Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

SZWAJCARIA Alpejska Przygoda

Czas trwania: 9 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
11.08 - 19.08.2018 2.690 PLN/os 230 CHF + 50 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Wspaniała przygoda dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć wysokie Alpy również latem, wjechać kolejka zębatą na wysokość ponad 3000 m., zobaczyć piękne  krajobrazowo tereny - których widok zapiera dech w piersiach!,  gdzie  stoki wysokich gór spadają bezpośrednio do  jezior alpejskich a w dolinach leżą słynne szwajcarskie miejscowości i kurorty takie jak Zermatt czy Interlaken. Po drodze zobaczymy także znane miasta, których położenie, historia, architektura,  gastronomia przyciągają jak magnes. Zdobędziemy  Zurich, Berno i Lucernę. Na trasie również inne atrakcje - największy wodospad europejski, polskie Muzeum w zamku Rapperswill czy słynna zakręcona Furka. Poza szwajcarskimi atrakcjami mamy jeszcze kilka bardzo interesujących miejsc w  południowych Niemczech i Czechach, choćby kwitnącą wyspę Mainau z jej ogrodami  i egzotycznymi roślinami  czy historyczną  stolice Bawarii - Fryzyngę.  Zapowiada się świetna przygoda. To naprawdę warto  zobaczyć! 

1 dzień WARSZAWA - CZESKIE  BUDZIEJOWICE

Odjazd autokaru do Czech przez przejście graniczne w Cieszynie (możliwość wsiadania: Piotrków Trybunalski, Częstochowa, Katowice). Po drodze krótki postój w jednym z historycznych miast południowo czeskich Jindrichuv Hrad / Slavonice ze świetnie zachowaną historyczną zabudową. Przyjazd do hotelu w okolicach Czeskich Budziejowic.

2 dzień CZESKIE BUDZIEJOWICE - FRYZYNGA - MEERSBURG

Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Bodeńskie położone na granicy niemiecko-szwajcarskiej. Przejedziemy przez Las Bawarski, dolną i górną Bawarię do Meersburga w Wurttembergii. Po drodze zatrzymamy się we Fryzyndze - pierwszej stolicy Bawarów, mieście o wielkim znaczeniu i doniosłej historii, znanym z najstarszego na świecie browaru. Zobaczymy rynek Starego Miasta  Marienplatz  z ratuszem, budynek Asamów,  kościółem Św. Jerzego czy wzgórze katedralne z konkatedrą Św. Marii i Św. Korbiniana (kryjącą niebywale ozdobne wnętrze), rezydencję książąt biskupów, bibliotekę i inne.   O ile czas pozwoli zatrzymamy się w starym miasteczku Lindau położonym  na wyspie jeziora Bodenskiego. Zobaczymy  znany z malowideł  stary ratusz,  kościół NMP, urokliwy rynek oraz XIX w. port. Na koniec przejazd do Meersburga i ew. spacer po tarasach zamkowych, skąd roztacza się wspaniała panorama jeziora Bodeńskiego. Nocleg w hotelu w okolicach.

3 dzień MEERSBURG - KONSTANCJA - SZAFUZA - STEIN AM RHEIN

Po śniadaniu przejazd do Konstancji. Kierujemy się w stronę wyspy Mainau – wielkiego założenia parkowego-ogrodowego gdzie różne gatunki roślin kwitną od kwietnia do października (tulipany, hiacynty, narcyzy, róże itp.). Miejsce to o ciepłym klimacie pozwala na uprawę wielu roślin w tym egzotycznych (azalie, rododendrony, dalie, palmy, agawy itp.). Warto odwiedzić tez Dom Motyli i Palmiarnię. Ew. krótki postój w Konstancji, spacer po Starym Mieście: m.in. arcydzieło architektury romańsko-gotyckiej katedra NMP, Stary i Nowy Ratusz, niebywała  hala  targowa, która stała się miejscem  konklawe,  Niederburg (dzielnica małych krętych uliczek).  Wjazd do Szwajcarii. Przejazd przez Szafuzę. Następnie podziwianie z platformy widokowej największego w Europie Wodospadu. Wizyta w Stein am Rhein - doskonale zachowanym miasteczku o starodawnym obliczu, z fragmentami murów obronnych, wąskimi uliczkami, szachulcowymi domami,  freskami na fasadach i wykuszami - uznawane za jedno z piękniejszych miast Szwajcarii! Nocleg w hotelu.

4 dzień STEIN AM RHEIN - ZURICH - RAPPERSWILL - ZUG                              

Po śniadaniu zwiedzamy Zurich. Zobaczymy jedno z najbardziej znanych i bogatych miast europejskich: średniowieczne centrum z wielowiekową zabudową, 3 wieże (symbole miasta), romańsko-gotycką Grossmusnster (matkę kościołów reformacji), jeszcze starszą Frauenmunster, siedzibę benedyktynek i kościół św. Piotra o romańskim pochodzeniu, najładniejszy plac Munsterhof,  neorenesansową  siedzibę urzędu miasta (Stadthaus), stojący na wodzie barokowy budynek ratusza, czy ciekawą architekturę przełomu XIX/XX w. Następnie udamy się do Rapperswill, jadąc wzdłuż jeziora Zurychskiego. W Rapperswill krótki spacer  po Hintergasse, odwiedzimy stary gotycki zamek wydzierżawiony i odrestaurowany w XIX w. przez hrabiego Władysława Platera, który umieścił tam Muzeum Polskie. Póki muzeum jeszcze istnieje warto je zobaczyć gdyż jego los jest niepewny  wskutek działań grupki  miejscowych  hochsztaplerów. Ustalimy dlaczego nazywają je Miastem Róż.

5 dzień ZUG - JEZIORO CZTERECH KANTONÓW - LUCERNA - PILATUS - INTERLAKEN

Po śniadaniu przejazd do Schwyz / Altdorf, rejs statkiem do Lucerny przez jezioro 4 Kantonów. Zwiedzanie Lucerny, zabytki Starego i Nowego Miasta. W programie najsłynniejszy symbol Lucerny - Kappelbrucke czyli najstarszy drewniany most rzeczny z XIV w., obok stojąca  Baszta Wodna (dawny element systemu obronnego), największy barokowy kościół Szwajcarii, bogate kamienice mieszczańskie z XVII – XVIII w., na rynku zbożowym, winnym, młyńskim, stary ratusz w stylu włoskiego renesansu, kościół dworski Św. Lodegara (jeden z największych i najcenniejszych renesansowych świątyń w rejonie niemieckojęzycznym),  ew. świetnie zachowane mury miejskie z 7 basztami w północnej części starego miasta. Wjazd kolejka na jeden z najbardziej efektownych punktów widokowych Szwajcarii - Pilatus  (2137 m. n.p.m.), skąd roztacza się olśniewająca panorama! …albo wjazd na szczyt Rigi-Kulm  (1797 m. n.p.m.), najsłynniejszy i najstarszy punkt widokowy w Europie od XIX w. na który weszła nawet królowa Wiktoria, a w 1873 r. doprowadzono na szczyt pierwszą kolejkę zębatą w Europie. Przejazd w kierunku Interlaken. Nocleg w hotelu.

6 dzień INTERLAKEN - LEUTERBRUNNEN - TRUMMELBACH - BRIENZERSEE

Interlaken - miasto miedzy jeziorami dosłownie, jedno z najpopularniejszych miejsc turystyki letniej i zimowej, wiele  szlaków pieszych, centrum aktywnego i ekstremalnego wypoczynku, stacje narciarskie Grindewald/Kleine Scheidegg, najwyżej położona europejska stacja kolejowa na Jungfraujoch. Następnie dolina Lauterbrunnen - dolina 72 wodospadów! Trummelbachfaelle (seria 10 podziemnych kaskad o wysokości 140 metrów – jedyne na świecie wodospady lodowcowe zasilane z pobliskiego lodowca, dostępne pod ziemią za pomocą korytarzy.  Ze względu na niepowtarzalne ujęcie umieszczone zostały wraz z Jungfrau i Aletsch na liście UNESCO. Wycieczka wokół jeziora Thunersee – szlak zamkowy. Zobaczymy miasteczko Spiz z jednym z najstarszych zachowanych zamków średniowiecznych, przejedziemy do urokliwego Thun (nad którym góruje potężna twierdza),  popatrzymy na leżący nad samym jeziorem zamek Oberhofen (którego basniowe wieżyczki nieco zacieniają jego dawne przeznaczenie). Nocleg w okolicach Brienzersee.

7 dzień FURKATSTRASSE - ZERMATT - SION

Przejazd słynną Trasą Romantyczną przez przełęcz Grimmsel lub Susten w kierunku Andermatt a stamtąd niesamowicie malowniczą, wijącą się miejscami jak wąż drogą o nazwie Furka do Brieg i dalej do słynnego zimowego ośrodka Zermatt - prawdziwej mekki alpinistów i narciarzy, położonej u stóp majestatycznego Matterhornu. Dojazd do centrum Zermatt  kolejką. Spacer po kosmopolitycznym kurorcie, wśród drewnianej zabudowy, znanych hoteli, uliczek z barami, restauracjami i butikami. Wjazd na Gorgengrat  (3135 m. n.p.m.). Pod szczytem, na wysokości 3089 m. n.p.m. znajduje się hotel oraz najwyższa, końcowa stacja kolejki górskiej Gornergratbahn. Szczyt leży między dwoma lodowcami. Jest znakomitym punktem widokowym oferując panoramę na ponad 20 czterotysięczników!, np. Monte Rosa, Liskamm, Matterhorn, Dom i Weisshorn. Na szczycie znajduje się obserwatorium astronomiczne Gornergrat. Następnie  przejazd  w kierunku Berna. Po drodze krótki postój w Sionie (o ile czas pozwoli) na zwiedzanie miasta uważanego obok Chur za najstarsze w kraju. Zobaczymy ufortyfikowany na wzgórzu kościół Notre-Dam, popatrzymy na ruiny potężnego onegdaj zamku de Tourbillon, pospacerujemy po średniowiecznej starówce. Przejazd w kierunku Berna. Nocleg w hotelu.

8 dzień BERNO  - STUTTGART

Postój w stolicy Szwajcarii, zwiedzanie starówki ujętej zakolem rzeki Aare (wpisanej na listę UNESCO), świetnie utrzymane kamienice arkadowe na głównych ulicach, skrywające głównie handlowe oblicze o łącznej długości ok. 6 km, Wieża Zegarowa (symbol miasta), Marktgasse i Kramgasse, na których w usytuowano 11  ΧVІ w. fontann figuralnych, w tym najpopularniejszą   Fontannę Wielkoluda, późnogotycka katedra Św. Wincentego (największy  kościół  Szwajcarii),  Bundesplatz i siedziba rządu  i Zgromadzenia Federalnego z 1902 r., Stary gotycki Ratusz (siedziba miasta i rady kantonu). Następnie przejazd przez Szafuzę do Niemiec. Po drodze postój w Olten.  Nocleg  w okolicach Stuttgartu.

9 dzień STUTTGART  -  WARSZAWA

Po śniadaniu wyjazd do Warszawy. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.  Przyjazd autokaru przed Pałac Kultury - parking przed Kinoteką (od strony Al. Jerozolimskich).

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • zakwaterowanie w hotelach (pokoje z łazienkami)
  • wyżywienie wg programu (śniadania)
  • opiekę polskiego pilota
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os)
  • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
  • wydatków natury osobistej
  • innych wydatków nie wymienionych w częsci "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 220 CHF + 50 EUR. Brakujące kolacje można zorganizować na miejscu, za pośrednictwem pilota – koszt ok. 15 EUR / 20 CHF za jeden posiłek. Wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT