Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

IRAN Kwintesencja Starozytnej Persji

Czas trwania: 8 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
06.10 - 13.10.2018 4.790 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA                                                                                                              

Przelot samolotem rejsowym do Teheranu (z przesiadką). Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień TEHERAN - SZIRAZ

Po śniadaniu zwiedzanie miasta: Muzeum Narodowe (Muzeum Archeologiczne) przedstawiające autentyczną kolekcję ceramiki, wyrobów z brązu i innych cennych eksponatów powstałych od czasów elamickich aż do czasów islamskich. Przelot do Szirazu - jednego z najpiękniejszych miast w Persji, słynnego z róż, słowików i poetów.  Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

3 dzień SZIRAZ                                                                                                                      

Po śniadaniu zwiedzanie meczetu Nasir-al Molk (Różowy Meczet) z pięknymi, kolorowymi witrażami i posadzką do złudzenia przypominającą taflę wody z lustrzaną mozaiką. Wizyta w Ogrodzie Botanicznym Eram, spacer alejkami i podziwianie oryginalnych roślin pochodzących z różnych zakątków świata. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie królewskiej dzielnicy: cytadela Karima Chana, pierwszego władcy z dynastii Zand, meczet Vakil z XVIII w., stara łaźnia. Spacer po bazarze Vakil. Wizyta w mauzoleum Hafeza (najsłynniejszego poety perskiego). Wizyta w mauzoleum króla „Światła” (Shah Cheragh) – Sayyeda Mira Ahmada. Koalcja.

4 dzień SZIRAZ - PERSEPOLIS - ISFAHAN         

Po śniadaniu, postój przy Bramie Koranu, która przed wiekami witała wszystkich przybywających do miasta. Po drodze zwiedzanie ruin Pasargady – pierwszej stolicy Iranu związanej z legendarnym władcą Cyrusem Wielkim (530r. p.n.e). Doskonale zachowany  grobowiec Cyrusa Wielkiego oraz pozostałości pałaców i twierdzy. Przyjazd do Persepolis (miasta z VI w. p.n.e.), centrum Imperium Perskiego, najważniejszego źródła informacji o starożytnym Iranie. To legendarne miasto odkryto w 1930 r. z idealnie zachowanym planem ulic, świątyń, pałaców i tarasów. Przyjazd do Isfahan, najpiękniejszego miasta Iranu, słynnego z błękitnych kopuł i wspaniałych zabytków. Zakwaterowanie w hotelu w Isfahan, kolacja.

5 dzień ISFAHAN

Całodniowe zwiedzanie miasta zwanego Nesf-e Jahan („Połowa Świata”), perły architektury Wschodu, m. in. Meczet Jame, Pałac Czterdziestu Kolumn (Chehel Sotun), który jest pięknym przykładem architektury pałacowo-ogrodowej z XVII wieku,  Pałac Ali Qapu. Po przyjeździe zwiedzanie historycznych, ceglanych mostów na rzece Zayandeh: XVII-wieczny Khajou i Sio-se-pol (most 33 łuków). Kolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień ISFAHAN

Dalsze zwiedzanie miasta. Wizyta w manufakturze dywanów i na bazarze. Następnie dzielnica ormiańska Nowa Dżulfa z muzeum i katedrą Vank dekorowaną malowidłami scen biblijnych. Czas wolny. Wieża gołębi. Powrót do hotelu, kolacja.

7 dzień ISFAHAN - KASHAN - TEHERAN

Przejazd w kierunku Teheranu. Po drodze wizyta w Kashan – mieście, z którego trzech Mędrców rozpoczęło swoją podróż do Betlejem. Wizyta w tradycyjnych rezydencjach kadżarskich z XIX w. oraz w ogrodach Fin - kompleks wybudowany w XVI w. przez Szaha Abbasa I, jako odzwierciedlenie raju na ziemi. Przyjazd do Teheranu, pożegnalna kolacja. Wieczorem transfer na lotnisko.

8 dzień TEHERAN - WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie (z przesiadką).

Cena zawiera:

 • bilet lotniczy z/do Polski (samoloty rejsowe)
 • transport autokarem w trakcie trwania wycieczki
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4* (pokoje z łazienkami)
 • opieka polskiego pilota
 • koszt przewodników lokalnych
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania + obiadokolacje)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • kosztu wizy irańskiej (300 PLN)
 • zwyczajowych napiwków (ok. 50 USD)
 • napojów do obiadokolacji
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Wiza irańska płatna dodatkowo 300 PLN. Na  6 tygodni  przed wyjazdem należy przesłać  kolorowy skan paszportu,  (JPG, bez widocznej okładki) oraz  podać  imię  ojca, stan cywilny, zawód. Na  4 tygodnie przed rozpoczęciem imprezy należy złożyć: wypełniony wniosek wizowy, 1 aktualne kolorowe zdjęcie paszportowe (3,5 x 4,5 cm / na białym tle, twarz skierowana na wprost, o neutralnym wyrazie, uszy widoczne, usta zamknięte, bez okularów - nie przyklejać zdjęcia), paszport (ważny min. 6 miesięcy dłużej niż okres ważności wizy z 2 wolnymi stronami naprzeciwko siebie). W paszporcie nie może być pieczątek lub jakichkolwiek wpisów mających związek z Izraelem!!!

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Do obiektów sakralnych  zabrania się  wchodzenia w szortach, krótkich spódnicach, z odkrytymi ramionami. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD (stanowiącą dewizową część ceny imprezy)  oraz na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 30 USD

 

PRZYDATNE INFORMACJE:

UBIÓR: Kolory stonowane. KOBIETY - obowiązek noszenia chusty we wszystkich miejscach publicznych, zakaz noszenia krótkich rękawów, dekoltów, garsonek oraz krótkich spódnic i sukienek - dozwolona jest długa spódnica do ziemi, luźna tunika lub spodnie wraz z luźnym płaszczem (np. letni płaszcz), tunika lub płaszcz powinny sięgać do połowy uda. Noszenie odkrytych butów (sandały, japonki itp.) jest właściwie zabronione, jednakże cudzoziemki traktowane są bardziej tolerancyjnie. W przypadku odwiedzin meczetów i innych miejsc kultu kobiety mogą zostać poproszone o założenie czadoru (można wypożyczyć przed wejściem do meczetu). MĘŻCZYŹNI - zakryte ramiona i spodnie do kostek.

W okresie ramadanu w miejscach publicznych nie można spożywać posiłków, pić napojów ani palić papierosów. W oficjalnych kontaktach kobiety nie podają ręki mężczyznom, mężczyźni nie podają ręki kobietom. Obowiązuje zakaz fotografowania obiektów rządowych, wojskowych, posterunków policji, lotnisk, portów, ambasad, w tym również żołnierzy, policjantów i innych osób umundurowanych oraz ich pojazdów. w Iranie nie są akceptowane karty kredytowe i płatnicze inne niż wydane przez banki irańskie, nie ma natomiast problemu z wymianą EUR/USD w bankach i w kantorach. Należy unikać płacenia w USD/EUR w hotelach, restauracjach czy sklepach (możliwość zawyżania cen). Ceny towarów i usług potocznie bywają podawane w tumanach. W wypadku niejasności należy dopytać, o którą jednostkę chodzi. Internet jest cenzurowany, niedostępne są również niektóre polskie portale pocztowe. Na stronie internetowej www.blockediniran.com istnieje możliwość sprawdzenia, czy dana strona może być w Iranie blokowana. Poza dużymi miastami mogą wystąpić trudności z dostępem do kafejek internetowych. Należy liczyć się z problemami z roamingiem telefonów komórkowych i dostępem do Internetu. W niektórych miejscach mogą być pobierane opłaty za filmowanie lub fotografowanie. Różnica czasu +2,5 godz. do czasu polskiego.

Przy wpłacie zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT