Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)
Dane kontaktowe
napisz do nas

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

TURCJA Smaki i Zapachy Orientu

Czas trwania: 12 dni

Region: EUROPA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
23.09.2020 - 04.10.2020 przelot bezpośredni PLL LOT 4.350 PLN/os 250 EUR dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Panujące w naszym kraju dosyć powszechnie stereotypy błędnie określają Turcję jako zacofane, biedne, rolnicze państwo. Być może powodem tego jest historia, nasze kontakty z Portą Ottomańską, boje naszych wojsk pod Chocimiem, Cecorą i Wiedniem. Może ze względu na dynamizm naszych rodaków, którzy w latach osiemdziesiątych odkryli zalety towarów tureckich uważamy Turcję za kraj handlarzy tandetą. Jedynym i najlepszym lekarstwem na te błędne przekonania i na nasz kompleks wyższości wobec Turków jest wizyta w tym dynamicznie rozwijającym się kraju. Pomimo oczywistych różnic kulturowych, porównanie nie zawsze wypada na naszą korzyść. Z entuzjastycznych relacji osób, które wzięły udział w wycieczkach do Turcji wynika, że Turcja posiada więcej zabytków greckich i rzymskich niż Grecja i Włochy. Jest w tym twierdzeniu wiele prawdy. Na terenie Turcji leżą świetnie zachowane i odrestaurowane antyczne miasta: Efez, Pergamon, Milet, Didyma, Perge, Aspendos, Troja, Bizancjum-Konstantynopol-Stambuł i ponad dwa tysiące skatalogowanych lecz nie odsłoniętych jeszcze, zrujnowanych i zapomnianych innych miast grecko-rzymskich. Niezwykle urozmaicone krajobrazy, dziwy i cuda natury - wulkaniczna Kapadocja i wapienne wodospady Pamukkale, piękne plaże oraz ciepłe, czyste wody morza Śródziemnego i Egejskiego, obfitość owoców, znakomita kuchnia śródziemnomorsko-orientalna oraz gościnność i serdeczność mieszkańców sprawia, że nawet osoby sceptycznie nastawione stają się szczerymi entuzjastami Turcji. Polecamy Państwu wycieczkę objazdową połączoną z wypoczynkiem w Alanyi. Wycieczki te od dawna cieszą się znakomitą opinią. Zwiedzanie najpiękniejszych zakątków i najwspanialszych zabytków, wizyty w warsztatach rękodzielniczych oraz na bazarach, gdzie nabyte doświadczenia w negocjacjach handlowych bardzo procentują po powrocie do kraju. Wszystko to składa się na znakomite połączenie aktywnego zwiedzania z wypoczynkiem.

 

1 dzień WARSZAWA - STAMBUŁ - ANKARA

Przelot do Stambułu. Przejazd do Ankary, stolicy Turcji.

2 dzień ANKARA - KAPADOCJA

Zwiedzanie mauzoleum Ataturka (ubóstwianego przez rodaków twórcy nowoczesnej Turcji). Przejazd do Kapadocji. Po drodze krótki postój nad największym w Turcji Słonym Jeziorem oraz wizyta w  Dolinie Ihlary przypominającej Wielki Kanion.

3 dzień KAPADOCJA

Zwiedzanie Kapadocji słynącej z wulkanicznych krajobrazów: Goreme – muzeum na otwartym powietrzu, dolina skalnych kościołów, dolina gołębi, Dolina Grzybów i baśniowe kominy. Po kolacji możliwość wzięcia udziału w spektaklu „Sema” - rytualny taniec członków bractwa tańczących derwiszów we wnętrzach XIII w. warownego karawanseraju.

4 dzień KAPADOCJA

Wczesnym rankiem możliwość lotu balonem nad „sercem” Kapadocji. Dalszy ciąg zwiedzania Kapadocji m.in. zwiedzanie podziemnego miasta z czasów wczesno-chrześcijańskich, doliny i punkty widokowe.Po kolacji możliwość wzięcia udziału w wieczorze folklorystycznym organizowanym w skalnej pieczarze.

5 dzień KAPADOCJA - KONYA - PAMUKKALE

Przejazd do Pamukkale. Po drodze wizyta w Konyi w Mauzoleum Mevlany – duchowego przywódcy Tańczących Derwiszów. Zwiedzanie antycznego uzdrowiska Hierapolis położonego przy gorących wapiennych wodospadach Pamukkale.

6 dzień PAMUKKALE

Zwiedzanie antycznego uzdrowiska Hierapolis położonego przy wapiennych wodospadach Pamukkale. Zwiedzanie ruin Afrodyzji - miasta powstałego wokół świątyni bogini miłości.

7 dzień PAMUKKALE - KUSADASI

Wyjazd do Kusadasi - znanej miejscowości nad morzem egejskim. Zwiedzanie ruin miast Jońskich Priene i Miletu oraz Didymy - miejsca zamieszkiwania bliźniaczych bóstw Apolla i Artemidy – imponująca rozmiarami świątynia Apolla, druga co do znaczenia, po świątyni w Delfach. Na zakończenie dnia wizyta w wytwórni odziezy skórzanej.

8 dzień KUSADASI

Czas wolny na wypoczynek nad Morzem Egejskim.

9 dzień KUSADASI - EFEZ - PERGAMON

Wyjazd do Pergamonu. Rankiem wizyta w Domku Matki Boskiej koło Efezu. Zwiedzanie doskonale zachowanych, rozległych ruin Efezu, akropolu Pergameńskiego (ołtarz Zeusa, teatr, biblioteka, świątynie Ateny i Trajana, arsenał) i Asklepionu - antycznego szpitala, gdzie leczył Galen (jeden z ojców medycyny).

10 dzień PERGAMON - TROJA - STAMBUŁ

Wyjazd do Stambułu. Po drodze zwiedzanie ruin Troi. Przeprawa przez Cieśninę Dardanelską.

12 dzień STAMBUŁ

Całodniowe zwiedzanie miasta m.in. Hippodrom Rzymski, Błękitny Meczet - najpiękniejszy meczet miasta, Haghia Sophia ogromny imperialny kościół z VI w., Pałac Topkapi - siedziba władców Porty Otomańskiej z Haremem i Skarbcem.

12 dzień STAMBUŁ - WARSZAWA

Czas wolny na zakupy bądź dodatkowe zwiedzanie miasta. Przejazd na lotnisko. 

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym z/do Polski (przelot bezpośredni PLL LOT),

 • transport autokarem w trakcie trwania wycieczki (wyjątek dzień 11),

 • zakwaterowanie w hotelach 3 / 4* (pokoje z łazienkami),

 • opiekę polskiego pilota,

 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,

 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,

 • bilety komunikacji publicznej w Stambule podczas realizacji programu dnia 11,

 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),

 • opłaty za wizę turecką (15 EUR/os lub 25 EUR/os),

 • napojów do kolacji,

 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (44 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (132 PLN/os),

 • opcjonalnego ubezpieczenia VIP (104 PLN/os / KL 100000 EUR, NNW 10000 EUR, OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • opcjonalnego ubezpieczenie THE BEST (217 PLN/os / 300000 EUR, NNW 10000 EUR. OC 100000 EUR, bagaż 1000 EUR),

 • wydatków natury osobistej,

 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".


 

Wiza turecka płatna ok. 30 EUR/os – należy ubiegać się o wizę elektronicznie WE WŁASNYM ZAKRESIE za pośrednictwem portalu systemu E-visa: https://www.evisa.gov.tr Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu. Istnieje możliwość otrzymania e-wizy za pośrednictwem SIGMA TRAVEL (opłata za pośrednictwo oraz wizę wynosi łącznie 200 PLN/os).

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. SIGMA TRAVEL zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy (np. pkt X.2 "Warunków Uczestnictwa").

Zakwaterowanie w hotelach 3* / 4* w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką), z łazienkami. Wyżywienie: śniadania + kolacje (napoje do kolacji dodatkowo płatne). Turcja leży w strefie czasowej GMT +2 (+1 godzina do czasu polskiego). Napięcie elektryczne oraz wtyczki takie jak w Polsce. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 250 EUR, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Przeloty obsługują linie lotnicze LOT (waga jednej sztuki bagażu podręcznego w samolocie wynosi do 8kg, głównego do 23kg). Zwiedzanie Stambułu w dniu 11 realizowane jest za pośrednictwem środków komunikacji publicznej. Wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki.

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT