Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

NIEMCY + SZWAJCARIA + WŁOCHY Romantyczne Oblicze Europy

Czas trwania: 11 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: autokar

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
11.07 - 21.07.2019 2.690 PLN/os 130 EUR + 100 CHF dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

Program wycieczki przebiega przez 3 kraje a jego myślą przewodnią są piękne i fascynujące miejsca - raj dla romantyków ale nie tylko, również dla miłośników historii i przyrody. Naszą wyprawę zaczynamy w malowniczej Frankonii, regionie słynącym z produkcji win. Nie bez kozery miejscem startu jest przepiękny Wurzburg - to tu zaczyna się przecież najbardziej znany szlak turystyczny Niemiec tzw. Droga Romantyczna, która wiedzie na południe pod samiuteńkie Alpy. Wykorzystamy tę trasę w taki sposób by zobaczyć wiele ciekawych i pięknych miejsc. Tu Niemcy wyglądają jak „wyjęte z bajki”: spokojne wiejskie okolice, przydrożne krzyże, historyczne wioski i miasteczka otoczone średniowiecznymi murami, gdzie czas stanął w miejscu parę wieków temu. Naszym celem są jednak urokliwe Alpy i szwajcarska Gryzonia. To przez tą krainę przebiega słynny szlak kolejowy Albula/Bernina – prawdziwe arcydzieło sztuki inżynierskiej wykute na przeł. XIX/XX w., dziś na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kolej ta pokonuje na swej trasie 55 tuneli i ponad 190 wiaduktów, wspina się na najwyższą przełęcz kolejową w Europie by za chwilę zacząć zjeżdżać w dół w kierunku słonecznego Tirano w Italii. Ten mały czerwony pociąg zdaje się być głównym elementem składowym tej wyprawy. A skoro już „lądujemy” w Lombardii, to pominięcie tak znanych i podziwianych miejsc w okolicy jak La Scala, katedra marmurowa, Galeria V. Emmanuela czy Pinakoteka dieBrera byłoby prawdziwym nietaktem. Tak! To atrakcje słynnego Mediolanu, stolicy światowej mody, jednego z najbogatszych miast świata. Nie koniec na tym bo na deser jeszcze fascynujące Bergamo, już z oddali wyraźnie ukazujące swoje nietuzinkowe oblicze. Dopełnieniem całości jest włoskojęzyczny kanton Ticino i 3 fascynujące miejsca: nastrojowe Lugano , Bellinzona (brama wjazdowa z Italii do północnej Europy) oraz przełęcz Św. Bernarda. Całość zepniemy tematycznie w pięknym, romantycznym Regensburgu. Zapraszamy!

 

1 dzień WARSZAWA - ZGORZELEC

Przejazd do hotelu w pobliżu granicy polsko-niemieckiej.

2 dzień ZGORZELEC - KULMBACH - WURZBURG

Wyjazd w kierunku Wurzburga - stolicy Dolnej Frankonii. Po drodze zwiedzanie  Kulmbach: Bawarskie Muzeum Piwowarstwa z największą atrakcją szklanymi kadziami, Bawarskie Muzeum Piekarnictwa oraz pobliski Zamek Plassenburg z XII w.

3 dzień WURZBURG

Zwiedzanie Wurzburga, m.in. Stary Most Kamienny z imponującymi figurami świętych, pięknie zdobione rokokowe budynki, Dom pod Sokołem, bajkowy kościół Maryjny, katedra św. Kiljana, barokowa rezydencja książęca zw. Niemieckim Wersalem z największym na świecie freskiem o powierzchni 600 m², główny budynek Uniwersytetu, oraz  twierdza Marienberg - stara siedziba książąt biskupów. Czas wolny na podziwianie przepięknej panoramy miasta.

4 dzień WURZBURG - ROTHENBURG

Przejazd Szlakiem Romantycznym do Bad Mergentheim – miasta, które było siedzibą władz zakonu krzyżackiego od XVI w. Krótki postój w  Creglingen z nietypowym ołtarzem  w wiejskim kościele. Przyjazd do Rothenburga ob der Tauber, miasteczka z piękną średniowieczną zabudową. Zwiedzanie: stare miasto z dominującą wieżą ratusza, kościół św. Jakuba ze słynnym ołtarzem Krwi Pańskiej, doskonale zachowane mury miejskie z potężnymi basztami z XIV w. Czas wolny na Małym Placyku, skąd roztacza się wspaniały widok na stare miasto.

5 dzień ROTHENBURG - FEUCHTWANGEN - NORDLINGEN 

Wyjazd do miasteczka Feuchtwangen z urokliwym rynkiem i romańskimi krużgankami służącymi jako sceneria do letnich przedstawień. Następnie przejazd do Dinkelsbuhl. Zwiedzanie m.in. zachowane w całości mury miejskie z 16 wieżami i 4 bramami, katedra św. Jerzego, Deutsches Haus z XVI w. Wyjazd do miejscowości Nordlingen leżącej w centrum krateru Ries z oryginalnie zachowanymi murami miejskimi z XIV w. oraz z kościołem św.Jerzego wraz z 90 m. dzwonnicą, z której można podziwiać panoramę miasta.

6 dzień NORDLINGEN - CHUR 

Przejazd w kierunku granicy szwajcarskiej. Postój nad Jeziorem Bodeńskim. Przyjazd do St.Gallen, stolicy Wschodniej Szwajcarii - zwiedzanie jednej z najładniejszych starówek szwajcarskich. Przejazd przez Lichtenstein w kierunku Chur.

7 dzień CHUR - BERGAMO

Przejazd czerwonym pociągiem z Chur do Tirano (Włochy) przez dziewicze Alpy Retyckie  z uroczymi wioskami, romantycznymi krajobrazami, wśród lodowców, przez najwyższą europejską przełęcz, niesamowitymi wiaduktami  aż pod same palmy. Trasa uważana jest za najpiękniejszą górską linię kolejową  na świecie. Następnie przejazd autobusem do Bergamo.

8 dzień BERGAMO - MEDIOLAN - BERGAMO

Wyjazd na zwiedzanie Mediolanu: marmurowa katedra XIV-XIXw – jedna z najbardziej znanych budowli w Europie, Galeria Vittorio Emmanuele, Pinakoteka Brera – Galeria Sztuki di Brera,  Teatro alla Scala – najsłynniejsza scena operowa, Bazylika św. Ambrożego, zamek Sforzów.

9 dzień BERGAMO - BELLINZONE - AUGSBURG

Przejazd do Lugano – miasta z włoskim charakterem. Krótki postój na zwiedzenie Santa Maria degli Angioli z wspaniałym freskiem. Kolejny postój w Bellinzone - miasto trzech pięknie usytuowanych średniowiecznych zamków obronnych (Unesco). Następnie przejazd  autostradą alpejską wród zaśnieżonych  szczytów alpejskich i tunelem Św. Bernarda. Zakwaterowanie w okolicy Augsburga - jednego z najstarszych miast niemieckich.

10 dzień AUGSBURG - REGENSBURG - PILZNO/PRAGA

Wyjazd  do Regensburga. Wizyta na pięknie zachowanym Starym Mieście: Katedrze Św. Piotra z XIIIw.  Dom Goliata, Wieże Rodowe, spacer słynnym Kamiennym Mostem nad Dunajem, stara smażalnia z XIIw. Przyjazd do hotelu w okolicy Pragi.

11 dzień PILZNO/PRAGA - WARSZAWA

Wyjazd do Warszawy. Przyjazd autokaru przed Pałac Kultury.

Cena zawiera:

 • transport autokarem,

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania (w niektórych miejscach),

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (27 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (220 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (198 PLN/os),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera".

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest dowód osobisty bądź paszport. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Brakujące kolacje można zorganizować na miejscu, za pośrednictwem pilota – koszt ok. 15 EUR za jeden posiłek. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 120 EUR + 100 CHF.

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT