Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

USA PÓŁNOCNO - ZACHODNIE Parki Narodowe Wybrzeża Pacyfiku

Czas trwania: 14 dni

Region: AMERYKA PÓŁNOCNA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
10.08 - 23.08.2025 przelot bezpośredni PLL LOT N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy OFERTA W PRZYGOTOWANIU
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA - LOS ANGELES

Przelot samolotem rejsowym do Los Angeles (przelot bezpośredni PLL LOT). Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień LOS ANGELS - PARK NARODOWY SEKWOI - FRESNO

Wyjazd z Miasta Aniołów w stronę Gór Sierra Nevada. Wizyta w unikatowym na skalę świata Parku Narodowym Sekwoi, ustanowionym w 1890 r. jako drugi najstarszy park narodowy w Stanach Zjednoczonych. Zwiedzanie parku: Tunel log, Drzewo generała Shermana oraz Muzeum wielkiego lasu. Przejazd przez park w stronę Fresno.                                        

3 dzień FRESNO - SOUTH LAKE TAHOE - RENO

Przejazd przez El Dorado w stronę Jeziora Tahoe słynącego z niezwykle czystej, przejrzystej wody, które jest uważane za jedno z najpiękniejszych jezior świata. Przystanek nad malowniczo położoną Szmaragdową Zatoką. Wizyta w Virginia City – zwiedzanie XIX-wiecznej metropolii boomu górniczego spowodowanego zlokalizowaniem tutaj złóż srebra i licznych kopalni. Miejsce to jest uważane również za  „miejsce narodzin” pseudonimu artystycznego Marka Twain'a, którego po raz pierwszy miał właśnie tutaj użyć słynny amerykański pisarz Samuel Langhorne Clemens. Nocleg w hotelu w okolicach Reno – miasteczku słynącym z licznych kasyn.

4 dzień RENO - ELKO - TWIN FALLS

Przejazd wzdłuż stepowych równin stanu Nevada nad brzegiem rzeki Humboldt. Przekroczenie granicy ze stanem Idaho. Krótki postój w mieście Elko. Nocleg w Twin Falls.

5 dzień TWIN FALLS - CRATERS OF THE MOON - YELLOWSTONE                                                                                                                       

Od samego rana przejazd nad wodospad na rzece Snake, porównywany do Niagary. Następnie wizyta w rezerwacie przyrody Craters Of The Moon - w którym można zaobserwować wiele interesujących zjawisk wulkanicznych i tektonicznych m.in. jedne z najgłębszych znanych na Ziemi ryftów tektonicznych. Prawdziwie księżycowy krajobraz rezerwatu służył w przeszłości jako miejsce ćwiczeń pierwszych astronautów przed lotem na Księżyc. Przejazd w kierunku Parku Narodowego Yellowstone – pierwszego na świecie parku narodowego założonego w 1872 roku i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Nocleg w okolicach parku.

6 – 7 dzień  PARK NARODOWY YELLOWSTONE

Całodzienne podziwianie uroków i zakątków Parku Narodowego Yellowstone słynącego z licznych gejzerów, gorących źródeł, wulkanów błotnych oraz wodospadów. W programie m.in. Jezioro Yellowstone – jedno z najwyżej położonych jezior świata, Gejzer Old Faithfull, rzeka Yellowstone, kompleks gorących źródeł Mammoth Hot Springs. Podglądanie tutejszej fauny: niedźwiedzi, wilków szarych oraz bizonów. Nocleg w okolicach Parku.

8 dzień  YELLOWSTONE -  PARK NARODOWY TETON - SALT LAKE CITY

Przejazd w stronę Parku Narodowego Teton. Podziwiane uroków gór. Por drodze postoje przy malowniczych punktach widokowych. Podziwianie Wielkiego Jeziora Słonego. Zwiedzanie miasta SLK będącego centrum Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich: Plac Świątyni, Main Street Plaza, Budynek pamięci Josepha Smitha, a także Kapitol stanu Utah.              

9 dzień  SALT LAKE CITY -  MOAB - PARK NARODOWY ARCHES

Kontynuacja zwiedzania SLC, przejazd przez wioskę olimpijską, gdzie odbywała się zimowa Olimpiada w 2002 r. Następnie dalsza podróż malowniczą drogą 191. Zwiedzanie Parku Narodowego Arches, gdzie znajduje się ponad 2000 naturalnych kamiennych łuków, setki strzelistych szczytów, masywne płetwy skalne i gigantyczne zrównoważone skały. Nocleg w okolicach Moab.  

10 dzień ARCHES -  GOBLIN - CEDAR CITY

Przejazd do najważniejszych punktów widokowych Parku Narodowego Canyonlands, a następnie wizyta w parku stanowym Goblin, gdzie można zobaczyć tysiące hoodoo. Przejazd do Cedar City i nocleg w hotelu.                 

11 dzień  CEDAR CITY -  PARK NARODOWY ZION - LAS VEGAS

Od samego wizyta w Parku Narodowym Zion – przejazd malowniczą drogą nr 9. Wizyta w Premium Outlet w North Las Vegas. Wieczorem dla chętnych opcjonalne zwiedzanie kasyn przy Bulwarze Las Vegas oraz starego miasta przy ulicy Freemont.

12 dzień  LAS VEGAS -  LOS ANGELES

Przejazd przez pustynię Mohave. Przystanek w Barstow na trasie drogi 66. Zwiedzanie muzeum Drogi-Matki (w zależności od dnia tygodnia i otwarcia obiektu). Panoramiczny przejazd przez śródmieście LA. Nocleg w hotelu.   

13 dzień  LOS ANGELES                                                                                 

Czas wolny na ostatnie na zakupy. Wizyta w Santa Monica. Przejazd na lotnisko. Odlot samolotu rejsowego do Europy (przelot bezpośredni PLL LOT).

14 dzień WARSZAWA   

Przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski (przelot bezpośredni PLL LOT),

 • transport busem w trakcie wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach/motelach (standard amerykański / pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota/przewodnika,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

 

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 150 000 EUR, bagaż podróżny 500 EUR / warunki ubezpieczenia zgodnie z OWU),

  opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (KL 500 000 EUR, bagaż podróżny 1500 EUR / warunki ubezpieczenia zgodnie z OWU),

 • zwyczajowych napiwków,

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

 

W celu wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych należy WE WŁASNYM ZAKRESIE zarejestrować się na stronie programu ruchu bezwizowego ESTA (jednorazowa rejestracja jest ważna przez 2 lata / koszt 21 USD).

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen. Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 12 stycznia 2021 roku odwiedziły Kubę. W takim przypadku należy starać się o wizę. SIGMA TRAVEL nie odpowiada za odmowę wjazdu do USA.

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. OBIADY i KOLACJE można wykupić na miejscu w cenie ok. 15 USD/posiłek. Zakwaterowanie zróżnicowane, w hotelach/motelach (standard amerykański) w pokojach 2-osobowych (lub dla 3/4-osobowej rodziny – 2 łóżka w pokoju!), z łazienkami i klimatyzacją. Przeloty obsługują linie LOT (bagaż podręczny max 8kg, rejestrowany max 23kg) – możliwość dołożenia dolotów (konieczne bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawą obsługiwane przez PLL LOT / informacja w biurze), możliwość dopłaty do klasy PREMIUM / BIZNES  (informacja w biurze) . Transport na terenie Stanów Zjednoczonych realizowany jest za pośrednictwem busów. Napięcie elektryczne wynosi 110/120 V, wtyczki typu amerykańskiego. W przypadku lotów do Stanów Zjednoczonych obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WWOŻENIA ŻYWNOŚCI!

 

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT