Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

UKRAINA - LWÓW Perła Kresów

Czas trwania: 5 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
15.08 - 19.08.2018 N/A 85 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Magiczna niemal nazwa tego miasta wywołuje emocje i powoduje szybsze tętno u każdego Polaka, nie tylko ze starszego pokolenia. Położone na dziale wód i na styku kultur miasto od wieków było mekką artystów, uczonych, kupców, awanturników i najeźdźców. Związane z Polską, która przez wieki panowała nad terenami zachodniej Ukrainy, było jednocześnie ukochanym miastem dla Ukraińców (zwanych kiedyś Rusinami) oraz dla Żydów, którzy licznie zamieszkiwali przyjazny dla nich kraj i miasto, gdzie stworzyli wiele wspaniałych dzieł swojej literatury i sztuki. Zapraszamy Państwa do udziału w wycieczce, która powiedzie szlakiem znakomitej przeszłości naszego narodu. Wychowani w patriotycznym duchu, na lekturze Sienkiewiczowskiej Trylogii musimy odwiedzić miejsca naszej chwały. Zobaczą Państwo świetnie zachowaną Żółkiew siedzibę znanych rodów magnackich Żółkiewskich i Sobieskich, zwiedzicie dokładnie Lwów ze wszystkimi zabytkami naszej historii ale również historii innych zamieszkujących go narodów, okolice miasta związane z najznamienitszymi rodami magnackimi: Olesko - zamek Jana III Sobieskiego; Podhorce - zamek rodu Koniecpolskich, kościół św. Rodziny; Krzemieniec - miasto Juliusza Słowackiego; Złoczów – pałac i kościół rodu Sobieskich. Zwieńczeniem pobytu w tym magicznym mieście będzie wieczór spędzony w Operze.

W drodze powrotnej proponujemy państwu zwiedzanie Zamościa - miasta twierdzy należącej do jednego z najznamienitszych rodów magnackich – Zamoyskich. Zwane perłą renesansu, otoczone potężnymi fortyfikacjami, wspaniale zaplanowane urbanistycznie i architektonicznie zachwyca wszystkich zwiedzających. Zamość słynął nie tylko z piękna architektury, znaczenia handlowego, wynikającego z położenia na przecięciu szlaków handlowych i z prężności gospodarczej ogromnego majątku Zamoyskich, ale był również siedzibą słynnej Akademii.

 

1 dzień WARSZAWA - ŻÓŁKIEW - LWÓW

Odjazd autokaru do Lwowa (możliwość wsiadania: Lublin, Zamość, Hrebenne. Przed granicą postój na obiad (płatny we własnym zakresie), po przekroczeniu granicy zwiedzanie Żółkwi - siedziby rodu Sobieskich i Żółkiewskich - rynek z dobrze zachowaną XVII-wieczną zabudową, unicka cerkiew oo. Bazylianów, pozostałości jednej z największych gmin żydowskich w Polsce - synagoga ufundowana przez króla Jana III, niegdysiejszy klasztor oo. Dominikanów - obecnie cerkiew grekokatolicka, imponująca swoim rozmiarem i wystrojem kolegiata św. Wawrzyńca Męczennika z renesansowymi nagrobkami Żółkiewskich i Sobieskich (m.in. Jakuba Sobieskiego - ojca króla Jana III). Przyjazd do Lwowa.

2 dzień  LWÓW

Zwiedzanie Lwowa: grekokatolicki sobór św. Jura, następnie wizyta na założonym   za panowania cesarza Józefa II cmentarzu Łyczakowskim z grobami m.in. Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej oraz na cmentarzu Orląt Lwowskich - młodych obrońców Lwowa w wojnie 1918 roku, skąd pochodzą prochy nieznanego żołnierza, przewiezione na Plac Piłsudskiego  w Warszawie. Spacer Prospektem Swobody – głównym deptakiem miasta - od gmachu Opery do placu i pomnika Adama Mickiewicza oraz uważanego niegdyś za symbol dobrego smaku hotelu George, z którego balkonu wykonywał swoje arie Jan Kiepura. Rynek Starego Miasta z przepięknymi kamieniczkami i słynną kawiarnią Atlas, miejscem spotkań lwowskiej bohemy (Kasprowicz, Hemar), Katedra Łacińska ze wspaniałym manierystycznym wystrojem, w której odbyły się Śluby Lwowskie Jana Kazimierza, obierające Matkę Boską Królową Polski, Kaplica Boimów uchodząca za największe dzieło manieryzmu w Europie Wschodniej, kościół Dominikanów z epitafium Artura Grottgera, Katedra Ormiańska - perełka architektury wschodniej, wzorowana na katedrze w Ani (Armenia). Wieczorem powrót do hotelu.

3 dzień LWÓW - KRZEMIENIEC - POCZAJÓW - PODHORCE - OLESKO - LWÓW

Całodzienna wycieczka po okolicach Lwowa: Krzemieniec – miejsce urodzin Juliusza Słowackiego, muzeum w domu narodzin poety, liceum krzemienieckie – sławne Wołyńskie Ateny, kościół farny. Poczajów – zwany prawosławną Częstochową, zwiedzamy ławrę (zespół klasztorno-cerkiewny), niegdyś unicką obecnie prawosławną. Podhorce – pozostałości pałacu i ogrodów jednej z najwspanialszych rezydencji kresowych, niegdyś własności rodów Koniecpolskich, Rzewuskich i Sanguszków. Przejazd przez Olesko – miejsce urodzenia polskich królów M. K. Wiśniowieckiego i Jana III Sobieskiego, zobaczymy z zewnątrz zamek, znany również ze słynnego tragicznego romansu Adama Żółkiewskiego i Marii Daniłowiczówny. Powrót do Lwowa wieczorem.

4 dzień  LWÓW

Dalsze zwiedzanie Lwowa: wzgórza Wóleckie, gdzie w czasie II wojny rozstrzelano światowej sławy profesorów lwowskich uczelni, ruiny zbudowanego przez Kazimierza Wielkiego Wysokiego Zamku i przepiękna panorama miasta z Kopca Unii Lubelskiej, uniwersytet Iwana Franko (przedwojenny uniwersytet Jana Kazimierza), Lwowska Galeria Obrazów, zawierająca ogromny zbiór malarstwa młodopolskiego: m.in. płótna Grottgera, Malczewskiego, Chełmoń-skiego i Kossaka, gmach Ossolineum – słynnej biblioteki, założonej w budynku klasztoru Karmelitanek, zaprojektowanym przez gen. Józefa Bema oraz zachwycający wystrojem i rozmiarem (54 ha) Park Stryjski, z pomnikiem J. Kilińskiego (w parkowej rotundzie prezentowano przed wojną Panoramę Racławicką).  Powrót do hotelu.

5 dzień LWÓW - ZAMOŚĆ - WARSZAWA

Przejazd do Polski. Po drodze zwiedzanie Zamościa - renesansowego miasta, ufundowanego przez Jana Zamoyskiego pod koniec XVI wieku - rynek Starego Miasta, Ratusz, Kolegiata, Akademia Zamoyskich, założenia obronne miasta. Czas wolny na obiad. Po południu wyjazd do Warszawy. Wieczorem przyjazd autokaru na ul. Emilii Plater przy Sali Kongresowej.                                  

 

Cena zawiera:

  • transport autokarem
  • zakwaterowanie w hotelu 3* (pokoje z łazienkami)
  • opiekę polskiego pilota
  • koszt ewentualnych przewodników lokalnych
  • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania)
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

  • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
  • wydatków natury osobistej
  • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelu Mars 3* [ http://hotel-mars.lvivhotels.net/pl/ ] w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 85 EUR. Przy wejściu do świątyń prawosławnych (Ławra Poczajowska!)  należy przestrzegać zasad dotyczących odpowiedniego ubioru: Panie - okrycie na głowę i spódnica za kolana, Panowie długie spodnie. Na życzenie grupy pilot organizuje kolacje połączone z dodatkowymi atrakcjami – np. z koncertem muzyki kresowej, degustacją potraw ukraińskich (atrakcje fakultatywne płatne dodatkowo w zależności od ilości chętnych). Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 6 miesięcy. O wyborze miejsc w autokarze decyduje kolejność zgłoszeń - wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT