Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

TAJLANDIA + MALEZJA + SINGAPUR Azjatyckie Tygrysy

Czas trwania: 17 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady/obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
05.11 - 21.11.2022 10.490 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Chcielibyśmy Państwu zaproponować niezwykle egzotyczny wyjazd do Tajlandii, Malezji oraz Singapuru. Podróż rozpoczyna się w Bangkoku – mieście królów, słynącym z ocieka-jących złotem świątyń. Bangkok jest lustrzanym odbiciem kraju, który notuje od lat najwyższe na świecie wskaźniki wzrostu gospodarczego i jest zarazem kwintesencją daleko-wschodniej egzotyki. Północna Tajlandia uważana jest za jeden z najbardziej fascynujących regionów. To tutaj znajdują się najbardziej urozmaicone krajobrazy, najwyższe góry i szerokie, urodzajne doliny. Tutaj też, dzięki odpowiedniemu klimatowi, obok ryżu i tropikalnych gatunków owoców dojrzewają truskawki, ziemniaki, bawełna i tytoń. Wraz z rosnąca wysokością nad poziom morza pojawiają się najpierw gęste lasy bambusowe i tropikalne, a wyżej zawsze zielone lasy górskie, tworzące prawdziwy raj dla miłośników świata roślinnego. Równie fascynujące jest poznawanie różnych narodowości i plemion, żyjących w tutejszych górach. To właśnie na północy Tajlandii znajduje się miasto Chiang Mai, zwane „Różą Północy”, które jest gospodarczym i turystycznym centrum regionu. Znajduje się w nim ponad 80 pięknych świątyń. Chiang Mai stanowi idealny punkt wypadowy dla wielu wycieczek, np. do ośrodków szkolenia słoni, farm orchidei lub na górę Doi Inthanon (2565 m n.p.m.) w Parku Narodowym o tej samej nazwie z niezwykle ciekawą trasą na sam szczyt, wodospadami oraz bujną przyrodą. Miejsce, gdzie rzeka Mae Sai wpada do Mekongu i w którym zbiegają się granice trzech krajów: Tajlandii, Laosu i Myanmaru (Birmy) określa się mianem „Złotego Trójkąta”. Malownicza dolina rzeki Chiang Rai jest z pewnością jedną z głównych atrakcji północnej Tajlandii. W Tajlandii nie brakuje też nadmorskich kurortów, które kuszą turystów bajecznymi plażami i idealnymi warunkami do nurkowania. Krabi zadziwia wspaniałymi plażami pokrytymi drobnym, białym piaskiem. Wokół nich wznoszą się obramowane roślinnością wieże skalne. Nie tylko plaże przyciągają do Krabi tak wielu przybyszów. Wyjątkowy krajobraz pełen dziwnych skał, jaskiń, wodospadów, z nienaruszoną dżunglą i ogrodami koralowców fascynuje turystów, spełniając ich marzenia o rajskim ogrodzie. W Malezji czekają na turystów piękne górskie krajobrazy - Cameron Highlands oraz malajski folklor i oryginalna kuchnia w nowoczesnej stolicy Kuala Lumpur. Niegdyś niewielkie miasteczko w okolicach kopalni cyny, przeobraziło się w dynamiczną, bogatą metropolię - zaliczaną do najważniejszych miast w Azji. Dzięki swoistej mieszaninie ras powstała fascynująca mozaika kultur, czego świadectwem jest znakomita tamtejsza kuchnia. Stolica kraju zadziwia wspaniałą, supernowoczesną architekturą na miarę XXI w. oraz wieloma wspaniałymi zabytkami. Na zakończenie podróży - Singapur, przyciągający turystów zaskakującą architekturą, wtopioną w malowniczą zieleń ogrodów i bogactwem sklepów.

 

1 dzień WRASZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Tajlandii.

2 dzień BANGKOK  

Przylot do Bangkoku. Przejazd do hotelu – zakwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywne zwiedzanie miasta z pilotem. Wieczorem tajska kolacja urozmaicona klasycznymi tańcami.

3 dzień BANGKOK

Zwiedzanie najważniejszego w Tajlandii kompleksu królewsko-świątynnego, jakim jest Wielki Pałac oraz Wat Phra Keo (świątynia Szmaragdowego Buddy). Zwiedzanie kompleksu Wielkiego Pałacu na którego terenie znajduje się Pałac Pogrzebowy, Pałac Recepcyjny, Sala Tronowa, Sala Koronacyjna oraz Dom dla Gości Królewskich (Wielki Pałac jest zamknięty podczas królewskich ceremonii oraz wizyt głów państw). Lunch w restauracji. Zwiedzanie najbardziej niezwykłych świątyń buddyjskich w Bangkoku - Wat Trimitr (świątynia Złotego Buddy ze szczerozłotym, ważącym 5 ton posągiem Buddy), Wat Po (najbardziej rozległa świątynia w Bangkoku z olbrzymim Leżącym Buddą).

4 dzień BANGKOK - RZEKA KWAI - KANCHANABURI   

Wcześnie rano, wyjazd na zwiedzanie słynnego pływającego targu w Damnearn Saduak, przejazd do Kanchanaburi. Rejs łodzią po rzece Maeklong w pobliże słynnego mostu na rzece Kwai. Lunch. Zwiedzanie Muzeum Kolei Tajsko-Birmańskiej oraz Cmentarza Żołnierzy Alianckich poległych podczas budowy mostu oraz „Kolei Śmierci”. Nocleg w Kanchanaburi.

5 dzień KANCHANABURI - AYUTTHAYA - PHITSANOLUKE

Przejazd do Phitsanuloke. Po drodze lunch oraz zwiedzanie Phra Si Sanphet, Wat Yai Chai Mongkhon, Wat Chai Wattanaram w Ayatthaya. Nocleg w hotelu.

6 dzień PHITSANOLUKE - SUKHOTAI - LAMPANG - CHIANG RAI

Zwiedzanie świątyni Wat Maha Dhat, w której znajduje się jeden z najbardziej czczonych i kopiowanych posągów Buddy. Przejazd do pierwszej stolicy Tajlandii – Sukhothai (będącej na liście zbytków UNESCO). Zwiedzanie historycznego parku, Wat Si Sawai, Wat Si Chum. Lunch. Wyjazd do istniejącego od VII wieku miasta Lampang (obecnie ośrodka handlu drzewem tekowym). Zwiedzanie Wat Phra Lampang Luang. Nocleg w hotelu.

7 dzień CHIANG RAI - MAE SAI - THATON - ZŁOTY TRÓJKĄT - CHIANG RAI   

Rejs długimi łodziami po rzece Maekok. Przystanek w skansenie zamieszkanym przez różne plemiona pochodzące z tych terenów – między innymi plemię z długimi szyjami. Rejs po rzece Mekong w kierunku Złotego Trójkąta (słynnego m.in. z handlu opium), gdzie krzyżują się granice Tajlandii, Laosu oraz Birmy (Myanmar). Zwiedzanie przygranicznego miasteczka Mae Sai na granicy z Birmą. Lunch w miejscowej restauracji. Powrót wieczorem do hotelu.

8 dzień CHIANG RAI - CHIANG MAI   

Wyjazd w kierunku Chiang Mai. Po drodze zwiedzanie słynnego Wat Doi Suthep. Wizyta w lokalnej manufakturze produkującej papierowe parasolki oraz w przędzalni jedwabiu. Wieczorem egzotyczna kolacja z tradycyjnymi, lokalnymi potrawami urozmaicona tańcami i lokalną muzyką.    

9 dzień CHIANG MAI - CHIANG DAO - KRABI

Oglądanie pracujących w tropikalnym lesie słoni (Chiang Dao). Możliwość przejażdżki na słoniu oraz raftingu (zależy od poziomu wody w rzece).Transfer na lotnisko w Chiang Mai, przelot do Krabi. Po przylocie przejazd do hotelu, zakwaterowanie.
                    
10 - 11 dzień KRABI

Dni przeznaczone na wypoczynek w hotelu położonym w pobliżu plaży. Istnieje możliwość skorzystania z szerokiej oferty wycieczek fakultatywnych m.in.: Rejs na wyspę Phi Phi; Rejs na wyspę Koh Hong; Rejs na cztery wyspy - Koh Kai, Koh Poda, Koh Tub, Koh Yawasam bądź Tale Weak; Rejs na wyspy Koh Yao Noh oraz Koh Hong. W cenę większości wycieczek wliczony jest również lunch.

12 dzień KRABI - KUALA LUMPUR

Transfer na lotnisko w Krabi. Przelot do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu. Wyjazd na zwiedzanie jaskiń Batu w pobliżu Kuala Lumpur, oraz wizyta w największej fabryce cyny - Royal Selengor Pewter Factory. Nocleg w hotelu w Kuala Lumpur.

13 dzień KUALA LUMPUR

Zwiedzanie stolicy Malezji: Meczetu Narodowego, Placu Niepodległości, Pałacu Sułtańskiego, świątyni Thien Hau, Pomnika Narodowego, Parlamentu oraz sesja zdjęciowa w centrum nowoczesnego miasta, w pobliżu Petronas Towers – najwyższych budynków świata (452m). Możliwość wjechania na szczyt wieży TV, skąd można podziwiać panoramę miasta. Wizyta w Chinatown. Kolacja.

14 dzień KUALA LUMPUR - MALACCA - JAHORE BAHRU - SINGAPUR

Przejazd do Singapuru. Po drodze zwiedzanie Sułtanatu Malaki. Zakwaterowanie w hotelu.        

15 dzień SINGAPUR

Zwiedzanie miasta. Przejażdżka przez dzielnicę mieszkalną obok Padang, Klubu Krikietowego, Parlamentu, Sądu Najwyższego oraz Ratusza do dzielnicy indyjskiej oraz Chinatown. Podziwianie najbardziej ruchliwego na świecie portu z góry Mount Faber. Zwiedzanie Narodowego Ogrodu Orchidei w zespole Ogrodów Botanicznych (słynących m.in. z 60 tysięcy orchidei).Lunch w restauracji. Wycieczka na wyspę Sentosa połączona z przejażdżką kolejką linową ponad zatoką morską i podziwianiem panoramy miasta. Wizyta w tropikalnym oceanarium. Na zakończenie czas wolny w Marina Bay Sands gdzie można podziwiać rewelacyjny pokaz grających na wodzie fontann (zależy od warunków atmosferycznych).

16 dzień SINGAPUR

Czas wolny na zakupy bądź dodatkowe zwiedzanie z pilotem. Rejs statkiem po rzece Singapur (w cenie drobne przekąski, napoje typu soft drink/piwo). Transfer na lotnisko w Singapurze.

17 dzień WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy.

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przeloty wewnętrzne wg programu,

 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiady/kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • napojów do obiadów / kolacji,

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 75 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (147 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (307 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".


 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Wjazd na terytorium Tajlandii, Malezji oraz Singapuru odbywa się na podstawie paszportu, który musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Najpóźniej 30 dni przed terminem wylotu należy do biura dostarczyć NUMER i DATĘ WAZNOŚCI PASZPORTU.

Zakwaterowanie w hotelach minimum 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki dla przewodników, kierowców oraz bagażowych należy przeznaczyć ok. 75 USD – kwotę tą należy przekazać pilotowi na początku wycieczki.  Przy przekraczaniu granicy lądowej z Singapurem, obowiązuje całkowity zakaz wwożenia wyrobów alkoholowych, tytoniowych oraz gum do żucia.  

W przypadku lotów wewnętrznych Chiang Raj – Bangkok – Krabi oraz Krabi – Kuala Lumpur waga jednej sztuki bagażu rejestrowanego nie powinna przekraczać 20 kg!

Tajlandia leży w strefie czasowej GMT +7 (+ 6 godz. do czasu polskiego), Malezja i Singapur – GMT +8 (+ 7 godz.). Napięcie elektryczne 220-240V / 50Hz (takie jak w Polsce).

Nie są wymagane żadne szczepienia ochronne, zaleca się profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem z Polski lub środków odstraszających komary.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT