Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

USA POŁUDNIOWE Wzdłuż Zatoki Meksykańskiej

Czas trwania: 14 dni

Region: AMERYKA PÓŁNOCNA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
02.12 - 15.12.2018 9.490 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Krzysztof Kolumb odkrywając Nową Ziemię myślał, że są to Indie Zachodnie. Zarówno on, jak i jego następcy, nie byli w stanie przewidzieć, że na tym kontynencie wyrośnie potęga decydująca o losach świata. Na całym kontynencie Ameryki północnej są tylko 3 kraje, z których Meksyk ze względu na swoją kulturę i język odziedziczone po hiszpańskich kolonizatorach, zaliczymy bardziej do Ameryki Środkowej. Pozostałe kraje zaliczamy do dominującej kultury anglosaskiej – dominującej w przysłowiowym tyglu narodowości, które wybrały ten kontynent na miejsce emigracji ze starej Europy.

 

1 dzień WARSZAWA / DALLAS

Przelot samolotem rejsowym do USA.

2 dzień DALLAS

Zwiedzanie Dallas, jednego z najciekawszych miast USA,  o którym każdy usłyszał 22 listopada 1963r. – wówczas zamordowany został prezydent Kennedy. W programie m.in.: pomnik Johna F. Kennedy’ego, dzielnica biznesu, dzielnica artystów, Plac Fair Park w stylu art. déco, Dallas Heritage Village & Old City, Southfork Ranch (śladami sagi Ewingów z serialu „Dallas”).   

3 dzień DALLAS - BATON ROUGE - NOWY ORLEAN

Przejazd do Nowego Orleanu poprzez stolicę stanu Luizjana, Baton Rouge - miasta magnolii. Krótkie zwiedzanie miasta.

4 dzień NOWY ORLEAN - PENSACOLA

Zwiedzanie Nowego Orleanu – miasta nawiedzanego przez huragany, które nigdy nie upadnie - stolicy stanu Luizjana, miasta położonego w bagnistej delcie rzeki Missisipi. Rejs statkiem po Missisipi (w trakcie rejsu lunch). Nocleg w okolicach Pensacola na Florydzie.

5 dzień PENSACOLA - JACKSONVILLE

Krótkie zwiedzanie Pensacola – gdzie Pułkownik Bill Kelly został wyznaczony do szkolenia młodych oficerów i sformowania z nich elitarnej jednostki do zadań specjalnych w filmie „Baza Pensacola”. Przejazd w stronę Jacksonville.

6 dzień JACKSONVILLE - SAINT AUGUSTINE - ORLANDO

Zwiedzanie malowniczego Saint Augustine – najstarszego miasta USA. Spacer po mieście: Dzielnica Hiszpańska, Castillo De San Marcos. Wizyta w Centrum Kosmicznym (Kennedy Space Center) na Przylądku Canaveral. Przejazd do Orlando.

7 dzień ORLANDO - CAPE CANAVERAL - ORLANDO

Wizyta w centrum kosmicznym (Kennedy Space Center) na przylądku Canaveral.

8 dzień ORLANDO

Czas wolny bądź całodniowa wizyta w Walt Disney Resort dla dużych i małych to wspaniała okazja by przebywając w EPCOT poznać najnowsze atrakcje ze świata nauki, techniki, technologii oraz innowacji i świetnie się bawić.

9 dzień ORLANDO - TAMPA

Wyjazd w kierunku stolicy stanu Floryda – Tampa. Zwiedzanie miasta, w tym słynne Ybor City. Przejazd do Parku Stanowego Caladesi Island – chwila odpoczynku na plaży uznawanej za jedną z najpiękniejszych w USA.

10 dzień TAMPA - PARK NARODOWY EVERGLADES - MIAMI

Zwiedzanie Parku Narodowego Everglades – będącego jedną z największych atrakcji turystycznych Florydy. Swoim obszarem park obejmuje błota, wysepki oraz słodko- i słonowodne rozlewiska, na których można spotkać liczne krokodyle i aligatory.

11 dzień MIAMI - KEY WEST - MIAMI

Przejazd w stronę Key West – miasta wyspy położonego w archipelagu Florida Keys, ok. 200 km w głąb Zatoki Meksykańskiej. Zgodnie z obowiązującą indiańską legendą kto raz znajdzie się na wyspie, ten do końca życia będzie chciał na nią powrócić. Po drodze możliwość kąpieli. Zwiedzanie Key West m.in.: Dom Ernesta Hemingwaya. Powrót do Miami - po drodze zwiedzanie Miami Coral Gables oraz dzielnicy kubańskiej.

12 dzień MIAMI

Czas wolny na zakupy oraz odpoczynek.

13 dzień MAIMI

Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Europy..

14 dzień WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

Cena zawiera:

 • przeloty międzynarodowe z/do Polski (samoloty rejsowe)
 • transport w trakcie trwania wycieczki (bus)
 • opiekę polskiego pilota/przewodnika
 • zakwaterowanie w hotelach (pokoje z łazienkami i klimatyzacją)
 • wyżywienie wg programu (śniadania)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • kosztu wizy amerykańskiej
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

W momencie zapisu należy dostarczyć do biura kopię paszportu (strona ze zdjęciem), najpóźniej 30 dni przed wylotem należy dodatkowo dostarczyć kopię wizy amerykańskiej.

WSZELKIE FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z WIZĄ DO USA KLIENT ZOBOWIĄZANY JEST ZAŁATWIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE, aczkolwiek pracownicy biura SIGMA TRAVEL pomagają w załatwieniu wszelkich formalności związanych z procedurą wizową. Koszt wizy amerykańskiej wynosi ok. 160 USD – wiza jest wydawana na okres 10 lat. SIGMA TRAVEL nie odpowiada za odmowę wjazdu do USA.

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

UWAGA!!! W przypadku lotów do Stanów Zjednoczonych obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WWOŻENIA ŻYWNOŚCI!!! Bagaż MUSI BYĆ DOSTĘPNY DLA SŁUŻB CELNYCH.

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. OBIADY i KOLACJE można wykupić za pośrednictwem pilota w cenie ok. 15 USD/posiłek. Zakwaterowanie zróżnicowane, w hotelach/motelach (standard amerykański) w pokojach 2-osobowych (lub dla 3/4-osobowej rodziny – 2 łóżka w pokoju!), z łazienkami i klimatyzacją. transport na terenie Stanów Zjednoczonych realizowany jest za pośrednictwem busów. Napięcie elektryczne wynosi 110/120 V, wtyczki typu amerykańskiego. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.  

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT