Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

CHINY z Rejsem po Jangcy

Czas trwania: 14 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady/obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
15.04 - 28.04.2018 6.990 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
16.09 - 29.09.2018 6.990 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Tajemniczy „Kraj Środka” od tysiącleci rozwijający swoją kulturę, prawo, tradycję, filozofię i państwowość fascynuje nas Europejczyków od dawna. Pierwsze relacje przekazane przez Marco Polo przyjmowane były z niedowierzaniem. Stopniowo wraz z postępem odkryć geograficznych, pojawianiem się chińskiej porcelany na stołach władców i arystokracji, jedwabi na sukniach pań i strojach panów, dzieł Konfucjusza w bibliotekach filozofów, chińskich rycin w tajemnych sekretarzykach arystokratów, zainteresowanie tym ogromnym krajem zamieniło się w fascynację trwającą do dzisiaj. Odkrycia archeologiczne niepojętych skarbów, grobowców i pałaców, istnienie Chińskiego Muru świadczą o niewyobrażalnej w skali Europy potędze Chińskiego Cesarstwa. Rozmach i skala działalności nawet w dzisiejszych czasach atomu, podróży kosmicznych i nowoczesnych technologii mogą przyprawić o zawrót głowy. XX wieczna historia Chin, powstania przeciw okupacji brytyjskiej, komunizm Mao, współczesne próby reformy i przestawienia kraju na tory gospodarki kapitalistycznej przy zachowaniu władzy przez partię komunistyczną – wszystko to sprawia, że Chiny przypominają wrzący tygiel, w którym miesza się historia z nowoczesnością, tradycja z rewolucją, komunizm z kapitalizmem oraz wolność z opresją. Dla wszystkich rządzących, czy są to monarchowie, dyktatorzy czy wybrani w wyborach prezydenci lub premierzy, Władcy Chin są niedościgłym wzorem. Umiejętność rządzenia i zachowania władzy w państwie, którego zróżnicowana pod względem etnicznym, kulturowym i językowym ludność na ogromnym obszarze przekracza grubo miliard, musi budzić zachwyt. Skala kłopotów ekonomicznych, administracyjnych i politycznych jest ogromna. Mimo to od wielu tysięcy lat Chiny trwają, jako integralna całość: państwo i naród. Ostatnie lata to okres gwałtownego przyśpieszenia rozwoju gospodarczego. Chiny zmieniając się dosłownie z dnia na dzień powodują wzrost światowej koniunktury gospodarczej.

 

1 dzień WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Pekinu.

2 dzień PEKIN

Przylot do Pekinu - miasta pełnego niezwykłych zabytków pochodzących z okresu panowania dwóch ostatnich dynastii cesarskich - Ming (1368-1644) i Oing (1644 -1911). Wizyta w Pekinie stanowi dobre wprowadzenie do poznania fascynującej kultury Chin. Transfer do hotelu (zakwaterowanie przed czasem rozpoczęcia doby hotelowej w zależności od posiadania przez hotel wolnych pokoi). Zwiedzanie miasta - Świątynia Nieba - największy obiekt sakralny w Chinach i niezaprzeczalny symbol Pekinu, wizyta w lokalnej herbaciarni. Spacer po odrestaurowanej, zabytkowej ulicy Qianmen. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) to najważniejszy i największy plac w Chinach. Czas na odpoczynek. Powitalna kolacja.

3 dzień PEKIN - SHANGHAI

Przejazd super szybkim pociągiem do Szanghaju. Zwiedzanie miasta: Bund (Nabrzeże), wieża telewizyjna. Zakwaterowanie, kolacja.

4 dzień SHANGHAI - SUZHOU

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: świątynia Nefrytowego Buddy, stare miasto, ulica Nanjing – główna arteria handlowa miasta. Wizyta w szanghajskim muzeum. Przejazd autokarem do Suzhou, zakwaterowanie. Kolacja.

5 dzień SUZHOU - LUZHI - SUZHOU

Śniadanie. Zwiedzanie miasta – Ogród Mistrza Sieci, fabryka jedwabiu. Ogród Przebywania. Przejazd autokarem do Luzhi – malowniczej wioski wodnej, w której czas zatrzymał się dawno temu. Przejażdżka łodziami po przecinających wioskę kanałach.

6 dzień SUZHOU - YICHANG

Śniadanie. Przyjazd superszybkim pociągiem do Yichang. Kolacja. Zaokrętowanie na statku.

7 - 9 dzień REJS PO RZECE JANGCY

Rozpoczęcie rejsu wygodnym 4* statkiem. W związku z budową Wielkiej Tamy – jednego z największych hydrologicznych przedsięwzięć wszech czasów – krajobraz słynnych Trzech Przełomów uległ ogromnym, nieodwracalnym zmianom. Wciąż jednak rejs Rzeką Jangcy to doskonała okazja do podziwiania niezwykłej scenerii jaka otacza koryto tej najdłuższej rzeki Chin. W ciągu kolejnych trzech dni rejsu w kierunku „pod prąd” statek stopniowo pokonuje znane na całym świecie Trzy Przełomy Rzeki Jangcy. Jako pierwszy – liczący około 50km przełom Xiling, następnie nazywany często Wąwozem Czarownic Przełom Wu, w którym – przy tysiącmetrowych skałach po obu stronach rzeki – przepływający statek wygląda jak unosząca się na wodzie łupina orzecha. W ostatnim przełomie Qutang spiętrzony nurt rzeki wydaje się być niemal nie do pokonania. Wszystkie trzy zakola zapewniają moc wrażeń głównie ze względu na zapierające dech widoki. W czasie kilku zejść na ląd oferowane są inne atrakcje, do których należy m.in. możliwość przejażdżki małymi łodziami wzdłuż wąskiego strumienia Shennong w miejscu nazywanym „Trzema Małymi Przełomami” czy też wizyta w Fengdu zwanym “Miastem Duchów”. Wg tradycyjnych wierzeń do tego miejsca właśnie trafiają dusze tych, którzy za życia nie zasłużyli na raj. Każdego dnia na statku serwowane są śniadania , obiady i kolacje.

10 dzień CHONGQING - XI'AN

Przypłynięcie do Chongqing. Spacer po zabytkowej części miasta Ciqikou. Wizyta w parku Erling. Transfer na lotnisko, przelot do Xi’an. Zwiedzanie: Wielki Meczet, dzielnica Muzułmańska. Kolacja - słynny pierożkowy bankiet. Wieczorna przejażdżka do miejsca, upamiętniającego dzieje z okresu dynastii Tang, zakwaterowanie.

11 dzień XI'AN - PEKIN

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Armia Terakotowa, Mała Pagoda Dzikiej Gęsi, lekcja kaligrafii, Muzeum Xi’an. Kolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Pekinu.

12 dzień PEKIN

Przyjazd do Pekinu - miasta pełnego niezwykłych zabytków pochodzących z okresu panowania dwóch ostatnich dynastii cesarskich - Ming (1368-1644) i Oing (1644 -1911). Wizyta w Pekinie stanowi dobre wprowadzenie do poznania fascynującej kultury Chin. Transfer do hotelu, śniadanie. Zwiedzanie miasta: Letni Pałac – letnia rezydencja cesarzy z dynastii Qing, przepiękny kompleks ogrodowy z licznymi pawilonami. Plac Tiananmen, Zakazane Miasto. Świat Pereł – demonstracja zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość dokonania zakupów (biżuteria, kosmetyki).. Spacer zabytkową uliczką Qianmen, przypominającą cesarskie Chiny. Czas na zakupy na lokalnym bazarze.

13 dzień PEKIN

Dalsze zwiedzanie miasta - spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Wielkiego Muru – zabytku wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Obiekt ten jako jedyny, stworzony przez człowieka widziany jest z kosmosu i liczy sobie, ok. 12 000 km. W drodze powrotnej krótki postój przy obiektach olimpijskich – możliwość zrobienia zdjęć. Kolacja – słynna Kaczka po Pekińsku.

14 dzień PEKIN - WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy.

 

Cena zawiera:

 • przeloty międzynarodowe z/do Polski
 • transport lokalny (autokar)
 • przejazdy pociągami
 • opiekę polskiego pilota
 • opiekę przewodników lokalnych
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami)
 • wyżywienie wg programu (śniadania + obiadokolacje/lunche)
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, OC i bagaż)

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • napojów do obiadów/obiadokolacji
 • zwyczajowych napiwków (ok. 45 USD)
 • opłaty wizowej (300 PLN)
 • wydatków natury osobistej
 • innych opłat nie wymienionych w części "cena zawiera"

Wiza chińska jest płatna DODATKOWO 300 PLN. Na 4 tygodnie przed wyjazdem należy dostarczyć do biura:

 • paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu (powinien posiadać min. 6 wolnych stron, strony muszą znajdować się naprzeciw siebie lub, jedna za drugą obok siebie).
 • wypełniony wniosek wizowy (dostępny na stronie www.sigma-travel.com.pl bądź w biurze)
 • jedno kolorowe zdjęcie.

 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy.

Zakwaterowanie w hotelach 3* w klimatyzowanych pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na życzenie), z łazienkami i TV. W pokojach znajdują się urządzenia do parzenia herbaty. W pociągach noclegi w wagonie sypialnym (4 osoby w przedziale).

Główny bagaż powinien być zabezpieczony szyfrem lub kłódką. Napięcie elektryczne w Chinach: 220V; 50Hz (takie samo jak w Polsce). W większości hoteli istnieje możliwość korzystania z polskich wtyczek. Czasami mogą zdarzyć się również inne gniazdka. Czas lokalny w Chinach + 8 godzin w stosunku do czasu polskiego. Średnia temperatura na przełomie marca i kwietnia wynosi ok. 17 st. C, w maju ok. 24 st. C, w listopadzie ok. 15 st. C Na napiwki należy przeznaczyć ok. 65 USD na osobę. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT