Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

AMSTERDAM Wenecja Północy

Czas trwania: 4 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
07.09 - 10.09.2024 przelot bezpośredni PLL LOT 3.150 PLN/os 190 EUR dewizowa część ceny imprezy hotel 3* w pobliżu centrum Amsterdamu!
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Amsterdam - jedno z najbogatszych miast świata, uwielbiane przez turystów, kosmopolityczne, wielokulturowe i kolorowe z mnóstwem ciekawostek i wspaniałych zabytków. Miasto  położone na wodzie, poprzecinane dziesiątkami  kanałów i tysiącem mostów, wydarte morzu przez człowieka na przestrzeni dziejów. Miasto, które nie było ofiarą żadnej z wielkich wojen, stąd każdego nowego przybysza czaruje  bogactwem swojego dorobku.  Niezapomniane wrażenia zapewni przejazd autobusem wodnym po kanałach , spacer obok wspaniałych kamienic czy wizyta w Rijksmuseum ze zbiorami malarstwa światowego. Na deser zaserwujemy Państwu wycieczkę do skansenu wiatraków, o którym mówi się, ze był pierwszym terenem  przemysłowym z przełomu XVII-XVIII w. w Europie a po południu  spacer w  historycznym mieście Haarlem, będącym typowym przykładem struktury i charakteru wielu miast holenderskich.

 

1 dzień WARSZAWA - AMSTERDAM

Przelot do Amsterdamuu (przelot bezpośredni PLL LOT). Przejazd autokarem do hotelu zlokalizowanego w pobliżu centrum miasta! Pozostawienie bagaży w depozycie hotelowym. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do centrum miasta, zwiedzanie: Amsterdam  Central - neogotycki budynek dworca głównego przypominający wielki pałac,  główny katolicki kościół Św. Mikołaja z XIX w.,  futurystyczny budynek zw. Nemo projektu Renzo Piano, Stary port i ulica Damrak, następnie Plac Damm (główny plac miasta) i jego otoczenie - Pałac Królewski oraz gotycki Nowy Kościół, Magna Plaza (dawny urząd pocztowy wyjątkowej urody), Begijnhof – tajemniczy dziedziniec otoczony domami. Czas wolny. Dla chętnych możliwość odwiedzenia Muzeum Van Gogha. Wieczorem okazja aby zobaczyć słynną dzielnicę Czerwonych Latarni.

2 dzień AMSTERDAM

 Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Amsterdamu środkami komunikacji publicznej. Zaczniemy długim spacerem w De Wallen -  najstarszej części miasta (skupionej wokół Starego Kościoła z XIV w.), kamienice mieszczańskie z przełomu XVII-XVIII w. przy średniowiecznych kanałach, dzielnica chińska, następnie Nowy Rynek z Wagą Miejską z XV w. (dawna brama miejska), zobaczymy z zewnątrz dom Rembrandta, pozostałości dzielnicy żydowskiej i Synagoga Portugalska, współczesny ratusz i  budynek Teatru Muzycznego, siedzibę słynnej Wschodnioindyjskiej Kompanii Handlowej, Dom nad 3 Kanałami. Przejażdżka tramwajem wodnym po kanałach miasta wśród dostojnych kamienic, pałaców miejskich i pływających mieszkalnych łodzi, Chudy Most z XVII w. (najbardziej znany most miasta będący jednym z 1000!), Złoty Zakręt i jego wielkie rezydencje, wizyta na targu kwiatowym, możliwość spróbowania i zakupu miejscowych specjałów (sery, musztardy itp.), okazja na spróbowanie oryginalnego holenderskiego matjasa! Po południu Dzielnica Muzeów i wizyta w Rijskmuseum z bogatą kolekcją  obrazów  wielkich mistrzów, czas wolny. Powrót do hotelu.

3 dzień AMSTERDAM - ZAANSE SCHANS - HAARLEM - AMSTERDAM

Wycieczka środkami komunikacji publicznej do  Zaanse Schans - skansen Holenderski, stary historyczny teren przemysłowy leżący nad rzeką Zaan, pierwszy w Europie. Zobaczymy tu stare wiatraki i kolorowe domostwa, budynki gospodarcze, warsztaty rzemieślnicze, małe sklepiki z  dawnym wyposażeniem, zobaczymy wnętrze „Holendra”. Przejazd do Haarlem - stolica prowincji Holandii Północnej, historyczne centrum niezmienione od XVII w., miasto sztuki, kojarzone z malarzami Fransem Halsem i Janem Steenem, Duży Rynek z ratuszem i zespołem kamienic XVI-XVIII w., gotycki  kościół Św. Bawona (protestancki). Dla chętnych możliwość wejścia do katolickiej katedry Św. Bawona wybudowanej na przełomie XIX/XX w. Dalsze zwiedzanie: renesansowy ratusz i hala mięsna z XVII w., tzw. Hofjes czyli malownicze dziedzińce, pozostałe symbole miasta - most Gravestenenbrug, biała wieża kościoła piekarzy czy Wielki Wiatrak, czas wolny. Powrót do hotelu w Amsterdamie.

4 dzień  AMSTERDAM - WARSZAWA                     

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Amsterdamu środkami komunikacji publicznej,  protestancki  Kościół Zachodni i jego spuścizna, stojący obok Dom Anny Frank, spacer po dzielnicy Jordaan, dzielnicy artystów - słynącej ze swojego sielankowego, wiejskiego charakteru, kolejny typowy protestancki Kościół Północny, targ na Rynku Północnym. Czas wolny. Powrót do hotelu po bagaże. Transfer na lotnisko autokarem. Przelot do Warszawy (przelot bezpośredni PLL LOT).

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski (przelot bezpośredni PLL LOT),
 • transfery autokarem/minibusem na trasie lotnisko – hotel – lotnisko,
 • zakwaterowanie w hotelu w Amsterdamie (pokoje z łazienkami),
 • opiekę polskiego pilota,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • bilety na przejazdy komunikacją publiczną wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),
 • podatku turystycznego (łącznie ok. 25,50 EUR/os w pok.2-osobowym / ok. 51 EUR/os w pok.1-osobowym),
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),
 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),
 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (KL 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),
 • wydatków natury osobistej,
 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. 

Zakwaterowanie w hotelu Holiday Inn Express Amsterdam North Riverside 3* [ https://www.ihg.com/holidayinnexpress/hotels/gb/en/amsterdam/amsmk/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-EX-_-NL-_-AMSMK ]Hotel zlokalizowany jest w pobliżu centrum Amsterdamu!, w dogodnym punkcie komunikacyjnym umożliwiającym swobodne zwiedzanie, w pokojach 2-osobowych z łazienkami. Zwiedzanie Amsterdamu odbywa się za pośrednictwem środków komunikacji publicznej. Przeloty obsługują linie lotnicze PLL LOT (waga jednej sztuki bagażu podręcznego w samolocie wynosi do 8kg, głównego do 23kg). Kolacje można wykupić na miejscu we własnym zakresie w cenie ok. 20 EUR/kolacja. Na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta dewizową część ceny imprezy w kwocie 190 EUR.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT