Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

USA WSCHODNIE + FLORYDA Wielkie Miasta Wschodniego Wybrzeża Ameryki

Czas trwania: 15 dni

Region: AMERYKA PÓŁNOCNA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
21.04 - 05.05.2024 przelot bezpośredni PLL LOT N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
26.05 - 09.06.2024 przelot bezpośredni PLL LOT N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
14.07 - 28.07.2024 przelot bezpośredni PLL LOT N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
04.09 - 18.09.2024 przelot bezpośredni PLL LOT N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
25.09 - 09.10.2024 przelot bezpośredni PLL LOT 13.550 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy OSTATNIE 4 MIEJSCA możliwość dokwaterowania (M)
27.04 - 11.05.2025 przelot bezpośredni PLL LOT 13.700 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
08.06 - 22.06.2025 przelot bezpośredni PLL LOT 13.580 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - CHICAGO

Przelot samolotem rejsowym do Stanów Zjednoczonych (przelot bezpośredni PLL LOT). Przylot do Chicago. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień CHICAGO

Zwiedzanie najbardziej polskiego miasta w USA, malowniczo położonego nad jeziorem Michigan w stanie Illinois. Wędrówkę po mieście rozpoczyna się od wjazdu na najwyższy w tym kraju punkt widokowy – Sears Tower. Następnie spacer po ulicy Michigan Avenue, zwanej „Złotą Milą”. Czas wolny w Navy Pier. Rejs statkiem po rzece Chicago i jeziorze Michigan. Kontynuowanie zwiedzania m.in.: Aleja Solidarności (gdzie znajduje się pomnik Tadeusza Kościuszki oraz Mikołaja Kopernika. Oglądanie fontanny Buckingham. 

3 dzień CHICAGO - SHIPSHEVANA - CLEVELAND

Wycieczka do świata Amiszów, konserwatywnego odłamu mennonitów, mieszkających w odizolowanych wspólnotach, których życie zorganizowane jest według nakazów niespisanego zbioru zasad zwanego Ordnung. Zwiedzanie  wioski Shipshewana (w stanie Indiana), gdzie znajduje się targ lokalnych wyrobów rzemieślniczych. Przejazd 90 milową trasą związaną z ich kulturą. Postój w miasteczku Middllebury, zwiedzanie „ Das Dutchman Essenhaus“, z jego unikalnymi sklepami.

4 dzień CLEVELAND - NIAGARA FALLS

Przejazd do Niagara Falls, wieczorny spacer nad wodospad, podziwianie gry świateł.

5 dzień NIAGARA FALLS - SYRACUSE

Spacer nad wodospad Niagara. Rejs statkiem pod wodospady oraz wizyta na Wyspie Koziej. Możliwość zejścia do jaskini wiatrów (ok. 11 USD). Istnieje możliwość przekroczenia granicy i podziwiania wodospadu z terytorium Kanady - wymagane są najnowsze, biometryczne paszporty (wydanych po 28.08.2006). Przejazd do Syracuse (w stanie Nowy Jork).

6 dzień SYRACUSE - ALBANY - NOWY JORK

Przejazd w stronę Nowego Jorku. Po drodze krótkie zwiedzanie stolicy stanu Nowy Jork - Albany. Krótki przejazd przez miasto i możliwość jego podziwiania w świetle gwiazd i neonów.

7 dzień NOWY JORK

Wyjazd komunikacją publiczną na całodniowe zwiedzanie miasta. Rejs statkiem na Liberty Island, gdzie znajduje się Statua Wolności. Zwiedzanie Dolnego Manhattanu: spacer po ulicy Broadway, Wall Street, Strefa „0”, Battery Park, Kościół Św. Trójcy, wjazd na taras widokowy Empire State Building. Czas wolny na oświetlonym gigantycznymi neonami Times Square.  Alternatywnie (do uzgodnienia z pilotem): Metropolitan Opera, Rockefeller Center, Katedra Św. Patryka, Grand Central (dworzec kolejowy). Czas wolny przy Fifth Avenue, spacer po Central Park – miejscu akcji wielu amerykańskich filmów.

8 dzień NOWY JORK

Wyjazd komunikacją publiczną na całodniowe zwiedzanie miasta. W programie m.in.: Metropolitan Opera, Rockefeller Center, Katedra Św. Patryka, Grand Central (dworzec kolejowy). Czas wolny przy Fifth Avenue, spacer po Central Park – miejscu akcji wielu amerykańskich filmów.

9 dzień NOWY JORK - PHILADELPHIA - WASZYNGTON

Wyjazd w kierunku stolicy kraju - Waszyngtonu. Po drodze krótkie zwiedzanie Filadelfii (w stanie Pennsylvania). Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Waszyngtonu.

10 dzień WASZYNGTON

Zwiedzanie miasta: Cmentarz Arlington (miejsce spoczynku prezydenta Kennediego), widok na Pentagon, wizyta w Mauzoleum Lincolna oraz pod Pomnikiem Weteranów Wojny Koreańskiej i Pomnikiem Weteranów Wojny Wietnamskiej. Przejazd pod Biały Dom oraz Kapitol.  

11 dzień WASZYNGTON - MIAMI

Transfer na lotnisko. Przelot do Miami. Czas wolny.

12 - 13 dzień MIAMI

Czas wolny przeznaczony na wypoczynek. Istnieje możliwość organizacji szeregu imprez fakultatywnych (m.in. zwiedzanie Miami i okolic, wycieczka do Parku Everglades, wycieczka na Key West).

14 dzień MIAMI

Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski (przelot bezpośredni PLL LOT).

15 dzień MIAMI - WARSZAWA

Przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przelot wewnętrzny samolotem rejsowym,

 • transport busem w trakcie wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach/motelach (standard amerykański / pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota/przewodnika,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 •  

o  pcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 150 000 EUR, bagaż podróżny 500 EUR / warunki ubezpieczenia zgodnie z OWU),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (KL 500 000 EUR, bagaż podróżny 1500 EUR / warunki ubezpieczenia zgodnie z OWU),

 

 • zwyczajowych napiwków,

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

W celu wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych należy WE WŁASNYM ZAKRESIE zarejestrować się na stronie programu ruchu bezwizowego ESTA (jednorazowa rejestracja jest ważna przez 2 lata / koszt 21 USD).

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Program ruchu bezwizowego nie obejmuje osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen. Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 12 stycznia 2021 roku odwiedziły Kubę. W takim przypadku należy starać się o wizę.

SIGMA TRAVEL nie odpowiada za odmowę wjazdu do USA.

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. OBIADY i KOLACJE można wykupić za pośrednictwem pilota w cenie ok. 15 USD/posiłek. Zakwaterowanie zróżnicowane, w hotelach lub motelach w pokojach 2-osobowych (lub dla 3/4-osobowej rodziny – 2 łóżka w pokoju!), z łazienkami i klimatyzacją. Przeloty obsługują linie LOT (bagaż podręczny max 8kg, rejestrowany max 23kg) – możliwość dołożenia dolotów (konieczne bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawą obsługiwane przez PLL LOT / informacja w biurze), możliwość dopłaty do klasy PREMIUM / BIZNES  (informacja w biurze). Transport na terenie Stanów Zjednoczonych realizowany jest za pośrednictwem busów. Napięcie elektryczne wynosi 110/120 V, wtyczki typu amerykańskiego. W przypadku lotów do Stanów Zjednoczonych obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WWOŻENIA ŻYWNOŚCI!

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT