Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

SZWAJCARIA Alpejska Przygoda!

Czas trwania: 9 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
10.08 - 18.08.2024 przelot bezpośredni PLL LOT 8.540 PLN/os 350 CHF dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Mały górzysty kraj w środku Alp zawsze pozostawał nieco na uboczu. Dumni Szwajcarzy od momentu zrzucenia jarzma Świętego Cesarstwa zawsze pozostawali nieufni wobec sąsiadów, zdystansowani,  ceniący niezależność, wierni swoim tradycjom i zwyczajom i tak jest do dziś. Kraj górzysty w 90% a jednak ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą kolejową ,drogową, przemysłem i znakami rozpoznawczymi „made in Swiss”. Historia widoczna jest na każdym kroku: piękne historyczne miasta, wspaniałe budowle, stare czasem trudno dostępne wioski. Ale najważniejsza w Szwajcarii jest przyroda. Znajdziemy tu: potężne pasma górskie, lodowce, niedostępne, nietkniete miejsca, jeziora wysokogórskie, jeziora  podziemne, wodospady a nawet gorące źródła. Uzupełnieniem  jest świetna infrastruktura turystyczna jak chocby  kolejki górskie, czy ośrodki narciarskie, ale również świetne sery i czekoladki - to wszystko w zasięgu ręki w czasie jednej wyprawy!

1 dzień WARSZAWA - RAPPERSWILL  - ZURYCH

Przelot samolotem rejsowym do Szwajcarii (przelot bezpośredni PLL LOT). Zobaczymy jedno z najbardziej znanych i bogatych miast europejskich: średniowieczne centrum z wielowiekową zabudową, 3 wieże (symbole miasta), romańsko-gotycką Grossmunster (matkę kościołów reformacji), jeszcze starszą Frauenmunster-siedzibę benedyktynek i kościół św. Piotra o romańskim pochodzeniu, najładniejszy plac Munsterhof, stojący na wodzie barokowy budynek ratusza, czy ciekawą architekturę przełomu XIX/XX w. Następnie udamy się do A-Z Rapperswill, jadąc wzdłuż jeziora Zurychskiego. W Rapperswill krótki spacer  po Hintergasse, odwiedzimy stary gotycki zamek wydzierżawiony i odrestaurowany w XIX w. przez hrabiego Władysława Platera, który umieścił tam Muzeum Polskie. Póki muzeum jeszcze istnieje warto je zobaczyć gdyż jego los jest już przesądzony wskutek działań grupki miejscowych hochsztaplerów i nacjonalistów. Nocleg w okolicach Zurichu

2 dzień ZURYCH  - LUCERNA -  ZURYCH

Po śniadaniu przejazd wzdłuż jeziora 4 Kantonów w kierunku Lucerny.  Wjazd kolejką na jeden z najbardziej efektownych punktów widokowych Szwajcarii - Pilatus  (2137 m. n.p.m.), skąd roztacza się olśniewająca panorama na Luzernę i jezioro 4 kantonów! Alternatywnie równie kapitalny szczyt Rigi Kulm (1800 m. n.p.m.) najstarszy punkt widokowy w Alpach (XIXw) który zyskał sławe dzięki królowej Wiktorii  i budowie w 1873r  pierwszej kolejki zębatej w Europie.  Wjazd na szczyt obowiązkowy!  Nocleg w okolicy  Zurichu.

3 dzień ZURYCH - LUCERNA - INTERLAKEN

Po śniadaniu ponownie Lucerna: oglądamy zabytki Starego i Nowego Miasta. W programie  symbol Lucerny - Kappelbrucke czyli najstarszy drewniany most rzeczny z XIV w., obok stojąca  Baszta Wodna (dawny element systemu obronnego), największy barokowy kościół Szwajcarii, bogate kamienice mieszczańskie z XVII – XVIII w., na Rynku Zbożowym  i  Winnym, stary ratusz w stylu włoskiego renesansu, kościół dworski Św. Lodegara (jeden z największych i najcenniejszych renesansowych świątyń w rejonie niemieckojęzycznym), Przejazd w kierunku Brienz. Z przystani rzecznej wyruszymy na rejs statkiem po jeziorze oglądając przybrzeżne miejscowości i urokliwe miejsca.  Berner Kaese czyli sery z Wysoczyzny Berneńskiej, zajrzymy do wiejskiego wytwórcy sera. Nocleg w okolicach.

 4 dzień INTERLAKEN  - DOLINA LAUTERBRUNNEN - INTERLAKEN       

Po śniadaniu przejazd przez Interlaken - miasto miedzy jeziorami dosłownie, jedno z najpopularniejszych miejsc turystyki letniej i zimowej, centrum aktywnego i ekstremalnego wypoczynku. Następnie długa, wąska dolina Lauterbrunnen ograniczona wysokimi skałami - dolina 72 wodospadów! – jedyne na świecie wodospady lodowcowe zasilane z pobliskiego lodowca, dostępne pod ziemią za pomocą korytarzy. (umieszczone   wraz z Jungfrau i Aletsch na liście UNESCO). Przejazd kolejką do niedostępnej autem wioski Murren. Punkt widokowy  na  kilka najwyższych  szczytów Alp Bernenskich, czas wolny na wędrówkę lub fakultet dla chętnych - wjazd gondolami linowymi na szczyt Schilthorn 2970m (1/2h), miejsce sławne dzięki brawurowej ucieczce Jamesa Bonda, fantastyczny widok na wielkie Trio czyli Eiger, Monch i Jungfrau, po drodze taras z przeszkloną podłogą. Emocje gwarantowane! Nocleg w okolicach.

5 dzień INTERLAKEN - PRZEŁĘCZ GRIMSEL - BRIG

Po śniadaniu ruszamy na wschód w kierunku Meiringen, to miejsce gdzie Artur C. Doyle uśmiercił  Sherlocka Holmesa, następnie wąwóz rzeki Aare. Dalej romantyczna trasa przez przełęcz Grimsel, postój przy wielkiej zaporze nad jeziorem Grimsel, przejazd jedną z najbardziej widowiskowych dróg na świecie do żródeł Rodanu - Furkastrasse, zobaczymy lodowiec Rodanu i wejdziemy do jego lodowej groty. (Warto przypomnieć, że również Furkastrasse zyskała sławę dzięki  agentowi 007). Furkastrasse zaprowadzi nas do miejscowości Brieg, krótki postój, zobaczymy siedzibę Kaspara Stockalpera jeden z symboli kantonu Wallis, nocleg w okolicy.

6 dzień BRIG - LEUKERBAD -  BRIG

Wyjazd do Leukerbad – to  najwyżej położone europejskie uzdrowisko, którego znakiem firmowym sa gorące źródła. Czas wolny w kompleksie cieplic (koszt ok.30 CHF/osobę / ok. 3 – 4 godz.), baseny odkryte i zamknięte. Alternatywnie czas wolny w kurorcie, możliwość spacerów i pieszych wędrówek po okolicy np. po Drodze Termalnej. Po południu  przejazd do St. Leonard –   wejście do jaskini i dalej  do największego podziemnego jeziora w Europie, przejażdżka  łodziami po jeziorze, po drodze krótki postój w uroczym miasteczku Leuk, powrót do hotelu.

7 dzień BRIG -  ZERMATT  - GORNEGRATH - BRIG

Kolejny cel to Zermatt - mekka alpinistów i narciarzy, położona u stóp majestatycznego Matterhornu. Dojazd do centrum Zermatt  kolejką. Spacer po kosmopolitycznym kurorcie, wśród drewnianej zabudowy, znanych hoteli, kolorowych uliczek, barów, restauracji i butików. Wjazd koleją górską na wys. 3100 m. pod szczyt Gornegrath, który oferuje niezapomniany widok na dwa lodowce i ponad 20 czterotysięczników np., Matterhorn, Liskamm, A.Z. Dom, Monte Rosa czy Wisshorn. Powrót do hotelu.

8 dzień BRIG - SION - FRYBURG       

Wyjazd w kierunku Sion,  postój  na zwiedzanie miasta uważanego za najstarsze w kraju. Zobaczymy ufortyfikowany na wzgórzu kościół Notre-Dam, popatrzymy na ruiny potężnego onegdaj zamku de Tourbillon, pospacerujemy po średniowiecznej starówce. Zobaczymy największe podziemne jezioro w Europie, przejazd łodziami. Następnie przejazd do  Fryburga – spacer po średniowiecznym mieście z wieloma zabytkami m.in. katedrą Św. Mikołaja z cennymi witrażami Józefa Mehoffera. Nocleg w okolicy Fribourga.

9 dzień FRYBURG - BERNO - ZURYCH -  WARSZAWA

Przejazd w kierunku Berna. Postój w stolicy Szwajcarii, zwiedzanie starówki ujętej zakolem rzeki Aare (wpisanej na listę UNESCO), świetnie utrzymane kamienice arkadowe na głównych ulicach, o łącznej długości ok. 6 km, Wieża Zegarowa (symbol miasta), Marktgasse i Kramgasse, ulice znane z 11 fontann, największy  kościół  Szwajcarii czyli katedra Św. Wincentego, Bundesplatz z siedzibą rządu i Zgromadzenia Federalnego. Przejazd na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie (przelot bezpośredni PLL LOT).

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym do/z Polski,
 • transport autokarem w trakcie trwania wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach 3/4* (pokoje z łazienkami),
 • wyżywienie wg programu (śniadania i obiadokolacje),
 • opiekę polskiego pilota,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os),
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 PLN/os),
 • napojów do obiadokolacji,
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • wydatków natury osobistej,
 • innych wydatków nie wymienionych w częsci "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest ważny dowód osobisty bądź paszport. Zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką (na życzenie), z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 350 CHF.  Przeloty obsługują linie lotnicze PLL LOT – limity bagażowe: bagaż podręczny max 8kg, rejestrowany max 23kg.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT