Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

KANADA Od Pacyfiku Po Atlantyk

Czas trwania: 15 dni

Region: AMERYKA PÓŁNOCNA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
13.07 - 27.07.2019 14.990 PLN/os 500 CAD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - VANCOUVER 

Przelot do Vancouver. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.  

2 dzień VANCOUVER

Zwedzanie miasta Vancouver zwanego “miastem ogrodów”, malowniczo wciśniętego między pasmo Gór Nadbrzeżnych (Coast Mountains) a Pacyfik. Wizyta w parku Stanley’a, fakultatywnie możliwość wejścia do Vancouver Aquarium. Spacer po najstarszej dzielnicy miasta – Gastown. Wizyta w Chinatown. Spacer wokół kompleksu portowego uznanego za perełkę architektoniczną - Canada Place. Przejazd obok biblioteki (kształtem przypomina rzymskie Koloseum), Stadionu BC Place (w 1983 roku był to największy stadion z pneumatycznie podtrzymywanym dachem). Możliwość spaceru po wiszącym 70 m nad wąwozem Capilano moście. Wizyta na Wyspie Granville, gdzie znajduje się mnóstwo sklepów, restauracji oraz galerii.

3 dzień VANCOUVER 

Przejazd mostem Lions Gate i wizyta w wylęgarni łososi. Wjazd kolejką linową Skyride na Grouse Mountain – wysokość 211 m. n.p.m., skąd roztacza się panorama Vancouver oraz pobliskich gór i wyspy Vancouver. Obserwacja niedźwiedzi grizzly w mini rezerwacie oraz pokaz umiejętności drwali.

4 dzień VANCOUVER - KAMLOOPS

Wyjazd w kierunku Kamloops Trans-Canada Highway przez tereny, gdzie znajdują się interesujące formacje skalne. Po drodze możliwość zobaczenia rzek Fraser oraz Thompson. Przed przyjazdem do Kemloops przystanek w pobliżu Bridal Falls oraz zwiedzanie farmy żeń-szeni.

5 dzień KAMLOOPS - WELLS GRAY - Mt. ROBSON - JASPER

Wjazd do parku Wells Gray w Clearwater – przejazd do wodospadów Helmcken. Przejazd przez park Mt. Robson wraz z postojem u stóp góry Robson o wysokości 3954m. Przyjazd do Jasper, będącego ostoją czarnych oraz brunatnych niedźwiedzi. Wizyta w Kanionie Maligne.

6 dzień JASPER - PEYTO LAKE - BOW LAKE - BANFF

Przejazd przez dwa parki narodowe: Jasper oraz Banff. Postoje przy najciekawszych miejscach m.in. nad jeziorem Peyto, spacer do wodospadów Athabasca i Sunwapta. Po drodze przejazd w pobliżu Kanionu Mistaya. Wizyta w Columbia Ice Field i podziwianie jeziora Bow. Fakultatywnie możliwość przejażdżki karetą śnieżną SnoCoach. Przejazd przez wiele punktów krajobrazowych trasą Bow Valley Parkway do stolicy kanadyjskich Gór Skalistych – Banff.                

7 dzień BANFF - JOHNSTON CANYON - LAKE LOUISE - BANFF

Przejazd do Kanionu Johnston, krótki spacer do Lower Falls. Przejazd do Lake Louise, możliwość spaceru wokół najbardziej malowniczego jeziora Kanady, w którego tafli odbija się Góra Sulphur. Zwiedzanie Banff. Możliwość wjazdu kolejką na szczyt Góry Sulphur z przepięknym widokiem na okolice oraz wodospad na rzece Bow. Powrót do hotelu.

8 dzień BANFF - CALGARY - MONTREAL

Przejazd do Calgary słynną drogą lodowcową Icefields Parkway. Trasa prowadzi przez środek Gór Skalistych i została uznana za jedną z najbardziej malowniczych dróg na świecie. Transfer na lotnisko w Calgary. Przelot do Montrealu. Zakwaterowanie w hotelu.

 9 dzień MONTREAL

Zwiedzanie miasta, mogącego poszczycić się najciekawszymi zabytkami w Kraju Klonowego Liścia, m.in. Bazyliką Notre Dame, Oratorium Św. Józefa. Wizyta w centrum otoczonym drapaczami chmur. Przejazd przez dzielnicę mieszkalną, Stare Miasto, Dzielnicę Francuską oraz Centrum Olimpijskie. Możliwość zobaczenia Uniwersytetu McGill oraz panoramy ze szczytu Góry Royal. Spacer główną ulicą St. Catherine oraz w rejonie St. Denis.

10 dzień MONTREAL - QUEBEC - MONTREAL

Zwiedzanie miasta Quebec – malowniczo położonego nad rzeką św. Wawrzyńca, wpisanego na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Spacer po najstarszej części miasta – Basse-Ville (Dolne Miasto). Wizyta na Place Royale – staromiejskim rynku oraz spacer po Haute-Ville (Górne Miasto): bazylika Notre Dame, Ratusz, Place d’Armes, Zamek Frontenac, taras widokowy Dufferin, Parade Square, Cytadela. Zwiedzanie okolic miasta. Przejazd wzdłuż wybrzeża Beaupre do jednego z najważniejszych miejsc kultu katolickiego w Kanadzie – Bazyliki św. Anny z Beaupre. Powrót do Montrealu.

11 dzień MONTREAL - OTTAWA - TORONTO

Zwiedzanie stolicy Kanady, będącej jednocześnie skarbnicą narodowej historii: Wzgórze Parlamentu, Laurier, Sussex Street, Katedra Notre Dame, Byward Market. Przejazd wzdłuż kanału Ridea, przecinającego śródmieście Ottawy. Przejazd do Toronto.

12 dzień TORONTO

Zwiedzanie dynamicznie rozwijającej się metropolii, będącej handlowym oraz finansowym centrum Kanady. Możliwość wjazdu na CN Tower (553m). Możliwość zwiedzania słynnego zamku Casa Loma Canada’s Majestic Castle. Wizyta w centrum oraz w dzielnicy rozrywkowej. Spacer po nadbrzeżu Toronto. Fakultatywnie rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Ontario.

13 dzień TORONTO - NIAGARA FALLS

Przejazd do miasteczka Niagara Falls. Wizyta w miejscowej Winiarni. Rejs statkiem wycieczkowym „Maid of the Mist” pod Wodospad Podkowy, fakultatywnie przejście wykutym w skale tunelem do ściany utworzonej przez spadającą z wysokości 50m spienioną wodę). Możliwa również wizyta w ogrodzie botanicznym z rosarium, arboretum oraz jedną z największych na świecie motylarni (fakultatywnie możliwość wejścia do powyższych obiektów). Przejazd kolejką gondolową przez kanion rzeki Niagary (Whirlpool Rapids). Wjazd na taras obserwacyjny wieży Stylon Tower w godzinach wieczornych w celu podziwiania iluminowanych wodospadów. Zakwaterowanie w hotelu.

14 dzień NIAGARA FALLS - TORONTO

Czas wolny na zwiedzanie okolicy Niagara Falls. Przejazd na lotnisko w Toronto. Wylot do Polski samolotem rejsowym.

15 dzień WARSZAWA

Przylot do Warszawy na lotnisko im. Fryderyka Chopina.   

 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
 • przelot wewnętrzny samolotem rejsowym,
 • transport busem w trakcie wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach/motelach (standard amerykański/kanadyjski / pokoje z łazienkami),
 • opiekę polskiego pilota/przewodnika,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (150 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (300 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (270 PLN/os),
 • zwyczajowych napiwków,
 • wydatków natury osobistej,
 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Wjazd na terytorium Kanady odbywa się na podstawie ważnego paszportu – NIE JEST WYMAGANA WIZA! Od turystów jest wymagane elektroniczne zezwolenie na wjazd (Electronic Travel Authorization / ETA) – w/w zezwolenie można uzyskać za pośrednictwem SIGMA TRAVEL (opłata 50 PLN) bądź we własnym zakresie rejestrując się na stronie internetowej ambasady Kanady i płacąc kartą kredytową (ok. 7 CAD).

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa"). Zakwaterowanie w hotelach/motelach w pokojach dla 2 osób (bądź 3 osób – 2 łóżka w pokoju!), z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta dewizową część ceny imprezy w kwocie 500 CAD. Brakujące posiłki można wykupić na miejscu za pośrednictwem pilota w cenie ok. 15 - 20 CAD/posiłek.  

Kanada leży w następujących strefach czasowych: Vancouver / Wiktoria – GMT -8 (-9 godzin od czasu polskiego); Calgary – GMT -7 (-8 godzin od czasu polskiego); Toronto / Montreal – GMT -5 (-6 godzin od czasu polskiego). Napięcie elektryczne 120V / 60Hz, wtyczki typu amerykańskiego.

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT