Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

KOREA PŁD

Czas trwania: 8 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
27.04 - 09.05.2021 N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA   

Zbiórka na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie – strefa E, hala odlotów przy windzie.  Przelot samolotem rejsowym do Korei (z przesiadką).

2 dzień SEUL

Przylot do Seulu. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja.

3 dzień SEUL - ANDONG      

Śniadanie. Wyjazd do Andong – wizyta w tradycyjnej wiosce Hahoe (lista UNESCO), gdzie do dzisiejszego dnia kultywuje się folklor. Zwiedzanie muzeum masek oraz świątyni Bongjeongsa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

4 dzień  ANDONG - GYEONGJU

Śniadanie. Przejazd do Geongju, miasta zawierającego zabytki z listy UNESCO. Zwiedzanie kamiennych pagód  Bulguksa, brązowych posągów, Mostu Błękitnego Obłoku, skalnej groty Seokguram. Przejazd do jednego z parków, w którym znajdują się grobowce królewskie. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

5 dzień GYEONGJU - BUSAN - SEUL

Śniadanie. Wyjazd do Busan – wizyta na targu spożywczym Jagalchi oraz na targu Kukje. Następnie podziwianie uroków nadmorskiej świątyni Yonggungsa oraz spacer po malowniczym parku Yongdusan do wieży widokowej Busan. Wizyta na plaży Haeundae. Rejs statkiem Dongbaek. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

6 dzień SEUL - PARK NARODOWY BUKHANSAN - SEUL

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do Parku Narodowego Bukhansan znanego z przepięknej przyrody oraz zabytków takich jak 500-letnie mury obronne zwane Bukhansanseong oraz mnóstwa świątyń, w tym największego klasztoru buddyjskiego w Korei Południowej – Doseonsa. Powrót do hotelu, kolacja.

7 dzień SEUL

Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Gyeongbok, w którym znajduje się Muzeum Ludowe oraz wizyta w świątyni buddyjskiej Jogyesa. Przejazd obok niebieskiego pałacu prezydenckiego, XIV wieczna brama Sungnyemun, wizyta w wytwórni biżuterii z ametystu oraz w świątyni konfucjańskiej Jongmyo. Spojrzenie na nowoczesny Seul – drapacz chmur 63 Building, Seul Tower oraz wizyta na największej na świecie sztucznej wyspie usypanej na rzece Han mieszczącej kompleksy rozrywkowo-handlowe. Zakupy w sklepie wolnocłowym! Powrót do hotelu, kolacja.

8 dzień SEUL - WARSZAWA

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do strefy zdemilitaryzowanej (DMZ area). Transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Warszawy (z przesiadką).

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,
 • transfery autokarem w trakcie trwania wycieczki,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os),
 • napojów do kolacji,
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 PLN/os),
 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 60 USD/os),
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej,
 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych,
 • wydatków natury osobistej,
 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Przy wjeździe do Korei obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na życzenie), z łazienkami. Po przylocie na początku imprezy należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Na zwyczajowe (obowiązkowe) napiwki dla przewodników oraz kierowców należy przeznaczyć ok. 60 USD – kwotę tą należy przekazać pilotowi na początku wycieczki.     

Sieć telefonii komórkowej Korei oparta jest na systemie NCTS (zamiast GSM), w związku z tym telefony z innych krajów mogą nie działać. Napięcie elektryczne i wtyczki w Korei takie jak w Polsce.    

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT