Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

WŁOCHY - SYCYLIA Perła Morza Śródziemnego

Czas trwania: 7 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
23.09 - 29.09.2018 N/A 170 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - KATANIA - TAORMINA

Przelot do Katanii. Przejazd do 4* hotelu w okolicach Taorminy.                 

2 dzień TAORMINA - KATANIA - SYRAKUZY - TAORMINA

Wyjazd na zwiedzanie Katanii. Wizyta na lokalnym targu, zwiedzanie placu katedralnego otoczonego wspaniałymi barokowymi budynkami, spacer po Via Etna – zwanej salonem miasta. Przejazd do Syrakuz. Zwiedzanie parku archeologicznego, gdzie można zrozumieć antyczne miasto greckie. Kompleks obejmuje ołtarz Hierona II, amfiteatr grecki, latarnie del Paradiso, grotę zwaną Ustami Dionisosa. Przejście groblą na wyspę Orytgia („wyspa przepiórek”) i spacer po wyspie, na której wznoszą się ku niebu greckie świątynie oraz barokowe kościoły. Centralnym miejscem jest oczywiście Piazza Duomo (plac katedralny), który jest niewątpliwie prawdziwym arcydziełem architektury sycylijskiej i urzeka harmonią otaczających go budowli. Następnie dojście do źródła Aretuzy oraz powrót bajkowym bulwarem.

3 dzień TAORMINA - ETNA - TAORMINA 

Wjazd autokarem na Etne – trasa prowadzi poprzez malownicze sycylijskie wioski wśród bujnej, niespotykanej nigdzie indziej roślinności porastającej zbocza wulkanu. Przy dobrej pogodzie można podziwiać wspaniały widok na całą wyspę i otaczające ją morze. Możliwość dojścia do wygasłych kraterów np. Monte Silvestri. Fakultatywnie możliwość wjazdu kolejką lub jeepami na wysokości ok. 2600 m. n.p.m. Degustacja win, likierów i miodów. Przejazd do Taorminy – jednego z najpiękniej położonych miasteczek Sycylii, zwanej włoskim Monte Carlo. Spacer Corso Umberto I do gotyckiej Palazzo Corvaia. Możliwość wizyty w teatrze antycznym z którego rozpościera się wspaniały widok na Etnę oraz okolice.

4 dzień TAORMINA - RAGUSA - NOTO - TAORMINA

Wyjazd do Ragusy – spacer po tym prawdziwym i nieznanym sycylijskim miasteczku, malowniczo położonym na trzech wzgórzach pomiędzy dwoma dolinami, cudownie odbudowanym po trzęsieniu ziemi z 1693 roku. Przejazd i zwiedzanie Noto – jednego z piękniejszych miast baroku sycylijskiego w żółtym tufie, zrodzonego jak feniks z popiołów.

5 dzień TAORMINA - CEFALU - PALERMO

Przejazd trasą panoramiczną wzdłuż wybrzeża do stolicy Sycylii - Palermo. Po drodze krótki spacer po pełnym zapachu morza miasteczku Cefalu mającym w sobie urok średniowiecza Normanów. Zwiedzanie Palermo - miasta z powiewem orientu i egzotyki, bogactwem zabytków i wrażeń! Spotkanie z odmienną kulturą i obyczajami podczas zwiedzania. Krótki objazd m.in.: Piazza Quoatro Canti, Piazza Pretoria, Via Roma, okolice Teatru Massimo. Wizyta w Monreale – najpiękniejszej katedrze jaką wybudowali Normanowie, udekorowanej mozaikami na złotym tle. Zakwaterowanie w 4* hotelu w Palermo.

6 dzień PALERMO - ERICE - PALERMO

Zwiedzanie centrum Palermo. Kaplica Królewska zw. Palatyńską oraz Katedry – panteonu władców Sycylii. Wycieczka do Erice - przejazd drogą wśród bujnych winnic, gajów oliwnych i dobrze utrzymanych gospodarstw wiejskich na zachodnie wybrzeże Sycylii. Im bliżej wybrzeża tym krajobraz staje się coraz bardziej surowy. Po drodze mijamy Park Narodowy Zingaro by w końcu dotrzeć do najdalej na zachód wysuniętych miast greckich na Sycylii, których początki toną w mrokach historii. Legendarnym założycielem Segesty miał być Eneasz – bohater trojański, jak to pięknie opisał Wergiliusz w Eneidzie. Być może byli to potomkowie obrońców Troi po których do dziś pozostała świątynia w doskonałym stanie. W kolejnym – najdalej wysuniętym miastem Sycylii, Trapani panuje niepodzielnie góra Eryks. Tam Fenicjanie wybudowali świątynie dla swojej bogini Astarte. W oddali widać romantyczne wyspy Egady. Spacer po średniowiecznym Erice, panoramiczny taras widokowy na pozostałościach świątyni Astrate (Wenus) na Trapani, Wyspy Egady i Capo San Vito. Zwiedzanie starożytnej Segesty – miasta tajemniczych Elemów. Zwiedzanie świątyni doryckiej górującej nad całą okolicą i aż po Golfo di Castellamare. Zwiedzanie pozostałości teatru antycznego, którego usytuowanie dorównuje temu z Taorminy.

7 dzień PALERMO - WARSZAWA

Przelot do Warszawy.

 

Cena zawiera:

 • przeloty z/do Warszawy rejsowymi samolotami
 • transport autokarem na miejscu
 • zakwaterowanie w hotelach 4* (pokoje z łazienkami)
 • opieka polskiego pilota
 • koszt przewodników lokalnych
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

 

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os)
 • podatku klimatycznego płatnego w hotelach (ok. 2 EUR/os/noc)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa"). Zakwaterowanie w hotelach 4* (5 noclegów w jednym hotelu okolicach Taorminy oraz 2 noclegi w jednym hotelu w Palermo) w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na życzenie), z łazienkami. Przeloty obsługują linie lotnicze ALITALIA – limity wagowe bagażu wg kryteriów przewoźnika (bagaż podręczny do 8kg, główny do 23kg). SIGMA TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za przekroczenie przez Uczestnika dopuszczalnych limitów wagowych bagażu. Na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta dewizową część ceny imprezy w kwocie 120 EUR.

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT