Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

SKANDYNAWIA Lofoty, Nordkapp

Czas trwania: 16 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
30.06 - 15.07.2018 6.590 PLN/os 2000NOK+400SEK+250DKK+50EUR dewizowa część
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - GDYNIA

Przejazd autokarem do Gdyni. Zaokrętowanie na prom nocny do Karlskrony.

2 dzień KARLSKRONA - OSLO

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Karlskrony. Wyokrętowanie i przejazd w kierunku Norwegii. Podróż wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji, przekroczenie granicy z Norwegią w Svinesund. Dojazd do Oslo. Wizyta na Holmenkollen, podziwianie panoramy miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Oslo na nocleg.

3 dzień OSLO - MJOSA - LILLEHAMMER - TRONDHEIM

Po śniadaniu przejazd do centrum Oslo. Zwiedzanie miasta m.in.: Park Vigelanda, Pałac Królewski, Katedra, Parlament, Ratusz, centrum miasta z ulicą Karl Johan Gate. Po zwiedzaniu Oslo dojazd do największego jeziora w Norwegii – Mjosa. Przejazd wzdłuż malowniczego jeziora w kierunku Lillehammer. Postój w Ringebu Stavkirke – kościele słupowym z XIII wieku. Kontynuowanie podróży przez Gudbransdalen – dolinę polodowcową do Dombas. Dalsza podróż przez płaskowyż Dovre, Drivdalen do Trondheim. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Trondheim.

4 dzień TRONDHEIM -  BOLAREINEN - MO i RANA

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie średniowiecznej stolicy Norwegii – miasta Trondheim, z charakterystyczną zabudową i słynną Katedrą Nidaros w której dokonywano koronacji norweskich monarchów. Po zwiedzaniu dalsza podróż na północ. Przejazd wzdłuż Trondheimfiordu i jeziora Snasa. Postoj w Bolareinen, gdzie odkryto rysunki naskalne z najsłynniejszym rysunkiem w Norwegii – reniferem. Po postoju podróż trasą widokową prowadzącą wzdłuż doliny rzeki Namsen, przez górskie tereny centralnej części Norwegii w kierunku Mo i Rana. Dojazd do hotelu na nocleg.

5 dzień MO i RANA - TYSFJORD

Po śniadaniu wyjazd w kierunku lodowca Svartisen. Rejs łodzią i górska wędrówka pod jeden z jęzorów lodowca (wymagane odpowiednie obuwie i strój). Malownicza trasa prowadzi szlakiem wśród skał odsłoniętych przez lodowiec, z widokiem na wodospad powstały w wyniku jego działania. Powrót – taką samą drogą: piesza wędrówka, rejs łodzią. Po powrocie do autokaru przejazd w kierunku Koła Polarnego. Postój przy centrum turystycznym znajdującym się na płaskowyżu Saltfjellet, czas wolny na celebrację przekroczenia astronomicznej granicy Arktyki… Następnie przejazd w kierunku Saltdalsfjord. Podróż wzdłuż wybrzeża fiordu w kierunku Tysfjord. Dojazd do hotelu na nocleg.

6 dzień TYSFJORD - LOFOTY

Po śniadaniu dojazd do Bognes, przystani promowej. Zaokrętowanie na prom lokalny. Godzinny rejs promem do Lodingen leżącym na wyspach Vesteralen. Przejazd z Lodingen na Lofoty. Trasa prowadzi przez wyspę Hinnoya, a następnie wybrzeżem wysp tworzących archipelag Lofotów z niezapomnianymi widokami. Na Lofotach wizyta w Henningsvaer – jednej z najsłynniejszych wiosek rybackich. Dojazd do hotelu. Nocleg na Lofotach. Po zakwaterowaniu – dla chętnych – wycieczka na „Koniec Norwegii”. Wyjazd fakultatywny (dodatkowo płatny) trasą widokową prowadzącą przez wioski rybackie położone na archipelagu. Dojazd do A i Lofoten – symbolicznego końca Norwegii. Powrót na nocleg.

7 dzień LOFOTY - NARVIK

Po śniadaniu przejazd z Lofotów na archipelag Vesteralen. Podróż przez wyspę Hinnoya w kierunku przeprawy mostowej przez Tjeldsund. Przejazd mostem na stały ląd i dojazd do Narviku – miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział polscy żołnierze. Wizyta w miejscach upamiętniających walki. Dojazd na nocleg do hotelu.           

8 dzień NARVIK - SKAIDI

Po śniadaniu przejazd trasą widokową prowadzącą wzdłuż wybrzeży najbardziej malowniczych fiordów północnej części Norwegii: Lyngen, Kvaenangen, Langfjorden, Altafjord. Przejazd przez Alta w kierunku Sennalandet – bezludnych terenów Wyżyny Lapońskiej. Dojazd na nocleg w okolicach Skaidi.

9 dzień SKAIDI - NORDKAPP

Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża Porsangerfjorden, części Oceanu Arktycznego. Okazja do podziwiania niesamowitego krajobrazu, małych osad zagubionych nad wybrzeżem fiordu. Dojazd do Kåfjord, fiordu i dawnej osady gdzie znajdowała się przystań promowa na wyspę Magerøya. Przejazd Nordkapptunellen, jednym z najdłuższych podwodnych tuneli drogowych na świecie na wyspę Magerøya. Dojazd do najdalej na północ położonego miasta na świecie - Honningsvåg. Czas wolny w mieście. Po wizycie w Honningsvag przejazd do jednej z wiosek rybackich na wyspie na Birdsafari, czyli rejs łodzią po Oceanie Arktycznym – okazja do podziwiania ptaków zamieszkujących wyspy i skały rezerwatu. (Uwaga: rejs jest uzależniony od warunków pogodowych). Po Birdsafari przejazd na Nordkapp. Wizyta w Nordkapphallen, centrum turystycznym, spacer po centrum i czas wolny. Okazja do podziwiania Oceanu Arktycznego z majestatycznym widokiem w kierunku Bieguna Północnego odległego od Nordkapp o 2093 km…. Po wizycie na Nordkapp przejazd do hotelu.

10 dzień NORDKAPP - DROGA RENIFERÓW - IVALO

Po śniadaniu przejazd na południe wzdłuż Porsangerfjorden w kierunku Lakselv. Dalsza podróż prowadzi słynną Drogą Reniferów w kierunku Karasjok – stolicy norweskiej części Laponii. Przejazd w kierunku granicy norwesko-fińskiej, przez fińską cześć Laponii w kierunku Inari i Ivalo. Wizyta w Siida – muzeum i skansenie poświęconym kulturze Saamów. Nocleg w okolicach Ivalo.  

11 dzień IVALO - WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - KAJAANI

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu dojazd do Wioski Świętego Mikołaja. Ponowne przekroczenie koła polarnego. Wizyta w Wiosce i spotkanie ze Świętym Mikołajem! Okazja do zakupu pamiątek, wysłania listów i zrobienia pamiątkowych zdjęć. Czas wolny. Po wizycie w Wiosce przejazd na nocleg w centralnej części Finlandii.

12 dzień KAJAANI - LAPPENRANTA

Śniadanie w hotelu. Przejazd przez Pojezierze Fińskie w kierunku Kuopio. Wizyta na wieży widokowej Puijo – z panoramą na okoliczne jeziora. Następnie przejazd do Kerimaki, małej wioski z największym na świecie drewnianym kościołem! Dalsza podróż przez Punkaharju – ciągnący się przez dziesiątki kilometrów przesmyk dzielący jeziora Kokonselka i Puruvesi w kompleksie jezior Saimaa. Dojazd na nocleg w okolicach Lappenranta.

13 dzień LAPPENRANTA -  HELSINKI - TURKU

Po śniadaniu dojazd do Helsinek. Zwiedzanie najciekawszych zabytków stolicy Finlandii m. in.: katedra, kościół wykuty w skale, pomnik Sibeliusa. W godzinach popołudniowych przejazd do portu w Turku. Zaokrętowanie na prom. Rejs promem na trasie Turku – Sztokholm. Nocleg na promie.

14 dzień SZTOKHOLM - ANGELHOLM

Śniadanie na promie. Dopłynięcie do Sztokholmu. Wyokrętowanie. Zwiedzanie Sztokholmu, m.in.: spacer po Starym Mieście, Vasamuseum, Pałac Królewski, Ratusz. Czas wolny. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Angelholm.

15 dzień ANGELHOLM - KOPENHAGA - YSTAD

Przejazd do Helsinborga. Przepłyniecie promem do Helsingor. Przejazd do Kopenhagi. Zwiedzanie stolicy Danii m.in. Pałac Amalienborg – siedziba rodziny królewskiej, symbol Kopenhagi Mała Syrenka, bulwar Nyhavn, okrągła wieża Rundetarn, pałac Christianborg i Charlottenborg. Spacer po głównym deptaku miasta Stroget. Zaokrętowanie na prom. Rejs promem do Świnoujścia.

16 dzień ŚWINOUJŚCIE - WARSZAWA

Przypłynięcie do Świnoujścia. Wyjazd w kierunku Warszawy. Przyjazd autokaru do Warszawy (Plac Defilad, parking pod Kinoteką).

 

Cena zawiera:

 • transport autokarem
 • przeprawy promowe międzynarodowe (3 noclegi na promie)
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami)
 • opieka polskiego pilota
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

 

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych (bądź 2-osobowych z dostawką), z łazienką. Trzy noclegi na promie w kabinach 4 osobowych wewnętrznych (z łazienką) / możliwość dopłaty do kabiny 2-osobowej (300 PLN/os). Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 2000 NOK + 400 SEK + 250 DKK + 50 EUR stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Brakujące posiłki można bez problemu zorganizować na miejscu, za pośrednictwem pilota.                                                                                        

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT