Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

IZRAEL + JORDANIA Cztery Morza Ziemi Świetej

Czas trwania: 12 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
12.10 - 23.10.2022 5.590 PLN/os 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Izrael jest „Ziemią Świętą” dla trzech wielkich religii – Mojżeszowej, Chrześcijańskiej i Muzułmańskiej. Jest również krajem bardzo atrakcyjnym nie tylko dla pielgrzymów. Burzliwe okresy historii, które głównie składają się z wojen, konfliktów, powstań, najazdów i heroicznych aktów obrony, rzadko przeplatane krótkimi okresami pokoju, pozostawiły po sobie wiele miejsc wartych zobaczenia. Niezwykła uroda, urozmaicony krajobraz Izraela, kraju  wyrywającego pustyni gaje cytrusowe i ciężko pracującego na dobrobyt swoich obywateli, powoduje ciągły i obfi ty napływ turystów z całego świata. Organizowane przez nas wycieczki do Izraela dzięki bogatemu programowi i sprawnej realizacji zdobyły sobie wśród Państwa wysoką ocenę. Pomimo ciągłego konfliktu między Żydami i Arabami kontynuujemy nasz ciekawy i urozmaicony program, gdyż nie było przypadku aby jakiemukolwiek turyście czy pielgrzymowi spadł włos z głowy. Proponujemy trasę łączącą dwa sąsiadujące kraje – Izrael i Jordanię. Mimo dzielącego je konfliktu interesów politycznych, oba te kraje łączy wspólne dziedzictwo historii i kultury oraz wspólna chęć utrzymania pokoju na Bliskim Wschodzie. Podczas jednego wyjazdu możecie Państwo poznać najsłynniejsze miejsca w obu krajach.

 

1 dzień WARSZAWA - TEL AVIV - BETLEJEM

Przelot samolotem rejsowym do Izraela (przelot bezpośredni).

2  dzień BETLEJEM                                                                                                        

Przylot do Tel Avivu, transfer oraz zakwaterowanie w hotelu w Betlejem. Po śniadaniu przejazd na Plac Żłobka w Betlejem, zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie. Niedaleko Bazyliki znajduje się Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Po południu przejazd do Zachodniej Jerozolimy i zwiedzanie Yad Vashem – pomnika pamięci ofiar Holokaustu oraz oglądanie Knesethu - parlamentu Izraela i Menory. Powrót do hotelu.

3 dzień BETLEJEM - JEROZOLIMA - BETLEJEM

Przejazd do Jerozolimy. Wizyta na Wzgórzu Świątynnym, gdzie znajdują się Meczety Al-Aksa i Omara. Kopuła na Skale. Spacer do Bramy Św. Szczepana, zwiedzanie Kościoła Św. Anny i Sadzawki Bethesda. Zwiedzanie Ecce Homo i więzienia Chrystusa, gdzie spędził ostatnie godziny swojego życia zanim stanął przed Piłatem i został skazany na śmierć na krzyżu. Przejście drogą krzyżową - Via Dolorosa do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu w Betlejem.

4 dzień BETLEJEM - JEROZOLIMA - BETLEJEM

Wyjazd do Jerozolimy na Górę Oliwną. Zwiedzanie Kaplicy Wniebowstąpienia Chrystusa, Kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Ogrodu Oliwnego  - Getsemani, Kościoła Wszystkich Narodów i Kościoła Grobu Marji. Przejazd na Górę Syjon i zwiedzanie Kościoła Św. Piotra in Galicantu, Bazyliki Zaśnięcia Najświętszej Marji Panny, Wieczernika i grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem.

5 dzień BETLEJEM - CEZAREA - HAJFA - ACCO - TYBERIADA

Wyjazd w kierunku Tyberiady. Po drodze wizyta w Cezarei – rzymskim mieście położonym nad Morzem Śródziemnym. Po zwiedzaniu czas wolny na kąpiel w morzu. Przejazd  na panoramiczne zwiedzanie Hajfy. Przejazd do Acco i spacer po mieście krzyżowców. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie.

6 dzień TYBERIADA            

Zwiedzanie okolic Tyberiady – Góra Błogosławieństw, Tabgha – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kaphernaum, rejs statkiem po jeziorze Tyberiadzkim nazywanym też Morzem Galilejskim. Wizyta w Jardenit – miejscu chrztu chrześcijan nad rzeką Jordan. Następnie przejazd do Nazaretu – zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania. Wizyta w Kanie Galilejskiej. Powrót do hotelu w Tyberiadzie.

7 dzień TYBERIADA - JERASH - AMMAN

Przejazd przez granicę do Jordanii (opłata graniczna w kwocie ok. 30 USD/os).Przejazd do Jerash - jednego z najlepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Zwiedzanie m.in. ruin hipodromu przeznaczonego na wyścigi rydwanów dla 15 tys. widzów, świątyń Artemidy i Zeusa, dwóch amfiteatrów, łaźni i kościołów. Przyjazd do Ammanu - starożytnej Filadelfii. Zakwaterowanie w hotelu. 

8 dzień AMMAN - MADABA - GÓRA NEBO - PETRA

Zwiedzanie stolicy Jordanii m. in.: amfiteatru rzymskiego i będącej doskonałym punktem widokowym cytadeli, z której zachowały się fragmenty konstrukcji pochodzące z epoki rzymskiej, bizantyjskiej i arabskiej. Przejazd do miejscowości Madaba słynącej ze wspaniałych mozaik bizantyjskich. Zwiedzanie Kościoła św. Jerzego, którego podłoga wyłożona jest mozaiką z VI w. przedstawiającą mapę Palestyny. Wejście na Mt Nebo - górę, ze szczytu której, zgodnie z Biblią, Bóg ukazał Mojżeszowi Ziemię Obiecaną. W/g tradycji na górze Nebo znajduje się grób Mojżesza. Przejazd do Petry Drogą Królewską. Zakwterowanie w hotelu w Petrze.

9 dzień PETRA - AQABA

Zwiedzanie wykutego w różowych skałach miasta Nabatejczyków (przedstawicieli starożytnej arabskiej cywilizacji sprzed 2 tys. lat). Pierwszy etap wyprawy  ok. kilometrowej długości wąwóz skalny Siq, prowadzący do ukrytego miasta można pokonać pieszo, konno lub wozem. Następnie oglądanie budowli wykutych w skałach m. in. skarbca, amfiteatru i grobowców królewskich. Po południu zwiedzanie słynnej pustyni Wadi Rum. Przejazd do hotelu w Aqabie nad Morzem Czerwonym.

10 dzień AQABA - BETLEJEM

Czas na plażowanie i kąpiel w Morzu Czerwonym. Przejazd przez granicę z Izraelem. Przejazd przez pustynię Negew i wzdłuż Morza Martwego do hotelu w Betlejem.

11 dzień BETLEJEM

Wizyta w najstarszym mieście świata – Jerycho! Następnie przejazd nad Morze Martwe – najniżej na świecie położony zbiornik wodny. Czas na kąpiel i plażowanie.  Powrót do hotelu w Betlejem.

12 dzień BETLEJEM - TEL AVIV - WARSZAWA

Wyjazd na lotnisko do Tel Avivu. Przelot samolotem rejsowym do Warszawy na lotnisko im. Fryderyka Chopina (przelot bezpośredni).

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • opłaty granicznej (30 USD/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków (40 USD/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (104 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (217 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".


 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo). Po przylocie na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Dodatkowo należy przeznaczyć ok. 40 USD na zwyczajowe napiwki. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z imprezy. Napięcie elektryczne: 230V 50Hz (takie jak w Polsce); wtyczki takie jak w Polsce. Izrael leży w strefie czasowej GMT +2 (+1 godzina do czasu polskiego).

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT