Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

UZBEKISTAN Jedwabny Szlak

Czas trwania: 9 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
28.04 - 06.05.2024 przelot bezpośredni PLL LOT N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
22.09 - 30.09.2024 przelot bezpośredni PLL LOT 6.710 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Zapraszamy Państwa do jednego z najciekawszych zakątków Jedwabnego Szlaku. Wizytówką Uzbekistanu są nie tylko Samarkanda i Buchara ale także rzucająca na kolana Chiwa. Tutaj cofniemy się do czasów przemierzanych przez liczne karawany, poznamy tradycyjny proces produkcji jedwabiu i wyrobów ceramicznych, jak również odwiedzimy tradycyjne tkalnie dywanów. Uzbekistan to przede wszystkim zaskakująca na każdym kroku i pełna kontrastów starożytna cywilizacja, świat błękitnych meczetów i tradycyjnych medres!

1 dzień WARSZAWA - TASZKIENT

Przelot do Uzbekistanu (przelot bezpośredni PLL LOT).

2 dzień TASZKIENT

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie miasta, m.in.: zespół architektoniczny Khazrat Imam, kompleks Barak-Khan Madrassah, meczety Juma i Tillya Sheikh, plac Hast Imam, bazar Chorsu, metro w Taszkiencie. W miarę możliwości wieczorny spektakl w Alisher Navoi Opera & Ballet Theatre zbudowanym przez japońskich więźniów w 1947 r. (płatne dodatkowo ok. 35 USD/os) Kolacja. Nocleg w hotelu.

3 dzień TASZKIENT - SAMARKANDA

Śniadanie. Przejazd szybkim pociągiem do Samarkandy – jednego z najdłużej zasiedlanych miast Świata! Starożytna Marakanda była niegdyś stolica historycznej krainy Sogdiany, zbudowana w VI w. p.n.e. Zwiedzanie historycznego Centrum (UNESCO) m.in.: architektoniczny zespół Registan, mauzoleum Gur-Emir, mauzoleum Rukhobod, meczet Bibi-Khonym, bazar Siab, Shakh-i-Zinda. Tradycyjna kolacja u jednej z lokalnych rodzin. Nocleg w hotelu.

4 dzień SAMARKANDA

Śniadanie. Przejazd do Mauzoleum St. Daniel. Lunch w lokalnej restauracji. Wizyta w manufakturze produkującej jedwabne dywany. Nocleg w hotelu.

5 dzień SAMARKANDA - SHAKHRISABZ - BUKHARA

Śniadanie. Przejazd do Shakhrisabz – miejsce urodzenia Timur Chromy, zwiedzanie historycznego Centrum (UNESCO): ruiny Pałacu Ak-Saray, mauzoleum Jahongir, kompleks Dor-ut-Tillavat, meczet Kok Gumbaz. Wizyta na polskim cmentarzu gdzie pochowani są żołnierze armii generała Andersa. Przejazd do Bukhary. Kolacja. Nocleg w hotelu.

6 dzień BUKHARA

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Buchary – świętego miasta Azji centralnej zwanej „Perłą Orientu”. Zwiedzanie historycznego Centrum (UNESCO) m.in.: zwiedzanie pozostałości po murach miejskich oraz bramie, mauzoleum Samonida, kompleks Kosh Madrasah, meczet Bolo Khauz, cytadela Ark, Poi Kalyan, Trading Dome, medresa Abdullazzikhana, meczet Magoki Attoron, Lyabi Hauz,Khanaka oraz Mederesa Nodir Devan-Begi, Synagoga. Kolacja połączona z pokazem tańców z różnych regionów Uzbekistanu. Nocleg w hotelu.

7 dzień BUKHARA - CHIWA

Przejazd przez pustynię pomiędzy Kara-Khum (czarne piaski) a Kizyl-Kum (różowe piaski) do Buchary. Po drodze postój przy rzece Amudarya – znanej wielu zachodnim podróżnikom jako Oxus. Lunch w lokalnej kafeterii. Nocleg w hotelu.

8 dzień CHIWA - TASZKIENT

Wyjazd na zwiedzanie historycznego centrum baśniowego miasta Chiwy (UNESCO), m.in.: pomnik Al Khorezmiy, medresa chana Muhammada Amina i Kalta Minor, kompleks pałacowy Kuhna Ark, medresa Muhammada Rakhimkhana, minaret i medresa Islam-Khodja, meczet Djuma, Ota Darvaza (Brama Ojca), meczet Ak, łaźnie Anushakan, Palvan Darvaza (Brama Wojownika), medresa Alakuliana, medresa Qutlugha Murada Inaqa, Karawanseraj chana Tima Allaha Kuli i bazar, kompleks Tash Hauli. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Taszkientu. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.           

9 dzień TASZKIENT - WARSZAWA

Przelot do Warszawy (przelot bezpośredni PLL LOT).

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przelot wewnętrzny,

 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i lunche/kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków (35 USD/os),

 • napojów do obiadów/kolacji,

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (KL 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera". 

Wjazd do Uzbekistanu na podstawie ważnego paszportu – paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.  Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa"). Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką), z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD (wyłącznie banknoty wydane po 2000 roku!), stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe (obowiązkowe) napiwki należy przeznaczyć ok. 35 USD.   W Uzbekistanie akceptowane są jedynie banknoty dolarowe wyprodukowane po 2000 roku! Uzbekistan leży w strefie czasowej GMT +4 (+ 3 godz. do czasu polskiego). Napięcie elektryczne 220-240V / 50Hz (takie jak w Polsce). Przeloty obsługują linie lotnicze PLL LOT – dopuszczalne limity bagażu: bagaż podręczny (1 sztuka max 8 kg) oraz bagaż rejestrowany (1 sztuka max 23 kg).

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT