskiego spoczywających na nim osób. Zwiedzimy również wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO drewniane cerkwie w: Desesti, Surdesti i monaster prawosławny w Barsana. Przejazd i nocleg w Sighetu Marmatiei.

3 dzień SIGHETI MARMATEI - SUCZAWA

Wyjazd  w kierunku Suczawy. Po drodze zwiedzimy drewnianą cerkiew w Leud z XIV w., wpisaną na listę UNESCO. Zwiedzimy również najważniejsze zabytki Rumunii, klasztory Bukowiny: Moldovita, Voronet, Humor. Każdy zespół klasztorny jest utrzymany w innym kolorze: Voronet w błękicie, Humor w różu indyjskim. Ciekawy jest fakt, że w miarę upływu lat malowidła nie spłowiały. Tajemnica sporządzania farb pozostaje nie wyjaśniona do dziś. Nocleg w Suczawie.                        

4 dzień SUCZAWA

Rano wyjazd na zwiedzanie Suczawy m. in; Zamek Tronowy z II poł. XIV w., cerkiew św. Jerzego, Dom Polski, sanktuarium św. Jana Nowego. Przejazd do Arbore gdzie zwiedzimy cerkiew św. Jana Chrzciciela z XVI w. Zobaczymy również  klasztory: w Sucevita zaliczany do najpiękniejszych w Europie; w Putnej wyjątkowo monumentalny, w którym pochowany jest największy rumuński bohater hospodar Stefan Wielki. Powrót do Suczawy.    

5 dzień SUCZAWA - BICAZ - TARGU MURES

Po śniadaniu wyjazd do Targu Mures. Po drodze zwiedzimy  zamek - twierdzę w Targu Neamt – wielokrotnie oblegany przez Polaków. Widokowa droga poprowadzona wzdłuż jeziora zaprowadzi nas do zapory wodnej w Bicaz, oraz pięknego, głębokiego na 400 m, wąwozu o tej samej nazwie.  W Targu Mures zwiedzimy m.in: twierdzę, największą cerkiew prawosławną w Rumunii z XVIII w, obejrzymy: Pałac Kultury, Teatr Narodowy, oraz pomnik gen. Józefa Bema z 1880 r. Nocleg w Targu Mures.

6 dzień TARGU MURES - SIGHISOARA - BRASZÓW

Wyjazd do Sighisoary, znanej ze znakomicie zachowanego Starego Miasta. Obejrzymy obwarowania miejskie z górującą nad nimi starą Wieżę Zegarową (64 m wysokości), zabytkowe kamienice: Dom Drakuli, Dom Wenecki oraz schody szkolne. Zwiedzimy również gotycki kościół ewangelicki: znany jako „Kościół na Wzgórzu”. Po drodze do Braszowa odwiedzimy niezwykły kościół obronny w Prejmer (na liście UNESCO), oraz „stolicę” Szeklerów czyli Węgrów Siedmigordzkich w Sfantu Georghe. Nocleg w Braszowie.

7 dzień BRASZÓW - SINAIA - BUKARESZT

Spacer po mieście ze zwiedzaniem m.in.: ratusza, murów obronnych z bramą Katarzyny i bramą Schei w formie łuku tryumfalnego, cerkwi prawosławnej Zaśnięcia NMP i Czarnego Kościoła, najstarszej gotyckiej świątyni pomiędzy Wiedniem a Stambułem, a także spacer  uliczką Sforii (podobno najwęższa w Europie). Następnie wizyta: na zamku Bran, który jest ważnym obiektem historycznym i turystycznym w Rumunii, zarówno ze względu na swe piękno i malownicze usytuowanie, jaki i na legendę hrabiego Drakuli, którego duch wciąż błąka się po zamczysku, oraz na zamku Peles w Sinaia, byłej letniej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej z rodu Hohenzollernów. Przejazd do Bukaresztu.

8 dzień BUKARESZT - TRASA TRANSFOGARSKA - SIBIU

Zwiedzanie Bukaresztu m.in: Katedra Patriarsza i siedziba patriarchy Kościoła Prawosławnego w Rumunii, Skansen Budownictwa Ludowego gromadzący zabudowania z obszaru całej Rumunii, a także Pałac Parlamentu (z zew.), będący drugim po Pentagonie największym budynkiem na świecie, Pałac Królewski - siedziba Narodowego Muzeum Sztuki (z zew.), cerkiew Stavropoleos z XVIII w. ze wspaniałymi dekoracjami, rzeźbami i freskami, Łuku Triumfalnego, XVI-wieccznej cerkwi Curtea Veche (Stary Dwór) - miejsca koronacji władców wołoskich. Przejazd do Sibiu najwyżej położona w Rumunii drogą Transfogarską (o ile pogoda i stan drogi na to pozwolą) na wysokości prawie 2000 m n.p.m. Nocleg w  Sibiu.

9 dzień SIBIU - ALBA JULIA - DEVA

Po śniadaniu zwiedzanie Sibiu, w programie m. in: starówka z Dużym i Małym Rynkiem, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala, plac Huet, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem). Następnie przejazd do Alba Julia. W programie: Twierdza Alba Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz cerkwi koronacyjnej królów Rumunii. Nocleg w  Deva.

10 dzień DEVA - ORADEA

Rano wyjazd do Oradei niewielkiej miejscowości położonej w pobliżu granicy z Węgrami. Po drodze postój w Hunedoara, gdzie zwiedzimy przepiękny średniowieczny zamek, jeden z największych zamków w Rumunii i najbardziej zachwycający w Transylwanii. Przyjazd do Oradei gdzie obejrzymy m.in: Katedrę Katolicką z XVIII w., Korytarz Kanoników, Pałac Biskupi, cerkiew pod Księżycem, kamienica „Czarny Orzeł”. Nocleg.

11 dzień ORADEA - WARSZAWA

Przejazd do Polski.

Cena zawiera:

 • transport autokarem,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania (w niektórych miejscach),

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiadokolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (24 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (220 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (198 PLN/os),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką), z łazienkami. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 100 EUR. Rumunia  leży w strefie czasowej GMT +2 (+ 1 godz. do czasu polskiego). Napięcie elektryczne 220-240V / 50Hz (takie jak w Polsce). Wybór miejsc w autokarze przy pierwszej wpłacie!

 
REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT