Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

BRAZYLIA Brazylijska Samba w Amazońskiej Puszczy - 14 dni

Czas trwania: 14 dni

Region: AMERYKA POŁUDNIOWA I ŚRODKOWA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady/obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
11.11 - 24.11.2018 13.690 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy dokwaterowanie (M) OSTATNIE 6 MIEJSC
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - RIO DE JANEIRO

Przelot samolotem rejsowym do Ameryki (z przesiadką).

2 dzień WODOSPADY IGUAZU (strona brazylijska)

Przelot samolotem rejsowym do Iguacu. Podziwianie Wodospadów Iguazú – najpiękniejszych wodospadów świata. Ten cud natury to prawie trzysta kaskad wodnych, które tworzą niepowtarzalny spektakl wody, światła i zieleni. Miejsce to było wykorzystywane jako scenografia licznych filmów, z których najbardziej znana jest „Misja” z Robertem De Niro. W czasach kolonialnych to właśnie tutaj jezuici stworzyli tzw. Republikę Guaraní. W tym dniu oglądamy kaskady od strony brazylijskiej. Ich widok w całej okazałości zapiera dech w piersiach. Wieczorem kolacja złożona z brazylijskiego „churrasco”, charakterystycznego dla tego regionu pieczystego mięsa. Nocleg w hotelu.

3 dzień WODOSPADY IGUAZU (strona argentyńska)

Rano wyprawa na argentyńską stronę wodospadów. Przed wjazdem do parku narodowego  krótki postój z widokiem na ujście rzeki Iguazu do Parany, gdzie spotykają się granice Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Następnie mamy kilka godzin na spacery i podziwianie Wodospadów Iguazú z różnych punktów widokowych po stronie argentyńskiej. Szczególne wrażenie zrobi kaskada Garganta del Diablo (Gardziel Diabła). Pod wieczór przejedziemy mostem przez rzekę Parana do Paragwaju, do przygranicznego miasteczka Ciudad del Este gdzie postawimy stopę na paragwajskiej ziemi. Powrót na nocleg do hotelu.

4 dzień  AMAZONIA

Przelot (z przesiadką) do Manaus w Amazonii. Znajdujemy się w tropikalnym mieście otoczonym amazońską puszczą. Zwiedzamy miasto, które jest… morskim portem położonym od morza w odległości 1200 km. Zobaczymy m.in. gmach pięknej opery – to echa wielkiej przeszłości miasta, które przeżywało swoją świetność podczas boomu kauczukowego. Nocleg w Manaus.

5 dzień   AMAZONIA                                                                  

Rozpoczyna się prawdziwa przygoda – podróż rzeką mająca na celu poznanie dżungli, która zaczyna się już za miastem. Rozpoczynamy poznawanie otoczenia z lokalnym przewodnikiem, który będzie „uczył” nas lasu. Będziemy szukać aligatorów, jadowitych pająków i węży. Obiad i kolacja w lodży. Nocleg w bungalowach..

6 dzień AMAZONIA      

Kolejna wyprawa do puszczy. Dowiemy się jak wygląda życie w Amazonii – unikalnym, olbrzymim ekosystemie nazywanym „płucami świata”. Lokalny przewodnik przekazuje wiedzę o wyjątkowych, leczniczych roślinach, z których obficie korzysta współczesna medycyna. Być może przewodnik znajdzie dla nas jakieś ciekawe stworzenia lub anakondę. W ciągu dnia mamy przerwę na lunch. W czasie eksploracji jest czas na spotkania z ludźmi zamieszkującymi Amazonię, wizytę w domu mieszkańców i poznanie z bliska ich problemów. Dla wszystkich chętnych możliwość łowienia piranii (które są bardzo smaczne). Kolacja i nocleg w bungalowach.

7 dzień RIO DE JANEIRO               

Koniec pobytu w dżungli – ciekawej i bezpiecznej przygody dla każdego. Czeka nas jeszcze podróż do cywilizacji – rejs powrotny do Manaus. Przelot do Rio de Janeiro. Przejazd do hotelu w rejonie plaży Copacabana i nocleg.

8 dzień RIO DE JANEIRO                

Zwiedzanie Rio de Janeiro. Miasto zachwyca każdego kto przyjedzie, aby je zobaczyć. Również my krok po kroku będziemy odkrywać tajemnice wyjątkowej metropolii. Na początek wjeżdżamy kolejką linową na słynną Głowę Cukru – Pão de Açúcar. Panorama rozpościerająca się z punktów widokowych pozwala lepiej zrozumieć wyjątkowość miasta. Odwiedzamy również Czerwoną Plażę przy której stoi pomnik Fryderyka Chopina. Przejazd na Copacabanę - spacer wzdłuż promenady. Na rozległym deptaku mijamy pobrzmiewające rytmami samby bary. Atmosfera przesiąknięta jest kulturą „Canarinhos”. Piękne wzgórza schodzą wprost do oceanu, a sceneria jest niepowtarzalna. Nocleg w hotelu w Rio de Janeiro.

9 dzień RIO DE JANEIRO

Już od rana dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro.  Kolejną wielką atrakcją i ikoną miasta jest wjazd kolejką szynową na wzgórze Corcovado ze sławną statuą Chrystusa Zbawiciela. Rozciąga się stąd fenomenalny widok na miasto i zatokę. Przejeżdżamy do centrum i odwiedzamy katedrę. Zobaczymy też stadion Maracana, dla Brazylijczyków futbol ma szczególne znaczenie. Nocleg w hotelu.

10 dzień  COSTA VERDE

Przejazd na Zielone Wybrzeże (Costa Verde), gdzie znajdują się eleganckie, nadmorskie miejscowości, w których kręci się znane telenowele. Dojazd w okolice Angra Dos Reis. Nocleg w hotelu położonym nad morzem.

11 dzień COSTA VERDE

Wypoczynek w nadmorskim kurorcie Angra dos Reis. Czas na odpoczynek i kąpiel w oceanie. Nocleg w hotelu. 

12 dzień COSTA VERDE - PARATY - COSTA VERDE

Wycieczka do malowniczej miejscowości Paraty (ok. 90 km). Jest to jedno z najpiękniejszych, portugalskich miasteczek kolonialnych. Spokojne, pozbawione aut i kamiennymi ulicami, starymi kamieniczkami ze sklepami i tradycyjnymi restauracjami. Całość tworzy niepowtarzalny nastrój dawnych lat. Powrót do Hotelu na nocleg.

13 dzień COSTA VERDE - SAO PAOLO

Odlot samolotu rejsowego do Europy (z przesiadką).

14 dzień WARSZAWA

 Przylot do Warszawy na lotnisko im. Fryderyka Chopina.

Cena zawiera:

 • przeloty z/do Polski (rejsowe samoloty)
 • przeloty wewnetrzne,
 • transport autokarem/minibusem w trakcie trwania wycieczki
 • zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* (pokoje z łazienkami)
 • opieka polskiego pilota
 • koszt przewodników lokalnych
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania + obiady / obiadokolacje)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • napojów do obiadów / obiadokolacji
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach minimum 3* / 4* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki dla przewodników, kierowców oraz bagażowych należy przeznaczyć ok. 60 USD. Napięcie elektryczne wynosi 110 V/ 220 V, wtyczki elektryczne – amerykańskie i europejskie. Różnica czasu: - 4 godzin od czasu polskiego. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.   

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT