Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

WŁOCHY Perły Toskanii

Czas trwania: 8 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
23.05 - 30.05.2022 4.050 PLN/os 220 EUR dewizowa część ceny imprezy
19.09 - 26.09.2022 4.050 PLN/os 220 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Proponujemy Państwu spędzenie kulku dłuższych chwil w Toskanii. Jest to zapewne najpiękniejszy region Włoch, położony nad morzem Tyrreńskim w dolinie rzeki Arno, pośród wyżynnych przedgórzy i stoków Apeninów. Pełna urokliwej urody Florencja, stolica Toskanii, to kolebka Odrodzenia oraz miasto znakomitych twórców tej epoki. Siena, San Gimiliano i Pienza to z kolei chyba najlepiej zachowane miasta średniowieczne we Włoszech.

 

1 dzień WARSZAWA - MEDIOLAN - MONTECATINI

Przelot do Mediolanu. Wyjazd na zwiedzanie Mediolanu, gdzie cudowne skarby architektoniczne ukryte są wśród nowoczesnej zabudowy. Liczne muzea i zabytki są świadectwem ciekawej historii miasta sięgającej czasów starożytnych. Mediolan to najbogatsze miasto Włoch, które słynie z najlepszych projektantów mody będące jednocześnie symbolem bogactwa i rozrywki Włoch. Miasto tętni życiem o każdej porze roku i dnia. W programie spacer po historycznym centrum Mediolanu, spacer po uroczym parku Sempione, Plazza Della Scala gdzie znajduję się Mediolański Teatr, Galeria „Vittorio Emanuele II” (pierwsza we Włoszech konstrukcja ze stali i żelaza) oraz trzeci co do wielkości kościół na świecie – Duomo z pięknym, panoramicznym widokiem z dachu (wstęp do katedry płatny dodatkowo, wejście na platformę widokową po schodach płatne dodatkowo ok. 5 EUR/os, wjazd windą ok. 10 EUR/os). Przejazd do słynnego uzdrowiska Montecatini, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po kurorcie.Wieczorny spacer po kurorcie.

2 dzień MONTECATINI - FLORENCJA - MONTECATINI

Przejazd autokarem i pociągiem do centrum Florencji. Całodzienne zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym m.in.: kościół Św. Krzyża – Panteon Florentyńczyków, Pałace XV-wieczne Medyceuszy (z zewnątrz), Strozzich (z zewnątrz) i Gondich (z zewnątrz), Pałac Davanzarich (wewnątrz), XIV-wieczne pałace – wieże cechu wełniarzy i Or. San Michele, Piazza Signoria. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie miasta: targ Św. Wawrzyńca, Most Złotników, Piazza Della Repubblica, katedra i okolice. Powrót do hotelu.

3 dzień MONTECATINI - SAN GIMIGNANO - VOLTERRA - MONTECATINI

Wyjazd do San Gimignano, nazwanym średniowiecznym Manhattanem. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym m.in.: spacer panoramiczny, Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, kościół Sant’Agostino. Czas wolny z możliwością zakupów w dzielnicy Św. Jana będącej świątynią smakołyków toskańskich. Wyjazd na degustację lokalnych win do jednej z okolicznych winnic. Przejazd do Volterry położonej pośród uroczo pokręconych pagórków z gajami oliwnymi, będącej centrum artystycznej obróbki alabastru. Spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym m.in.: od bramy etruskiej z III w. p.n.e. poprzez średniowieczną dzielnicę z ratuszem i katedrą na Piazza Priori, do teatru rzymskiego z I w. Czas wolny. Powrót do hotelu.

4 dzień MONTECATINI - PIZA - LUKKA - MONTECARLO - MONTECATINI

Rano wyjazd do Lukki zwanej małą Szwajcarią. Nie ma placu cudów ale sama jest cudem! Miasto urodzin jednego z największych kompozytorów operowych drugiej połowy XIX w. – Giacomo Pucciniego. Spacer po mieście z przewodnikiem. Czas wolny. Przejazd do Pizy, która była jedną z czterech włoskich Republik Morskich. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym m.in.: okolice Campo dei Miracoli, katedra (wewnątrz), słynna Krzywa Wieża (możliwość wejścia do środka w cenie ok. 20 EUR/os) oraz spacer zaułkami i uliczkami średniowiecznego centrum m.in.: Piazza dei Cavalieri - na którym mieści się główny gmach jednego z najbardziej prestiżowych uniwersytetów włoskich. Czas wolny. Przejazd do Starej Fattorii w Montecarlo – kolacja regionalna połączona z degustacją lokalnych win i tańcami.

5 dzień MONTECATINI - MONTERIGGIONI - SIENA - CHIANCIANO TERME

Krótka wizyta w Monteriggioni – toskańskie Carcassone. Przejazd do Sieny, która przenosi nas w średniowiecze. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym m.in.: Piazza Salimbeni, Piazza Tolomei, katedra nazywana „szkatułką z klejnotami”, Piazza del Campo na którym odbywa się 2 razy do roku słynne Palio – końskie igrzyska. Czas wolny. Panoramiczny przejazd przez Val’d Orcia (Valdorcia – wpisana na listę UNESCO) – Region charakteryzuje się łagodnymi uprawnymi wzgórzami poprzecinanymi wąwozami, średniowiecznymi miasteczkami i klasztorami. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Chianciano Terme.

6 dzień CHIANCIANO TERME - PIENZA - MONTEPULCIANO - CHIANCIANO TERME

Przejazd do Montepulciano, spacer z miejscowych przewodnikiem po Via del Corso podziwiając różnorodną architekturę pałaców. Zakończymy na słynnym Piazza Grande, możliwość degustacji wina Nobile. Czas wolny. Przejazd do Pienzy – nazywanej idealnym miastem renesansowym. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym m.in.: katedra, Palazzo Piccolomini (z zewnątrz), Palazzo Pubblico, panoramiczny spacer po murach obronnych. Degustacja lokalnych toskańskich serów na jednej z okolicznych farm.

7 dzień CHIANCIANO TERME - AREZZO - CORTONA - CHIANCIANO TERME

Wyjazd do Arezzo – największe miasto we wschodnich krańcach Toskanii. Spacer z przewodnikiem miejscowym poprzez Piazza Liberta, Romański kościół Santa Maria della Pieve, Piazza Grande z Loggiami Vasariego, przejście do kościoła S. Francesco gdzie obejrzymy cykl fresków Piero della Francesca „Legenda o Krzyżu Świętym”. Czas wolny. Krótka wizyta w Cortonie - uwiecznionej w filmie „Pod Słońcem Toskanii”, miasta Luca Signorelli. Spacer z pilotem labiryntem średniowiecznych uliczek na jej dwa malownicze place: Piazza della Repubblica z ratuszem XIII-wiecznym i sąsiadującym z nim Piazza Signorelli. Czas wolny. Powrót do hotelu. 

8 dzień CHIANCIANO TERME - RZYM - WARSZAWA

Przelot na lotnisko w Warszawie.         

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 4* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • napojów do kolacji,

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (70 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (145 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie „cena zawiera”.

 

Program jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Zakwaterowanie w hotelach 4* (4 noclegi w hotelu w Montecatini oraz 3 noclegi w hotelu w Chianciano Terme) w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na zyczenie), z łazienkami. Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo).

Na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 220 EUR, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Limity bagażowe podczas przelotów to: mały bagaż podręczny o wymiarach nie przekraczających 40x30x20 oraz bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze do 20 kg. Wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!         

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT