Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

UKRAINA - Szlakiem Kresowych Twierdz

Czas trwania: 6 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
29.04 - 04.05.2019 1.250 PLN/os 85 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA - KRECHÓW - LWÓW

Odjazd autokaru do Lwowa (możliwość wsiadania: Lublin, Zamość, Hrebenne). Przed granicą postój na obiad (we własnym zakresie). Po przekroczeniu granicy zwiedzanie Krechowa – XVII wiecznego unickiego zespołu klasztornego o.o. Bazylianów, sanktuarium Matki Boskiej Werchradzkiej. Przyjazd do Lwowa - zakwaterowanie w hotelu w okolicach miasta.

 

2 dzień LWÓW - ZŁOCZÓW - ZBARAŻ - WIŚNIOWIEC - SKAŁA PODOLSKA

Wyjazd z Lwowa. Przejazd do Złoczowa – zwiedzanie jednej z rezydencji rodu Sobieskich. Wizyta w Zbarażu i Wiśniowcu – zwiedzanie obronnej twierdzy i rodowego gniazda Wiśniowieckich, rozsławionych przez sienkiewiczowską Trylogię. Przejazd przez Trembowlę, z pozostałościami zamku bronionego mężnie przed Turkami przez żonę komendanta twierdzy Annę Dorotę Chrzanowską. Przejazd przez Skałę Podolską koło ruin malowniczo usytuowanego nad Zbruczem pałacu Lanckorońskich. Przyjazd do Kamieńca Podolskiego, zakwaterowanie w hotelu.

 

3 dzień KAMIENIEC PODOLSKI - OKOPY ŚWIĘTEJ TRÓJCY - CHOCIM - KAMIENIEC PODOLSKI

Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego – wizyta w twierdzy kamienieckiej: Stary  i Nowy Zamek, bramy i mury obronne. Stare Miasto – rynek, ratusz, katedra pod wezwaniem  Św. Piotra i Pawła z wieżą-minaterem, kościół i klasztor ojców Dominikanów, dzielnice ormiańska i żydowska. Przejazd do Okopów Świętej Trójcy – pozostałości twierdzy obronnej  na przesmyku między Zbruczem, a Dniesterm. Chocim – kolejna twierdza graniczna, broniąca niegdyś przed Turkami rubieży Rzeczypospolitej. Powrót do hotelu.

 

4 dzień KAMIENIEC PODOLSKI - CZERNIOWCE - ŚNIATYŃ - KOŁOMYJA - STANISŁAWÓW

Wyjazd do Czerniowców – spacer po mieście: zespół uniwersytecki, secesyjne kamienice, pozostałości dzielnicy żydowskiej. Przejazd przez Śniatyń, w którym pochowana jest błogosławiona siostra szarytka Marta Wiecka. Kołomyja – zwiedzanie Starówki i muzeum Huculskiego. Przejazd w okolice Stanisławowa, zakwaterowanie w hotelu.

 

5 dzień STANISŁAWÓW - HALICZ - ROHATYN - ŚWIRZ - LWÓW

Po śniadaniu zwiedzanie Stanisławowa – kościół kolegiacki NMP, dawny kościół ormiański, sobór katedralny pod wezwaniem Zmartwychwstania, synagoga i browar. Przejazd przez Halicz, w którym niegdyś obok siebie mieszkali Polacy, Rusini, Karaimowie i Żydzi. Rohatyń – zabytkowe drewniane cerkwie z XVII i XVIII wieku. Postój przy zamku Świrskich w Świrzu, który do 1939 roku był własnością generała Bora-Komorowskiego. Przyjazd w okolice Lwowa, zakwaterowanie w hotelu.

 

6 dzień LWÓW - WARSZAWA

Krótkie zwiedzanie Lwowa – spacer Prospektem Swobody po centrum miasta, Starówka: katedry Łacińska i Ormiańska, kaplica Boimów. Wczesnym popołudniem wyjazd w kierunku granicy. Wieczorem przyjazd autokaru na ul. Emilii Plater przy Sali Kongresowej.

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • zakwaterowanie (pokoje z łazienkami)
  • opiekę polskiego pilota
  • koszt ewentualnych przewodników lokalnych
  • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania + obiadokolacje)
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

  • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
  • wydatków natury osobistej
  • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 85 EUR. Wyżywienie: śniadania (serwowane) i obiadokolacje (serwowane). Na życzenie grupy pilot organizuje dodatkowe atrakcje – np. koncert muzyki kresowej, degustację potraw ukraińskich oraz rejs statkiem po Dniestrze (atrakcje fakultatywne płatne dodatkowo w zależności od ilości chętnych). Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 6 miesięcy. O wyborze miejsc w autokarze decyduje kolejność zgłoszeń - wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT