Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

BRAZYLIA Brazylijska Samba w Amazońskiej Puszczy - 13 dni

Czas trwania: 13 dni

Region: AMERYKA POŁUDNIOWA I ŚRODKOWA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
10.11 - 22.11.2024 18.810 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - RIO DE JANEIRO

Przelot samolotem rejsowym do Ameryki (z przesiadką).

2 dzień WODOSPADY IGUAZU (strona brazylijska)

Transfer na lotnisko - przelot samolotem rejsowym do Iguacu, gdzie znajdują się słynne na całym świecie gigantyczne wodospady. Park Iguazu został wpisany na listę UNESCO, oraz na listę siedmiu współczesnych cudów świata stworzonych przez naturę. Wodospady Iguazú tzw. „Wielka Woda” to prawie trzysta kaskad wody spływającej z różnych wysokości po stronie brazylijskiej. Miejsce spektakularnych widoków, gdzie huk spadających z bazaltowych półek mas wody i wszechobecna mgiełka daje niezapomniane przeżycia,. Przejazd do hotelu. Kolacja z brazylijskim przysmakiem „churrasco”.

3 dzień WODOSPADY IGUAZU (strona argentyńska)

Po śniadaniu zwiedzanie argentyńskiej części Parku Narodowego, po drodze podziwianie widoku ujścia rzeki Iguazu do rzeki Parany, gdzie graniczą ze sobą  Argentyna, Brazylia i Paragwaj. Przeprawa szlakami turystycznymi przez dżunglę, aby dotrzeć do zapierającego dech w piersiach wspaniałego kanionu Garganta del Diabolo tzw. Diabelskiej Gardzieli. W miejscu tym widać, jak rzeka spada w potężny wąwóz, a na unoszących się w powietrzu oparach wodnych królują wszystkie kolory tęczy. Na koniec mostem rozwieszonym nad rzeką piesza przeprawa do Paragwaju, na krótką wizytę i zakupy.

4 dzień  AMAZONIA

Transfer na lotnisko, przelot z przesiadką do serca stanu Amazonas. Manaus to największy port dla statków oceanicznych, dzieli go od oceanu niemal 1500 km. To tropikalne centrum cywilizacji od XVII w. w puszczy amazońskiej, wyrosłe na handlu kauczukiem. Zwiedzanie zachwycających swym bogactwem zabytków miasta: okazałe rezydencje, pałace, kasyna, neoklasycystyczny gmach pięknej opery Teatro Amazonas. Spacer po targu Mercado Municipal. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta.

5 dzień   AMAZONIA                                                                  

Amazonia to płuca Ziemi, kraina dzikich, często nieznanych, plemion. Transfer łodzią do wioski turystycznej ukrytej w kameralnym zakątku dżungli amazońskiej,  nad brzegiem Rio Negro. Zakwaterowanie w bungalowach otoczonych tropikalną roślinnością. Spotkanie z prawdziwą, dziką przyrodą…

6 dzień AMAZONIA      

Dalszy ciąg obcowania z unikalnym zakątkiem naszego świata. Wyprawy szlakami i ścieżkami wyciętymi maczetami w głąb lasu tropikalnego, poznawanie trudów prostego życia plemion zamieszkujących te tereny, a także opowieści przewodnika o specyfice przetrwania w tym środowisku – prawdy, mity i ciekawostki. Odpoczynek, dla chętnych możliwość połowu piranii.

7 dzień RIO DE JANEIRO               

Rejs powrotny do Manaus. Przelot do Rio de Janeiro, miasta tętniącego życiem całą dobę. Nie zasypiają tam ani plaże, ani niezliczone bary i kafejki, w których rozbrzmiewają gorące dźwięki samby i nostalgiczne gitary bossa novy w towarzystwie egzotycznych koktajli na bazie rumu i guarany. Zakwaterowanie w hotelu przy słynnej plaży Copacabana (pokoje z widokiem na Ocean).

8 dzień RIO DE JANEIRO                

Rio de Janeiro to drugie co do wielkości miasto Brazylii. Wyjazd na spotkanie z jednym z aktualnych siedmiu cudów świata – 38 metrowym monumentalnym posągiem Chrystusa Odkupiciela, do którego dojeżdża się kolejką na szczyt góry Corcovado zwanej Garbatą Górą, 710 m n.p.m.. Tutaj naprawdę widać,  jak fantastycznie położone jest Rio de Janeiro, ile zatok wcina się w ląd, ile wysepek usytuowanych jest w pobliżu wybrzeża i ile wierzchołków gór wypiętrza się ponad zabudowaniami aglomeracji. A na dole historyczne centrum zaprasza do spotkania z miejską Katedrą, opactwem "Sao Bento", pięknym kościołem "Igreja de Candelaria", ośrodkiem kultury, który znajduje się w odnowionym budynku banku "Banco do Brasil", a także z najsłynniejszą ulicą "Goncalves Dias", gdzie funkcjonuje tradycyjny bar o nazwie "Colombo". Słynny Stadion Maracana - dla Brazylijczyków futbol ma szczególne znaczenie.

9 dzień RIO DE JANEIRO

Wyjazd na dalsze zwiedzanie miasta: wjazd kolejką linową na wierzchołek wzgórza ze słynną Głową Cukru – Pão de Açúcar, 396 m n.p.m., skąd roztacza się niezapomniany widok na centrum miasta i zatokę Guanabara. Następnie wizyta na Czerwonej Plaży, przy której stoi pomnik Fryderyka Chopina, spacer wzdłuż promenady ciągnącej się przez 4,5 kilometrowej słynnej plaży Copacabana.

10 dzień  RIO DE JANEIRO - PARATY

Wyjazd na zachód na wybrzeże Costa Verde - to rozciągnięty wzdłuż Oceanu, pomiędzy Rio de Janeiro a Sao Paulo region Brazylii, z dala od wielkomiejskiego gwaru i głośnych kurortów. Plaże są tu małe, a tropikalne lasy niemal wcinają się w krystaliczną wodę. Po zakwaterowaniu w hotelu wycieczka (spacer) po Paraty – mieście, które jest doskonałym przykładem wspaniale zachowanej architektury kolonialnej, kręte, brukowane uliczki, bielone domki i maleńkie kościółki podkreślają dawny charakter miasteczka. Kiedyś Paraty było jednym z najważniejszych portów eksportujących złoto do Portugalii. Z czasem zapomniane, zachowało niepowtarzalny, brazylijski klimat. Powrót do hotelu, kolacja.

11 dzień PARATY

Wycieczka łodzią po okolicznych wysepkach i plażach z możliwością snorkelingu i plażowania. Powrót do hotelu, kolacja.

12 dzień PARATY - SAO PAOLO

Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko w Sao Paolo. Przelot samolotem rejsowym do Europy (z przesiadką).

13 dzień WARSZAWA

 Przylot do Warszawy na lotnisko im. Fryderyka Chopina.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przeloty wewnętrzne wg programu,

 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* / 4*, dwa noclegi w wiosce turystycznej w Amazonii (pokoje z łazienkami)

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • napojów do kolacji,

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 60 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (KL 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Wjazd na terytorium Brazylii odbywa się na podstawie paszportu (paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu). Zakwaterowanie w hotelach minimum 3* / 4* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe napiwki dla przewodników, kierowców oraz bagażowych należy przeznaczyć ok. 60 USD. Napięcie elektryczne wynosi 110 V/ 220 V, wtyczki elektryczne – amerykańskie i europejskie. Różnica czasu: - 4 godzin od czasu polskiego. Podczas pobytu w wiosce turystycznej w Amazonii, turystom towarzyszy tylko bagaż podręczny o wadze nieprzekraczającej 5 kg / bagaż główny pozostaje w depozycie w Manaus.

Zalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Zaleca się profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem z Polski lub środków odstraszających komary.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT