Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -17:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

MEKSYK + KUBA Gorące Rytmy i Magia Kolorów

Czas trwania: 18 dni

Region: AMERYKA POŁUDNIOWA I ŚRODKOWA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady, obiadokolacje, all inclusive

Pobierz program

Rezerwacja online
11.08 - 28.08.2022 11.490 PLN/os 500 EUR dewizowa część ceny imprezy
03.11 - 20.11.2022 11.490 PLN/os 500 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA / MEXICO CITY

Przelot samolotem rejsowym do Mexico City. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.

2 dzień MEXICO CITY - BASILICA DE GUADELUPE - PIRAMIDY TEOTIHUACAN

Zwiedzanie Placu Trzech Kultur w Tlatelolco, Bazyliki Matki Boskiej z Guadelupy (patronki nowej Hiszpanii), gdzie obejrzymy oryginalny wizerunek Najświętszej Marii Panny, jaki utrwalił się na Sarape (meksykańskie ponczo) Indianina Juana Diego (1531). Przejazd nowoczesną autostradą do Teotihuacan – „miejsca, gdzie ludzie stają się bogami”. Lunch. Zwiedzanie wspaniałego zespołu architektonicznego: Piramidy Słońca i Księżyca, pałacu Quetzalpapalotla (ptaka-motyla), świątyni Pierzastego Węża, Drogi Umarłych, cytadeli.

3 dzień MEXICO CITY

Przejazd głównymi ulicami i alejami stolicy Meksyku: główny plac (Plaza de la Constitucion) zwany Zocalo. Zwiedzanie głównego placu, katedry oraz Pałacu Narodowego (malowidła ścienne Diega Rivery przedstawiające najważniejsze wydarzenia historii Meksyku). Przejazd bulwarem Paseo De La Reforma. Przejazd do Xochimilco – spływ łodziami po historycznych kanałach. Lunch. W drodze powrotnej zwiedzanie muzeum antropologicznego. Zwiedzanie muzeum Fridy Kahlo. Wieczorem fakultatywnie występy folklorystyczne na placu Garibaldiego.

4 dzień MEXICO CITYPUEBLAOAXACA

Wyjazd na zwiedzanie „Miasta Aniołów” – Puebla, prawdziwego architektonicznego klejnotu epoki kolonialnej. Spacer wśród zabytków kulturowego dziedzictwa Hiszpanii. Następnie przejazd do Oaxaca. Zakwaterowanie w hotelu.        

5 dzień OAXACA - MONTE ALBANTULE TREETEHUANTEPEC

Przejazd do Monte Alban, jednego z najstarszych miast Ameryki - starożytna stolica Zapoteków. Zwiedzanie kompleksu archeologicznego: boisko do rytualnej gry w piłkę (Juego De Pelota), słynnych tancerzy (Danzantes) na kamiennych płytach, grobów 7 i 104. Po drodze w Tule zobaczymy najstarsze i największe drzewo obu Ameryk. Przejazd do Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu.                 

6 dzień TEHUANTEPEC - CHAMULASAN CRISTOBAL

Wczesnym rankiem po śniadaniu wyjazd do wąwozu Sumidero, przejażdżka łodzią między stromymi zboczami (do 1000 m. wysokości) po rzece Grijalva – fascynujący fenomen przyrody. Następnie przejazd do San Juan Chamula – zwiedzanie indiańskiej wioski. Przyjazd do San Cristobal De Las Casas, zakwaterowanie w hotelu.

7 dzień SAN CRISTOBAL - AGUA AZUL - PALENQUE

Wyjazd na krótkie zwiedzanie miasta San Cristobal De Las Casas i przejazd do malowniczych wodospadów w parku narodowym Agua Azul. Czas wolny. Możliwość kąpieli pod wodospadem. Przejazd do Palenque. Zakwaterowanie w hotelu.

8 dzień PALENQUE - CAMPECHE - UXMAL

Zwiedzanie zabytków architektonicznych w Palenque, jednym z najważniejszych miast Majów epoki klasycznej – Świątynia Inskrypcji z grobowcem króla Pakala oraz innych budowli - pałac, obserwatorium ze wspaniałymi widokami na równinę stanu Tabasco, otoczonych puszczą tropikalną. Przejazd przez Campeche i dalej malowniczą drogą wzdłuż brzegu Zatoki Meksykańskiej (możliwość kąpieli). Zakwaterowanie w hotelu w Uxmal. Spacer po mieście.

9 dzień UXMAL - MERIDA

Zwiedzanie strefy archeologicznej w Uxmal, jednego z najpiękniejszych miast Majów (data założenia miasta nie jest dokładnie znana, szacuje się na V lub VI w.n.e.), gdzie znajdziemy przykłady architektury Majów bez obcych wpływów, jak choćby wpływy Tolteków w Chichen Itza. W drodze do hotelu zwiedzanie Meridy – „Białego Miasta” Jukatanu – kolonialne budynki wokół głównego placu (Plaza Mayor), bulwar Paseo Montejo oraz teatru Peo Contreras. Wieczorem przyjazd do hotelu.

10 dzień MERIDACHICHEN ITZA - CANCUN

Wczesny wyjazd w kierunku Cancun – największego i najsłynniejszego kurortu półwyspu Jukatan. Po drodze zwiedzanie starożytnych zabytków: Obserwatorium, Piramida Schodkowa „El Castillo”, Świątynia Jaguara, święta studnia.Przyjazd do Cancun nad Morzem Karaibskim. Zakwaterowanie w hotelu 4*. Klimatyzowane pokoje dwuosobowe z TV Sat, telefonem, łazienką. Na miejscu semi all inclusive - trzy posiłki + napoje oraz bezpłatne drinki w godz. 10:00 – 23:00.

11 dzień CANCUN

Czas wolny na plażowanie i kąpiele morskie. Możliwość realizacji szeregu imprez fakultatywnych m.in.: całodzienna wycieczka do MAYAPA - miasto Majów, oraz do ZAMAL – piękny klasztor, IKIL – podziemny staw o głębokości 30 metrów (fakultet w drodze do Cancun + lunch).

12 dzień CANCUN - HAVANA

Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot na Kubę. Przejazd do hotelu. Czas wolny.

13 dzień HAVANA  

Całodzienne zwiedzanie Hawany. Nowa Hawana – przejazd bulwarem Malecon, Hotel Nacional, Plac Rewolucji, Capitol. Stara Havana – spacer po mieście, zwiedzanie miejsc związanych z Ernestem Hemingwayem: Floridita, Bodeguita, Katedra, Plac Broni. Wieczorem opcjonalnie możliwość obejrzenia spektaklu w słynnym kabarecie Tropicana – wymagane stroje wieczorowe.

14 dzień HAVANA - SANTA CLARA - CIENFUEGOS - TOPES DE COLLANTES

Wyjazd do Santa Clara - zwiedzanie Mauzoleum Che Guevary. Przejazd na południowe wybrzeże do Cienfuegos określanego Miastem Kopuł. Zwiedzanie m.in. Teatr Terrego, Park Marti, Promenada Prado, przy której mieści się Pałac de Valle. Następnie przejazd do Topes de Collantes na nocleg. 

15 dzień TOPES DE COLLANTES - TRYNIDAD - LOS INGENIOS - VARADERO
 
Wyjazd na zwiedzanie Trynidadu (pomnika narodowego Kuby), miasta znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie m.in. muzeum Romantyczne oraz poczęstunek lokalnym drinkiem w barze Chanchanchara. W programie także wizyta na głównym placu miasta oraz na targu rzemieślniczym. Wizyta w Dolinie Los Ingenios. Przyjazd do kurortu Varadero, zakwaterowanie w przyjemnym hotelu 4* położonym nad Morzem Karaibskim, wyżywienie all inclusive. 
 
16 dzień VARADERO
 
Plażowanie lub możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
 
17 dzień VARADERO - HAVANA
 
Czas wolny. Przejazd na lotnisko w Hawanie. Przelot samolotem rejsowym do Europy (z przesiadką).
 

18 dzień WARSZAWA  

Przylot do Warszawy na lotnisko im. Fryderyka Chopina.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski,

 • przelot wewnętrzny wg programu,

 • transport w trakcie trwania wycieczki (autokar / bus),

 • zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskojęzycznego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników podczas zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i obiady/kolacje w Meksyku / śniadania, obiady, kolacje na Kubie / all inclusive podczas pobytu w Cancun i Varadero),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy płatnej przy pierwszej wpłacie (13 PLN/os),

 • napojów do obiadów / kolacji (z wyjątkiem pobytu w Cancun i Varadero),

 • zwyczajowych (obowiązkowych) napiwków dla kierowców i przewodników (ok. 60 EUR/os),

 • opłaty lotniskowej przy przelocie CANCUN - HAVANA (58 EUR/os),

 • opłaty za wizę kubańską (100 PLN/os),

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (3% ceny na Umowie),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (6% ceny na Umowie),

 • rozszerzenia ubezpieczenia KR z powodu zachorowania na COVID-19 (zwyżka składki 60% ceny ubezpieczenia),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (155 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (325 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

Do wizy kubańskiej na 2 tygodnie przed imprezą należy podać numer oraz datę ważności paszportu. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wiza płatna dodatkowo 100 PLN.

Program jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy ( np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 EUR, stanowiącą, dewizową część ceny imprezy. Na napiwki należy przekazać pilotowi kwotę ok. 60 EUR.

Zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* w pokojach dla 2 osób (lub dla 3-osobowej rodziny – 2 łóżka w pokoju!) z łazienkami. Napoje do kolacji płatne dodatkowo (wyjątek: pobyt w Cancun i Varadero). Środek transportu w trakcie trwania wycieczki uzależniony od wielkości grupy (autokar / bus). Napięcie elektryczne 110V gniazdka typu amerykańskiego. Czas lokalny –7 godzin od czasu polskiego.

Nie są wymagane żadne szczepienia ochronne, zaleca się profilaktycznie zakup środków anty-malarycznych przed wyjazdem z Polski lub środków odstraszających komary. Przejazd przez góry, zalecamy leki na ewentualną chorobę lokomocyjną.

UWAGA!!! W przypadku wszelkich płatności przelewem dotyczących tej wycieczki uprzejmie prosimy o nie wpisywanie słowa „KUBA” w tytule przelewu, gdyż takie płatności są zwracane nadawcy.

    

 

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2021 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT