Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

SŁOWACJA W Krainie Janosika

Czas trwania: 8 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
25.08 - 01.09.2017 1.790 PLN/os 130 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Słowacja to chyba najbliższy nam Polakom kraj słowiański gdzie podobieństwo języka wydaje się aż nadto widoczne.  Słowacja to także niesamowicie zróżnicowany kraj etnicznie i kulturowo. Do dziś wyraźnie daje się odczuć różnice na wschodzie, zachodzie czy południu Słowacji. Niemniej jednak jest to kraj, który oferuje Turyście mnóstwo atrakcji tj. górskie wycieczki w Tatrach czy Małej i Wielkiej Fatrze, wspaniałe widoki na góry, jaskinie Słowackiego Krasu, urokliwe malownicze miasteczka z historią w tle, dziesiątki średniowiecznych zamków i pałaców, dobre wino uprawiane od czasów rzymskich, na Bratysławie i Koszycach kończąc. Pod koniec XIX w. polski etnograf R. Zawiliński tak opisywał Słowaków: „Wprawdzie nie jeden z wielkich, ale miedzy mniejszymi narodami nie ostatni i nie najmniejszy zasługujący z wielu względów na bliższe poznanie i sympatię...” . A więc „Vitajte na Slovensku„!

1 dzień WARSZAWA - MEDZILABORCE - BORDEJÓW

Odjazd autokaru w kierunku granicy Słowackiej. Pierwsza odsłona różnorodnej Słowacji –kraj Preszowski na wschodzie. Wiejski charakter regionu i wielokulturowy dzięki   zamieszkałej tu ludności pochodzenia rusińskiego, romskiego; udamy się do Medzilaborców zamieszkałych głównie przez Łemków, wizyta w Muzeum Sztuki Nowoczesnej poświęconym pracom Andy Warhola i jego braci, po drodze zatrzymamy się w kilku wioskach rusińskich z zachowaną dawną architekturą drewnianą, głównie sakralną (kościoły katolickie obrządku bizantyjsko-słowackiego XVII-XX w.). Nocleg w okolicy Svidnik/Bordejów.

2 dzień BORDEJÓW - STARA LUBOWLA - KIEZMARK - POPRAD                

Po śniadaniu przystanek w pięknym Bordejovie w historycznej krainie Szarysz –  jego  Stare Miasto i suburbium  żydowskie  wpisano na listę  UNESCO. Zobaczymy bazylikę św. Idziego z XIV w. ze wspaniałą kolekcję ołtarzy gotyckich, doskonale zachowany średniowieczny długi rynek, charakterystyczny dla słowackich miast, bogate kamienice, stary ratusz, mury miejskie XIV-XVI w. z basztami czy starą synagogę. Przejazd przez Starą Lubowlę, gdzie zobaczymy zamek pieczołowicie restaurowany, którego historia ma wielowiekowe związki z Polską, dalsza trasa wiedzie w kierunku Kieżmarku mieniącego się u stóp Tatr, gdzie pozostał ciekawy zespół historycznych budynków reprezentujący różne style: późnogotycki zamek typu miejskiego, Kościół Św. Krzyża z XIII w., ewangelicki kościół artykularny Św. Trójcy (lista UNESCO),  czerwony kościół ewangelicki w stylu eklektycznym z XIX w., klasycystyczny ratusz i Reduta. Poprad - rozciąga się tu piękna panorama Tatr Wysokich. Okazja by indywidualnie zobaczyć historyczną dzielnicę Popradu, niegdyś samodzielne miasto - Spiską Sobotę, miasteczko skupione wokół malowniczego rynku. Nocleg w okolicach Popradu.

3 dzień POPRAD - SPISZ - LEWOCZA - PRESZOW

Śniadanie. Na początek Dobszyńska Jaskinia Lodowa – perełka światowego dziedzictwa UNESCO, należąca do najcenniejszych jaskiń  na świecie. Kolejny punkt programu to historyczny Spisz, będący przez wieki terenem spornym między Polakami, Węgrami i Słowakami, po drodze wspaniały zespół historyczny wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO: Korona Spiszu czyli potężny Zamek Spiski z XII-XIV w. na wzgórzu oraz Spiską Kapitułę – samodzielne niegdyś warowne miasto opackie z romańsko-gotycką katedrą Św. Marcina i innymi budynkami strzeżonymi przez mury obronne 13 km dalej zobaczymy inny klejnot z listy UNESCO – miasteczko Lewoczę  z  mnóstwem ciekawych zabytków: ogromny Stary Rynek otoczony pięknymi 60 kamienicami, świadczący o znaczeniu miasta, gotycki kościół Św. Jakuba kryjący w swoim wnętrzu wspaniałe skarby, wystarczy wspomnieć o najwyższym w świecie gotyckim ołtarzu Św. Jakuba wykonanym przez słynnego mistrza Pawła z Lewoczy, renesansowy ratusz niebywałej urody,  Stary i Nowy Dom Żupny, Dom Mistrza Pawła,  przejazd w okolice Preszowa na nocleg.

4 dzień PRESZOW - KOSZYCE

Śniadanie. Krótka wizyta na rynku preszowskim - okazja by obejrzeć  barokowe domy kupieckie, kościół Św. Mikołaja ze wspaniałym ołtarzem głównym czy katedrę greckokatolicką Św. Jana,  przejazd do Koszyc, ew. po drodze nieczynna stara kopalnia opali (słynna ze znalezionych tu okazów takich jak Harlekin). Koszyce - największe miasto wschodniej Słowacji będące skarbnicą zabytków: Stare Miasto z bogatymi kamienicami i pałacami miejskimi, długi soczewkowaty  rynek, katedra Św. Elżbiety (wspaniały przykład sztuki gotyckiej), największy kościół Słowacji, neobarokowy gmach Państwowego Teatru, neogotycki Pałac Jakaba, najstarszy koszycki kościół Dominikanów, czas wolny, ew. Muzeum Wschodniej Słowacji, gdzie znajduje się słynny skarb koszycki. Nocleg w okolicach Koszyc.

5 dzień KOSZYCE - KRASNA HORKA - BAŃSKA BYSTRZYCA - BAŃSKA SZCZAWNICA - NITRA

Śniadanie. Po drodze przystanek przy Krasnej Horce – widok na wspaniałe zamczysko średniowieczne, przejazd do Bańskiej Bystrzycy głównego miasta Słowacji Środkowej, które zawdzięcza swe bogactwo kopalniom miedzi i srebra. Zobaczymy niezwykle malowniczy rynek miejski (NSNP) otoczony bogatymi kamienicami  mieszczańskimi,   barokowy kościół katedralny św. Franciszka Ksawerego, średniowieczne założenie obronne w skład którego wchodziły: romańsko-gotycki kościół NMP zw. niemieckim,  późnogotycki kościół Św. Krzyża zw. słowackim, ratusz, XV -wieczny Dom króla Macieja,   3 baszty i barbakan. Przejazd do Bańskiej Szczawnicy - historyczna słowacka perełka na liście UNESCO, położona na zboczach Wielkiej Fatry, której wielkość i bogactwo przyniosły liczne kopalnie złota i srebra. Miasto  na liście  UNESCO, zobaczymy historyczne centrum czyli plac Św. Trójcy otoczony wspaniałymi domami mieszczańskimi, osobliwy  Stary Zamek  - budowla obronna powstała w wyniku przebudowy kościoła na twierdzę oraz Nowy Zamek – wybudowany pod koniec XVI w.,  Kammerhof czyli siedziba urzędu górniczego, Ew. Kalwaria – kościół i kaplice drogi krzyżowej na wzgórzu  w czasie wolnym. Nocleg w okolicy miasta Nitra.   

6 dzień NITRA - BRATYSŁAWA - PEZINOK - TRNAWA

Śniadanie. Przejazd w kierunku Bratysławy (100 km) - zwiedzanie Starego Miasta, najciekawsze miejsca w stolicy Słowacji: charakterystyczny zamek na wzgórzu naddunajskim o 4 wieżach – symbol miasta, gotycka katedra św. Marcina – miejsce koronacji królów węgierskich, ulica Kapitulska, Rynek Główny otoczony historyczną zabudową, Stary Ratusz sięgający XIV w, Pałac Prymasowski i jego gobeliny, barokowy Pałac Grassalkovicha – siedziba Prezydenta Słowacji,  kościół Franciszkanów - najstarszy w mieście,  Brama Michalska, niebywałej urody secesyjny kościół Św. Elżbiety,  Most SNP zw. nowym, czas wolny, Po południu udamy się na północ tzw. szlakiem winnym, w rejonie Małych Karpat, gdzie 2 tyś. lat temu Rzymianie założyli pierwsze winnice, przejedziemy do Pezinoku – to główny ośrodek produkcji wina, jednocześnie ładne  nieduże miasto u stóp Małych karpat,  degustacja wina w jednej z okolicznych winiarni, możliwość zakupu wina. Nocleg w okolicach Trnawa.

7 dzień TRNAWA - ORAWA

Śniadanie. Trnawa – miasto o bogatej spuściźnie historycznej i kulturowej. Warto zobaczyć stare fortyfikacje miejskie, kiedyś długie na 3 km, średniowieczny ratusz przebudowany ostatecznie w XX w., kolumnę św. Trójcy zniszczoną przez komunistów, gotycki kościół Św. Heleny zachowany w niezmienionej formie,  synagogę wzniesiona w XIX w., Katedra Św. Jana Chrzciciela – wpisana na listę UNESCO, bogato zdobiona stiukami, posiadająca największy barokowy ołtarz drewniany. Przejazd na Orawę. Nocleg.

8 dzień ORAWA - WARSZAWA

Po śniadaniu wizyta w słynnym zamku orawskim. Wyjazd w kierunku Warszawy. Po drodze postój na obiad (we własnym zakresie). Przyjazd autokaru do Warszawy – parking przed Kinoteką od strony Al.Jerozolimskie.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • zakwaterowanie w hotelach (pokoje z łazienkami)
  • opiekę polskiego pilota
  • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania + obiadokolacje)
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

  • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
  • napojów do obiadokolacji
  • wydatków natury osobistej
  • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach  w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką), z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 130 EUR. O wyborze miejsc w autokarze decyduje kolejność zgłoszeń - wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT